IPJ Ialomița: Accident rutier, pe DN2A-E60, între două camioane
La data de 24 iunie 2026, în jurul orei 6,00, polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la producerea unui accident de circulație în care au fost implicate două camioane, pe DN2A
...[citește_toată_știrea]
24 Iunie 2026, 13:50
(690 vizualizări -
0 comentarii)
Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!
Secțiunea Mica Publicitate
a fost actualizată!
Cele mai noi anunțuri din Ialomița.
Se pot introduce anunțuri on-line!
24 Iunie 2026, 10:15
S-a întâmplat la Ograda: Doi minori, înecați în râul Ialomița!
Pompierii ialomițeni au desfășurat încă de duminică, 22 iunie 2026, o amplă acțiune de căutare a doi minori, de 13 și, respectiv 17 ani, înecați în apele râului Ialomița
...[citește_toată_știrea]
24 Iunie 2026, 08:20
(3337 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Traficant de droguri, arestat preventiv
Polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, împreună cu procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial
...[citește_toată_știrea]
23 Iunie 2026, 18:00
(449 vizualizări -
0 comentarii)
AJFP Ialomița: 167,21 milioane de lei, încasări la bugetul de stat în mai 2026
Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în luna mai a anului 2026, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 167,21 milioane
...[citește_toată_știrea]
23 Iunie 2026, 12:10
(264 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța: Lipsă apă pe mai multe străzi din orașul Țăndărei!
Echipele RAJA Constanța intervin marți, 23 iunie 2026, în intervalul orar 10,00-16,00, pentru remedierea unui branșament avariat de pe strada Venus din orașul Țăndărei. Pe durata desfășurării lucrărilor
...[citește_toată_știrea]
23 Iunie 2026, 10:30
(383 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: 24 Iunie-«Ziua Internațională a Iei», sărbătorită la Sala «Europa»
Miercuri, 24 iunie 2026, de la orele 18,00, la Sala «Europa» din Slobozia, Consiliul Județean Ialomița, prin Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița
...[citește_toată_știrea]
23 Iunie 2026, 09:10
(510 vizualizări -
0 comentarii)
Articole pirotehnice comercializate fără autorizație, depistate de jandarmii ialomițeni
Duminică, 22 iunie a.c., în cadrul misiunilor executate cu ocazia desfășurării evenimentului cultural «Drăgaica» din Căzănești, jandarmii ialomițeni au identificat o persoană care comercializa
...[citește_toată_știrea]
22 Iunie 2026, 13:15
(508 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța: Avarie la intersecția străzii 1 Decembrie cu Șoseaua București din orașul Țăndărei!
Pentru remedierea unei avarii survenite la nivelul conductei de alimentare cu apă, cu diametrul de 225 mm, de la intersecția străzii 1 Decembrie cu Șoseaua București din orașul Țăndărei, echipele RA
...[citește_toată_știrea]
22 Iunie 2026, 12:40
(422 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța: Avarie în localitatea Țăndărei!
Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii survenite la nivelul conductei de alimentare cu apă, cu diametrul de 350 mm, de pe strada Gării din orașul Țăndărei, echipele RAJA Constanța sistează
...[citește_toată_știrea]
21 Iunie 2026, 09:55
(557 vizualizări -
0 comentarii)
1097 persoane, angajate prin intermediul AJOFM Ialomița în perioada ianuarie-mai 2026
În primele 5 luni ale anului 2026, ca urmare a implementării Programului Național de Ocupare a Forței de Muncă, prin intermediul AJOFM Ialomița au fost încadrate în muncă 1097 persoane, dintre care 414 femei.
...[citește_toată_știrea]
19 Iunie 2026, 08:25
(504 vizualizări -
0 comentarii)
Nu ratați...
...Secțiunea BÂRFE fiindcă
nici nu știți ce pierdeți! :-)
16 Iunie 2026, 18:10
Slobozia: Expoziția de pictură «TEMPO RUBATO», la Centrul Cultural «Ionel Perlea»
Luni, 15 iunie 2026, la Galeriile «Arcadia» din cadrul Centrului Cultural «Ionel Perlea» va fi vernisată expoziția de pictură «TEMPO RUBATO-natură și proiect», semnată
...[citește_toată_știrea]
11 Iunie 2026, 11:20
(1395 vizualizări -
0 comentarii)
Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj»
Un bărbat de 51 de ani, din Bărbulești, a fost prins în flagrant delict de polițiștii de investigații criminale din Urziceni, imediat după ce ar fi primit 1000 de euro, bani pretinși prin amenințări
...[citește_toată_știrea]
11 Iunie 2026, 10:25
(978 vizualizări -
1 comentariu)
Tânăr din Urziceni, reținut de polițiști pentru infracțiuni rutiere
Un tânăr de 28 de ani, din Urziceni, a fost reținut pentru 24 de ore de polițiștii rutieri ialomițeni după ce a fost depistat la volan deși avea permisul de conducere suspendat. Cercetările au
...[citește_toată_știrea]
10 Iunie 2026, 17:20
(1173 vizualizări -
0 comentarii)
Call Center RAJA Constanța
Interacțiunea cu utilizatorul serviciilor de alimentare cu apă și/sau de canalizare este extrem de importantă pentru RAJA Constanța. De aceea, serviciul Call Center pus la dispoziția acestora vine î
...[citește_toată_știrea]
10 Iunie 2026, 12:50
(632 vizualizări -
0 comentarii)
DSVSA Ialomița: Controale și amenzi de peste 132 mii de lei. Peste 1000 kg de produse alimentare, retrase de la comercializare!
În perioada 25 mai5 iunie 2026, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a desfășurat 58 de acțiuni de control în unități din domeniul alimentar, având
...[citește_toată_știrea]
10 Iunie 2026, 10:15
(1140 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Căzănești!
Marți, 9 iunie 2026, echipele RAJA Constanța intervin pentru remedierea unui branșament avariat de pe strada Prunului din orașul Căzănești. Astfel, în intervalul orar 09,30-13,00, sunt afectați
...[citește_toată_știrea]
9 Iunie 2026, 10:20
(585 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța: Se oprește apa în localitățile Dridu-Snagov și Moldoveni!
Miercuri, 10 iunie 2026, în intervalul orar 09,00-16,00, RAJA Constanța va sista furnizarea apei în localitățile Dridu-Snagov și Moldoveni, pentru realizarea operațiunilor
...[citește_toată_știrea]
8 Iunie 2026, 15:05
(1236 vizualizări -
0 comentarii)
«Pe pământ și pe apă: locuitorii Deltei Dunării acum 6500 de ani», expoziție vernisată la Muzeul Județean Ialomița
Muzeul Județean Ialomița invită publicul pasionat de istorie și patrimoniu să participe joi, 11 iunie 2026, începând cu orele 11,00, la vernisajul expoziției «Pe pământ și pe
...[citește_toată_știrea]
8 Iunie 2026, 12:50
(1182 vizualizări -
0 comentarii)
Dosar privind «deținerea ilegală de arme», percheziții la Țăndărei
Joi, 4 iunie 2026, polițiștii ialomițeni au pus în aplicare 5 mandate de percheziție domiciliară în orașul Țăndărei. Activitățile au fost desfășurate în cadrul unui dosar penal î
...[citește_toată_știrea]
4 Iunie 2026, 15:40
(1625 vizualizări -
0 comentarii)
Soluții digitale de la RAJA Constanța
Pe lângă misiunile principale de a aduce apă de calitate la robinetele tuturor utilizatorilor și de a asigura servicii de canalizare eficiente, o preocupare constantă a societății RAJA Constanța
...[citește_toată_știrea]
4 Iunie 2026, 15:30
(1117 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Reținut pentru consum de alcool la volan și lipsa permisului auto
Polițiștii din Fetești au reținut pentru 24 de ore un bărbat în vârstă de 41 de ani, cercetat pentru săvârșirea infracțiunilor de «conducere a unui vehicul sub influența alcoolului
...[citește_toată_știrea]
4 Iunie 2026, 15:20
(1327 vizualizări -
0 comentarii)
Borănești: Mașină de Poliție, vandalizată. Autorii au fost reținuți!
Miercuri, 3 iunie 2026, polițiștii ialomițeni au reținut, pentru 24 de ore, doi bărbați cercetați pentru săvârșirea infracțiunii de «distrugere». Din cercetările efectuate a reieșit
...[citește_toată_știrea]
4 Iunie 2026, 15:00
(2506 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: 5,72%, rata șomajului la sfârșitul lunii aprilie 2026
La sfârșitul lunii aprilie 2026, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4487 de șomeri (din care 2114 femei), rata șomajului fiind
...[citește_toată_știrea]
4 Iunie 2026, 11:30
(1413 vizualizări -
0 comentarii)
Informare privind plata facturilor RAJA Constanța prin rețeaua PayPoint
RAJA Constanța informează clienții societății că, urmare a noilor condiții comerciale și operaționale implementate la nivel național de către procesatorul de plăți PayPoint, la achitarea facturilor prin
...[citește_toată_știrea]
3 Iunie 2026, 13:20
(1460 vizualizări -
0 comentarii)
Trafic feroviar blocat în zona Fetești din cauza unui accident. O femeie și un copil au fost loviți de tren!
Luni, 1 iunie 2026, o femeie de aproximativ 70 de ani și un minor de aproximativ 5 ani au fost loviți în plin de trenul InterRegio Constanța-București în timp ce traversau neregulamentar
...[citește_toată_știrea]
1 Iunie 2026, 17:00
(3825 vizualizări -
2 comentarii)
Programul RAJA Constanța de 1 Iunie 2026
Casieriile RAJA Constanța și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor fi închise luni, 1 Iunie 2026, cu prilejul Zilei Copilului și Rusaliilor. Abonații societății au
...[citește_toată_știrea]
29 Mai 2026, 10:20
(4439 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: «Expoziția Absolvenților 2026»
Consiliul Județean Ialomița, Muzeul Național al Agriculturii, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, Uniunea Artiștilor Plastici-Filiala Slobozia/Ialomița și Liceul de Arte «Ionel Perlea»
...[citește_toată_știrea]
28 Mai 2026, 15:55
(2118 vizualizări -
0 comentarii)
Țăndărei: Dealer de cocaină, arestat preventiv
Polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, împreună cu procurorii DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița, au documentat activitatea infracțională a unei persoane, de
...[citește_toată_știrea]
28 Mai 2026, 15:50
(11538 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(15 Ianuarie 2019, 09:03)
Nu cu parul!Sunt rude toti cu toti, acolo, ce facem, blocam activitatea institutiei? :-) ? Daca vor fi vatamati 4 angajati,plang si intra in medical alti 8 ptr fiecare individ!Asa cumetrie n-ai sa mai vezi!
(13 Ianuarie 2019, 13:01)
La vot am depasit momentul"vrem pe Roman sa ne f÷;a", adica APACA.Partidul marjeaza inca pe 2 mici s-o bere,plus neprezentare(60% din reusita),ca asa intelege romanul:Sa usureze munca psd ului,ca daca ar fi prezenta la vot,nu comoditate,am scapa de ei.
(13 Ianuarie 2019, 13:00)
Tocmai, avertismentul cu ștampila nu a fost cel principal! Doar că, cel mai bine este să fim uniți și să intrăm peste ei, în Primărie! Din câte știu avem acest drept.. iar dacă suntem refuzați, să aveți și un par la voi .. Toate cele bune!
(12 Ianuarie 2019, 23:30)
Ai dreptate doar cand afirmi ca"suntem prostuti". Si sunt asa toti care cred ca, cei care comenteaza ar fi votanti psd. Va inselati: pe votantii psd nu-i gasiti aici decat in nr f mic, ii gasiti in schimb la carciumile satelor sau prin bombele din orase, band alocatiile copiilor si banii de asistat social. Deci avertismentele gen "data viitoare cand puneti stampila." sunt cam inutile p'acilea..
(12 Ianuarie 2019, 18:49)
Se zvonește prin reședința de județ, Slobozica, că la următoarele alegeri tot ei câștigă! De ce?! Pentru că suntem prostuți, pardon sunteți .. și tot pe ei puneți ștampila! Data viitoare, când avem sau aveți o problemă, peste Primărie! Doar plânsetele și huiduielile pe facebook nu rezolvă nimic ..
(9 Ianuarie 2019, 20:42)
se spune ca o meserie daca prost o inveti asa o practici toata viata. este cazul sefului sc concivic srl .
(8 Ianuarie 2019, 21:59)
Hai sa punem si tichia de margaritar partidului de guvernamant si chiar presedintelui de consiliu judetean! Bravo mă panarame rosiatice! Racordarea la reteaua de gaze naturale a sarit de la 1.6oolei la 9.ooolei,in conditiile de... Unicitate a contractului!?? Sau: Stiti care este perioada de racord a locuintei din strada-2metri-?? 12 luni!! Adica un an! Astepti 365 zile, ca asa este agrementul primariei cu firma ce"castigat"licitatia. Bă esti prost? Bă, esti nebun? Bă, voi sunteti tampiti?? Cum dracu gasiti doar nenorociti ce speculeaza atribuirea acelui contract?? Se stie despre aceasta măgărie?? Zebra care raspunde la telefon iti replica sec si pitigaiat ca asa este semmat contractul!!! Cu cine, nenorocito? Ca si daca vine din Bistrita o firma tot face racordul in 2..3 luni. Adica 90 zile! Aloooo... Primaria.. Asta la ce adauga? Dar costul nesabuit?Cel nou, desigur, triplat!! Mare ajutor! Mare cartier! Nici mortii nu va vor mai vota nesimtitilor!! Adaugati si costul lucrarii de la gardul proprietatii pana la punctele de consum.Alti 3.ooo lei!! Esti un mizerabil tovarase primar, alaturi de sleahta de nenorociti care ati semnat si aprobat asa ceva!CJudetean nu are treaba,ca deja acel cartier va fi alocat Guatemalei...!! Hai la vot !!
(8 Ianuarie 2019, 10:13)
Sa realizam idiotenia"urbanistilor"din primarie,raspunsul la intrebarea"unde e cota soselei?"sa nu intre apa in curte, sa ai idee cat inalti fundatia, raspunsul a fost"ridica-te cat poti ca e belea acolo".Adica baga bani, nu gluma, fiindca multe resedinte vor fi sub nivelul asfaltului,clar!Sa adaugam nesimtirea,"lasa ca e teren gratis!" Gratis a fost procreerea voastra,a nesimtitilor ce v-ati ocupat/va ocupati de acest proiect.Cretinizati de nestiinta si neputinta!Sa nu dai cota zero atatia ani!Sa nu sti sa proiectezi si construiesti o canalizare? GAGARITZĂĂĂ!! Vino sa le arati astora cum te jucai cu namol in copilarie si drenai apa! GAGARITZĂĂĂ !!Vino mă!
(6 Ianuarie 2019, 13:47)
Auzi mă Rudolf,numedeReN,din penalalizarile constructorului, nu ar fi corect sa dati cetatenilor?Ca blegutii si au platit datoriile de cetateni si poate mai corect ar fi pentru disconfortul creat sa fie scutiti de taxe auto(ca le spala la 2 zile) si impozite locale?Asa,ca penalitati adresate primariei,ca si voi sunteti in"penalități".Ăăăăă..ce zici?Ce vina au locuitorii ca sunteti tâmpiții si predati lucrari cretinilor.De ce sa sufere locuitorii caselor din zona?Nici un leu nu trebuia incasat pentru imbecilitatea proiectului executat gresit,ca sunteti incapabili,spagari si pusi in functii pe lins buci, nu competenta profesionala.Binee,voi astia primar, vice, dracu sa va cante, v ati platit posturile,trebuie sa va scoateti pârleala, pârli-v ar dracii!! Aaaaa si nu il plange p ala de la concivi,aveti voi grija sa ii dati sa"mănâncă"gura lui in alta parte. Nu i asa mă negoita? Sau trebuia cu litera mare? Nu mă, ca ne am saturat de firma ta! Rudolfe,la primavara,ramai cu numele de ren sau il predai?
(6 Ianuarie 2019, 00:49)
Veniți să vedeti ce dezastru este cu străzile si în Slobozia Nouă, pe unde autoritățile locale calcă doar in campaniile electorale, și atunci pe călcâie să nu se murdărească.
(5 Ianuarie 2019, 21:43)
In cartierul tineretului-ce se presupune ca trebuie ajutat la inceput de drum,fie cu un lot de pamant,trebuiau finalizate intai lucrarile de subteran.Cabluri,canalizari,utilitati ca apoi sa urmeze elevatiile.La Slobozia,psd ul a urmat practica insusirii banilor,ca 20 basculante de pietris nu pot fi cubate la împrăștiere , mai ales ca nu s au pietruit strazile dupa un plan.Din toamna,alaturi de un vagon de dormit muncitoresc,pe Bdul 1Dec si a facut de cap un excavator, distrugand drumul, asa pietruit, cel putin.Acum e nenorocire pe acolo.Deh,senilele distrug drumul iar nerefacut, plus apa rezulta mocirla.Primarule,banii ii vrei pe impozitele caselor ori a locurilor caci pentru cei ce nu stiu, se plateste locul chiar daca nu ai elevatie. 45 lei an.Degeaba,primarule,pentru nimic.
(5 Ianuarie 2019, 20:37)
Pai atunci hai sa dam foc la case si gata rezolvam problema, igienizam locul, nu?! Offff comentariile astea de mari experti....
(5 Ianuarie 2019, 13:41)
Cei trecuti de 45 ani cunosc santierul de canalizare- Cosminului-zona garii,unde tuburile imense de ciment ae scufundau continuu,doar placile de metal ce nu permiteau inundarea si surparea au, au dus la reusita lucrarii, fiind ingropate acolo.La Tribunal era stuful de 4 metri inaltime,acolo fiind balta, chiar se si pescuia.Dar inginerii comunismului au reusit ce nu pot incapabilii din zilele noastre.Clar.Idiotenia de parcare subterana a fost un proiect de ambitie, la fel ca de altfel toate investitiile cretinesti ale primarilor cu chiloti si tichie rosie! Apa=se cunostea ca nu va fi potabilă.Cartierul Garii Noi a fost intocmit dintr un birou al Bucurestiului,fara ca cel putin 1 anhajat sa mearga la fata locului.Acel mizerabil de la urbanism Slobozia,pensionat intre timp cu jumatea in buzunar(!), stia despre problema solului in oras. Dar a tacut.Ca trebuia sa iasa la pensie,baiatul tot inginer-ce a zis-poate in basculez pa fii miu aici. (bine,ala depasit,sta cuminte la privata lu'nasi su). Daca si pentru o amarata de statuie,a fost nevoie sa se plateasca doua!! Lucrari vizionare si aprobate de psd! In Garii Noi este o problema de proiectare a canalizarii(bine, sunt o groaza de probleme) asa incat pana nu vir fi lucrari executate de profesionisti,loculva balti vesnic,strazile vor fi canale de apa,iar cartierul se va adauga la inca un esec si posibil ceva dosare penale.Bani publici,bani din proiecte pentru leduri portocalii(!!)Asta e psd ul! Piateta Perlea este o alta dovada palpabila a nenorocirii urbane! ZERO vegetatie! Zero ambient placut!
(4 Ianuarie 2019, 20:28)
Revin cu o completare: pt pe bune: e mare diferența între mlaștina și nisip.si in al doilea rând pt toți cei care locuiesc in așa zisul cartierul tineretului sa știți ca stați pe un mare focar de insalubritate sa nu zic infecție.cu toate ca ma repet timp de 50-60 de ani locul acesta a fost spațiu de desecare, adică pe lângă apa nedorita care s a aflat acolo s a deversat tot ce înseamnă canalizare a unei bune parte de oras.fereasca Dumnezeu de ceva rău!!!dar eu n am auzit de vreo igienizare, ceva...
(4 Ianuarie 2019, 16:29)
Da este adevarat cu oras pe apa, vezi in dubai ca au facut in cativa ani oras pe apa. Deci nu asta era problema ca a fost mlastina. Problema este la primarie ca sunt nesimtiti( conducerea) de atatia ani.