Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Crunțeanu s-a întors acasă!

Crunțeanu s-a întors acasă!

Senzațional! Țineți aproape! La nici două luni de când a fost proptit secretar de stat la Ministerul Agriculturii, ialomițeanul Daniel Crunțeanu s-a întors acasă. Călare pe calul alb al investițiilor europene în sistemele de irigații, Daniel Crunțeanu a fost gratulat cu apelativul de «dom’ ministru» și a vorbit, sfertodoct, despre «necesitatea analizării stadiului fizic și financiar și a problemelor întâmpinate în implementarea proiectelor pentru infrastructura secun­dară în domeniul irigațiilor». Întâlnirea a avut loc joi, 14 martie a.c., la centrul Cutural UNESCO «Ionel Perlea». Pentru că ne-am plictisit la jumătatea evenimentului, am părăsit sala asemeni prefectului Gigi Petre, a deputatului Ștefan Mușoiu și a vicepreședintelui Consiliului Jude­țean Ialomița, Ionel Gae. Dar reprezentanții celor două duzini de Organizații ale Utilizato­rilor de Apă pentru Irigații din Ialomița și Călă­rași au rămas... Au rămas să cerșească în conti­nuare mila ANIF (al cărei director, Ionuț Popescu, nici măcar nu a catadicsit să participe la întâlnire!), OCPI, AFIR și al altor comitete și comisii guver­namentale cu ajutorul cărora Daniel Crunțeanu raportează depășirea planului de absorbție la investițiile europene în agricultură. Nu vă faceți sânge rău, că nu e cazul. Întâi că nu e vina lui, că nu s-a cocoțat singur în copacul Ministerului. Și-apoi, știți cum e vorba ceea, «de unde nu-i, nici Dumnezeul cărătorilor de mapă nu cere...».

25 Martie 2019, 12:40 (5505 vizualizări - 5 comentarii)

Comentariile cititorilor:


administrator:
(16 Aprilie 2019, 21:09)
Pentru Carmen, fata vinzatoare de  produse  intime pe varianta Sloboziei, unde nu ajungi  iti cam pute , se pare ca cine afirma cai semianalfabet  si a ajuns ministru se analizeaza singur .

carmen:
(27 Martie 2019, 09:55)
Ăsta a rămas în memoria colectivă cu "VOTA-ȚI PONTA" un semianalfabet ajuns ministru. votați proștilor
@Haiduc:
(26 Martie 2019, 23:09)
Mai oameni buni, dar nu mai scăpăm de M. asta ? Suntem blestemati fim conduși de aceeasi pupători de părți dorsale? De oameni care roata viata nu au facut nimic ? Care doar au muncit la stat sau au accesat diverse fonduri europene fara merit ? Care își părăsesc familiile cum ajung pe la București ? Astea sunt modelele noastre ?
Cisterne cu #puiemsd:
(26 Martie 2019, 06:57)
Infrastructura secundara, ca deapre cea primara s-a discutat in urma cu exact 28 ani"Caramida noua,da Doamne sa ploua"!Cu psdul alaturi,doar cu incantatii,bocete religioase stravechi si dezlegari de la popă va fi apa in zona.Mari tembeli a creat democratia!Ăsta a venit sa prezinte viitorul irigatiilor in zona,singur.Ăla ce se ocupa de asa ceva a fost absent.E ceva de genul:"doriti friptura de carne, ori friptura din inlocuitori?" Căcărăi de 2 lei!
alegator ingrijorat:
(25 Martie 2019, 13:17)
Cum e posibil ca o dezbatere pe tema irigatiilor in Ialomita sa nu beneficieze de prezenta Dir. General ANIF? Nu stia ca o sa fie dezbaterea? A fost surprins ca ninsoarea in Decembrie? Ar trebui sa-si prezinte cel putin scuze, demisia necesita onoare....