Accident la Fetești
Miercuri, 9 iunie a.c., în jurul orei 8,45, salvatorii de la Stația de Pompieri Fetești au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs în municipiul
...[citește_toată_știrea]
9 Iunie 2021, 12:40
(3543 vizualizări -
0 comentarii)
anunț angajare
Compania
EXPUR SA
căutăm doi
noi colegi
pentru Departamentul Contabilitate
din cadrul companiei noastre
din Slobozia
operator introducere și validare date
perioadă determinată-6 luni
Sarcini Generale:
-Înregistrare documente
de gestiune materie primă
-Înregistrare facturi
materie primă semințe
-Înregistrare plăți în lei pentru furnizori
-Recepție documente transmise
de celelalte departamente
-Arhivare documente
Cerințe:
-cel puțin studii medii
-experiență pe un post similar
(cunoștințe de contabilitate constituie
un avantaj)-minim 6 luni
-bune cunoștințe de operare calculator
-abilitatea de a lucra în condiții de stres
-abilități de organizare, planificare
și comunicare
Dacă răspundeți cerințelor de mai sus
și doriți să acceptați provocările
acestui postvă rugăm să trimiteți
o scrisoare de intenție
și un curriculum vitae
până la data de 10.06.2021
pe adresa de e-mail [email protected]
9 Iunie 2021, 11:20
Slobozia: Accident cu o victimă
Un accident rutier s-a produs pe raza municipiului Slobozia luni seara, 7 iunie a.c., în jurul orelor 21,10, salvatorii de la Garda de Intervenție Slobozia intervenind cu o autospecială de stingere cu apă
...[citește_toată_știrea]
9 Iunie 2021, 11:05
(4923 vizualizări -
0 comentarii)
Țăndărei: Minor de 14 ani, depistat la volanul unei mașini
În timpul unei misiuni de patrulare pe străzile din Țăndărei, efectuată în seara zilei de 7 iunie a.c., polițiștii din oraș au identificat la volanul unei mașini un minor de 14 ani. Verificările ulterioare
...[citește_toată_știrea]
8 Iunie 2021, 17:30
(3647 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: Rata șomajului la finalul lunii aprilie
Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița informează cu privire la faptul că, la finalul lunii aprilie 2021, rata șomajului la nivelul județului a fost de 4,60%. Astfel, în evidențele instituției
...[citește_toată_știrea]
8 Iunie 2021, 17:15
(1647 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Transportul de persoane, în atenția polițiștilor
În ziua de luni, 7 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat o acțiune privind respectarea legalității transportului public de persoane. Astfel, atât în mediul rural cât și urban, au fost constituite
...[citește_toată_știrea]
8 Iunie 2021, 17:00
(1940 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: Suspect de «furt calificat», reținut de polițiști
Polițiștii din Urziceni au reținut pentru 24 de ore, în ziua de luni, 7 iunie a.c., un tânăr de 19 ani, bănuit de săvârșirea infracțiunilor de comiterea mai multor furturi în formă calificată. Din datele
...[citește_toată_știrea]
8 Iunie 2021, 16:45
(1641 vizualizări -
0 comentarii)
ISU Ialomița caută «Salvator din pasiune»
Începând cu data de 14 iunie a.c., Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița va începe o nouă etapă a campaniei de recrutare a voluntarilor «Salvator din pasiune».
...[citește_toată_știrea]
8 Iunie 2021, 16:30
(1596 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri COVID-19 în Ialomița
Marți, 8 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10768, cu 4 cazuri mai mult decât luni, 7 iunie a
...[citește_toată_știrea]
8 Iunie 2021, 16:15
(1875 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!
Luni, 7 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10764, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua
...[citește_toată_știrea]
7 Iunie 2021, 16:25
(1955 vizualizări -
0 comentarii)
AJFP Ialomița: 22 iunie-termenul de depunere a Formularului 097 «Notificarea privind aplicarea/încetarea aplicării sistemului TVA la încasare»
Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că marți, 22 iunie 2021, este termenul-limită pentru depunerea notificării pentru aplicarea/încetarea aplicării sistemului
...[citește_toată_știrea]
7 Iunie 2021, 16:20
(4622 vizualizări -
0 comentarii)
AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă și în luna iunie 2021
Ministerul Finanțelor emite, începând cu 7 iunie 2021, 3 noi emisiuni de Titluri de Stat în cadrul Programului «Tezaur», cu maturități de 1, 3 și 5 ani și dobânzi de 2,95%, 3,35% și 3,65%. Titlurile de
...[citește_toată_știrea]
7 Iunie 2021, 15:40
(1779 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor de izolare/carantinare
În zilele de sâmbătă și duminică, 5-6 iunie a.c., 57 de societăți comerciale au fost verificate cu privire la respectarea măsurilor organizatorice specifice, a programului de lucru și în privința respectării
...[citește_toată_știrea]
7 Iunie 2021, 15:25
(2542 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Beți și fără permise, la volan
În cursul zilei de sâmbătă, 5 iunie ac.c., un bărbat în vârstă de 60 de ani, din comuna Gura Ialomiței, a fost depistat în flagrant în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu fără
...[citește_toată_știrea]
7 Iunie 2021, 15:20
(2598 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz COVID-19 în Ialomița
Duminică, 6 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10764, cu un singur caz mai mult față de ziua de
...[citește_toată_știrea]
6 Iunie 2021, 17:05
(2419 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz COVID-19 în Ialomița
Sâmbătă, 5 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10763, cu un singur caz mai mult față de ziua de
...[citește_toată_știrea]
5 Iunie 2021, 17:40
(2256 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Se întrerupe curentul electric!
În perioada 7-11 iunie 2021, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile
...[citește_toată_știrea]
4 Iunie 2021, 18:20
(5547 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri COVID-19 în Ialomița
Vineri, 4 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10762, cu 6 cazuri mai mult față de ziua de joi,
...[citește_toată_știrea]
4 Iunie 2021, 16:25
(2018 vizualizări -
0 comentarii)
Tânăr din Țăndărei, arestat pentru infracțiuni comise în Germania
Polițiștii de Investigații Criminale din Ialomița au depistat un tânăr care era urmărit internațional pentru «infracțiuni contra proprietății», fapte comise în Germania. Astfel, joi, 3 iunie a.c., polițiștii
...[citește_toată_știrea]
4 Iunie 2021, 14:05
(3682 vizualizări -
1 comentariu)
Slobozia: Prevenirea violenței domestice
Polițiștii din cadrul Compartimentului de Analiză și Prevenire a Criminalității, cu sprijinul polițiștilor de proximitate din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au desfășurat activități pentru promovarea
...[citește_toată_știrea]
4 Iunie 2021, 13:55
(1989 vizualizări -
0 comentarii)
Sărățeni: Lemne confiscate de polițiști
Joi, 3 iunie a.c., pe raza localității Sărățeni, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 6 Ion Roată au depistat, în trafic, un tânăr de 25 de ani, din județul Vrancea, în timp ce transporta
...[citește_toată_știrea]
4 Iunie 2021, 13:40
(2935 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Lipsă apă în Cartierul Buliga
Echipele RAJA Constanța intervin pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 90 mm, de pe strada Brazilor din Fetești. În vederea executării acestor lucrări
...[citește_toată_știrea]
3 Iunie 2021, 22:05
(2675 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița
Joi, 3 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10756, cu 3 cazuri mai mult față de ziua de miercuri
...[citește_toată_știrea]
3 Iunie 2021, 16:15
(4327 vizualizări -
0 comentarii)
Gheorghe Lazăr: Incendiu la o casă din cauza unui scurtcircuit
Miercuri, 2 iunie a.c., în jurul orelor 12,20, pompierii militari din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia, au fost alertați pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112 să intervină în comuna Gheorghe
...[citește_toată_știrea]
2 Iunie 2021, 19:10
(2042 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri COVID-19 în Ialomița
Miercuri, 2 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10753, cu 2 cazuri mai mult față de ziua de marți
...[citește_toată_știrea]
2 Iunie 2021, 16:45
(1765 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Respectarea măsurilor de protecție sanitară, monitorizată de polițiști
Verificarea respectării măsurilor de izolare/carantină la adresa declarată, a interdicțiilor privind organizarea de evenimente private, dar și purtarea măștii în spații închise și în spațiile aglomerate
...[citește_toată_știrea]
2 Iunie 2021, 16:10
(1941 vizualizări -
0 comentarii)
Copaci rupți de vânt la Urziceni
În cursul nopții de luni spre marți, 31 mai/1 iunie a.c., salvatorii din cadrul Detașamentului de pompieri Urziceni au intervenit cu mijloacele de intervenție din dotare pentru degajarea unor copaci căzuți
...[citește_toată_știrea]
2 Iunie 2021, 13:10
(1578 vizualizări -
0 comentarii)
AJFP Ialomița: Marți, 8 iunie 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 092
Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informeză contribuabilii înregistrați în scop de TVA care utilizează ca perioadă fiscală trimestrul și care au efectuat o achiziție intracomunitară
...[citește_toată_știrea]
2 Iunie 2021, 12:40
(2381 vizualizări -
0 comentarii)
Concurs de desene pentru copii, organizat de IPJ Ialomița
Cu ocazia Zilei Copilului, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a organizat marți, 1 iunie a.c., concursul de desene «Siguranța în culorile copilăriei». Astfel, elevi ai Liceului de Arte
...[citește_toată_știrea]
1 Iunie 2021, 18:30
(2567 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz de COVID-19 în Ialomița
Marți, 1 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10751, cu un singur caz mai mult față de ziua de luni
...[citește_toată_știrea]
1 Iunie 2021, 16:15
(3160 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(4 Iunie 2019, 17:03)
Bravo așa trebui sa arate o echipa de fotbal
(30 Mai 2019, 00:23)
Sa vedem acum ce vor face cu banii!au primit 17 miliarde de la consiliul judetean pentru 6 luni ,mai mult decat anul trecut cu 2 miliarde ! Republicanii i-au desfiintat, copiii noștrii se duc si joaca pe la țară! Grupa "minune " a lui Ionescu este susținută financiar de parintii copiilor, de ce nu si domnul antrenor ! Hai sa te vedem domnule Lemnaru cum gestionezi banii, ca ai lucrat atatia ani in bancă! Vrem republicani , vrem si echipa sa promoveze , ca ai bani acum ! Nu mai exista scuza ca nu sunt bani!
(29 Mai 2019, 18:32)
oli ce multe stii tu pentru un om simplu care trage un semnal de alarma,de unde stii cine se impune si cine nu la echipa?se doresc jucatori de liga 1 pe 15 de mil,au valoare de 15 mil atat problema e ca nici pe aia nu ii primesc la timp si cand ai familie numai alergi la 30 de grade cand te suna nevasta ca nu are bani de paine si gaze... dorim performanta,performata se face numai pe bani altfel se numeste iluzie...e diferenta mare intre ati dori si a se putea...
(29 Mai 2019, 15:57)
De fiecare dată se plâng de bani,si poate chiar sunt probleme cu banii. Dar atunci vine intrebarea logică când nu mai primești bani :De ce nu pleacă de la echipă dacă se plâng ca sunt pe burta goală? De ce nu ii transferă nicio echipă pe antrenor sau pe jucătorii bătrâni ? De ce nu își caută alte echipe ? Iar,acum vine si raspunsul naucitor:Păi nu o sa ii ia nimeni pe jucătorii bătrâni sau pe antrenorul actual,FIINDCĂ NU AU VALOARE.Si punct. Antrenorul actual in afară de Unirea Slobozia, nu a mai antrenat undeva si nici nu vad vreo echipă sa il vrea.El ca om este băiat bun,dar nu are stofă de antrenor,nu se poate impune in fața jucătorilor. Apoi,ce alta echipa ar mai cumpăra un jucător precum Soare(care a jucat maxim 2 meciuri in retur si are o varsta),cine ar lua un asemenea jucător sa ii ofere salariu.Nimeni nu da bani doar pentru caci cândva ai jucat la liga 2,pe toți ii intereseaza prezentul. CONCLUZIA:Mulți din cei de acum de la Unirea stau aici fiindcă in altă parte nu ii primește nimeni.Deci ce fac unii acum la club este oportunism, nu eroism.Stau la Unirea fiindcă poate mai pică cate ceva....altfel ar fi fără ocupație ! Jucătorii buni precum Ghinea imediat la echipă mai stabilă financiar !!
(29 Mai 2019, 14:26)
Draga oli eu zic sa stai si tu o sapt in locul acestor oamenii si arunci sa vb.De vb toti vb dar sa faci performanta pe stomacul gol,eu zic ca este cam greu..La ce prb sunt cu banii este un loc super..Asa ca ciocu mic!
(28 Mai 2019, 22:52)
Unirea rămâne echipa fanion a județului, dar faceți ceva cu echipa asta,deja oamenii s-au plictisit de promisiunile voastre, iar publicul de la stadion scade de la an la an(doar meciul cu Rapid a mai adus multă lume la meci).Multi deja încep sa mai arunce câte un ochi la Abatorul ! Poate schimbați antrenorul,poate schimbați jucătorii bătrâni, dar schimbați ceva la Unirea.Sezonul aceasta ati obținut abia locul 4,obiectivul era locurile 1-3,deci conducerea sa vină cu schimbări la echipa asta. In privat când nu îți îndeplinești obiectivul, ori esti schimbat din funcție, ori esti amendat.Insă Ilie Lemnaru,antrenorul si căpitanul de echipă,continuă bine mersi in funcție si își bat joc de speranțele si pasiunea suporterilor pentru Unirea...de putinii suporteri care mai vin constant la meci,ca mulți deja s-au plictisit de discursurile voastre mincinoase de la începutul fiecărui sezon dar si scuzele pe care le găsiți la finalul fiecărui sezon ...o sa rămâneți doar voi si prietenii voștri la meciuri dacă se continuă cu actuala conducere(președinte,antrenor, căpitanul Soare -care de fapt a stat aproape tot returul pe bancă). Nu spun cu răutate ce spun, spun doar ce văd si încerc sa trag un semnal de alarmă pentru viitorul echipei Unirea Slobozia. Încercați sa fiți realiști !!