Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Condamnări definitive în dosarul morților de la Cocora

Soția primarului Lefter, închisoare cu suspendare

Condamnări definitive în dosarul morților de la Cocora

După 7 ani de anchete și procese, Curtea de Apel din București a dat sentințe definitive în dosarul celor doi bărbați care și-au pierdut viața în timp ce lucrau pe șantier la moara primarului din comuna Cocora. Pedepsele date în acest caz reprezintă o premieră, având în vedere faptul că anchetele deschise în jurul accidentelor de muncă stagnează cu anii în sertarele procurorilor.

Morți pe șantier În luna octombrie a anului 2012, moartea a semănat groază pe șantierul unde se ridica moara primarului din Cocora. La primele ore ale dimineții, un zid al construcției s-a prăbușit peste muncitorii Stan Neagu și Ion Drăgoi, angajați ai firmei Omega Invest SRL Slobozia, societatea care executa lucrările. Oamenii abia își începuseră programul de lucru. Au încercat să se urce pe schele, iar zidul a cedat... Decesul victimelor a survenit instant. La fața locului au ajuns paramedicii SMURD Slobozia, dar și medicii de la Ambulanță. În ciuda eforturilor de a le salva viețile, leziunile provocate de cărămizile care au căzut peste muncitori le-au fost fatale. Cazul a intrat în atenția Parchetului de pe lângă Jude­cătoria Slobozia. La aproape un an de la tragedie, în data de 27 august 2013, procurorii de caz au dispus începerea urmăririi penale în această cauză. Vizați de dosarul penal au fost atât proiectantul, cât și executantul Omega Invest SRL. Infracți­unea reținută de Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia a fost «realizarea unei construcții fără respectarea reglementărilor tehnice privind stabilitatea și rezistența». Practic, atât proiectantul, cât și firma afaceristului Ștefan Foamete nu au asigurat imobilul pe care îl construiau în ceea ce privește stabilitatea. La cererea rudelor victimelor, cazul a fost declinat Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 4, din București. Anchetatorii din Capitală au continuat cercetările și au dispus trimiterea în judecată a afaceristului Ștefan Foamete, administratorul SC Omega Invest, și a Otiliei Maria Lefter, soția primarului din Cocora, dar și administrator al SC Dona SRL, firma care urma să beneficieze de construcție.

Sentințe definitive la Curtea de Apel București Cazul a fost trimis în judecată în iulie 2017, la Judecătoria Sectorului 4. Un an mai târziu, instanța a dat o primă sentință în acest caz. Decizia magistraților a fost însă atacată cu apel la Curtea de Apel București. Magis­trații instanței superioare s-au pronunțat recent cu privire la această cauză, printr-o sentință definitivă. Astfel, afaceristul Ștefan Foamete a fost condamnat la 5 ani și 6 luni de închisoare cu executare. Soția primarului din Cocora, Otilia Maria Lefter, a fost condamnată la închisoare cu suspendare. Mai mult, judecă­torii au decis ca firma Omega Invest să-și suspende activitatea pentru un an, iar firma administrată de Otilia Maria Lefter, Dona SRL, să fie amendată penal cu suma de 500 mii de lei, pentru comiterea infracțiunii de «ucidere din culpă». De asemenea, inculpații au fost obligați să plătească despăgubiri de peste 200 mii de euro rudelor băr­baților decedați. De asemenea, Curtea de Apel București a dispus ca atât Ștefan Foamete, cât și Otilia Maria Lefter, împreună cu societățile pe care le administrau, să plătească lunar câte un salariu minim pe economie, copiilor celor doi bărbați morți în urma accidentului de muncă petrecut la Cocora. Plata trebuie să se facă începând din 2012 și până când cei doi copii vor împlini vârsta de 26 de ani.

Fapte greu de probat
Sentința în cazul bărbaților morți pe șantierul din comuna Cocora reprezintă o premieră în justiția locală. Toate acestea pentru că multe dintre anchetele deschise în urma accidentelor de muncă au un traseu sinuos, iar rezolvarea lor bate pasul pe loc. Și la momentul actual, multe dosare se află în lucru pe masa procurorilor din Ialomița, însă nu știe care va fi finalitatea cer­cetărilor sau dacă respectivele cercetări vor avea vreo finalitate. Cel mai recent accident de muncă este cel al pescarilor care s-au înecat în 2018, în ziua de Crăciun, în apele lacului Ratca. Nici până la momentul de față organele de anchetă sau Inspectoratul Teritorial de Muncă nu au ajuns la o ipoteză concludentă în acest caz...

4 Martie 2019, 09:55 (23847 vizualizări - 21 comentarii)

Comentariile cititorilor:


suleyman:
(8 Aprilie 2019, 02:50)
Tanti,bre,instanta a hotarat:pe fond,achitare,la apel condamnare,ce nu pricepi,esti instanta mai lasa-ne cu comentariile tale de doi bani! Daca ai expertiza in domeniu,treci la treaba,daca nu, abtine-te!Daca atit a putut face trinomul avocat,procuror,judecator plus protocoalele SRI cu instantele plus cercetarile penale ale politiei cand cumnatul ei era adjunctul sefului politiei,nu cred ca puteai face tu mai mult.Daca poti face tu mai mult,ia-o de la capat,adica redeschide procesul,dar te asigur de un esec maxim.Daca iti vezi de treaba,lumea uita si ramine asa.Cred ca ti-ai dat seama ca ii faci un deserviciu! Moral ar fi sa ne punem in pielea urmasilor celor decedati.....pe la colturi unii au inceput sa spuna ca lucrurile nu s-au intimplat chiar asa cum au ajuns in instanta si ca mai devreme sau mai tirziu unii vor spune adevarul.Daca la apel s-a dat condamnare,asta spune multe,cred ca pe fond s-a mintit la greu.Este o opinie constitutionala,fara acuzatii.Ar mai fi ceva pentru Danila Prepeleac,dar ma mai gindesc daca merita....pentru ca dintre toti care au comentat este singurul care vorbeste urat chiar si in virtual.Apropo,avocatul care a aparat-o pe inculpata este avocatul primariei, platit din banii contribuabililor.Etic si moral nu se facea,dar oare sa miroasa a parandarat ? Intrebare retorica.
eu:
(7 Aprilie 2019, 16:03)
Parca nu se stie de ce a plecat din invatamant,oricare ar fi facut asa,te duci si te implici in afacerea familiei daca vrei sa ai rezultate,este o mana de fier.
eu:
(7 Aprilie 2019, 15:34)
Nu cred ca trebuie sa fim rautaciosi doar pentru ca asa credem noi ca este corect.Chiar a fost un profesor deosebit,a fost diriginta copilului meu,l-a invata ce inseamna omenia si respectul.Si in ziua de astazi copilul meu o respecta,nu ne uitam in jur,ne uitam doar la dansa si atata.Eu vorbesc ca si om,la scoala nu inveti doar materii,scoala continua cei 7 ani de acasa,continua educatia copiilor nostri,ne uitam la fetele dansei,pline de respect,pline de omenie,i se datoreaza acest lucru,le cunosc de mici.Pentru omul Otilia Lefter-tot respectul din partea familiei mele.D-zeu o va ajuta sa treaca peste nedreptati,este un om bun.
@eu:
(7 Aprilie 2019, 03:12)
Da. Cum iti explici ca si-a meditat copiii la o alta profesoara de matematica? Sa mai vorbim de olimpiade de metematica.......? Hai noroc!
Pentru "eu":
(7 Aprilie 2019, 02:24)
Nu o mai peria pe "doamna"! Dupa ce am citit comentariul tau, mi-am amintit de cati bani am cheltuit cu meditatiile la matematica cu copilul. Normal ar fi, ca la rezultatele pe care le-a avut, sa dea banii inapoi pentru perioada cat a fost profesor.In al doisprezecelea ceas, si-a dat seama si a fugit pe usa din dos din invatamant. N-o mai caii!ce a pățit ? las-o in pace, vezi-ti de ale tale, nu mai poate ea de tine! ai vreun interes? fii vertica! Mai bine bea un Heineken!
Eu:
(5 Aprilie 2019, 21:07)
Nu stiu daca  doamna merita sa i se intample acest lucru.Este o fiinta de o  finete exemplara,un suflet mare si sensibil, o doamna in in adevaratul sens al  cuvantului.A venit in localitatea noastra ca si profesor de matematica,a fost diriginta copiilor nostri.Este nedrept.
Unumin:
(4 Aprilie 2019, 00:56)
Roata morii se-nvarteste,tac,tac,tac si calutul te tranteste,tac,tac,tac. Te uiti in sus,te uiti in jos,te uiti la stanga,te uiti la dreapta.De unde vine?Din senin.
pentru OMV:
(29 Martie 2019, 00:46)
In 22.03.2019 la 10,30 complet nr.8 amana cauza in dosarul OMV,ce sa faci asta este,bani ,,este,, pentru ca sunt,dac-o fi si-o fi si-o fi,o sa fie.Munca in folosul comunitatii este mereu nevoie,pe hartie
prezenta doar,restul se descurca cine ne poate duce in carca,doar mai acu niscaiva  vreme am mai fost ajutati,(la volan sub influenta bauturilor alcoolice) vom fi si acum,avem fraiele in maini,traiasca cine ne protejeaza precum closca,in ultima vreme ne-a pus al de sus mana in cap dar si cand ne-o tranti....zici ca ne-a lovit marfarul.
Danila Prepeleac:
(9 Martie 2019, 16:20)
Fara sa iau apararea nimanui si fara sa cunosc in detaliu problema, am o nelamurire dupa enumerarea catorva aspecte:
_Eu, administrator X la firma A, angajez o firma B cu administrator - Dl. Y sa imi construiasca o casa, un bloc, o moara, un hotel, orice;
_predau in mod legal amplasamentul viitoarei investitii firmei B dupa ce in prealabil am incheiat un contract de prestari servicii cu Dl. Y;
_investitia are autorizatie de construire data in baza unui proiect realizat de firma/proiectantul autorizat - Dl. Z;
_conform legii, angajez si un diriginte de santier (Dl. W) - care sa supervizeze calitativ si cantitativ realizarea lucrarilor.
....si acum nelamurirea:
Cum mama dracu eu (X) de la firma A sunt de vina ca mor doi oameni de la firma B aflati in grija Dl. Y si care lucrau la ceva proiectat de Dl. Z (care este raspunzator de corectitudinea proiectului)???.
Pentru a fi vinovat cred ca ar trebui ca eu X sa fiu in acelasi timp si  B si Z si mai mult decat atat si ITM si SSM.
Adica daca eu, de data asta om de rand, vreau sa-mi fac o casa si pateste ceva unul din angajatii firmei care am contractat-o in acest sens pateste ceva, fac puscarie eu care habar nu am cu ce se mananca domeniul constructiilor? Ce mama dracu lume e asta?
Pentru El comandante: dirigintele are alt rol.
Pentru Ella: Asa de corupte credeti ca sunt toate autoritatile?
Pentru Penalii: ce treaba are sula cu prefectura?
Pentru Fidel Castro: toata lumea ar trebui sa raspunda egal in fata legii, nu sa speriem prin exemplu ca in dictatura.
Pentru Judecata Divina: o sa vin si eu la Dvs. intr-o audienta. Am cateva intrebari cu privire la voia Domnului si se pare ca dumneavoastra o cunoasteti chiar in avans.
Si nu in ultimul rand, pentru editorialistul articolului - cred ca ar fi util sa ne prezentati si cateva date care nu le-am gasit pe nicaieri - mai exact capetele de acuzare si sentintele clare, ca altfel eu nu pricep cel
Judecata Divina:
(6 Martie 2019, 23:18)
Mai devreme sau mai tarziu, Dumnezeu va judeca toate faptele celor din familia Lefter, vor ramane precum numele !
Motanu:
(5 Martie 2019, 23:51)
Primarul Lefter, de 9 ani în funcție a asfaltat în Cocora doar 3 străzi. A sa, a vice-primarului și a secretarului.
Jurista de la IPJ:
(5 Martie 2019, 13:24)
Inca i se mai umplu ochii de lacrimi lu' nea Marinică Cazacu la gândul că Lefter ăsta făcea genuflexiuni si alte gesturi tandre pe sub masa lui(de prefect), numa'-numa' l-o unge pe prostu' de fra-su adjunct la IPJ. Si uite că tandrețurile au avut succes! Județ de c*cat, "politicieni" la fel
@Ioan:
(5 Martie 2019, 11:39)
.."a face ceva pentru comunitate" ar fi insemnat o infrastructura decenta (strazi asfaltate si trotuare, ca sa nu mai mearga oamenii prin noroi pana la gat), apa curenta si canalizare, retea de gaze, oportunitati pentru investitii, etc.; faptul ca stapanul comunei isi tragea moara pe srl "bagand" soata la inaintare nu inseamna ca facea ceva pentru comunitate, ci pentru sporirea bugetului familiei, calcand peste cadavre, "la propriu" din pacate. Si cand aduci un meserias sa-ti curete fantana din curte te gandesti sa iei toate masurile de siguranta, ca sa nu moara amaratul ala pe acolo, dar cand iti lucreaza muncitorii pe schele la inaltime?! Diriginte de santier, chiar era cineva care sa supravegheze si sa coordoneze muncitorii? miram-as! romanu` spune: "lasa ba ca merge si asa".
Maria:
(5 Martie 2019, 11:26)
Spuneti, cu subiect si predicat, ce a facut pentru comunitate Lefter? Poate a facut pentru " unii", dar nicidecum pentru comunitate. "Maretele realizari" ale lui Lefter, in cei 11 ani de patronat si secatuit comuna sunt: -a asfaltat numai 3 strazi( a lui, a vicelui, a secretarului) - a demolat caminul cultural - are proiect pentru demolarea scolii vechi- un simbol al comunei, in care au invatat parintii si bunicii nostri. Scoala a fost initial renovata, a fost schimbat acoperisul, tot pe mandatulul lui.(poate nu-i place cartea si nu are rost sa mai existe si scoli) - si-a facut moara. - si-a asfaltat toate drumurile ce duc la moara. - si-a cumparat 700 ha de teren. Si lista poate continua.
Fidel Castro:
(5 Martie 2019, 05:12)
Astfel de sentințe sunt bine-venite, instituțiile statului și firmele sau obișnuit să nu respecte legile si drepturile angajaților care rar decid să urmeze calea judecății. Trebuie date exemple prin astfel de sentințe, ca legea să fie respectată, nu suntem in Africa.

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Sâmbătă 08 Aug 2026
220 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Peste 5000 de pașapoarte eliberate în Ialomița, în perioada august-septembrie 2022

Potrivit datelor statistice ale Serviciului Public Comunitar de Pașapoarte Ialomița, în perioada august-septembrie 2022 au fost soluționate 5221 cereri de eliberare a pașaportului, respectiv 3082 cereri ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2022, 14:45
(8849 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Ghica: Incendiu la o anexă gospodărească

Luni, 17 octombrie a.c., trei echipaje de intervenție din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia au intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la o anexă gospodărească în satul Ion Ghica. A ars ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2022, 13:15
(6707 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Drogați, beți și fără permise, la volan

Polițiștii ialomițeni au continuat activitățile de prevenire și combatere a consumului de droguri. În acest context, polițiștii Biroului Rutier Fetești au depistat în trafic, pe raza localității, trei autoturisme ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2022, 18:25
(3336 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Bărbulești, arestat pentru «conducere fără permis»

Polițiștii din Urziceni au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate. Astfel, polițiștii au pus ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2022, 18:15
(2632 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Procedură redirecționare impozit (profit sau micro)

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că a fost aprobat Formularul 177-«Cerere privind redirecționarea impozitului pe profit/impozitului pe veniturile microintreprinderilor ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2022, 17:20
(7305 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 5 cazuri noi de COVID-19

Luni, 17 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29689, fiind înregistrate 5 cazuri noi față de ziua de duminică, 16 octombrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2022, 16:20
(2326 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în municipiul Fetești!

De marți, 18 octombrie 2022, orele 23,00, până miercuri, 19 octombrie 2022, ora 5,00, în municipiul Fetești se vor realiza lucrări de conectare a sistemului de alimentare cu apă nou executat la rețeaua ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2022, 13:50
(3779 vizualizări - 0 comentarii)


APIA a dat startul plăților în avans pentru Campania 2022

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că duminică, 16.10.2022, a demarat Campania de plată în avans a fermierilor care au depus Cereri unice de plată în anul 2022. Cuantumurile ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2022, 12:20
(12002 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Duminică, 16 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 29684, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 15 octombrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2022, 16:40
(2241 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Sâmbătă, 15 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 29684, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de vineri, 14 octombrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2022, 16:20
(3392 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 noi cazuri de COVID-19

Vineri, 14 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29684, fiind înregistrate 4 cazuri noi față de ziua de joi, 13 octombrie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2022, 16:15
(2640 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Prof. dr. Constantin Dulcan, invitat la «Salonul Anual de Carte»

Luni, 17 octombrie a.c., în cadrul «Salonului Anual de Carte», organizat la Slobozia, se va desfășura conferința «Despre frumusețea vieții! Experiențe de schimbare a alimentației care au schimbat vieți ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2022, 15:45
(9973 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: 29 de absolvenți, selectați în vederea ocupării unui loc de muncă

Vineri, 14 octombrie a.c., s-a desfășurat bursa locurilor de muncă pentru absolvenți, organizată de Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița. La nivelul județului, până la data desfașurării ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2022, 15:30
(7666 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Bilanțul perchezițiilor organizate de polițiști

Ialomița: Bilanțul perchezițiilor organizate de polițiști

Peste 37000 de lei, 4000 de euro, 1 pistol, 3 arme tip airsoft, obiecte contondente precum și documente de interes operativ au fost ridicate în urma celor 26 de percheziții domiciliare efectuate joi, 1 ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2022, 18:15
(3532 vizualizări - 5 comentarii)


Căutați de autoritățile germane, identificați de polițiștii din Urziceni

Doi bărbați de 21 și 33 de ani, pe numele cărora autoritățile judiciare din Germania au emis mandate europene de arestare pentru comiterea infracțiunii de «tentativă de omor», au fost identificați de polițiști ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2022, 18:00
(3983 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Adolescent urmărit de polițiști după ce a furat o mașină

Un adolescent de 15 ani din Fetești s-a ales cu un dosar penal după ce în seara zilei de miercuri, 12 octombrie a.c., a furat o mașină din fața porții unui cetățean din municipiu. Acesta a fost prins de ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2022, 17:30
(5161 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 5 noi cazuri de COVID-19

Joi, 13 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29680, fiind înregistrate 5 cazuri noi față de ziua de miercuri, 12 octombrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2022, 16:20
(2383 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o locuință în Fetești

Incendiu la o locuință în Fetești

Două echipaje din cadrul Stației de Pompieri Fetești au intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la o bucătărie și o anexă gospodărească la Fetești. Au ars bucătăria și o anexă gospodărească în ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2022, 14:15
(3163 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


ISU Ialomița: «Ziua Internațională pentru Reducere a Riscurilor la Dezastre»

Aniversată la 13 octombrie, «Ziua Internațională pentru Reducere a Riscurilor la Dezastre» marchează modul în care oamenii și comunitățile din întreaga lume depun eforturi pentru reducerea expunerii la ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2022, 14:10
(10117 vizualizări - 0 comentarii)


Luciu: Femeie salvată dintr-o fântână

Luciu: Femeie salvată dintr-o fântână

O misiune dificilă și de amploare, dar cu un final fericit, au avut echipajele de pompieri din Slobozia și Țăndărei. Astfel, miercuri, 12 octombrie a.c., în jurul orelor 15,20, prin apel la numărul unic ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2022, 13:55
(6409 vizualizări - 0 comentarii)


26 de percheziții domiciliare la Bărbulești și Urziceni

Joi, 13 octombrie a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au pus în aplicare 26 de mandate de percheziție domiciliară, dintre care 16 în municipiul Urziceni și 10 în comuna Bărbulești. În urma descinderilor ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2022, 10:30
(3345 vizualizări - 0 comentarii)


Prevenirea delicvenței juvenile și siguranța în școli, în atenția prefectului de Ialomița

Prevenirea delicvenței juvenile și siguranța în școli, în atenția prefectului de Ialomița

Miercuri, 12 octombrie 2022, prefectul județului Ialomița a convocat ședința Echipei Interinstituționale pentru creșterea gradului de siguranță a elevilor și a personalului didactic și prevenirea delicvenței ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2022, 17:10
(9374 vizualizări - 0 comentarii)


Muzeul Național al Agriculturii din România: «Apa noastră cea de toate zilele»

Miercuri, 19 octombrie a.c., între orele 15,00-17,00, Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia va organiza evenimentul «Apa noastră cea de toate zilele»-o dezbatere despre reabilitarea sistemului național ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2022, 16:25
(9622 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 2 noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 12 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29675, fiind înregistrate 2 cazuri noi față de ziua de marți, 11 octombrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2022, 16:15
(1916 vizualizări - 0 comentarii)


Ajutoare materiale și financiare oferite de parohiile din cadrul Protopopiatului Slobozia

Ajutoare materiale și financiare oferite de parohiile din cadrul Protopopiatului Slobozia

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor și în coordonarea părintelui protopop Laurențiu Cioranu, conform rapoartelor trimestriale de activitate, parohiile ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2022, 14:50
(10381 vizualizări - 0 comentarii)


ANOFM: Subvenții acordate angajatorilor pentru încadrarea în muncă a anumitor categorii de persoane

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă implementează la nivel național, prin intermediul agențiilor județene, proiectul «PROACCES 4-Subvenționarea locurilor de muncă pentru șomeri», proiect ce ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2022, 14:40
(11448 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: ANOFM subvenție


Percheziții domiciliare la Țăndărei și Fetești

Miercuri, 12 octombrie a.c., polițiștii IPJ Ialomița efectuează 8 percheziții domiciliare, în municipiul Fetești și orașul Țăndărei, pentru documentarea activității infracționale a unor persoane bănuite ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2022, 11:30
(6941 vizualizări - 1 comentariu)


Bordușani: Bunuri susceptibile a fi contrafăcute, confiscate de polițiști

Efective din cadrul Poliției Fetești au depistat, pe raza comunei Bordușani, un bărbat de 39 de ani, din județul Constanța, în timp ce oferea spre vânzare din interiorul unui autoturism articole de îmbrăcăminte ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2022, 19:20
(7901 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan, fără permis

Polițiștii din Urziceni au oprit în trafic, pe DN2, la intersecția cu DN1D, un autoturism condus de un tânăr, în vârstă de 21 de ani. În urma verificărilor efectuate în bazele de date s-a constatat faptul ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2022, 19:10
(2866 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 7 noi cazuri de COVID-19

Marți, 11 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29673, fiind înregistrate 7 cazuri noi față de ziua de luni, 10 octombrie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2022, 16:15
(1485 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Antoine în «Suntem în urmă cu pregătirea, dar construim un grup puternic!» ciumpalacul în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița @PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Mary în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița #pasajladrajna în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Cetatean în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă SPERANȚA în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! gica în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Gigel în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...