Sinești: 4 autoturisme implicate într-un accident rutier
În dimineața zilei de marți, 23 martie a.c., în zona localității Sinești s-a produs un accident rutier. Principala cauză a evenimentului rutier ar fi pătrunderea neregulamentară de pe un drum lateral pe
...[citește_toată_știrea]
23 Martie 2021, 10:30
(2758 vizualizări -
0 comentarii)
Percheziții de amploare la Fetești
Polițiștii și procurorii au descins în dimineața zilei de marți, 23 martie a.c., la 40 de adrese din Fetești. Descinderile vizează mai multe persoane cercetate de organele judiciare locale într-un amplu
...[citește_toată_știrea]
23 Martie 2021, 10:15
(5127 vizualizări -
5 comentarii)
Protopopiatul Slobozia: Campania «Donează sânge! Salvează o viață!»
Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, joi, 18 martie 2021, Protopopiatul Slobozia în parteneriat cu Centrul de Transfuzie Sanguină Slobozia continuă Campania
...[citește_toată_știrea]
22 Martie 2021, 18:10
(2761 vizualizări -
0 comentarii)
AJFP Ialomița: Clarificări privind aplicarea sistemului TVA la încasare
Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că, începând cu 1 ianuarie 2021, persoanele impozabile a căror cifră de afaceri în anul calendaristic precedent
...[citește_toată_știrea]
22 Martie 2021, 17:20
(5686 vizualizări -
0 comentarii)
Ciochina: Amărean surprins de radar cu 149 km/h în localitate. Avea permisul suspendat!
Sâmbătă, 20 martie a.c., în jurul orei 00,30, aflându-se în serviciul de patrulare și supraveghere video pe DN2A-E60, în localitatea Ciochina, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au depistat în trafic
...[citește_toată_știrea]
22 Martie 2021, 17:15
(3470 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: Beat la volan, a intrat cu mașina în poarta cimitirului
Duminică, 21 martie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii din Urziceni au fost sesizați cu privire la faptul că un autoturism ar fi lovit poarta cimitirului din Urziceni și a fugit de la fața locului
...[citește_toată_știrea]
22 Martie 2021, 17:10
(2940 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Țigări de contrabandă, indisponibilizate
Vineri, 19 martie a.c., în jurul orei 8,00, polițiștii din cadrul Secției 1 Poliție Rurală Slobozia au oprit, pentru control, pe DN21A, la ieșire din Slobozia spre Drajna, un autoturism condus de un bărbat
...[citește_toată_știrea]
22 Martie 2021, 17:05
(2471 vizualizări -
0 comentarii)
AJFP Ialomița: Indicele prețurilor de consum
Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii-plătitori de impozit pe profit, cu unele excepții, că pot opta pentru sistemul de declarare și plată a impozitului pe profit
...[citește_toată_știrea]
22 Martie 2021, 16:10
(5153 vizualizări -
0 comentarii)
Simulare BACALAUREAT 2021 în Ialomița: 1547 de elevi au participat la proba scrisă la Limba și Literatura Română
Luni, 22 martie a.c., s-a organizat prima simulare a Bacalaureatului 2021, cea la Limba și Literatura Română. Datele Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că 1547 de elevi de clasa a XII-a din
...[citește_toată_știrea]
22 Martie 2021, 15:45
(5351 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 20 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița
Luni, 22 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8988, cu 20 de cazuri mai mult față de ziua de duminică
...[citește_toată_știrea]
22 Martie 2021, 15:15
(3045 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 30 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița
Duminică, 21 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8968, cu 30 de cazuri mai mult față de ziua de
...[citește_toată_știrea]
21 Martie 2021, 15:45
(4844 vizualizări -
0 comentarii)
IȘJ Ialomița: 35 de școli sunt în Scenariul Roșu
O informare a Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată faptul că la nivelul județului Ialomița există 23 de elevi bolnavi de COVID-19. De asemenea, 9 cadre didactice au avut rezultate pozitive la
...[citește_toată_știrea]
20 Martie 2021, 19:50
(4117 vizualizări -
0 comentarii)
Accidente rutiere grave pe șoselele din Ialomița
Două accidente grave s-au produs pe șoselele din Ialomița în ziua de sâmbătă, 20 martie 2021. Primul eveniment rutier a avut loc în zona localității Malu, când o femeie de 42 de ani s-a răsturnat cu mașina
...[citește_toată_știrea]
20 Martie 2021, 19:45
(6090 vizualizări -
0 comentarii)
Roșiori: Incidență de 12,62/1000 de locuitori
Localitatea Roșiori înregistrează cea mai mare rată de incidență a cazurilor de COVID-19, de la debutul pandemiei și până în prezent. Datele arată că în această localitate incidența a ajuns la valoarea
...[citește_toată_știrea]
20 Martie 2021, 19:30
(2595 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 51 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița
Sâmbătă, 20 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8938, cu 51 de cazuri mai mult față de ziua de
...[citește_toată_știrea]
20 Martie 2021, 15:40
(3245 vizualizări -
0 comentarii)
AJFP Ialomița: Noi modele de formulare pentru declararea veniturilor obținute din activități independente
Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează că Agenția Națională de Administrare Fiscală a pus la dispoziție mai multe modele pentru completarea formularului pentru venituri independente
...[citește_toată_știrea]
19 Martie 2021, 17:39
(6942 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Amenzi de 6500 de lei pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară
Polițiștii ialomițeni au aplicat sancțiuni în valoare de 6500 de lei în cadrul unei acțiuni privind felul în care sunt respectate măsurile de protecție sanitară. Acțiunea s-a desfășurat în ziua de joi,
...[citește_toată_știrea]
19 Martie 2021, 15:45
(4735 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 48 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița
Vineri, 19 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8887, cu 48 de cazuri mai mult față de ziua de
...[citește_toată_știrea]
19 Martie 2021, 15:30
(3748 vizualizări -
0 comentarii)
APIA: Plăți în valoare de 2,51 miliarde de euro, pentru fermieri
Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că autorizarea plăților regulare pentru Campania 2020 continuă în ritm susținut. Până la acest moment s-a autorizat la plată un număr
...[citește_toată_știrea]
19 Martie 2021, 15:15
(4444 vizualizări -
0 comentarii)
Gheorghe Doja: Explozie la o locuință
Pompierii din Slobozia au intervenit în dimineața zilei de vineri, 19 martie a.c., pentru a lichida un incendiu, produs în urma unei explozii, care a cuprins o locuință din comuna Gheorghe Doja. Deflagrația
...[citește_toată_știrea]
19 Martie 2021, 11:30
(2938 vizualizări -
0 comentarii)
DSP Ialomița: 24 mii de ialomițeni, vaccinați anti-COVID-19
Potrivit unei informări oficiale, în ultimele 24 de ore, împotriva COVID-19 la nivelul județului Ialomița s-au imunizat 1702 persoane. Statistica Direcției de Sănătate Publică Ialomița arată că de la debutul
...[citește_toată_știrea]
18 Martie 2021, 19:15
(3266 vizualizări -
0 comentarii)
ITM Ialomița: Controale la firmele care plasează forță de muncă în străinătate
Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița desfășoară în această perioadă, sub coordonarea Inspecției Muncii, o acțiune de informare și control cu privire la respectarea dispozițiilor legale de către agenții
...[citește_toată_știrea]
18 Martie 2021, 18:40
(3002 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară
Miercuri, 17 martie a.c., 82 de polițiști și 22 de polițiști locali au acționat pentru verificarea respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, precum și pentru prevenirea și limitarea
...[citește_toată_știrea]
18 Martie 2021, 16:25
(2111 vizualizări -
0 comentarii)
Acțiune preventivă a polițiștilor la Sinești
În cursul zilei de miercuri, 17 martie a.c., polițiștii din cadrul Biroului Siguranță Școlară și Biroului de Analiză și Prevenirea Criminalității au organizat și desfășurat o acțiune pentru prevenirea și
...[citește_toată_știrea]
18 Martie 2021, 16:20
(2829 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 63 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița
Joi, 18 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8839, cu 63 de cazuri mai mult față de ziua de miercuri
...[citește_toată_știrea]
18 Martie 2021, 15:50
(3427 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Percheziții la samsarii de mașini
Miercuri, 17 martie 2021, polițiști din cadrul Direcției de Investigare a Criminalității Economice-IGPR, sub supravegherea procurorilor de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Curtea de Apel București
...[citește_toată_știrea]
17 Martie 2021, 16:05
(3841 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 60 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița
Miercuri, 17 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8776, cu 60 de cazuri mai mult față de ziua de
...[citește_toată_știrea]
17 Martie 2021, 15:40
(4717 vizualizări -
0 comentarii)
ANAF: Ghidul contribuabililor care optează pentru redirecționarea unei sume reprezentând până la 3,5% din impozitul pe venit/câștigul net anual impozabil
Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează că Agenția Națională de Administrare fiscală a elaborat Ghidul contribuabililor care optează pentru redirecționarea unei sume reprezentând
...[citește_toată_știrea]
17 Martie 2021, 12:10
(5894 vizualizări -
0 comentarii)
Focar COVID-19: Carantină zonală la Ciochina
Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița a dispus carantinarea zonală a comunei Ciochina. Decizia va intra în vigoare de la miezul nopții de marți, 16 martie 2021, și va fi
...[citește_toată_știrea]
16 Martie 2021, 20:05
(6319 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 40 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița
Marți, 16 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8716, cu 40 de cazuri mai mult față de ziua de luni
...[citește_toată_știrea]
16 Martie 2021, 15:40
(4348 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(4 Iunie 2019, 17:03)
Bravo așa trebui sa arate o echipa de fotbal
(30 Mai 2019, 00:23)
Sa vedem acum ce vor face cu banii!au primit 17 miliarde de la consiliul judetean pentru 6 luni ,mai mult decat anul trecut cu 2 miliarde ! Republicanii i-au desfiintat, copiii noștrii se duc si joaca pe la țară! Grupa "minune " a lui Ionescu este susținută financiar de parintii copiilor, de ce nu si domnul antrenor ! Hai sa te vedem domnule Lemnaru cum gestionezi banii, ca ai lucrat atatia ani in bancă! Vrem republicani , vrem si echipa sa promoveze , ca ai bani acum ! Nu mai exista scuza ca nu sunt bani!
(29 Mai 2019, 18:32)
oli ce multe stii tu pentru un om simplu care trage un semnal de alarma,de unde stii cine se impune si cine nu la echipa?se doresc jucatori de liga 1 pe 15 de mil,au valoare de 15 mil atat problema e ca nici pe aia nu ii primesc la timp si cand ai familie numai alergi la 30 de grade cand te suna nevasta ca nu are bani de paine si gaze... dorim performanta,performata se face numai pe bani altfel se numeste iluzie...e diferenta mare intre ati dori si a se putea...
(29 Mai 2019, 15:57)
De fiecare dată se plâng de bani,si poate chiar sunt probleme cu banii. Dar atunci vine intrebarea logică când nu mai primești bani :De ce nu pleacă de la echipă dacă se plâng ca sunt pe burta goală? De ce nu ii transferă nicio echipă pe antrenor sau pe jucătorii bătrâni ? De ce nu își caută alte echipe ? Iar,acum vine si raspunsul naucitor:Păi nu o sa ii ia nimeni pe jucătorii bătrâni sau pe antrenorul actual,FIINDCĂ NU AU VALOARE.Si punct. Antrenorul actual in afară de Unirea Slobozia, nu a mai antrenat undeva si nici nu vad vreo echipă sa il vrea.El ca om este băiat bun,dar nu are stofă de antrenor,nu se poate impune in fața jucătorilor. Apoi,ce alta echipa ar mai cumpăra un jucător precum Soare(care a jucat maxim 2 meciuri in retur si are o varsta),cine ar lua un asemenea jucător sa ii ofere salariu.Nimeni nu da bani doar pentru caci cândva ai jucat la liga 2,pe toți ii intereseaza prezentul. CONCLUZIA:Mulți din cei de acum de la Unirea stau aici fiindcă in altă parte nu ii primește nimeni.Deci ce fac unii acum la club este oportunism, nu eroism.Stau la Unirea fiindcă poate mai pică cate ceva....altfel ar fi fără ocupație ! Jucătorii buni precum Ghinea imediat la echipă mai stabilă financiar !!
(29 Mai 2019, 14:26)
Draga oli eu zic sa stai si tu o sapt in locul acestor oamenii si arunci sa vb.De vb toti vb dar sa faci performanta pe stomacul gol,eu zic ca este cam greu..La ce prb sunt cu banii este un loc super..Asa ca ciocu mic!
(28 Mai 2019, 22:52)
Unirea rămâne echipa fanion a județului, dar faceți ceva cu echipa asta,deja oamenii s-au plictisit de promisiunile voastre, iar publicul de la stadion scade de la an la an(doar meciul cu Rapid a mai adus multă lume la meci).Multi deja încep sa mai arunce câte un ochi la Abatorul ! Poate schimbați antrenorul,poate schimbați jucătorii bătrâni, dar schimbați ceva la Unirea.Sezonul aceasta ati obținut abia locul 4,obiectivul era locurile 1-3,deci conducerea sa vină cu schimbări la echipa asta. In privat când nu îți îndeplinești obiectivul, ori esti schimbat din funcție, ori esti amendat.Insă Ilie Lemnaru,antrenorul si căpitanul de echipă,continuă bine mersi in funcție si își bat joc de speranțele si pasiunea suporterilor pentru Unirea...de putinii suporteri care mai vin constant la meci,ca mulți deja s-au plictisit de discursurile voastre mincinoase de la începutul fiecărui sezon dar si scuzele pe care le găsiți la finalul fiecărui sezon ...o sa rămâneți doar voi si prietenii voștri la meciuri dacă se continuă cu actuala conducere(președinte,antrenor, căpitanul Soare -care de fapt a stat aproape tot returul pe bancă). Nu spun cu răutate ce spun, spun doar ce văd si încerc sa trag un semnal de alarmă pentru viitorul echipei Unirea Slobozia. Încercați sa fiți realiști !!