Principesa Maria vizitează Călărași și Ialomița
Miercuri, 27 septembrie 2017, Principesa Maria a României se va întâlni cu reprezentanții autorităților centrale, județene și locale din municipiul Călărași. Alteța sa vizitează Episcopia Sloboziei și
...[citește_toată_știrea]
26 Septembrie 2017, 20:15
(4703 vizualizări -
0 comentarii)
APIA: Plăți pentru producătorii de lapte și subvenția la motorină
Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează cu privire la faptul că a finalizat autorizarea la plată a cererilor pentru acordarea ajutorului excepțional destinat producătorilor de lapte
...[citește_toată_știrea]
20 Septembrie 2017, 18:45
(6442 vizualizări -
0 comentarii)
ISU Ialomița: «Cod Galben» de instabilitate atmosferică
Județul Ialomița se află, până joi, 21 septembrie 2017, la orele 21,00, sub efectul unei avertizări meteorologice «Cod Galben», caracterizată de instabilitate atmosferică accentuată, intensificări ale vântului
...[citește_toată_știrea]
20 Septembrie 2017, 17:55
(3597 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Lemne confiscate de polițiști
Polițiști din cadrul Serviciului Județean Transporturi Ialomița au desfășurat activități pe raza de competență, pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale din silvicultură. Astfel, luni, 18 septembrie
...[citește_toată_știrea]
19 Septembrie 2017, 20:40
(6060 vizualizări -
0 comentarii)
Inspectoratul de Stat în Construcții va intensifica acțiunile de verificare în spitale, școli și grădinițe
Pentru a preveni apariția unor situații precum cele de zilele trecute, ca urmare a fenomenelor meteorologice, Inspectoratul de Stat în Construcții a decis intensificarea, la nivel național, a acțiunilor
...[citește_toată_știrea]
19 Septembrie 2017, 18:45
(6102 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Delincvența juvenilă și victimizarea minorilor
Elevii de la Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» și Liceul de Arte «Ionel Perlea», din Slobozia, au fost informați despre delincvența juvenilă și victimizarea minorilor. Luni, 18 septembrie a.c., polițiștii
...[citește_toată_știrea]
19 Septembrie 2017, 17:15
(4509 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: «Fii cu ochii pe hoții din auto!»
În perioada iulie-septembrie 2017, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița derulează activități informativ-preventive în cadrul campaniei de prevenire a furturilor din autoturisme «Fii cu ochii pe
...[citește_toată_știrea]
19 Septembrie 2017, 16:45
(4401 vizualizări -
0 comentarii)
Făcăeni: Și-au găsit sfârșitul în beci
Doi bărbați din Făcăeni, unchi și nepot, în vârstă de 40 și, respectiv, 63 de ani, au murit în după amiaza zilei de luni, 18 septembrie a.c., în beciul unei locuințe. Cei doi au intrat în cramă să verifice
...[citește_toată_știrea]
19 Septembrie 2017, 14:17
(6340 vizualizări -
0 comentarii)
Incendiu la o casă din Căzănești
Flăcările s-au extins la acoperișul unei locuințe din Căzănești luni, 18 septembrie a.c., în jurul orelor 16,30, de la o afumătoare amplasată necorespunzător și lăsată în funcțiune, nesupravegheată. Până
...[citește_toată_știrea]
19 Septembrie 2017, 14:10
(4980 vizualizări -
0 comentarii)
Gârbovi: Lan de porumb mistuit de flăcări
În urma unui apel la 112, cadrele ISU Ialomița s-au deplasat luni, 18 septembrie a.c., începând cu orele 15,30, pe raza comunei Gârbovi, unde vâlvătaia a cuprins aproximativ 2 ha de cultură agricolă. Pompierii
...[citește_toată_știrea]
19 Septembrie 2017, 14:05
(4379 vizualizări -
0 comentarii)
Ghiozdane cu rechizite și manuale oferite de Catedrala Urziceni
În baza parteneriatului dintre Catedrala Urziceni și Școala Gimnazială «Ion Heliade Rădulescu», în luna septembrie au avut loc ample acțiuni. Duminică, 10 septembrie 2017, după săvârșirea Sfintei Liturghii
...[citește_toată_știrea]
19 Septembrie 2017, 11:10
(5974 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Arestat pentru «tentativă la omor calificat»
Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au acționat pe raza de competență, pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor
...[citește_toată_știrea]
18 Septembrie 2017, 21:50
(3541 vizualizări -
0 comentarii)
Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni
La acest sfârșit de săptămână, 15-17 septembrie a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat acțiuni în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor
...[citește_toată_știrea]
18 Septembrie 2017, 20:35
(3729 vizualizări -
0 comentarii)
DSVSA Ialomița: Controale la unități de alimentație publică
În perioada 28.08-14.09.2017, consilierii din cadrul DSVSA Ialomița au efectuat 19 controale, având drept obiectiv verificarea condițiilor de igienă în unitățile de alimentație publică ce au desfășurat
...[citește_toată_știrea]
18 Septembrie 2017, 18:30
(4134 vizualizări -
0 comentarii)
Proiect de artilerie, descoperit la Sudiți
Pirotehniștii din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița au intervenit pentru asanarea și distrugerea unui proiectil de artilerie, descoperit pe câmp de un localnic din comuna Sudiți
...[citește_toată_știrea]
15 Septembrie 2017, 22:25
(6139 vizualizări -
0 comentarii)
Amara: Se oprește furnizarea de gaze
Din cauza unor lucrări la rețeaua de transport a gazelor naturale de către Transgaz, Distrigaz anunță sistarea alimentării cu gaze naturale în orașul Amara, în data de marți, 19 septembrie 2017, începând
...[citește_toată_știrea]
15 Septembrie 2017, 21:50
(5883 vizualizări -
0 comentarii)
Enel Distribuție: Atenție, se întrerupe curentul!
Enel Distribuție Dobrogea SA informează cu privire la faptul că, în perioada 18-22 septembrie 2017, în anumite zone ale județului Ialomița furnizarea energiei electrice va fi sistată din cauza unor lucrări
...[citește_toată_știrea]
15 Septembrie 2017, 21:15
(8051 vizualizări -
0 comentarii)
Păsări Flamingo pe Lacul Fundata!
Vizitatori neobișnuiți la Fundata, în județul Ialomița. Un grup de 6 păsări Flamingo a fost observat pe apele lacului de către reprezentanți ai Societății Ornitologice Române. Specialiștii susțin că nu
...[citește_toată_știrea]
14 Septembrie 2017, 21:10
(4610 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: Ialomița are 6081 de șomeri
Datele statistice ale AJOFM Ialomița arată că la nivelul județului există 6081 de șomeri, înregistrați la sfârșitul lunii august 2017. Dintre aceștia, indemnizați sunt doar 939. Astfel, statistica arată
...[citește_toată_știrea]
14 Septembrie 2017, 20:30
(4060 vizualizări -
1 comentariu)
Ialomița: Atenție, se închid gazele!
Din cauza lucrărilor de întreținere a rețelelor, Distrigaz Sud Rețele anunță sistări ale furnizării de gaze în Slobozia și Fetești. La Fetești întreruperile sunt semnalate pe strada Călărași, iar la Slobozia
...[citește_toată_știrea]
14 Septembrie 2017, 19:40
(5085 vizualizări -
0 comentarii)
AJFP Ialomița: Întâlnire cu contribuabilii
Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează cu privire la organizarea unei întâlniri cu contribuabilii în vederea transmiterii de informații cu privire la plata defalcată a TVA. Dezbaterea
...[citește_toată_știrea]
14 Septembrie 2017, 19:10
(4919 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Amenzi de 41 mii de lei în 48 de ore
În ultimele 48 de ore, polițiștii ialomițeni au aplicat peste 100 de amenzi contravenționale, în cuantum total de 41 mii de lei. Totul în cadrul unei acțiuni de amploare care a vizat prevenirea faptelor
...[citește_toată_știrea]
14 Septembrie 2017, 18:05
(4717 vizualizări -
0 comentarii)
anunț angajare
angajăm urgent muncitori
CALIFICAȚI și NECALIFICAȚI
cu experiență în construcții
șantierul este în București
asigurăm cazare și salariu motivant
Telefon contact 0722/142.813
13 Septembrie 2017, 21:20
Bărcănești: Femeie în vârstă de 75 de ani, rănită într-un incendiu
Gazul de la o butelie defectă sau neetanșată corespunzător a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la o locuință din localitatea Bărcănești. Evenimentul a avut loc miercuri, 13 septembrie
...[citește_toată_știrea]
13 Septembrie 2017, 21:15
(6151 vizualizări -
0 comentarii)
anunț angajare
CDI TRANSPORT PERSOANE
cu sediul în București, sector 2
angajează șoferi
din zona Lehliu Gară sau Sălcioara
cu categoria D și card tahograf,
obligatorii pentru transport
angajați Mega Image
Relații la telefoanele
0730/333.453, 0730/444.450
13 Septembrie 2017, 21:10
IPJ Ialomița: Amenzi de peste 35000 de lei, 3 permise reținute
Polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat la acest sfârșit de săptămână, 8-10 septembrie a.c., acțiuni în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor
...[citește_toată_știrea]
11 Septembrie 2017, 17:10
(4219 vizualizări -
2 comentarii)
Ialomița: Bărbat dispărut
Polițiștii ialomițeni caută un bărbat, de 38 de ani, care a plecat de acasă și nu a revenit până în prezent. Cei care pot oferi informații care să conducă la găsirea bărbatului sunt rugați să sune la numărul
...[citește_toată_știrea]
11 Septembrie 2017, 17:05
(4872 vizualizări -
0 comentarii)
ISU Ialomița: «13 Septembrie-169 de ani de eroism al pompierilor»
Sărbătorim la 13 septembrie «Ziua Pompierilor din România», un eveniment menit să perpetueze amintirea eroismului dovedit pe câmpul de luptă de către înaintașii noștri în anul 1848. Atunci, pompierii români
...[citește_toată_știrea]
11 Septembrie 2017, 16:10
(4740 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Manifestarea «Pâinea și Vinul», la Muzeul Agriculturii
Muzeul Național al Agriculturii vă invită, în perioada 22-24 septembrie 2017, la cea de-a II-a ediție a manifestării complexe «Pâinea și Vinul», tematică promovată încă din 2011, când la Slobozia s-au desfășurat
...[citește_toată_știrea]
11 Septembrie 2017, 15:05
(5807 vizualizări -
1 comentariu)
Autoturism căutat în Anglia, găsit la Slobozia
Un autoturism căutat pentru confiscare de autoritățile engleze a fost depistat de polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale Ialomița. Astfel, polițiștii au identificat un autoturism ce
...[citește_toată_știrea]
7 Septembrie 2017, 17:50
(4582 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(4 Iunie 2019, 17:03)
Bravo așa trebui sa arate o echipa de fotbal
(30 Mai 2019, 00:23)
Sa vedem acum ce vor face cu banii!au primit 17 miliarde de la consiliul judetean pentru 6 luni ,mai mult decat anul trecut cu 2 miliarde ! Republicanii i-au desfiintat, copiii noștrii se duc si joaca pe la țară! Grupa "minune " a lui Ionescu este susținută financiar de parintii copiilor, de ce nu si domnul antrenor ! Hai sa te vedem domnule Lemnaru cum gestionezi banii, ca ai lucrat atatia ani in bancă! Vrem republicani , vrem si echipa sa promoveze , ca ai bani acum ! Nu mai exista scuza ca nu sunt bani!
(29 Mai 2019, 18:32)
oli ce multe stii tu pentru un om simplu care trage un semnal de alarma,de unde stii cine se impune si cine nu la echipa?se doresc jucatori de liga 1 pe 15 de mil,au valoare de 15 mil atat problema e ca nici pe aia nu ii primesc la timp si cand ai familie numai alergi la 30 de grade cand te suna nevasta ca nu are bani de paine si gaze... dorim performanta,performata se face numai pe bani altfel se numeste iluzie...e diferenta mare intre ati dori si a se putea...
(29 Mai 2019, 15:57)
De fiecare dată se plâng de bani,si poate chiar sunt probleme cu banii. Dar atunci vine intrebarea logică când nu mai primești bani :De ce nu pleacă de la echipă dacă se plâng ca sunt pe burta goală? De ce nu ii transferă nicio echipă pe antrenor sau pe jucătorii bătrâni ? De ce nu își caută alte echipe ? Iar,acum vine si raspunsul naucitor:Păi nu o sa ii ia nimeni pe jucătorii bătrâni sau pe antrenorul actual,FIINDCĂ NU AU VALOARE.Si punct. Antrenorul actual in afară de Unirea Slobozia, nu a mai antrenat undeva si nici nu vad vreo echipă sa il vrea.El ca om este băiat bun,dar nu are stofă de antrenor,nu se poate impune in fața jucătorilor. Apoi,ce alta echipa ar mai cumpăra un jucător precum Soare(care a jucat maxim 2 meciuri in retur si are o varsta),cine ar lua un asemenea jucător sa ii ofere salariu.Nimeni nu da bani doar pentru caci cândva ai jucat la liga 2,pe toți ii intereseaza prezentul. CONCLUZIA:Mulți din cei de acum de la Unirea stau aici fiindcă in altă parte nu ii primește nimeni.Deci ce fac unii acum la club este oportunism, nu eroism.Stau la Unirea fiindcă poate mai pică cate ceva....altfel ar fi fără ocupație ! Jucătorii buni precum Ghinea imediat la echipă mai stabilă financiar !!
(29 Mai 2019, 14:26)
Draga oli eu zic sa stai si tu o sapt in locul acestor oamenii si arunci sa vb.De vb toti vb dar sa faci performanta pe stomacul gol,eu zic ca este cam greu..La ce prb sunt cu banii este un loc super..Asa ca ciocu mic!
(28 Mai 2019, 22:52)
Unirea rămâne echipa fanion a județului, dar faceți ceva cu echipa asta,deja oamenii s-au plictisit de promisiunile voastre, iar publicul de la stadion scade de la an la an(doar meciul cu Rapid a mai adus multă lume la meci).Multi deja încep sa mai arunce câte un ochi la Abatorul ! Poate schimbați antrenorul,poate schimbați jucătorii bătrâni, dar schimbați ceva la Unirea.Sezonul aceasta ati obținut abia locul 4,obiectivul era locurile 1-3,deci conducerea sa vină cu schimbări la echipa asta. In privat când nu îți îndeplinești obiectivul, ori esti schimbat din funcție, ori esti amendat.Insă Ilie Lemnaru,antrenorul si căpitanul de echipă,continuă bine mersi in funcție si își bat joc de speranțele si pasiunea suporterilor pentru Unirea...de putinii suporteri care mai vin constant la meci,ca mulți deja s-au plictisit de discursurile voastre mincinoase de la începutul fiecărui sezon dar si scuzele pe care le găsiți la finalul fiecărui sezon ...o sa rămâneți doar voi si prietenii voștri la meciuri dacă se continuă cu actuala conducere(președinte,antrenor, căpitanul Soare -care de fapt a stat aproape tot returul pe bancă). Nu spun cu răutate ce spun, spun doar ce văd si încerc sa trag un semnal de alarmă pentru viitorul echipei Unirea Slobozia. Încercați sa fiți realiști !!