Bordușani: Copil posibil înecat în Borcea
Încă de duminică, 1 decembrie 2019, salvatorii de la Stația de pompieri Fetești, la solicitarea forțelor de Poliție, au intervenit pentru căutarea unui minor dispărut în zona pontonului din comuna Bordușani
...[citește_toată_știrea]
3 Decembrie 2019, 10:20
(2534 vizualizări -
0 comentarii)
Bordușani: Minor dispărut fără urmă
Polițiștii ialomițeni desfășoară activități de căutare a unui minor de 13 ani, Costel Cătălin Ioniță. Joi, 28 noiembrie 2019, băiatul a plecat de la domiciliul unchiului său din comuna
...[citește_toată_știrea]
29 Noiembrie 2019, 19:45
(2745 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Manifestări dedicate «Zilei Naționale a României»
Spectacole de muzică folclorică și tradiționala paradă militară sunt principalele evenimente care se vor desfășura la Slobozia cu ocazia «Zilei Naționale a României». Manifestările debutează la ora 11,
...[citește_toată_știrea]
29 Noiembrie 2019, 19:40
(2765 vizualizări -
0 comentarii)
Bărbat din Urziceni, arestat pentru «infracțiuni la regimul rutier»
Un bărbat de 59 de ani, din Urziceni, care se sustrăgea executării unei pedepse de 7 luni închisoare a fost indentificat de polițiști și încarcerat. Acesta a fost condamnat definitiv, printr-o sentință
...[citește_toată_știrea]
29 Noiembrie 2019, 19:35
(4084 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Campanie de donare susținută de preoți
Preoții din 4 localități ialomițene, respectiv Iazu, Valea Ciorii, Scânteia și Murgeanca, au participat marți, 26 noiembrie 2019, la o campanie de donare de sânge, organizată de Centrul Județean de Transfuzie
...[citește_toată_știrea]
29 Noiembrie 2019, 19:30
(1869 vizualizări -
1 comentariu)
Jandarmii și polițiștii ialomițeni, la datorie de «Ziua Națională a României»
Manifestările organizate în județul Ialomița cu ocazia Zilei Naționale a României vor fi supravegheate de jandarmi. Astfel, efectivele de intervenție ale Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița vor
...[citește_toată_știrea]
29 Noiembrie 2019, 19:25
(2408 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Amenzi de 61 mii de lei aplicate de polițiști
În urma unei acțiuni a polițiștilor ialomițeni privind abaterile de la regimul rutier, oamenii legii au aplicat sancțiuni contravenționale de 61 mii de lei. De asemenea, au fost reținute 10 permise de conducere
...[citește_toată_știrea]
29 Noiembrie 2019, 19:20
(1936 vizualizări -
0 comentarii)
O bătrână de 73 de ani din Jilavele a dispărut de la domiciliu
Polițiștii ialomițeni caută o bătrână de 73 de ani care a dispărut de la domiciliul din localitatea Jilavele. Rudele femeii spun că în data de 26 noiembrie 2019 aceasta a plecat de acasă și nu a mai revenit
...[citește_toată_știrea]
29 Noiembrie 2019, 19:15
(5553 vizualizări -
0 comentarii)
Acțiuni preventive desfășurate de polițiștii ialomițeni
Acțiunile preventive în școli desfășurate de polițiștii ialomițeni au continuat și în această săptămână. Miercuri, 27 noiembrie 2019, oamenii legii au mers la Fetești, acolo unde au discutat cu elevii din
...[citește_toată_știrea]
29 Noiembrie 2019, 19:10
(2040 vizualizări -
0 comentarii)
Programul casieriilor RAJA în perioada Sărbătorilor de Sfântul Andrei și Ziua Națională a României
RAJA Constanța aduce la cunoștința tuturor abonaților că, în perioada Sărbătorilor de Sfântul Andrei și Ziua Națională a României, dispeceratul, echipele de intervenție, dar și reprezentanții societății
...[citește_toată_știrea]
29 Noiembrie 2019, 10:25
(5618 vizualizări -
0 comentarii)
CJAS Ialomița: Înregistrarea în sistemul informatic a bolnavilor cronici
Înregistrarea în Platforma Informatică a Asigurărilor de Sănătate a bolnavilor cu afecțiuni incluse în Programele Naționale de Sănătate stabilite de Ministerul Sănătății se va face numai pe baza adeverinței
...[citește_toată_știrea]
29 Noiembrie 2019, 10:10
(4937 vizualizări -
0 comentarii)
Săveni: Copil de 4 ani, mort după ce a fost intoxicat cu fum
Marți, 26 noiembrie a.c., în jurul orei 9,20, dispeceratul Inspectoratului pentru Situații de Urgență a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o casă din localitatea Săveni-sat Frățilești. La fața
...[citește_toată_știrea]
26 Noiembrie 2019, 17:25
(3510 vizualizări -
0 comentarii)
Movilița: A intrat cu camionul în lac
Un accident rutier s-a produs luni, 25 noiembrie a.c., în jurul orei 6,15, în localitatea Movilița, când un autotren a derapat de pe partea carosabilă și a intrat în Balta Movilița. Pentru salvarea victimei
...[citește_toată_știrea]
26 Noiembrie 2019, 17:20
(2395 vizualizări -
0 comentarii)
Ciochina: Cinci persoane intoxicate cu fum de la o sobă
Cinci persoane au fost intoxicate cu fum în comuna Ciochina luni, 25 noiembrie a.c., în jurul orelor 07,30. Pentru salvarea victimelor, intoxicate cu fum produs de o sobă cu lemne folosită la încălzirea
...[citește_toată_știrea]
26 Noiembrie 2019, 17:15
(1898 vizualizări -
0 comentarii)
Coșereni: S-au răsturnat cu mașina
Accident rutier cu trei victime în localitatea Coșereni, pe DN2. Evenimentul s-a produs luni, 25 noiembrie a.c., în jurul orelor 12,55, la intersecția cu localitatea Borănești, când o autoutilitară a părăsit
...[citește_toată_știrea]
26 Noiembrie 2019, 17:10
(1977 vizualizări -
0 comentarii)
DSVSA Ialomița: Informare cu privire la prevenirea apariției unor noi focare de pestă porcină africană
Având în vedere dinamica evoluției pestei porcine africane și în contextul debutului sezonului rece, în care sacrificarea tradițională a suinelor din gospodării cunoaște o creștere semnificativă, DSVSA Ialomița informează toți crescătorii de porcine, din exploatațiile nonprofesionale, cu privire la necesitatea respectării următoarelor măsuri:
...[citește_toată_știrea]
26 Noiembrie 2019, 10:30
(4265 vizualizări -
0 comentarii)
Poliția Română: Campanie internațională de prevenire a violenței domestice
Poliția Română, alături de organizații din țara noastră și agenții de aplicare a legii din Bulgaria și Ungaria, este parte a campaniei regionale a OSCE de sensibilizare împotriva violenței bazate pe gen
...[citește_toată_știrea]
26 Noiembrie 2019, 10:25
(4059 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Beți și fără permise, la volan
Duminică, 24 noiembrie a.c., polițiștii slobozeni au depistat un bărbat, de 68 de ani, din Slobozia, care conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu, aflându-se sub influența băuturilor alcoolice
...[citește_toată_știrea]
26 Noiembrie 2019, 10:20
(2113 vizualizări -
0 comentarii)
Bărbat din Grivița, reținut de polițiști după o urmărire ca în filme
Un bărbat de 32 de ani, din Grivița, a fost reținut de polițiștii ialomițeni pentru «ultraj» și cumul de infracțiuni la regimul circulației rutiere. Va fi prezentat în fața magistraților, pentru dispunerea
...[citește_toată_știrea]
26 Noiembrie 2019, 10:15
(2485 vizualizări -
0 comentarii)
ITM Ialomița: Controale la firme cu angajați străini
Având în vedere obiectivele specifice ale Inspecției Muncii, stabilite atât prin lege cât și prin Programul Cadru de Acțiuni al Inspecției Muncii pentru anul 2019, în perioada 14-18.11.2019 s-a desfășurat
...[citește_toată_știrea]
26 Noiembrie 2019, 10:10
(2187 vizualizări -
0 comentarii)
Libra Internet Bank deschide în Slobozia o sucursală dedicată clienților agribusiness
Libra Internet Bank își extinde rețeaua și deschide, în Slobozia, cea de a 54-a unitate proprie, specializată în acordarea de soluții de creditare și
...[citește_toată_știrea]
26 Noiembrie 2019, 10:05
(4514 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Autorul unei tâlhării, greu de identificat
De două săptămâni, polițiștii din Slobozia caută un tânăr, de aproximativ 20 de ani, din localitate, care ar fi comis o tâlhărie. Victima tânărului este o asistentă medicală, angajată a Serviciului Județean
...[citește_toată_știrea]
22 Noiembrie 2019, 19:05
(2943 vizualizări -
3 comentarii)
Slobozia: Bătrân lovit de mașină pe trecerea de bietoni
Un bătrân de 82 de ani, din Slobozia, care traversa stada în mod regulamentar, a fost lovit de mașina condusă de un bărbat în vârstă de 52 de ani. Incidentul s-a petrecut la Slobozia, în seara zilei de
...[citește_toată_știrea]
22 Noiembrie 2019, 18:35
(2353 vizualizări -
2 comentarii)
Accident la Movilița, trei victime
Trei persoane au fost rănite în urma unui accident rutier petrecut în seara zilei de joi, 21 noiembrie 2019, în zona localității Movilița. Din cercetările polițiștilor a reieșit faptul că evenimentul rutier
...[citește_toată_știrea]
22 Noiembrie 2019, 18:30
(1970 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Arestați pentru infracțiuni comise la regimul rutier
Polițiștii ialomițeni au identificat doi tineri, din Slobozia și Fetești, în vârstă de 30 și 31 de ani, care se sustrăgeau executării unor pedepse privative de libertate. Aceștia au fost condamnați la închisoare
...[citește_toată_știrea]
22 Noiembrie 2019, 18:25
(2963 vizualizări -
0 comentarii)
Informare privind implementarea proiectului «Venus-Împreună pentru o viață în siguranță!»
Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița, implementează în calitate de partener local, începând din data de 04.03.2019, proiectul «VENUS-Împreună pentru o viață în siguranță
...[citește_toată_știrea]
22 Noiembrie 2019, 15:45
(3437 vizualizări -
0 comentarii)
USR Ialomița îl sprijină pe Klaus Iohannis
USR Ialomița îl va susține pe Klaus Iohannis în Turul doi al alegerilor pentru președinția României. Am intrat în politică pentru ca momente din istoria României cum a fost 10 august să nu se mai repete
...[citește_toată_știrea]
22 Noiembrie 2019, 12:50
(1678 vizualizări -
0 comentarii)
Plan de incluziune socială a romilor, adoptat în cadrul Prefecturii Ialomița
Oficialii Prefecturii Ialomița au implementat un Plan privind incluziunea socială a etnicilor romi din județul Ialomița. Principalele obiective ale acestui Plan vizează îndrumarea persoanelor de etnie romă
...[citește_toată_știrea]
22 Noiembrie 2019, 11:25
(3604 vizualizări -
0 comentarii)
APIA: Ajutor de minimis de 1,5 milioane de lei pentru fermierii ialomițeni
Ministerul Agriculturii a început încă de săptămâna trecută distribuția în teritoriu a sumelor acordate fermierilor sub forma ajutorului de minimis. Fondurile se alocă prin intermediul Agenției pentru
...[citește_toată_știrea]
22 Noiembrie 2019, 11:20
(2626 vizualizări -
0 comentarii)
Sancțiuni de peste 800 mii de lei aplicate de Inspectorii ITM Ialomița
Oficialii Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița au remis publicității o situație a controalelor efectuate în perioada ianuarie-septembrie 2019. În această perioadă de timp au fost realizate peste
...[citește_toată_știrea]
22 Noiembrie 2019, 11:15
(2473 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(4 Iunie 2019, 17:03)
Bravo așa trebui sa arate o echipa de fotbal
(30 Mai 2019, 00:23)
Sa vedem acum ce vor face cu banii!au primit 17 miliarde de la consiliul judetean pentru 6 luni ,mai mult decat anul trecut cu 2 miliarde ! Republicanii i-au desfiintat, copiii noștrii se duc si joaca pe la țară! Grupa "minune " a lui Ionescu este susținută financiar de parintii copiilor, de ce nu si domnul antrenor ! Hai sa te vedem domnule Lemnaru cum gestionezi banii, ca ai lucrat atatia ani in bancă! Vrem republicani , vrem si echipa sa promoveze , ca ai bani acum ! Nu mai exista scuza ca nu sunt bani!
(29 Mai 2019, 18:32)
oli ce multe stii tu pentru un om simplu care trage un semnal de alarma,de unde stii cine se impune si cine nu la echipa?se doresc jucatori de liga 1 pe 15 de mil,au valoare de 15 mil atat problema e ca nici pe aia nu ii primesc la timp si cand ai familie numai alergi la 30 de grade cand te suna nevasta ca nu are bani de paine si gaze... dorim performanta,performata se face numai pe bani altfel se numeste iluzie...e diferenta mare intre ati dori si a se putea...
(29 Mai 2019, 15:57)
De fiecare dată se plâng de bani,si poate chiar sunt probleme cu banii. Dar atunci vine intrebarea logică când nu mai primești bani :De ce nu pleacă de la echipă dacă se plâng ca sunt pe burta goală? De ce nu ii transferă nicio echipă pe antrenor sau pe jucătorii bătrâni ? De ce nu își caută alte echipe ? Iar,acum vine si raspunsul naucitor:Păi nu o sa ii ia nimeni pe jucătorii bătrâni sau pe antrenorul actual,FIINDCĂ NU AU VALOARE.Si punct. Antrenorul actual in afară de Unirea Slobozia, nu a mai antrenat undeva si nici nu vad vreo echipă sa il vrea.El ca om este băiat bun,dar nu are stofă de antrenor,nu se poate impune in fața jucătorilor. Apoi,ce alta echipa ar mai cumpăra un jucător precum Soare(care a jucat maxim 2 meciuri in retur si are o varsta),cine ar lua un asemenea jucător sa ii ofere salariu.Nimeni nu da bani doar pentru caci cândva ai jucat la liga 2,pe toți ii intereseaza prezentul. CONCLUZIA:Mulți din cei de acum de la Unirea stau aici fiindcă in altă parte nu ii primește nimeni.Deci ce fac unii acum la club este oportunism, nu eroism.Stau la Unirea fiindcă poate mai pică cate ceva....altfel ar fi fără ocupație ! Jucătorii buni precum Ghinea imediat la echipă mai stabilă financiar !!
(29 Mai 2019, 14:26)
Draga oli eu zic sa stai si tu o sapt in locul acestor oamenii si arunci sa vb.De vb toti vb dar sa faci performanta pe stomacul gol,eu zic ca este cam greu..La ce prb sunt cu banii este un loc super..Asa ca ciocu mic!
(28 Mai 2019, 22:52)
Unirea rămâne echipa fanion a județului, dar faceți ceva cu echipa asta,deja oamenii s-au plictisit de promisiunile voastre, iar publicul de la stadion scade de la an la an(doar meciul cu Rapid a mai adus multă lume la meci).Multi deja încep sa mai arunce câte un ochi la Abatorul ! Poate schimbați antrenorul,poate schimbați jucătorii bătrâni, dar schimbați ceva la Unirea.Sezonul aceasta ati obținut abia locul 4,obiectivul era locurile 1-3,deci conducerea sa vină cu schimbări la echipa asta. In privat când nu îți îndeplinești obiectivul, ori esti schimbat din funcție, ori esti amendat.Insă Ilie Lemnaru,antrenorul si căpitanul de echipă,continuă bine mersi in funcție si își bat joc de speranțele si pasiunea suporterilor pentru Unirea...de putinii suporteri care mai vin constant la meci,ca mulți deja s-au plictisit de discursurile voastre mincinoase de la începutul fiecărui sezon dar si scuzele pe care le găsiți la finalul fiecărui sezon ...o sa rămâneți doar voi si prietenii voștri la meciuri dacă se continuă cu actuala conducere(președinte,antrenor, căpitanul Soare -care de fapt a stat aproape tot returul pe bancă). Nu spun cu răutate ce spun, spun doar ce văd si încerc sa trag un semnal de alarmă pentru viitorul echipei Unirea Slobozia. Încercați sa fiți realiști !!