Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Lecție de eficență

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Axiopolis Cernavodă 3-0

Lecție de eficență

În tur a fost 1-1. Pentru Unirea a marcat Romeo Soare, iar Axiopolis a egalat în ultimele minute... Sâmbătă, 9 martie 2019, Soare nu a fost pe teren, iar genunchiul accidentat la Modelu îl va ține ceva timp pe margine. Meciul a debutat cu o luptă surdă la mijlocul terenului și mai mulți nervi decât prevede regulamentul. În capcană a căzut Alexandru Chebac, care a văzut cartonașul roșu încă din minutul 22, iar Unirea a fost nevoită să abordeze restul jocului în 10 oameni. În locul dezastrului pe care publicul îl mirosea, au apărut fazele de poartă și golurile spectaculoase în poarta lui Nanu. În minutul 28, tânărul Florin Bălan a deschis scorul după o acrobatică lovitură de cap și a sărbătorit reușita în stilul brevetat de Cristiano Ronaldo, stârnind zâmbete în tribune. După pauză, dominarea Unirii a continuat, iar în minutul 55 Nelu Bucă l-a servit excelent pe nou-intratul Năstase, iar acesta a pătruns spre poarta adversă și nu a iertat șansa de 2-0. Cu acest gol, Năstase ajunge la cota 10 și devine principalul marcator al Unirii. Deși sunt mai mulți, oaspeții nu găsesc soluții de a pătrunde dincolo de careul de 16 metri slobozean. Slobozia rămâne vioara întâi, elevii lui Enache Costea făcând unul dintre cele mai bune jocuri din acest sezon. Încununarea evoluției bune vine în minutul 78, când Unirea primește o lovitură liberă din marginea careului de 16 metri, dar mult lateral stânga. Unghi complicat pentru un șut direct pe poartă, așa cum făcuse Ilie Dumitrescu în meciul cu Argentina din 1994. Așa că toată lumea aștepta din partea lui Adi Răduca o centrare în careu din care să iasă un eventual gol cu capul. Dar mijlocașul Sloboziei caută îndrăzneț poarta și înscrie probabil cel mai frumos gol al campionatului. Este 3-0, rezultat la care nimeni nu ar fi sperat după eliminarea lui Chebac. Pentru acest succes, Enache Costea a gândit următoarea distribuție: Dobre-Ene, Topor, Suciu, Toma-Milotin (Năstase), Chebac, Adăscăliței (Gherasim), Bălan (Lemnaru)-Bucă (Teodorescu), Răduca.

Jucăm cu Progresul Unirea rămâne și după succesul cu Axiopolis pe locul 3, la 4 puncte distanță de liderul Rapid București. Sâmbătă, 16 martie 2019, orele 15,00, galben-albaștrii vor evolua în deplasare contra Progresului Spartac, echipă extrem de incomodă când evoluează pe teren propriu. Enache Costea nu-i va putea utiliza la acest meci pe Soare, Ibrian și Chebac.

12 Martie 2019, 14:45 (6017 vizualizări - 10 comentarii)

Citiți și:
Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!
Unirea Slobozia și-a găsit antrenor cu licență PRO în Liga 2: Ilie Poenaru!
Unirea Slobozia își caută antrenor. Teja, Poenaru sau...?
Binemeritat loc 3 la final de play-out
Victorie zdrobitoare în deplasare

Comentariile cititorilor:


Privitor:
(19 Martie 2019, 23:41)
Ce repede s-au linistit fotbalisti...nici macar unul nu mai comenteaza . Hmmmm ....le este frica ca ies la iveala anumite lucruri ? Soare ...Lemnaru ....Enache...nici macar un cuvant ? Amutira-ti ? asa dintr-o data ? Aaaaaa....Soare nu mai joaca , Lemnaru este habotnic la "unirea" , iar Enache si-a atins obiectivul : antrenor recunoscut judetean , va primi salariu si de la fotbal si de unde mai este el angajat....la fel ( nu vreau sa vorbesc prostii dar cred ca si Lemnaru mai primeste un salariu dupa undeva..cred ca CSM )..asa ca..hai ca este bine si la fotbal....nu va mai plange-ti . Cum este la romani vorba aia cu cine striga hotul ???...am un lapsus.....ma ajuta cineva ?
Real:
(15 Martie 2019, 00:54)
" Un om " are dreptate. Nu este vorba de nicio tranteala la meciul cu Progresul. Victoria ar fi ceva extraordinar, care ar surprinde atât banca, cât și pe cel mai împătimit suporter galben - albastru. Tranteli au fost în urmă cu câțiva ani. Cand Unirea era pe doi , și nu pierduse meciuri bune in serie. O serie mult mai grea decât prezența sau trecuta. G.W. stie ceva. Sau stie mai multe. Cert e că Ionescu nu prea a prins zile cu soare...Au fost patru etape la rând cam încordate. Cotele apelor Dunării au crescut, ca și drumurile spre strada Episcopiei
un om:
(14 Martie 2019, 13:08)
Sa nu uitam ca anul trecut am pierdut clar in deplasarea de la Progresul iar la ce campanie de iarna au avut anul acesta mi-e greu sa cred ca putem obtine o victorie . . . Asta nu inseamna ca meciul va fi "trantit" pentru interese proprii. Eu zic sa avem incredere si rabdare pana la ora meciului de sambata
adevaratul Beni:
(14 Martie 2019, 10:38)
Salutare oameni cunoscatori de fotbal!
Bravo anonimus si G.W.: asta trebuie sa inteleaga toti prietenii marelui ZEU RA. Sa ne lase ca ne mai pricem si noi la fotbal. Sa se uite la RADUCA, manjii tineri Nastase , Suciu, Ene care nu au nimic de invatatde la ZEUL RA dar pun sufletul ptr. echipa asta. Raduca la fiecare meci scuipa plamanii de cat alearga(probabil sa compenseze si ptr. ZEUL RA) dar probabil ca la casierie asta nu conteaza. Cu Raduca in atac si cu Raduca in aparare(in locul ZEULUI RA- sigur se descurca mai bine) sigur fluieram pe langa RAPID. Hai UNIREA, hai Baietii galben albastri . Vrem victorie la Bucuresti! Raduca, Nastase, Suciu, Dobre fiti balauri ptr. Bucuresti sau cum zicea marele Halagian FOCU LA EI am zis !
Benoit:
(13 Martie 2019, 23:49)
Și de ligi!
G.W.:
(13 Martie 2019, 23:15)
Prietene , vreau sa spun un lucru : a pronuntat " adevaratul Beni " numele domnului Soare ? De unde ai dedus tu ca este vorba de domnia sa ? Inseamna ca si tu stii despre ce este vorba in comentariu din moment ce gandul a plecat catre el... Esti cumva chiar tu , Soare ? Sau cum face de obicei gaseste prostavani care sa-i puna pe ei sa comenteze ? In continuare aceeasi problema si anume handbalul si ce a zis el si ce a facut el , totul se rezuma la ZEUL Soare.Sunt scarbit de atitudinea voastra a fotbalistilor si mai ales a pseudo-presedintelui lemnaru ( am scris cu litera mica ca este mic ) vazand ca acum comentati si la articolele de handbal , unde se vede ca sunteti informati si afirmati lucruri ca fiind sigure...cumva a-ti terminat bani si nu mai aveti ce cheltui ca nu mai primiti de la ele ? Poti spune in ce conditii a plecat Ionescu de la echipa daca tot stii atat de multe ? Ce s-a intamplat ? Din cauza carei persoane si ce a facut persoana respectiva in vestiar ?.. .RUSINEEEE !!!!
COPOS:
(13 Martie 2019, 23:09)
Daca nu joaca la pariuri sigur cistigam la Progresu! Si desigur daca cei ,,batrini,, din echipa doresc promovarea.Hai Unirea!!!
anonimus:
(13 Martie 2019, 22:05)
Ptr G.W.!
Mon Cher daca dai jumatate din banii pe care ii ridica domnul Capitan Soare de la casierie lui TOMA VALENTIN (care a agatat ghetele in cui acu vreo 6-7 ani) joaca si mai bine , si mai elegant si mai sigur in aparare. Despre ca mama d*r*a*c** vorbim. Chiar suntem orbi toti? Sa ne lase si sa se lase dl. capitan !!!
Sa auzim numai de bine.
G.W:
(13 Martie 2019, 20:42)
De ce tot bateti in Soare??? Si acum sunteti traumatizati ca a spus adevarul despre sportul din slobozia si diferentele de banii alocati la cele 2 secții?
adevaratul Beni:
(13 Martie 2019, 11:09)
Salutare oameni cunoscatori de fotbal !
Stiti de ce am castigat meciul asta? Pentru ca am jucat in 10 oameni de prin minutul 25 dar baietii din teren au stiut acest lucru si au format un lant de netrecut. A lipsit veriga (zaua) slaba din aparare si baietii din teren joaca mai bine cand stiu ca nu mai poate sa-i tradeze nimeni si munca lor nu e in zadar. Un mare plus ptr. omul fara plamani (RADUCA), Nastase si Suciu. Trebui sa avem mare grija ca RADUCA sa ramina la echipa ptr. ca in acest moment este LOCOMOTIVA echipei. Bravo RADUCA -Jan.

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Joi 25 Iun 2026
291 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

ISU Ialomița: Caravana «Fii pregătit!»

Sâmbătă, 29 septembrie a.c., între orele 10,00-17,00, va ajunge în orașul Slobozia caravana SMURD «Fii pregătit!». Aceasta va fi amplasată pe bulevardul Chimiei, în Piața Unirii și are ca scop instruirea ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2018, 18:15
(5536 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC Agromas Grup SRL
furnizor de produse și servicii agricole
cu sediul în loc. Cosâmbești, jud. Ialomița
angajează
ȘOFERI AUTOCAMION
Cerințe:
-studii medii
-permis de conducere categoria B și C+E
-experiență în conducerea
autocamioanelor >3,5 to minim 1 an
-fără cazier judiciar
-atestat valabil de șofer profesionist transport marfă
-atestat valabil ADR
-capacitate de organizare și planificare
-punctualitate, seriozitate și responsabilitate
-avize medicale și psihologice valabile
-transport intern
Responsabilități:
-participă la operațiunile de încărcare
și descarcăre a autovehiculului
Beneficii:
-pachet salarial atractiv
-card analize medicale
-telefon
CV-urile se pot depune
atât la sediul din Cosâmbești
cât și pe următoarea adresă de
email: [email protected]
Relații se pot obține și
la telefon 0749/082.231

28 Septembrie 2018, 13:05


Urziceni: S-a înecat la pescuit

Marți, 25 septembrie 2018, în jurul orelor 14,00, un apel primit la Dispeceratul ISU Ialomița semnala prezența a doi bărbați în zona unei amenajări hidrotehnice din beton, aflată pe râul Ialomița, în apropierea ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2018, 12:05
(5901 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni înecat


Cosâmbești: Prins cu aproape 100 kg de pește în portbagaj

Polițiștii ialomițeni acționează periodic în vederea apărării patrimoniului piscicol și combaterii faptelor ilegale asociate din pescuitul ilegal. Astfel, a fost depistat, pe raza localității Cosâmbești ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2018, 11:45
(5773 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente în Ialomița: Două persoane decedate, patru rănite

În cursul zilei de marți, 25 septembrie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente rutiere. Primul eveniment s-a produs în jurul orelor 16,00, în apropiere de comuna Sinești și s-a soldat ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2018, 11:15
(5640 vizualizări - 0 comentarii)


Deținătorii de câini periculoși, în atenția polițiștilor ialomițeni

În perioada septembrie-decembrie 2018, polițiștii ialomițeni desfășoară acțiuni de prevenire a oricăror incidente în care sunt implicați câinii periculoși sau agresivi și de verificare a modului de respectare ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2018, 11:05
(5338 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Exercițiu la Țăndărei

Joi, 27 septembrie 2018, de la orele 10,00, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița organizează în orașul Țăndărei un exercițiu de cooperare cu forțe și mijloace ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2018, 10:45
(5298 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza în data de 19 octombrie 2018, orele 9,00, «Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți». Evenimentul se va desfășura la Slobozia, în ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2018, 20:20
(5421 vizualizări - 0 comentarii)


Adâncata: Și-a pierdut viața strivit de un utilaj

Un bărbat de 37 de ani din comuna ialomițeană Adâncata și-a pierdut viața marți, 25 septembrie 2018, în urma unui accident de muncă petrecut pe raza județului Bistrița Năsăud. Bărbatul lucra la amenajarea ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2018, 18:30
(6163 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Atenție la înșelăciuni!»

În perioada septembrie-octombrie 2018, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița derulează activități informativ-preventive în cadrul campaniei de prevenire a infracțiunilor de înșelăciune «Atenție ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 19:25
(4889 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de aproape 240000 de lei, 30 de permise reținute

Polițiștii au intervenit, în perioada 21-23 septembrie, la peste 100 de evenimente, majoritatea sesizate prin 112. Astfel, la acest sfârșit de săptămână, polițiștii ialomițeni au fost angrenați în 26 de ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 19:20
(4926 vizualizări - 0 comentarii)


Corul Academic «Divina Armonie» va concerta la Hramul Catedralei Episcopale Slobozia

Luni, 1 octombrie 2018, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, Episcopia Sloboziei și Călărașilor, va sărbători hramul de toamnă al Catedralei Episcopale «Acoperământul Maicii Domnului ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 18:20
(5599 vizualizări - 0 comentarii)


A treia ediție a campaniei «Educația-prioritate a Bisericii», derulată în parohiile Protopopiatului Urziceni

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, în parohiile din Protopopiatul Urziceni a fost derulată cea de-a treia ediție a proiectului social-filantropic «Educația-prioritate a Bisericii», în ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 18:05
(6990 vizualizări - 0 comentarii)


«Zilele Recoltei 2018», la Slobozia

Primăria Municipiului Slobozia vă invită la Sărbătoarea Recoltei, în perioada 29-30 septembrie 2018. La «Zilele Recoltei 2018», roadele pământului vor fi etalate pe tarabe de către cei mai gospodari producători ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 17:55
(3837 vizualizări - 0 comentarii)


«Centenarul Filmului Românesc», la Slobozia

Municipiul Slobozia intră pe harta celor o sută de orașe din țară care găzduiesc «Centenarul Filmului Românesc», un proiect de anvergură națională inițiat de Agerpres. Sâmbătă, 29 septembrie 2018, la Casa ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 12:40
(2917 vizualizări - 0 comentarii)


AJFOM Ialomița: Locuri de muncă în agricultură-Spania, campania 2019

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, prin serviciul de ocupare EURES România, oferă 950 locuri de muncă vacante în Spania pentru munca sezonieră în agricultură la recoltarea căpșunilor ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 11:10
(3138 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Și-a înjunghiat fiul cu un cuțit

Polițiștii ialomițeni au deschis o anchetă într-un posibil caz de «tentativă de omor». Un bărbat este cercetat penal după ce, în cursul nopții de marți, 18/19 septembrie 2018, și-a înjunghiat fiul cu un ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 17:25
(4900 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Pește fără documente, confiscat de polițiști

Fetești: Pește fără documente, confiscat de polițiști

Polițiștii ialomițeni au acționat marți, 18 septembrie a.c., pe raza județului, sub coordonarea polițiștilor din cadrul Direcției de Ordine Publică, în vederea apărării patrimoniului piscicol și combaterii ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 17:05
(4869 vizualizări - 3 comentarii)


Slobozia: Accident cu două persoane rănite

Marți, 18 septembrie a.c., în jurul orelor 12,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un accident de circulație, două persoane fiind rănite. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 17:00
(3745 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Valea Măcrișului: Beat la volan, a provocat un accident

Marți, 18 septembrie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza comunei Valea Măcrișului s-a produs un accident soldat cu pagube materiale. Astfel, șoferii celor două autoturisme implicate ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 16:55
(4998 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A furat dintr-o barcă rucsacul unei femei

Polițiștii feteșteni au fost sesizați luni, 17 septembrie a.c., cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri dintr-o ambarcațiune aflată pe malul brațului Borcea. În urma sesizării, polițiștii au ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 16:50
(8732 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Muniție neexplodată, descoperită la Movilița și Armășești

Muniție neexplodată, descoperită la Movilița și Armășești

Duminică, 16 septembrie a.c., pe un  teren agricol de pe raza comunei Movilița a fost descoperită o mină antitanc cu înveliș metalic, aflată într-o stare avansată de uzură. De asemenea, marți, 18 septembrie ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 15:20
(4945 vizualizări - 0 comentarii)


Scrimerul George Dragomir a câștigat «Cupa României»

Scrimerul George Dragomir a câștigat «Cupa României»

Orașul Iași a fost gazda «Cupei României», la scrimă cadeți și juniori 2018. Așa cum era de așteptat, cel mai bun junior al momentului, George Dragomir, legitimat la CSM Unirea Slobozia, si-a respectat ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 20:19
(5004 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism căutat de autoritățile din Arad, depistat la Fetești

Un autoturism care figura în bazele de date ca fiind sustras, căutat pentru confiscare de autoritățile din județul Arad, a fost depistat de polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale Ialomița ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 18:50
(3744 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Luni, 17 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Stelnica au depistat un bărbat, de 61 de ani, din Vlădeni, în timp ce încerca să comercializeze pește din speciile plătică și mreană ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 18:40
(5183 vizualizări - 0 comentarii)


Feteștean urmărit internațional, depistat de polițiști

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au depistat un bărbat care era urmărit internațional pentru infracțiuni contra persoanei și contra patrimoniului, fapte comise în Italia. Astfel ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 18:25
(4870 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Cântece de iubire» pe esplanada Centrului Cultural

Joi, 20 septembrie 2018, începând cu orele 18,00, pe esplanada Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» va fi susținut recitalul «Cântece de iubire». Soliști vor fi soprana Irina Iordăchescu și chitaristul ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 15:10
(4948 vizualizări - 0 comentarii)


Rădulești: Hoți din autoturisme, reținuți de polițiști

Polițiștii Secției de Poliție Rurală Jilavele cercetează patru tineri, cu vârste cuprinse între 20 și 24 de ani, toți din comuna Movilița, aceștia fiind bănuiți de comiterea infracțiunii de «furt». Sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 11:05
(3577 vizualizări - 0 comentarii)


Se lansează «Ro Alert»

Sâmbătă, 15 septembrie 2018, începând cu orele 11,00, va fi lansat la nivel național portalul «Ro Alert», de la sediul Ministerul Afacerilor Interne. Evenimentul va fi realizat în sistem ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2018, 20:15
(3520 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

E-Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în mai multe localități ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2018, 17:20
(5842 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...