AJOFM Ialomița: 4,13%-rata șomajului în mai 2020
La sfârșitul lunii mai 2020, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 3864 șomeri (din care 1777 femei), rata șomajului fiind
...[citește_toată_știrea]
30 Iunie 2020, 16:20
(2201 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 430 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița
Marți, 30 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 430, cu 5 cazuri mai mult față de ziua de luni,
...[citește_toată_știrea]
30 Iunie 2020, 16:05
(4114 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 425 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița
Luni, 29 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 425, cu 5 cazuri mai mult față de ziua de vineri,
...[citește_toată_știrea]
29 Iunie 2020, 16:05
(2264 vizualizări -
1 comentariu)
RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în localitatea Dridu!
Pentru realizarea operațiunilor periodice de întreținere a rezervorului destinat înmagazinării apei potabile ce deservește localitatea Dridu, RAJA Constanța va sista furnizarea apei marți, 30 iunie 202
...[citește_toată_știrea]
29 Iunie 2020, 14:55
(5574 vizualizări -
0 comentarii)
Razie de amploare la Borănești
Forțe de ordine cu efective mărite au acționat vineri după amiază, 26 iunie a.c., în comuna Borănești, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale și asigurarea climatului de ordine publică. Au
...[citește_toată_știrea]
27 Iunie 2020, 13:40
(2246 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: Un bărbat a murit într-un grav accident rutier
Un mort și trei răniți, este bilanțul unui accident petrecut în urmă cu aproximativ 40 de minute, în zona Urziceni. Din primele informații, se pare că două mașini s-au ciocnit. La fața locului au intervenit
...[citește_toată_știrea]
26 Iunie 2020, 22:15
(3968 vizualizări -
0 comentarii)
Țăndărei: Căruță implicată într-un accident rutier
Trei tineri din Țăndărei, cu vârste cuprinse între 14 și 17 ani, au ajuns la spitalul din oraș fiind victime ale unui accident rutier. Aceștia se aflau într-o căruță care a fost lovită de o mașină. În cauză
...[citește_toată_știrea]
26 Iunie 2020, 19:20
(2765 vizualizări -
1 comentariu)
Bărbat din Scânteia, arestat pentru «conducere fără permis»
Un bărbat, de 49 de ani, din localitatea Scânteia, care se sustrăgea executării unei pedepse de 2 ani și 20 de zile, a ajuns după gratii. El a fost identificat de polițiștii din Grivița vineri, 26 mai
...[citește_toată_știrea]
26 Iunie 2020, 19:15
(2772 vizualizări -
0 comentarii)
Bărcănești: 3 hectare de grâu, incendiate
Pompierii din Urziceni au intervenit joi, 25 iunie 2020, pentru stingerea unui incediu produs într-un lan de grâu de pe raza localității Bărcănești. Flăcările au distrus aproximativ 3 hectare de grâu, cauza
...[citește_toată_știrea]
26 Iunie 2020, 19:10
(2152 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 420 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița
Vineri, 26 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 420, cu 2 cazuri mai mult față de ziua precedentă
...[citește_toată_știrea]
26 Iunie 2020, 16:05
(1950 vizualizări -
0 comentarii)
Țăndărei: Mașini de lux cu defecțiuni tehnice
În urma unei acțiuni desfășurată la Țăndărei miercuri, 24 iunie 2020, polițiștii au descoperit faptul că multe dintre mașinile de lux cu care o parte dintre cetățeni se afișează prin oraș au serioase probleme
...[citește_toată_știrea]
25 Iunie 2020, 17:20
(1992 vizualizări -
2 comentarii)
Ialomița: Abateri la regulile de circulație sancționate de polițiști
5 șoferi din zona Urziceni și Țăndărei au fost sancționați de polițiștii ialomițeni pentru abateri la Codul Rutier. Aceștia au fost identificați în trafic fie sub influența băuturilor alcoolice, fie fără
...[citește_toată_știrea]
25 Iunie 2020, 17:10
(2627 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța: Comandamentul pentru Situații de Urgență, activ până luni, 29 iunie 2020
Ținând cont de avertizările Administrației Naționale de Meteorologie (ANM) de instabilitate atmosferică temporar accentuată în următoarele zile, cu ploi torențiale, vijelii, descărcări electrice și grindină
...[citește_toată_știrea]
25 Iunie 2020, 16:40
(4680 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 418 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița
Joi, 25 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 418, cu 3 cazuri mai mult față de ziua precedentă,
...[citește_toată_știrea]
25 Iunie 2020, 16:05
(2241 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozean prins cu arme neletale în portbagajul mașinii
Un ialomițean de 45 de ani este cercetat penal de polițiști pentru săvârșirea infracțiunilor de «contrabandă calificată» și «nerespectarea regimului armelor și munițiilor», după ce a fost depistat în trafic
...[citește_toată_știrea]
24 Iunie 2020, 17:55
(6746 vizualizări -
0 comentarii)
Femeie din Fetești, arestată pentru «evaziune fiscală» și «spălarea banilor»
Marți, 23 iunie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din Fetești au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea
...[citește_toată_știrea]
24 Iunie 2020, 17:45
(4515 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Beți și fără permise, la volan
Marți, 23 iunie a.c., în jurul orelor 22,00, polițiștii din Slobozia, în timp ce desfășurau activități de control al traficului rutier pe raza municipiului, au oprit un autoturism condus de un bărbat, de
...[citește_toată_știrea]
24 Iunie 2020, 17:40
(1909 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Percheziții la domiciliile unor funcționari publici, cercetați pentru fapte de corupție
Miercuri, 24 iunie 2020, ofițeri de Poliție Judiciară din cadrul Direcției Generale Anticorupție-Serviciul Județean Anticorupție Ialomița, sub coordonarea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe
...[citește_toată_știrea]
24 Iunie 2020, 15:05
(9069 vizualizări -
4 comentarii)
Slobozia din nou sub ape: Peste 50 de locuințe și gospodării, inundate
În contextul prognozei meteorologice de ploi abundente și instabilitate atmosferică de Cod Portocaliu, pompierii militari au acționat încă din seara zilei de marți
...[citește_toată_știrea]
24 Iunie 2020, 12:15
(1778 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 415 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița
Marți, 23 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 415, cu 5 cazuri mai mult față de ziua precedentă
...[citește_toată_știrea]
23 Iunie 2020, 16:10
(2402 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Grav accident rutier în zona «Hermes»
O tânără de 20 de ani din orașul Amara a murit în după-amiaza zilei de marți, 23 iunie 2020, după ce mașina în care se afla a fost implicată într-un accident rutier, petrecut la Slobozia, în zona «Hermes
...[citește_toată_știrea]
23 Iunie 2020, 16:00
(5707 vizualizări -
7 comentarii)
RAJA Constanța: Avarie pe strada Principală din Dridu
Pentru remedierea unei avarii pe conducta de alimentare cu apă de pe strada Principală din localitatea Dridu-Ialomița, RAJA Constanța a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile marți, 2
...[citește_toată_știrea]
23 Iunie 2020, 15:35
(3829 vizualizări -
0 comentarii)
Movilița: Pompierii au salvat un cal căzut într-o groapă
Luni, 22 iunie 2020, în jurul orelor 17,40, pompierii din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni au fost solicitați să intervină pentru salvarea unui cal căzut într-o groapă din comuna Movilița. Aceștia
...[citește_toată_știrea]
23 Iunie 2020, 12:40
(2482 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Cantitatea de peste 700 mc de lemne, indisponibilizată de polițiști
În cadrul unei acțiuni de prevenire și combatere a delictelor silvice, polițiștii ialomițeni au indisponibilizat peste 700 de metri cub de material lemnos și au confiscat 6 mc de lemn de foc vândut de un
...[citește_toată_știrea]
22 Iunie 2020, 17:25
(2492 vizualizări -
0 comentarii)
Ordine de protecție provizorii, emise de polițiști la Ciochina și Albești
Polițiștii ialomițeni au emis la sfârșit de săptămână două ordine de protecție provizorii și au întocmit dosare penale sub aspectul săvârșirii infracțiunii de «violență în familie» pe numele a
...[citește_toată_știrea]
22 Iunie 2020, 17:20
(3300 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Beți și fără permise, la volan. Minori surprinși în flagrant conducând vehicule!
Duminică, 21 iunie a.c., în jurul orei 1,00, polițiștii din cadrul Secției 5 Poliție Rurală Jilavele, în timp ce se aflau în executarea atribuțiunilor de serviciu pe raza comunei Rădulești, au oprit pentru
...[citește_toată_știrea]
22 Iunie 2020, 17:15
(2542 vizualizări -
0 comentarii)
Accident rutier pe DN2A, între Slobozia și Păltinișu
Luni, 22 iunie a.c., în jurul orelor 11,40, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier produs pe DN2A, între Slobozia și Păltinișu, un autoturism părăsind partea carosabilă și răsturnându-se. În sprijinul
...[citește_toată_știrea]
22 Iunie 2020, 16:20
(3132 vizualizări -
1 comentariu)
Grupul de Comunicare Strategică: 410 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița
Luni, 22 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 410, cu un caz mai mult față de ziua precedentă, duminică
...[citește_toată_știrea]
22 Iunie 2020, 16:05
(1740 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța prelungește Comandamentul pentru Situații de Urgență
Având în vedere prelungirea atenționărilor meteorologice de instabilitate atmosferică temporar accentuată, cu frecvente descărcări electrice, averse torențiale, grindină și vijelii, cantitățile de apă putând depăși 25-30 l/mp și pe arii restrânse 40-60 l/mp, Comandamentul pentru Situații de Urgență al RAJA Constanța rămâne activ până joi, 25 iunie 2020, orele 20,00.
...[citește_toată_știrea]
22 Iunie 2020, 15:55
(3868 vizualizări -
0 comentarii)
Accident rutier la Slobozia
Sâmbătă, 20 iunie, a.c., în jurul orelor 10,30, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină la un accident rutier produs la Slobozia, strada Răzoare, în care au fost implicate două autoturisme. În sprijinul
...[citește_toată_știrea]
22 Iunie 2020, 12:30
(1871 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(4 Iunie 2019, 17:03)
Bravo așa trebui sa arate o echipa de fotbal
(30 Mai 2019, 00:23)
Sa vedem acum ce vor face cu banii!au primit 17 miliarde de la consiliul judetean pentru 6 luni ,mai mult decat anul trecut cu 2 miliarde ! Republicanii i-au desfiintat, copiii noștrii se duc si joaca pe la țară! Grupa "minune " a lui Ionescu este susținută financiar de parintii copiilor, de ce nu si domnul antrenor ! Hai sa te vedem domnule Lemnaru cum gestionezi banii, ca ai lucrat atatia ani in bancă! Vrem republicani , vrem si echipa sa promoveze , ca ai bani acum ! Nu mai exista scuza ca nu sunt bani!
(29 Mai 2019, 18:32)
oli ce multe stii tu pentru un om simplu care trage un semnal de alarma,de unde stii cine se impune si cine nu la echipa?se doresc jucatori de liga 1 pe 15 de mil,au valoare de 15 mil atat problema e ca nici pe aia nu ii primesc la timp si cand ai familie numai alergi la 30 de grade cand te suna nevasta ca nu are bani de paine si gaze... dorim performanta,performata se face numai pe bani altfel se numeste iluzie...e diferenta mare intre ati dori si a se putea...
(29 Mai 2019, 15:57)
De fiecare dată se plâng de bani,si poate chiar sunt probleme cu banii. Dar atunci vine intrebarea logică când nu mai primești bani :De ce nu pleacă de la echipă dacă se plâng ca sunt pe burta goală? De ce nu ii transferă nicio echipă pe antrenor sau pe jucătorii bătrâni ? De ce nu își caută alte echipe ? Iar,acum vine si raspunsul naucitor:Păi nu o sa ii ia nimeni pe jucătorii bătrâni sau pe antrenorul actual,FIINDCĂ NU AU VALOARE.Si punct. Antrenorul actual in afară de Unirea Slobozia, nu a mai antrenat undeva si nici nu vad vreo echipă sa il vrea.El ca om este băiat bun,dar nu are stofă de antrenor,nu se poate impune in fața jucătorilor. Apoi,ce alta echipa ar mai cumpăra un jucător precum Soare(care a jucat maxim 2 meciuri in retur si are o varsta),cine ar lua un asemenea jucător sa ii ofere salariu.Nimeni nu da bani doar pentru caci cândva ai jucat la liga 2,pe toți ii intereseaza prezentul. CONCLUZIA:Mulți din cei de acum de la Unirea stau aici fiindcă in altă parte nu ii primește nimeni.Deci ce fac unii acum la club este oportunism, nu eroism.Stau la Unirea fiindcă poate mai pică cate ceva....altfel ar fi fără ocupație ! Jucătorii buni precum Ghinea imediat la echipă mai stabilă financiar !!
(29 Mai 2019, 14:26)
Draga oli eu zic sa stai si tu o sapt in locul acestor oamenii si arunci sa vb.De vb toti vb dar sa faci performanta pe stomacul gol,eu zic ca este cam greu..La ce prb sunt cu banii este un loc super..Asa ca ciocu mic!
(28 Mai 2019, 22:52)
Unirea rămâne echipa fanion a județului, dar faceți ceva cu echipa asta,deja oamenii s-au plictisit de promisiunile voastre, iar publicul de la stadion scade de la an la an(doar meciul cu Rapid a mai adus multă lume la meci).Multi deja încep sa mai arunce câte un ochi la Abatorul ! Poate schimbați antrenorul,poate schimbați jucătorii bătrâni, dar schimbați ceva la Unirea.Sezonul aceasta ati obținut abia locul 4,obiectivul era locurile 1-3,deci conducerea sa vină cu schimbări la echipa asta. In privat când nu îți îndeplinești obiectivul, ori esti schimbat din funcție, ori esti amendat.Insă Ilie Lemnaru,antrenorul si căpitanul de echipă,continuă bine mersi in funcție si își bat joc de speranțele si pasiunea suporterilor pentru Unirea...de putinii suporteri care mai vin constant la meci,ca mulți deja s-au plictisit de discursurile voastre mincinoase de la începutul fiecărui sezon dar si scuzele pe care le găsiți la finalul fiecărui sezon ...o sa rămâneți doar voi si prietenii voștri la meciuri dacă se continuă cu actuala conducere(președinte,antrenor, căpitanul Soare -care de fapt a stat aproape tot returul pe bancă). Nu spun cu răutate ce spun, spun doar ce văd si încerc sa trag un semnal de alarmă pentru viitorul echipei Unirea Slobozia. Încercați sa fiți realiști !!