anunț public
Primăria Municipiului Slobozia
dorește să sprijine
activitatea de funcționare
a Asociațiilor de Proprietari
și organizează, în acest sens,
în ziua de miercuri,
13 mai 2015, orele 16,00,
la Casa Municipală de Cultură
(fostul cinematograf Galax),
o Adunare cu toți administratorii
și președinții Asociațiilor de proprietari
8 Mai 2015, 12:05
Ialomița: Un tractor și un autoturism, cuprinse de flăcări
Pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină, în ultimele 24 de ore, pentru lichidarea a două incendii, izbucnite la un tractor și la un autoturism. Primul apel telefonic a fost înregistrat miercuri
...[citește_toată_știrea]
7 Mai 2015, 20:30
(4686 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în scădere ușoară
La sfîrșitul lunii aprilie 2015, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7569 șomeri, din care 1849 șomeri indemnizați, respectiv 5720 șomeri
...[citește_toată_știrea]
7 Mai 2015, 18:25
(5270 vizualizări -
0 comentarii)
APIA Ialomița: În atenția operatorilor care achiziționează lapte
Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează operatorii care achiziționează lapte de la producători că, în conformitate cu art. 151 din Regulamentul (UE) nr. 1308/2013, pînă la data de
...[citește_toată_știrea]
7 Mai 2015, 17:40
(4192 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Depistat în trafic în stare de ebrietate
Un tînăr, de 27 de ani, din București, este urmărit penal după ce a fost identificat în trafic, la Fetești, sub influența băuturilor alcoolice. Cel în cauză avea o alcoolemie de 0,43 miligrame alcool pur
...[citește_toată_știrea]
7 Mai 2015, 16:45
(4003 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: Doi tineri, răniți într-un accident rutier
Doi tineri, de 32 și 28 de ani, au fost implicați într-un accident rutier, în zona municipiului Urziceni. Din primele verificări, vina ar purta-o tînărul de 28 de ani care, într-o curbă periculoasă, nu
...[citește_toată_știrea]
7 Mai 2015, 15:30
(4809 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor
În această perioadă, polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița demarează ample acțiuni de prevenire și combatere a braconajului piscicol. Demersurile oamenilor legii au în vedere
...[citește_toată_știrea]
7 Mai 2015, 13:15
(5368 vizualizări -
0 comentarii)
Festivitate de premiere pentru concursul de proiecte «Slobozia Viitorului»
Joi, 7 mai 2015, de la orele 12,00, la Casa de Municipală de Cultură Slobozia se va desfășura festivitatea de premiere a tinerilor care au cîștigat la concursul de proiecte «Slobozia Viitorului».
...[citește_toată_știrea]
6 Mai 2015, 19:25
(4277 vizualizări -
1 comentariu)
AJFP Ialomița: Analiza Activității de Inspecție Fiscală din cadrul ANAF-DGRFP Ploiești în trimestrul I 2015
Principalul obiectiv al inspecției fiscale în trimestrul I 2015 l-a reprezentat intensificarea măsurilor de prevenire și combatere a evaziunii fiscale, activitatea fiind orientată cu precădere către contribuabili
...[citește_toată_știrea]
6 Mai 2015, 18:10
(10598 vizualizări -
1 comentariu)
APIA Ialomița: Detalii despre cota de lapte
Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează operatorii care achiziționează lapte, precum și producătorii deținători de cotă de lapte pentru vînzări directe că, pînă la data de 14 mai
...[citește_toată_știrea]
6 Mai 2015, 15:25
(4880 vizualizări -
0 comentarii)
50 de elevi din Slobozia, în vizită de studiu la instituțiile publice din oraș
Proiectul «Inițiativă pentru comunitate mea!» continuă în Ialomița cu vizitele de studiu la instituțiile publice din oraș. Astfel, marți și miercuri, 6-7 mai 2015, 50 de elevi participanți la programul
...[citește_toată_știrea]
5 Mai 2015, 17:35
(5776 vizualizări -
0 comentarii)
Locuri disponibile în instituțiile de învățămînt ale Administrației Naționale a Penitenciarelor
Începînd de marți, 5 mai 2015, Administrația Națională a Penitenciarelor a făcut publică lista locurilor disponibile din cadrul unităților de învățămînt ale instituției. Peroanele care doresc să obțină
...[citește_toată_știrea]
5 Mai 2015, 16:15
(9002 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Prins la volan fără să dețină permis
În cursul nopții de luni spre marți, 4/5 mai 2015, polițiștii au oprit pe raza municipiului Slobozia un autoturism condus de un tînăr, de 21 de ani, domiciliat în localitate. Din verificările efectuate
...[citește_toată_știrea]
5 Mai 2015, 15:10
(4775 vizualizări -
1 comentariu)
Gîrbovi: Furt din locuință
Polițiștii Secției Rurale Ion Roată cercetează un tînăr, în vîrstă de 31 de ani, din comuna Gîrbovi, sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. Cel în cauză este bănuit că în perioada ianuarie
...[citește_toată_știrea]
5 Mai 2015, 14:05
(5025 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Fără permise sau beți la volan
Un tînăr, în vîrstă de 22 de ani, din comuna Făcăeni, a fost depistat în noaptea de sîmbătă spre duminică, 2/3 mai a.c., în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu, deși anterior
...[citește_toată_știrea]
5 Mai 2015, 12:45
(3383 vizualizări -
0 comentarii)
Săveni: Festivalul județean de folclor «Zărzărică, zărzărea»
Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița organizează vineri, 8 mai 2015, orele 16,00, la Căminul Cultural Săveni, faza finală a celei de-a XXIII-a ediții a Festivalului
...[citește_toată_știrea]
4 Mai 2015, 15:45
(6679 vizualizări -
0 comentarii)
Incendiu la Manasia
Un scurtcircuit produs la instalația electrică a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la locuința unui cetățean din localitatea Manasia. Evenimentul a fost anunțat în după-amiaza
...[citește_toată_știrea]
4 Mai 2015, 13:10
(3906 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Interlopul Vivi Dinescu, trimis în judecată
Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au finalizat cercetările în dosarul penal deschis pe numele interlopului Victor «Vivi» Dinescu. Acesta a fost trimis în judecată în urmă cu o săptămînă
...[citește_toată_știrea]
4 Mai 2015, 11:35
(8026 vizualizări -
0 comentarii)
Traian: Copil de 1 an și 3 luni, intoxicat cu sodă caustică
Întîmplare nefericită în localitatea ialomițeană Traian. Un copil de 1 an și 3 luni a ajuns în stare gravă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, după ce a băut sodă caustică. El a fost stabilizat de
...[citește_toată_știrea]
29 Aprilie 2015, 22:50
(7335 vizualizări -
0 comentarii)
anunț
SC POLARIS M HOLDING SRL
punct de lucru Slobozia-Ialomița
aduce la cunoștința cetățenilor
care au ca zi de ridicare
a deșeurilor menajere
ziua de vineri, faptul că
ridicarea acestora se va efectua
sîmbătă, 02.05.2015,
întrucît ziua de 01.05.2015
este declarată zi
nelucrătoare
29 Aprilie 2015, 13:15
Ialomița: Arestat pentru evaziune fiscală din produse farmaceutice-citostatice
Procurori din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul GRIGORIU ALEXANDRU, sub aspectul săvîrșirii infracțiunii
...[citește_toată_știrea]
28 Aprilie 2015, 20:20
(8691 vizualizări -
0 comentarii)
ECOlimpiada elevilor
Elevii de clasa a III-a din Slobozia și Urziceni participă cu peste 20 de lucrări pline de imaginație în etapa națională a programului educațional ECOlimpiada Elevilor și întră în competiție cu peste 3
...[citește_toată_știrea]
28 Aprilie 2015, 16:40
(5132 vizualizări -
0 comentarii)
APIA Ialomița: Condiții de eligibilitate plăți directe pentru 2015
Conform prevederilor Ordonanței de Urgenta a Guvernului nr. 3 din 18 martie 2015 pentru aprobarea schemelor de plăți care se aplică în agricultură în perioada 2015-2020 și pentru modificarea art. 2 din
...[citește_toată_știrea]
28 Aprilie 2015, 15:10
(4281 vizualizări -
0 comentarii)
Elemente de muniție, descoperite la Ciocîrlia
În urma unui apel telefonic primit sîmbătă, 25 aprilie a.c., în jurul orei 12,00, echipajul pirotehnic din cadrul ISU Ialomița a fost solicitat să intervină în cazul unui proiectil descoperit de un cetățean
...[citește_toată_știrea]
28 Aprilie 2015, 13:25
(4040 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: Bilanț la Bursa Generală a Locurilor de Muncă
Vineri, 24 aprilie 2015, la nivel național, s-a desfașurat Bursa Generală a Locurilor de Muncă, acțiune organizată de Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă. Acest eveniment a fost organizat
...[citește_toată_știrea]
28 Aprilie 2015, 12:35
(5638 vizualizări -
1 comentariu)
Percheziții ale Poliției Române în 8 județe. Ialomița, călcată de anchetatori!
În dimineața zilei de marți, 28 aprilie 2015, polițiștii din București efectuează 75 de percheziții, în municipiul București și 8 județe, printre care și Ialomița, la persoane bănuite de
...[citește_toată_știrea]
28 Aprilie 2015, 11:50
(7521 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Reținuți pentru tentativă la omor
Potrivit unui comunicat de presă, «procurori din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpații ARDELEANU CONSTANTIN DANIEL
...[citește_toată_știrea]
22 Aprilie 2015, 16:10
(8171 vizualizări -
0 comentarii)
29 aprilie-«Ziua Veteranilor de Război», marcată la Slobozia
Miercuri, 29 aprilie 2015, în organizarea Instituției Prefectului-Județul Ialomița, a Consiliului Județean Ialomița, a Garnizoanei Slobozia precum și a Primăriei municipiului Slobozia, va fi marcată «Ziua
...[citește_toată_știrea]
22 Aprilie 2015, 14:40
(4941 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: «Săptămîna bibliotecilor»
Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița organizează vineri, 24 aprilie 2015, cu începere de la ora 11,00, o manifestare dedicată Zilei Bibliotecarului și Zilei Mondiale a Cărții și a Dreptului
...[citește_toată_știrea]
22 Aprilie 2015, 13:20
(3226 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Tînăr accidentat pe trecerea de pietoni
Luni, 20 aprilie 2015, în jurul orei 10,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe bulevardul Unirii, în zona Colegiului Național Mihai Viteazul din Slobozia, s-a produs un accident de circulație
...[citește_toată_știrea]
22 Aprilie 2015, 12:10
(3676 vizualizări -
1 comentariu)
Comentariile cititorilor:
(4 Iunie 2019, 17:03)
Bravo așa trebui sa arate o echipa de fotbal
(30 Mai 2019, 00:23)
Sa vedem acum ce vor face cu banii!au primit 17 miliarde de la consiliul judetean pentru 6 luni ,mai mult decat anul trecut cu 2 miliarde ! Republicanii i-au desfiintat, copiii noștrii se duc si joaca pe la țară! Grupa "minune " a lui Ionescu este susținută financiar de parintii copiilor, de ce nu si domnul antrenor ! Hai sa te vedem domnule Lemnaru cum gestionezi banii, ca ai lucrat atatia ani in bancă! Vrem republicani , vrem si echipa sa promoveze , ca ai bani acum ! Nu mai exista scuza ca nu sunt bani!
(29 Mai 2019, 18:32)
oli ce multe stii tu pentru un om simplu care trage un semnal de alarma,de unde stii cine se impune si cine nu la echipa?se doresc jucatori de liga 1 pe 15 de mil,au valoare de 15 mil atat problema e ca nici pe aia nu ii primesc la timp si cand ai familie numai alergi la 30 de grade cand te suna nevasta ca nu are bani de paine si gaze... dorim performanta,performata se face numai pe bani altfel se numeste iluzie...e diferenta mare intre ati dori si a se putea...
(29 Mai 2019, 15:57)
De fiecare dată se plâng de bani,si poate chiar sunt probleme cu banii. Dar atunci vine intrebarea logică când nu mai primești bani :De ce nu pleacă de la echipă dacă se plâng ca sunt pe burta goală? De ce nu ii transferă nicio echipă pe antrenor sau pe jucătorii bătrâni ? De ce nu își caută alte echipe ? Iar,acum vine si raspunsul naucitor:Păi nu o sa ii ia nimeni pe jucătorii bătrâni sau pe antrenorul actual,FIINDCĂ NU AU VALOARE.Si punct. Antrenorul actual in afară de Unirea Slobozia, nu a mai antrenat undeva si nici nu vad vreo echipă sa il vrea.El ca om este băiat bun,dar nu are stofă de antrenor,nu se poate impune in fața jucătorilor. Apoi,ce alta echipa ar mai cumpăra un jucător precum Soare(care a jucat maxim 2 meciuri in retur si are o varsta),cine ar lua un asemenea jucător sa ii ofere salariu.Nimeni nu da bani doar pentru caci cândva ai jucat la liga 2,pe toți ii intereseaza prezentul. CONCLUZIA:Mulți din cei de acum de la Unirea stau aici fiindcă in altă parte nu ii primește nimeni.Deci ce fac unii acum la club este oportunism, nu eroism.Stau la Unirea fiindcă poate mai pică cate ceva....altfel ar fi fără ocupație ! Jucătorii buni precum Ghinea imediat la echipă mai stabilă financiar !!
(29 Mai 2019, 14:26)
Draga oli eu zic sa stai si tu o sapt in locul acestor oamenii si arunci sa vb.De vb toti vb dar sa faci performanta pe stomacul gol,eu zic ca este cam greu..La ce prb sunt cu banii este un loc super..Asa ca ciocu mic!
(28 Mai 2019, 22:52)
Unirea rămâne echipa fanion a județului, dar faceți ceva cu echipa asta,deja oamenii s-au plictisit de promisiunile voastre, iar publicul de la stadion scade de la an la an(doar meciul cu Rapid a mai adus multă lume la meci).Multi deja încep sa mai arunce câte un ochi la Abatorul ! Poate schimbați antrenorul,poate schimbați jucătorii bătrâni, dar schimbați ceva la Unirea.Sezonul aceasta ati obținut abia locul 4,obiectivul era locurile 1-3,deci conducerea sa vină cu schimbări la echipa asta. In privat când nu îți îndeplinești obiectivul, ori esti schimbat din funcție, ori esti amendat.Insă Ilie Lemnaru,antrenorul si căpitanul de echipă,continuă bine mersi in funcție si își bat joc de speranțele si pasiunea suporterilor pentru Unirea...de putinii suporteri care mai vin constant la meci,ca mulți deja s-au plictisit de discursurile voastre mincinoase de la începutul fiecărui sezon dar si scuzele pe care le găsiți la finalul fiecărui sezon ...o sa rămâneți doar voi si prietenii voștri la meciuri dacă se continuă cu actuala conducere(președinte,antrenor, căpitanul Soare -care de fapt a stat aproape tot returul pe bancă). Nu spun cu răutate ce spun, spun doar ce văd si încerc sa trag un semnal de alarmă pentru viitorul echipei Unirea Slobozia. Încercați sa fiți realiști !!