Grupul de Comunicare Strategică: 944 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița
Vineri, 28 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 944, cu 10 mai multe față de ziua de joi, 27 august
...[citește_toată_știrea]
28 August 2020, 16:05
(3610 vizualizări -
0 comentarii)
Borănești: Adolescent de 17 ani, depistat la volan
Miercuri, 26 august a.c., în jurul orelor 15,30, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 4 Coșereni au oprit în trafic un autoturism ce se deplasa pe raza comunei Borănești. La volanul autovehiculului
...[citește_toată_știrea]
27 August 2020, 18:20
(3006 vizualizări -
0 comentarii)
Gârbovi: Prinși după ce au furat porumb
Doi bărbați au fost prinși în flagrant de polițiștii ialomițeni în timp ce transportau cu o căruță peste 300 kg de porumb, sustras de pe un teren agricol din apropierea localității Gârbovi. Astfel, miercuri
...[citește_toată_știrea]
27 August 2020, 18:15
(2555 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 934 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița
Joi, 27 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 934, cu 8 mai multe față de ziua de miercuri, 26 august
...[citește_toată_știrea]
27 August 2020, 16:10
(2484 vizualizări -
0 comentarii)
Deschiderea anului școlar în condiții de siguranță, prioritate pentru Primăria Slobozia
Deschiderea anului școlar în condiții de siguranță sanitară pentru elevi și cadre didactice reprezintă o prioritate pentru toți factorii decizionali. «Viceprimarul Gabriel Mușat și directorul economic, Adrian Trifan, s-au așezat la masa dezbaterilor joi, 27 august 2020, cu directorii unităților de învățământ pentru a stabili necesarul de materiale, să identifice resursele financiare și procedurile de achiziție a produselor de igienă și protecție»
...[citește_toată_știrea]
27 August 2020, 15:55
(4167 vizualizări -
2 comentarii)
AJOFM Ialomița: 4,65%-rata șomajului în iulie 2020
La sfârșitul lunii iulie 2020, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4351 șomeri (din care 2049 femei), rata șomajului fiind
...[citește_toată_știrea]
27 August 2020, 14:05
(2361 vizualizări -
0 comentarii)
anunț angajare
SC GREENFIBER
INTERNATIONAL SA-P.L. URZICENI
ANGAJEAZĂ PERSONAL
Vrei stabilitate? Seriozitate?
Atunci APLICĂ la compania noastră!
Suntem unul dintre
cei mai mari angajatori din Urziceni
și angajăm următoarele
categorii de personal
-Electrician
-Stivuitorist
-Manipulant
-Muncitor necalificat
Oferim
Contract individual de muncă,
salariu fix, tichete de masă, transport
Ne puteți contacta
la telefon 0751/151.156
sau puteți depune CV-ul personal
la poarta societății din
localitatea Urziceni, DN2, Km 57,5
(fosta fabrică de ferite din Urziceni)
-RESURSE UMANE
27 August 2020, 13:10
Camion încărcat cu baloți de lucernă, răsturnat la ieșirea din Fetești
Miercuri, 26 august 2020, în jurul orelor 13,00, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier produs la ieșirea din Fetești spre Autostrada A2. Astfel, un camion încărcat cu baloți de lucernă s-a răsturnat
...[citește_toată_știrea]
26 August 2020, 18:50
(4293 vizualizări -
0 comentarii)
Movilița: Incendiu la un magazin de piese auto
Miercuri, 26 august 2020, în jurul orelor 12,30, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu produs la un magazin de piese auto din localitatea Movilița. La locul solicitării
...[citește_toată_știrea]
26 August 2020, 18:45
(2426 vizualizări -
0 comentarii)
Bărbat din Urziceni, reținut pentru furt de porumb
Polițiștii de Investigații Criminale din Urziceni au depistat și reținut pentru 24 de ore un bărbat, de 32 de ani, bănuit de comiterea infracțiunii de «tâlhărie calificată». Astfel, la data de 23 august
...[citește_toată_știrea]
26 August 2020, 17:25
(4461 vizualizări -
0 comentarii)
Razie de amploare a polițiștilor la Țăndărei
Forțe de ordine ale Poliției și Jandarmeriei au acționat marți, 25 august a.c., pe raza orașului Țăndărei, pentru prevenirea și combaterea violenței stradale, precum și pentru reducerea riscului rutier
...[citește_toată_știrea]
26 August 2020, 17:20
(2149 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 926 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița
Miercuri, 26 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 s-a menținut la 926 cazuri de COVID-19, nefiind înregistrate
...[citește_toată_știrea]
26 August 2020, 16:05
(2942 vizualizări -
0 comentarii)
ITM Ialomița: 278 de controale, amenzi de 421300 de lei
Având în vedere obiectivele specifice ale Inspecției Muncii, stabilite atât prin lege cât și prin Programul Cadru de Acțiuni al Inspecției Muncii pentru anul 2020, în perioada 15.06-24.08.2020 s-a desfășurat
...[citește_toată_știrea]
26 August 2020, 15:40
(1661 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 926 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița
Marți, 25 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 926 cazuri de COVID-19, cu 9 mai multe decât luni
...[citește_toată_știrea]
25 August 2020, 16:10
(2766 vizualizări -
0 comentarii)
Ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat din Ograda care și-ar fi bătut tatăl
Polițiștii ialomițeni au emis un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat de 45 de ani, care și-ar fi lovit tatăl. Astfel, sâmbătă, 22 august a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din Slobozia
...[citește_toată_știrea]
24 August 2020, 18:35
(6656 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Amenzi de peste 288000 de lei, 29 de permise reținute
În perioada 21-23 august a.c., polițiștii ialomițeni au acționat, pe raza întregului județ, pentru prevenirea faptelor antisociale și pentru menținerea ordinii și siguranței publice. Astfel, polițiștii
...[citește_toată_știrea]
24 August 2020, 18:25
(2471 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța: Se oprește apa pe mai multe străzi din Grecii de Jos
Pentru executarea lucrărilor de extindere a rețelei de alimentare cu apă din Grecii de Jos, RAJA Constanța va întrerupe furnizarea apei potabile, miercuri, 26 august 2020, în intervalul orar 9,00-15,00
...[citește_toată_știrea]
24 August 2020, 17:55
(4262 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 920 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița
Luni, 24 august a.c., conform Grupului de Comunicare Strategică, la nivelul județului Ialomița au fost confirmate 920 cazuri de COVID-19, cu 11 mai multe decât vineri, 21 august a.c., când au fost înregistrate
...[citește_toată_știrea]
24 August 2020, 16:05
(3809 vizualizări -
0 comentarii)
Bărbătescu: Incendiu la o șiră de baloți
În noaptea de duminică spre luni, 23/24 august 2020, puțin trecut de miezul nopții, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o șiră de plante furajere în gospodăria
...[citește_toată_știrea]
24 August 2020, 13:35
(3147 vizualizări -
0 comentarii)
Incendii de vegetație uscată la Țăndărei, Fetești, între Movila și Fetești, Coșereni
Sâmbătă, 22 august 2020, și duminică, 23 august a.c., mai multe incendii de vegetație uscată s-au produs între Țăndărei și Bărăganu, pe marginea DN21, la Coșereni, precum și între localitățile Movila și
...[citește_toată_știrea]
24 August 2020, 13:30
(2387 vizualizări -
0 comentarii)
Pericol de explozie aproape de centrul Sloboziei
Pericol de explozie în zona Parcului E14 din Slobozia. Muncitorii care lucrează la reamenajarea spațiului aflat la intersecția Străzii Episcopiei cu Bulevardul Unirii au scos din pământ, în timpul săpăturilor
...[citește_toată_știrea]
21 August 2020, 19:50
(3596 vizualizări -
2 comentarii)
Tânără din Slobozia, surprinsă la volan cu un permis falsificat
O tânără de 24 de ani, din Slobozia, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost depistată la volanul unei mașini având documente falsificate. Aceasta a fost trasă pe dreapta pentru un control de rutină și
...[citește_toată_știrea]
21 August 2020, 19:40
(2325 vizualizări -
1 comentariu)
Movilița: Reținuți pentru «tâlhărie»
În urma unei acțiuni desfășurată de polițiști pe raza localității Movilița, în cursul zilei de joi, 20 august a.c., oamenii legii au reușit identificarea și reținerea pentru 24 de ore a doi bărbați de
...[citește_toată_știrea]
21 August 2020, 19:30
(3068 vizualizări -
0 comentarii)
Țăndărei: Hoț de animale și autor al unor furturi din locuințe, reținut de polițiști
Polițiștii din Țăndărei au reușit joi, 20 august a.c., identificarea și reținerea pentru 24 de ore a unui tânăr de 18 ani, din localitate, autor a mai multor furturi din locuințe și de animale, comise pe
...[citește_toată_știrea]
21 August 2020, 19:25
(3414 vizualizări -
1 comentariu)
Grupul de Comunicare Strategică: 909 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița
Vineri, 21 august a.c., conform Grupului de Comunicare Strategică, la nivelul județului Ialomița au fost confirmate 909 cazuri de COVID-19, cu 9 mai multe decât joi, 20 august a.c., când au fost înregistrate
...[citește_toată_știrea]
21 August 2020, 16:10
(1881 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 900 de cazuri de COVID-19 în Ialomița
Joi, 20 august a.c., conform Grupului de Comunicare Strategică, în județul Ialomița s-au înregistrat 900 cazuri de COVID-19, cu 12 mai multe decât miercuri, 19 august a.c., când au fost înregistrate 88
...[citește_toată_știrea]
20 August 2020, 16:05
(1889 vizualizări -
0 comentarii)
Smiley, amendat de polițiști la punctul de taxare Fetești
În timp ce se deplasa către litoral însoțit de iubita lui, Gina Pistol, cântărețul Smiley a fost amendat de polițiști pentru încălcarea vitezei. Acesta a fost surprins conducând cu 153 km/h pe Autostrada
...[citește_toată_știrea]
19 August 2020, 19:20
(2728 vizualizări -
1 comentariu)
Grupul de Comunicare Strategică: 888 de cazuri de COVID-19 în Ialomița
Miercuri, 19 august a.c., conform Grupului de Comunicare Strategică, în județul Ialomița s-au înregistrat 888 cazuri de COVID-19, cu 2 mai multe decât marți, 18 august a.c., când au fost înregistrate 8
...[citește_toată_știrea]
19 August 2020, 16:10
(2691 vizualizări -
1 comentariu)
Movilița: Tânăr din București, alergat de polițiști prin curți
Marți seara, 18 august 2020, în jurul orelor 21,00, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au efectuat semnale regulamentare de oprire unui autoturism care circula pe DN2, pe raza comunei Movilița. Șoferul
...[citește_toată_știrea]
19 August 2020, 14:15
(2412 vizualizări -
0 comentarii)
Amara: Ordin de protecție pe numele unui bărbat care și-ar fi lovit soția și soacra
Polițiștii ialomițeni au emis marți, 18 august 2020, un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat, de 68 de ani, din Amara, care și-ar fi lovit și amenințat soția și soacra. Astfel, la data de
...[citește_toată_știrea]
19 August 2020, 14:10
(3636 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(4 Iunie 2019, 17:03)
Bravo așa trebui sa arate o echipa de fotbal
(30 Mai 2019, 00:23)
Sa vedem acum ce vor face cu banii!au primit 17 miliarde de la consiliul judetean pentru 6 luni ,mai mult decat anul trecut cu 2 miliarde ! Republicanii i-au desfiintat, copiii noștrii se duc si joaca pe la țară! Grupa "minune " a lui Ionescu este susținută financiar de parintii copiilor, de ce nu si domnul antrenor ! Hai sa te vedem domnule Lemnaru cum gestionezi banii, ca ai lucrat atatia ani in bancă! Vrem republicani , vrem si echipa sa promoveze , ca ai bani acum ! Nu mai exista scuza ca nu sunt bani!
(29 Mai 2019, 18:32)
oli ce multe stii tu pentru un om simplu care trage un semnal de alarma,de unde stii cine se impune si cine nu la echipa?se doresc jucatori de liga 1 pe 15 de mil,au valoare de 15 mil atat problema e ca nici pe aia nu ii primesc la timp si cand ai familie numai alergi la 30 de grade cand te suna nevasta ca nu are bani de paine si gaze... dorim performanta,performata se face numai pe bani altfel se numeste iluzie...e diferenta mare intre ati dori si a se putea...
(29 Mai 2019, 15:57)
De fiecare dată se plâng de bani,si poate chiar sunt probleme cu banii. Dar atunci vine intrebarea logică când nu mai primești bani :De ce nu pleacă de la echipă dacă se plâng ca sunt pe burta goală? De ce nu ii transferă nicio echipă pe antrenor sau pe jucătorii bătrâni ? De ce nu își caută alte echipe ? Iar,acum vine si raspunsul naucitor:Păi nu o sa ii ia nimeni pe jucătorii bătrâni sau pe antrenorul actual,FIINDCĂ NU AU VALOARE.Si punct. Antrenorul actual in afară de Unirea Slobozia, nu a mai antrenat undeva si nici nu vad vreo echipă sa il vrea.El ca om este băiat bun,dar nu are stofă de antrenor,nu se poate impune in fața jucătorilor. Apoi,ce alta echipa ar mai cumpăra un jucător precum Soare(care a jucat maxim 2 meciuri in retur si are o varsta),cine ar lua un asemenea jucător sa ii ofere salariu.Nimeni nu da bani doar pentru caci cândva ai jucat la liga 2,pe toți ii intereseaza prezentul. CONCLUZIA:Mulți din cei de acum de la Unirea stau aici fiindcă in altă parte nu ii primește nimeni.Deci ce fac unii acum la club este oportunism, nu eroism.Stau la Unirea fiindcă poate mai pică cate ceva....altfel ar fi fără ocupație ! Jucătorii buni precum Ghinea imediat la echipă mai stabilă financiar !!
(29 Mai 2019, 14:26)
Draga oli eu zic sa stai si tu o sapt in locul acestor oamenii si arunci sa vb.De vb toti vb dar sa faci performanta pe stomacul gol,eu zic ca este cam greu..La ce prb sunt cu banii este un loc super..Asa ca ciocu mic!
(28 Mai 2019, 22:52)
Unirea rămâne echipa fanion a județului, dar faceți ceva cu echipa asta,deja oamenii s-au plictisit de promisiunile voastre, iar publicul de la stadion scade de la an la an(doar meciul cu Rapid a mai adus multă lume la meci).Multi deja încep sa mai arunce câte un ochi la Abatorul ! Poate schimbați antrenorul,poate schimbați jucătorii bătrâni, dar schimbați ceva la Unirea.Sezonul aceasta ati obținut abia locul 4,obiectivul era locurile 1-3,deci conducerea sa vină cu schimbări la echipa asta. In privat când nu îți îndeplinești obiectivul, ori esti schimbat din funcție, ori esti amendat.Insă Ilie Lemnaru,antrenorul si căpitanul de echipă,continuă bine mersi in funcție si își bat joc de speranțele si pasiunea suporterilor pentru Unirea...de putinii suporteri care mai vin constant la meci,ca mulți deja s-au plictisit de discursurile voastre mincinoase de la începutul fiecărui sezon dar si scuzele pe care le găsiți la finalul fiecărui sezon ...o sa rămâneți doar voi si prietenii voștri la meciuri dacă se continuă cu actuala conducere(președinte,antrenor, căpitanul Soare -care de fapt a stat aproape tot returul pe bancă). Nu spun cu răutate ce spun, spun doar ce văd si încerc sa trag un semnal de alarmă pentru viitorul echipei Unirea Slobozia. Încercați sa fiți realiști !!