AJOFM Ialomița: 124 locuri de muncă vacante
Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 1 septembrie 2014, sînt disponibile 124 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt
...[citește_toată_știrea]
1 Septembrie 2014, 11:20
(5799 vizualizări -
1 comentariu)
Amara: Femeie salvată de pompieri dintr-o fîntînă
O femeie în vîrstă de 63 de ani, din orașul Amara, s-a aruncat în această dimineață într-o fîntînă aflată pe cîmp, la aproximativ 1 km distanță de oraș. Strigătul după ajutor al acesteia a fost auzit de
...[citește_toată_știrea]
1 Septembrie 2014, 10:15
(5773 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Beți și fără permise, la volan
Un tînăr de 23 de ani, din orașul Fierbinți Tîrg, a fost depistat de către polițiștii rutieri pe raza localității de domiciliu în timp ce conducea un scuter, deși anterior consumase băuturi alcoolice.
...[citește_toată_știrea]
1 Septembrie 2014, 09:40
(4031 vizualizări -
1 comentariu)
IPJ Ialomița: Acțiunea «Blocada», în derulare
Polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost angrenați, în perioada 29-31 august a.c., în executarea unei serii de acțiuni în sistem integrat și
...[citește_toată_știrea]
1 Septembrie 2014, 09:05
(6798 vizualizări -
0 comentarii)
APIA Ialomița controlează exploatațiile de animale
Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomita informează că, în această perioadă, se desfășoară controlul/supracontrolul la fața locului, în exploatațiile de bovine, ovine
...[citește_toată_știrea]
27 August 2014, 15:25
(6986 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: A furat capra vecinului
Polițiștii feteșteni cercetează un tînăr, în vîrstă de 29 de ani, din Fetești, sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de «furt calificat». Cel în cauză este bănuit că a sustras din curtea unui consătean caprine
...[citește_toată_știrea]
27 August 2014, 14:20
(5517 vizualizări -
0 comentarii)
Razie la Căzănești
Polițiștii Serviciului Investigarea Fraudelor, Serviciului Rutier și Poliției Orașului Căzănești au acționat pe raza localității, pe linia prevenirii și combaterii faptelor antisociale. Polițiștii au acționat
...[citește_toată_știrea]
27 August 2014, 12:25
(6348 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Braconierii, în vizorul Poliției
Efective din cadrul Poliției Municipiului Fetești au desfășurat în cursul zilei de marți, 26 august a.c., o acțiune pentru prevenirea și combaterea faptelor de braconaj piscicol, a transportului și comercializării
...[citește_toată_știrea]
27 August 2014, 11:10
(7137 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Județul la control
Marți, 26 august 2014, polițiștii Rutieri și de Ordine Publică au acționat pe arterele rutiere județene, în scopul prevenirii și combaterii infracțiunilor pe linie de circulație rutieră. Astfel, au fost
...[citește_toată_știrea]
27 August 2014, 10:05
(5779 vizualizări -
0 comentarii)
Coșereni: Pieton acroșat pe trecere de autoturismul unui șofer de 81 de ani
Aflat la volanul unui autoturism, un bătrîn de 81 de ani, din București, a provocat un accident de circulație pe raza comunei Coșereni. Șoferul octogenar a lovit cu mașina un pieton. Respectivul pieton
...[citește_toată_știrea]
26 August 2014, 15:25
(8080 vizualizări -
0 comentarii)
Căzănești: Șofer prins băut la volan
Un șofer de 34 de ani, din Căzănești, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost prins conducînd sub influența băuturilor alcoolice. Valoarea alcoolemiei respectivului conducător auto era destul de mare
...[citește_toată_știrea]
26 August 2014, 12:40
(6842 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Rezultatele acțiunii «Blocada»
Acțiunea polițiștilor ialomițeni denumită «Blocada», demarată în perioada 22-24 august a.c., a avut rezultate surprinzătoare. În toată această perioadă de timp, oamenii legii au aplicat peste 400 de sancțiuni
...[citește_toată_știrea]
26 August 2014, 11:20
(7306 vizualizări -
0 comentarii)
Bordușani: Prins la furat de cereale
În prag de recoltare, culturile sînt amenințate de hoți. Un tînăr din Bordușani a fost prins de polițiști în timp ce transporta cu o căruță peste 400 kilograme de porumb furat, firește, de pe terenurile
...[citește_toată_știrea]
26 August 2014, 10:25
(5699 vizualizări -
0 comentarii)
Amara: Începe «Festivalul Clătitelor»
Stațiunea Amara este din nou în sărbătoare. Primăria orașului și Consiliul Local organizează o nouă ediție a «Festivalului Clătitelor». La ediția din acest an participanții sînt îndemnați la mișcare și
...[citește_toată_știrea]
22 August 2014, 16:35
(9485 vizualizări -
0 comentarii)
Mărculești: Înșelat prin metoda «Accidentul»
Escrocii care înșeală oamenii prin metoda «Accidentul» au reușit să scoată din buzunarul unui bătrîn din comuna ialomițeană Mărculești 8000 lei. Polițiștii au deschis o anchetă în acest caz. O voce necunoscută
...[citește_toată_știrea]
22 August 2014, 14:10
(7292 vizualizări -
5 comentarii)
Fetești: Arestată după 5 ani
O femeie, de 38 de ani, din Fetești a ajuns în sfîrșit în spatele gratiilor după ce s-a sustras pedepsei cu închisoarea la care a fost condamnată de judecători. Inculpata s-a ascuns de organele judiciare
...[citește_toată_știrea]
22 August 2014, 12:55
(7163 vizualizări -
0 comentarii)
Mesaj important de la APIA pentru rentierii ialomițeni
Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița reamintește că, pentru a intra în posesia rentei viagere cuvenite pentru anul 2013, rentierii trebuie să se prezinte pînă la
...[citește_toată_știrea]
22 August 2014, 11:45
(7815 vizualizări -
1 comentariu)
Sudiți: Agricultor pe un teren «minat»
Un localnic din comuna Sudiți a făcut o descoperire mai puțin obișnuită. În timp ce executa lucrări agricole, omul a descoperit două proiectile de artilerie, ce datează din timpul celor două mari conflagrații
...[citește_toată_știrea]
22 August 2014, 10:20
(6667 vizualizări -
0 comentarii)
«Jandarmeria pe înțelesul tuturor», la Tabăra «Pavilioane» Amara
În această săptămînă, jandarmii ialomițeni s-au aflat în misiune în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara. Oamenii legii le-au explicat copiilor cazați aici rolul și importanța misiunilor Jandarmeriei
...[citește_toată_știrea]
22 August 2014, 09:50
(6729 vizualizări -
0 comentarii)
Intervenții ale pompierilor ialomițeni
Fumul dens ce se observa vineri, 15 august a.c., în jurul orei 20,30, din interiorul unei librării din orașul Țăndărei, i-a determinat pe cetățenii din zonă să alerteze pompierii, cu precădere că spațiul
...[citește_toată_știrea]
18 August 2014, 16:05
(5637 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: «Ziua informării dedicate șomerilor cu privire la serviciile EURES»
La sfîrșitul lunii iulie 2014, AJOFM Ialomița a organizat «Ziua informării dedicate șomerilor cu privire la serviciile EURES», eveniment al cărui scop a fost acela de a informa persoanele aflate în căutarea
...[citește_toată_știrea]
18 August 2014, 14:30
(6763 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Beat la volan, a tamponat un alt autoturism
Poliția Fetești a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza localității s-a produs un accident rutier soldat cu pagube materiale. În timp ce un bărbat, de 43 de ani, din Fetești, conducea un autoturism
...[citește_toată_știrea]
18 August 2014, 13:00
(4792 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Bătrînă de 74 de ani, acroșată pe trecerea de pietoni
Un accident rutier s-a petrecut duminică, 17 august a.c., în jurul orei 16,45, pe raza municipiului Slobozia. În timp ce un tînăr, în vîrstă de 23 de ani, din județul Brăila, conducea un autoturism pe strada
...[citește_toată_știrea]
18 August 2014, 12:40
(5487 vizualizări -
0 comentarii)
Andrășești: Accident din cauza neatenției
Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că vineri, 15 august 2014, în afara localității Andrășești, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea a două persoane. Astfel, în jurul orei 4,45, în timp
...[citește_toată_știrea]
18 August 2014, 10:10
(6180 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: «Alege Viața!», acțiune pentru prevenirea accidentelor rutiere
Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița desfășoară, în perioada 18-24 august a.c., o acțiune preventivă pentru reducerea numărului de accidente rutiere produse pe fondul nerespectării vitezei, circumscrisă
...[citește_toată_știrea]
18 August 2014, 08:50
(4683 vizualizări -
0 comentarii)
Sfîntu Gheorghe: Tînăr de 19 ani, reținut după ce a furat un autoturism
Polițiștii au identificat și reținut un tînăr, de 19 ani, după ce a sustras un autoturism din fața unei locuințe din comuna Sfîntu Gheorghe. Poliția a fost sesizată miercuri, 13 august a.c., de către un
...[citește_toată_știrea]
14 August 2014, 16:20
(7058 vizualizări -
1 comentariu)
IPJ Ialomița: 200 de polițiști în stradă de «Sfînta Maria»
Aproximativ 200 de polițiști vor fi la datorie, pe timpul manifestărilor prilejuite de Sărbătoarea Adormirii Maicii Domnului (Sfînta Maria), pentru asigurarea climatului de ordine și siguranță publică.
...[citește_toată_știrea]
14 August 2014, 15:15
(4487 vizualizări -
0 comentarii)
APIA Ialomița: Cereri de plată privind bunăstarea porcinelor
Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomita reamintește că, pînă la data de 18 august 2014, inclusiv, se depun Cererile de plată pentru Măsura 215-pachet a)-plăți privind
...[citește_toată_știrea]
13 August 2014, 17:40
(5693 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: Biciclist băut, acroșat de un autoturism al cărui șofer a părăsit locul accidentului
Poliția a fost sesizată marți, 12 august a.c., cu privire la faptul că pe raza municipiului Urziceni s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. În timp ce un bărbat, de 45 de ani, din
...[citește_toată_știrea]
13 August 2014, 15:35
(8789 vizualizări -
0 comentarii)
Bărcănești: Prins la volan cu un permis de conducere fals
Polițiștii Secției Rurale Coșereni au oprit pentru control în trafic, pe raza comunei Bărcănești, un autoturism condus de un localnic, de 25 de ani. Cu ocazia controlului documentelor, tînărul a prezentat
...[citește_toată_știrea]
13 August 2014, 10:55
(7785 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(4 Iunie 2019, 17:03)
Bravo așa trebui sa arate o echipa de fotbal
(30 Mai 2019, 00:23)
Sa vedem acum ce vor face cu banii!au primit 17 miliarde de la consiliul judetean pentru 6 luni ,mai mult decat anul trecut cu 2 miliarde ! Republicanii i-au desfiintat, copiii noștrii se duc si joaca pe la țară! Grupa "minune " a lui Ionescu este susținută financiar de parintii copiilor, de ce nu si domnul antrenor ! Hai sa te vedem domnule Lemnaru cum gestionezi banii, ca ai lucrat atatia ani in bancă! Vrem republicani , vrem si echipa sa promoveze , ca ai bani acum ! Nu mai exista scuza ca nu sunt bani!
(29 Mai 2019, 18:32)
oli ce multe stii tu pentru un om simplu care trage un semnal de alarma,de unde stii cine se impune si cine nu la echipa?se doresc jucatori de liga 1 pe 15 de mil,au valoare de 15 mil atat problema e ca nici pe aia nu ii primesc la timp si cand ai familie numai alergi la 30 de grade cand te suna nevasta ca nu are bani de paine si gaze... dorim performanta,performata se face numai pe bani altfel se numeste iluzie...e diferenta mare intre ati dori si a se putea...
(29 Mai 2019, 15:57)
De fiecare dată se plâng de bani,si poate chiar sunt probleme cu banii. Dar atunci vine intrebarea logică când nu mai primești bani :De ce nu pleacă de la echipă dacă se plâng ca sunt pe burta goală? De ce nu ii transferă nicio echipă pe antrenor sau pe jucătorii bătrâni ? De ce nu își caută alte echipe ? Iar,acum vine si raspunsul naucitor:Păi nu o sa ii ia nimeni pe jucătorii bătrâni sau pe antrenorul actual,FIINDCĂ NU AU VALOARE.Si punct. Antrenorul actual in afară de Unirea Slobozia, nu a mai antrenat undeva si nici nu vad vreo echipă sa il vrea.El ca om este băiat bun,dar nu are stofă de antrenor,nu se poate impune in fața jucătorilor. Apoi,ce alta echipa ar mai cumpăra un jucător precum Soare(care a jucat maxim 2 meciuri in retur si are o varsta),cine ar lua un asemenea jucător sa ii ofere salariu.Nimeni nu da bani doar pentru caci cândva ai jucat la liga 2,pe toți ii intereseaza prezentul. CONCLUZIA:Mulți din cei de acum de la Unirea stau aici fiindcă in altă parte nu ii primește nimeni.Deci ce fac unii acum la club este oportunism, nu eroism.Stau la Unirea fiindcă poate mai pică cate ceva....altfel ar fi fără ocupație ! Jucătorii buni precum Ghinea imediat la echipă mai stabilă financiar !!
(29 Mai 2019, 14:26)
Draga oli eu zic sa stai si tu o sapt in locul acestor oamenii si arunci sa vb.De vb toti vb dar sa faci performanta pe stomacul gol,eu zic ca este cam greu..La ce prb sunt cu banii este un loc super..Asa ca ciocu mic!
(28 Mai 2019, 22:52)
Unirea rămâne echipa fanion a județului, dar faceți ceva cu echipa asta,deja oamenii s-au plictisit de promisiunile voastre, iar publicul de la stadion scade de la an la an(doar meciul cu Rapid a mai adus multă lume la meci).Multi deja încep sa mai arunce câte un ochi la Abatorul ! Poate schimbați antrenorul,poate schimbați jucătorii bătrâni, dar schimbați ceva la Unirea.Sezonul aceasta ati obținut abia locul 4,obiectivul era locurile 1-3,deci conducerea sa vină cu schimbări la echipa asta. In privat când nu îți îndeplinești obiectivul, ori esti schimbat din funcție, ori esti amendat.Insă Ilie Lemnaru,antrenorul si căpitanul de echipă,continuă bine mersi in funcție si își bat joc de speranțele si pasiunea suporterilor pentru Unirea...de putinii suporteri care mai vin constant la meci,ca mulți deja s-au plictisit de discursurile voastre mincinoase de la începutul fiecărui sezon dar si scuzele pe care le găsiți la finalul fiecărui sezon ...o sa rămâneți doar voi si prietenii voștri la meciuri dacă se continuă cu actuala conducere(președinte,antrenor, căpitanul Soare -care de fapt a stat aproape tot returul pe bancă). Nu spun cu răutate ce spun, spun doar ce văd si încerc sa trag un semnal de alarmă pentru viitorul echipei Unirea Slobozia. Încercați sa fiți realiști !!