Incendiu la o casă din Fetești
Luni, 18 ianuarie 2021, în jurul orelor 23,20, la o casă din Fetești a izbucnit un incendiu. La fața locului s-au deplasat de urgență salvatorii din cadrul Stației de Pompieri Fetești, cu două autospeciale
...[citește_toată_știrea]
19 Ianuarie 2021, 12:30
(2624 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Infracțiuni rutiere
Pe parcursul acestui sfârșit de săptămână, polițiștii de la Rutieră au acționat, pe raza întregului județ, pentru combaterea și sancționarea nerespectării normelor privind circulația pe drumurile publice
...[citește_toată_știrea]
18 Ianuarie 2021, 17:45
(1498 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de peste 28000 de lei
La sfârșit de săptămână, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2, precum și pentru menținerea
...[citește_toată_știrea]
18 Ianuarie 2021, 17:40
(3010 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 11 noi cazuri COVID-19 în Ialomița
Luni, 18 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7354, cu 11 cazuri mai mult față de ziua de duminică
...[citește_toată_știrea]
18 Ianuarie 2021, 15:30
(2119 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 13 noi cazuri COVID-19 în Ialomița
Duminică, 17 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7343, cu 13 cazuri mai mult față de ziua de
...[citește_toată_știrea]
17 Ianuarie 2021, 16:05
(2191 vizualizări -
0 comentarii)
Stejaru: Locuință cuprinsă de flăcări
Pompierii din Slobozia au intervenit sâmbătă, 16 ianuarie a.c., pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o locuință din Stejaru. La sosirea echipajelor, incendiul se manifesta la bunurile din două camere
...[citește_toată_știrea]
17 Ianuarie 2021, 12:00
(3259 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 16 noi cazuri COVID-19 în Ialomița
Sâmbătă, 16 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7330, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de
...[citește_toată_știrea]
16 Ianuarie 2021, 15:40
(1318 vizualizări -
0 comentarii)
Cosmbâmbești: 5 persoane au fost rănite într-un accident rutier
Pompierii din Slobozia au intervenit în ziua de sâmbătă, 16 ianuarie a.c., în localitatea Cosâmbești, pentru acordarea primului ajutor victimelor unui accident rutier, produs în urma impactului dintre două
...[citește_toată_știrea]
16 Ianuarie 2021, 15:15
(3053 vizualizări -
0 comentarii)
Bărbulești: 26 de persoane au fost amendate pentru că au participat la un priveghi, fără a respecta măsurile de protecție sanitară
Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 5 Jilavele s-au sesizat din oficiu, cu privire la apariția în spațiul public a unor imagini de la un priveghi ce a avut loc în seara de 13 ianuarie a
...[citește_toată_știrea]
16 Ianuarie 2021, 14:48
(3849 vizualizări -
0 comentarii)
E-Distribuție Dobrogea: Întreruperi programate ale furnizării energiei electrice
E-Distribuție Dobrogea informează faptul că, în perioada 18-22 ianuarie a.c., pe raza județului Ialomița vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice. Întreruperea curentului electric
...[citește_toată_știrea]
15 Ianuarie 2021, 17:40
(5724 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: 3 mașini, implicate într-un accident rutier
În ziua de vineri, 15 ianuarie a.c., pe raza municipiului Urziceni s-a produs un accident de circulație, în eveniment fiind implicate 3 autoturisme. În urma impactului dintre cele 3 mașini a rezultat rănirea
...[citește_toată_știrea]
15 Ianuarie 2021, 16:15
(2077 vizualizări -
0 comentarii)
ISU Ialomița: Recomandări privind utilizarea surselor de încălzire în zilele geroase
Potrivit unei informări a Administrației Naționale de Meteorologie, și în județul Ialomița se vor înregistra temperaturi foarte scăzute. Astfel, în intervalul 16-20 ianuarie 20201, pe parcursul nopților
...[citește_toată_știrea]
15 Ianuarie 2021, 16:10
(5281 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 44 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița
Vineri, 15 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7314, cu 44 de cazuri mai mult față de ziua de
...[citește_toată_știrea]
15 Ianuarie 2021, 15:50
(2462 vizualizări -
0 comentarii)
Luceafărul poeziei românești, cinstit la Catedrala Urziceni
Poetul național Mihai Eminescu spunea: «Biserica lui Mateiu Basarab și Varlaam, Maica spirituală a neamului românesc, care a născut unitatea limbei și unitatea etnică a poporului, ea care domnește puternică dincolo de granițele noastre și e azilul de mântuire națională în țări unde românul nu are stat, ce va deveni ea în mâna tagmei patriotice? Peste tot credințele vechi mor, un materialism brutal le ia locul, cultura secolului, mână în mână cu sărăcia claselor lucrătoare, amenință toată clădirea măreață a civilizației creștine»
...[citește_toată_știrea]
15 Ianuarie 2021, 15:05
(3744 vizualizări -
0 comentarii)
ENGIE Romania, o nouă ofertă de energie electrică
ENGIE România lansează o nouă ofertă de energie electrică, care se poate contracta simplu, on-line-ENGIE Star. În contextul eliminării, de la 1 ianuarie 2021, a prețurilor reglementate la energie
...[citește_toată_știrea]
15 Ianuarie 2021, 13:50
(4325 vizualizări -
0 comentarii)
ITM Ialomița: Salariul de bază minim brut-2300 de lei
Conform HG nr. 4 din 13 ianuarie 2021, publicată în Monitorul Oficial nr. 40/13.01.2021 începând cu data de 13 ianuarie 2021, salariul de bază minim brut pe țară garantat în plată, prevăzut la art. 164
...[citește_toată_știrea]
14 Ianuarie 2021, 21:25
(4258 vizualizări -
0 comentarii)
Tânăr din Țăndărei, surprins de radar cu 153 km/h. Nu avea permis de conducere!
În cursul zilei de miercuri, 13 ianuarie 2021, în jurul orelor 17,00, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au depistat pe DN2A-E60, un șofer ce se deplasa din direcția Slobozia către Țăndărei
...[citește_toată_știrea]
14 Ianuarie 2021, 17:40
(4224 vizualizări -
1 comentariu)
Căzănești: Petrecere de logodnă, întreruptă de polițiști
82 de efective de poliție și poliție locală au fost la datorie în ultimele 24 de ore, împreună cu jandarmi și reprezentanți ai altor instituții cu atribuții de control, pentru verificarea respectării măsurilor
...[citește_toată_știrea]
14 Ianuarie 2021, 17:25
(2076 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 28 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița
Joi, 14 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7270, cu 28 de cazuri mai mult față de ziua de miercuri
...[citește_toată_știrea]
14 Ianuarie 2021, 16:10
(2818 vizualizări -
0 comentarii)
AJFP Ialomița: Noua Declarație unică 212
Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabili interesați că Declarația unică (D112) a fost modificată prin Ordinul președintelui ANAF nr. 14 din 7 ianuarie 2021 pentru aprobarea
...[citește_toată_știrea]
14 Ianuarie 2021, 14:35
(2003 vizualizări -
0 comentarii)
anunț angajare
SC GREENFIBER INTERNATIONAL SA
PL URZICENI angajează personal
Vrei stabilitate? Seriozitate?
Atunci APLICĂ la compania noastră!
Suntem unul dintre cei mai mari
angajatori din Urziceni și angajăm următoarele categorii de personal:
• Electrician
• Stivuitorist
• Controlor calitate
• Mecanic întreținere
și reparații utilaje
• Operator chimist
• Muncitor necalificat
Oferim:
Contract individual de muncă,
salariu fix, tichete de masă, transport.
Ne puteți contacta
la telefon 0751/151.156
sau puteți depune CV-ul personal la
poarta societății din localitatea Urziceni,
DN2, Km 57,5
(fosta fabrică de ferite din Urziceni)
14 Ianuarie 2021, 14:10
IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de peste 33000 de lei
Acțiunile preventive ale polițiștilor ialomițeni pentru menținerea unui climat de ordine și siguranță publică, desfășurate în ultimele 24 de ore, au condus la aplicarea a peste 130 de sancțiuni contravenționale
...[citește_toată_știrea]
13 Ianuarie 2021, 17:05
(3289 vizualizări -
0 comentarii)
APIA: Stadiul plăților în Campania 2020
Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) continuă autorizarea plății regulare pentru Campania 2020, până la acest moment fiind autorizați la plată un număr de 760465 fermieri, reprezentând
...[citește_toată_știrea]
13 Ianuarie 2021, 16:05
(2398 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 22 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița
Miercuri, 13 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7242, cu 22 de cazuri mai mult față de ziua
...[citește_toată_știrea]
13 Ianuarie 2021, 15:55
(2386 vizualizări -
0 comentarii)
AJFP Ialomița: 25 ianuarie 2021, termen limită pentru depunerea a 12 declarații fiscale
Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că luni, 25 ianuarie 2021, este termenul limită de depunere a următoarelor declarații fiscale: Formularul 100 «Declarație
...[citește_toată_știrea]
13 Ianuarie 2021, 14:10
(3074 vizualizări -
0 comentarii)
DSVSA Ialomița: Amenzi de peste 113000 de lei
În intervalul 03.12.2020-07.01.2021, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a efectuat acțivități specifice pentru prevenirea apariției toxiinfecțiilor alimentare. Prin personalul
...[citește_toată_știrea]
13 Ianuarie 2021, 13:55
(1817 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Două autoturisme, implicate într-un accident
Echipaje de la Detașamentul de Pompieri Slobozia, cu o autospecială pentru descarcerare și un echipaj SMURD, au intervenit marți, 12 ianuarie a.c., în jurul orelor 21,30, în municipiul Slobozia la un accident
...[citește_toată_știrea]
13 Ianuarie 2021, 11:20
(1576 vizualizări -
0 comentarii)
Incendiu la o casă din Gheorghe Doja
Un incendiu s-a produs marți, 12 ianuarie 2021, în jurul orelor 16,10, la o casă din Gheorghe Doja. Pentru localizarea și lichidarea incendiului izbucnit, militarii Detașamentului de Pompieri Slobozia au
...[citește_toată_știrea]
13 Ianuarie 2021, 11:15
(1830 vizualizări -
0 comentarii)
La Slobozia, incidența cazurilor de COVID-19 a crescut la 3,60/1000 de locuitori
Comitetul Județean pentru Situații de Urgență informează cu privire la faptul că rata incidenței cazurilor de COVID-19 a crescut la nivelul municipiului Slobozia la valoarea de 3,60/1000 de locuitori.
...[citește_toată_știrea]
12 Ianuarie 2021, 19:20
(2295 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Polițiștii au verificat respectarea măsurilor de protecție sanitară
În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au desfășurat acțiuni prin care au verificat modul în care, la nivelul județului, sunt respectate măsurile de protecție sanitară, privind răspândirea noului
...[citește_toată_știrea]
12 Ianuarie 2021, 19:00
(2117 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(4 Iunie 2019, 17:03)
Bravo așa trebui sa arate o echipa de fotbal
(30 Mai 2019, 00:23)
Sa vedem acum ce vor face cu banii!au primit 17 miliarde de la consiliul judetean pentru 6 luni ,mai mult decat anul trecut cu 2 miliarde ! Republicanii i-au desfiintat, copiii noștrii se duc si joaca pe la țară! Grupa "minune " a lui Ionescu este susținută financiar de parintii copiilor, de ce nu si domnul antrenor ! Hai sa te vedem domnule Lemnaru cum gestionezi banii, ca ai lucrat atatia ani in bancă! Vrem republicani , vrem si echipa sa promoveze , ca ai bani acum ! Nu mai exista scuza ca nu sunt bani!
(29 Mai 2019, 18:32)
oli ce multe stii tu pentru un om simplu care trage un semnal de alarma,de unde stii cine se impune si cine nu la echipa?se doresc jucatori de liga 1 pe 15 de mil,au valoare de 15 mil atat problema e ca nici pe aia nu ii primesc la timp si cand ai familie numai alergi la 30 de grade cand te suna nevasta ca nu are bani de paine si gaze... dorim performanta,performata se face numai pe bani altfel se numeste iluzie...e diferenta mare intre ati dori si a se putea...
(29 Mai 2019, 15:57)
De fiecare dată se plâng de bani,si poate chiar sunt probleme cu banii. Dar atunci vine intrebarea logică când nu mai primești bani :De ce nu pleacă de la echipă dacă se plâng ca sunt pe burta goală? De ce nu ii transferă nicio echipă pe antrenor sau pe jucătorii bătrâni ? De ce nu își caută alte echipe ? Iar,acum vine si raspunsul naucitor:Păi nu o sa ii ia nimeni pe jucătorii bătrâni sau pe antrenorul actual,FIINDCĂ NU AU VALOARE.Si punct. Antrenorul actual in afară de Unirea Slobozia, nu a mai antrenat undeva si nici nu vad vreo echipă sa il vrea.El ca om este băiat bun,dar nu are stofă de antrenor,nu se poate impune in fața jucătorilor. Apoi,ce alta echipa ar mai cumpăra un jucător precum Soare(care a jucat maxim 2 meciuri in retur si are o varsta),cine ar lua un asemenea jucător sa ii ofere salariu.Nimeni nu da bani doar pentru caci cândva ai jucat la liga 2,pe toți ii intereseaza prezentul. CONCLUZIA:Mulți din cei de acum de la Unirea stau aici fiindcă in altă parte nu ii primește nimeni.Deci ce fac unii acum la club este oportunism, nu eroism.Stau la Unirea fiindcă poate mai pică cate ceva....altfel ar fi fără ocupație ! Jucătorii buni precum Ghinea imediat la echipă mai stabilă financiar !!
(29 Mai 2019, 14:26)
Draga oli eu zic sa stai si tu o sapt in locul acestor oamenii si arunci sa vb.De vb toti vb dar sa faci performanta pe stomacul gol,eu zic ca este cam greu..La ce prb sunt cu banii este un loc super..Asa ca ciocu mic!
(28 Mai 2019, 22:52)
Unirea rămâne echipa fanion a județului, dar faceți ceva cu echipa asta,deja oamenii s-au plictisit de promisiunile voastre, iar publicul de la stadion scade de la an la an(doar meciul cu Rapid a mai adus multă lume la meci).Multi deja încep sa mai arunce câte un ochi la Abatorul ! Poate schimbați antrenorul,poate schimbați jucătorii bătrâni, dar schimbați ceva la Unirea.Sezonul aceasta ati obținut abia locul 4,obiectivul era locurile 1-3,deci conducerea sa vină cu schimbări la echipa asta. In privat când nu îți îndeplinești obiectivul, ori esti schimbat din funcție, ori esti amendat.Insă Ilie Lemnaru,antrenorul si căpitanul de echipă,continuă bine mersi in funcție si își bat joc de speranțele si pasiunea suporterilor pentru Unirea...de putinii suporteri care mai vin constant la meci,ca mulți deja s-au plictisit de discursurile voastre mincinoase de la începutul fiecărui sezon dar si scuzele pe care le găsiți la finalul fiecărui sezon ...o sa rămâneți doar voi si prietenii voștri la meciuri dacă se continuă cu actuala conducere(președinte,antrenor, căpitanul Soare -care de fapt a stat aproape tot returul pe bancă). Nu spun cu răutate ce spun, spun doar ce văd si încerc sa trag un semnal de alarmă pentru viitorul echipei Unirea Slobozia. Încercați sa fiți realiști !!