DGFP Ialomița: Primării înglodate în datorii
Reprezentanții Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița au dat publicității situația la zi în ceea ce privește arieratele unităților administrativ teritoriale din Ialomița. 12 primării din județ
...[citește_toată_știrea]
19 Aprilie 2013, 18:05
(9263 vizualizări -
1 comentariu)
Slobozia: A furat baterii auto din 7 mașini!
Un hoț specializat în furturi de acumulatori auto a fost reținut pentru 24 de ore de polițiști. Este vorba despre un tînăr de 28 ani, din Slobozia, care a spart 7 autoturisme parcate pe raza orașului.
...[citește_toată_știrea]
19 Aprilie 2013, 18:04
(8206 vizualizări -
1 comentariu)
Grivița: «Găinari» cercetați de polițiști
Două persoane, de 17 și 47 de ani, domiciliate în comuna ialomițeană Grivița și județul Brăila, sînt cercetate de polițiști sub aspectul comiterii infracțiunii de «furt calificat». Cele două persoane sînt
...[citește_toată_știrea]
19 Aprilie 2013, 14:05
(10130 vizualizări -
0 comentarii)
Grivița: A cîștigat la «păcănele», dar aparatul a fost confiscat de polițiști!
Pasionat al «păcănelelor», un tînăr de 24 de ani, din Grivița, a fost lovit de ghinion. Deși aparatul la care s-a jucat i-a arătat că a cîștigat suma de 42500 de lei, el nu a intrat în posesia premiului
...[citește_toată_știrea]
18 Aprilie 2013, 17:30
(12488 vizualizări -
2 comentarii)
DGFP Ialomița: 25 aprilie 2013, termen limită de depunere a declarațiilor
Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor interesați că joi, 25 aprilie 2013, este ultima zi în care trebuie să se depună la administrațiile financiare teritoriale următoarele
...[citește_toată_știrea]
18 Aprilie 2013, 17:16
(8905 vizualizări -
1 comentariu)
Sinești: Comercializa țigări de contrabandă
Un tînăr de 22 de ani, din București, este cercetat de polițiștii ialomițeni pentru că vindea țigări de contrabandă în incinta magazinului său din Sinești. Ancheta în acest caz este în plină desfășurare
...[citește_toată_știrea]
18 Aprilie 2013, 17:12
(6971 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: Rata șomajului pentru martie 2013, în scădere ușoară
La sfîrșitul lunii martie 2013, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrați 8057 șomeri, din care 2887 șomeri indemnizați, respectiv 5170 șomeri neindemnizați
...[citește_toată_știrea]
18 Aprilie 2013, 16:56
(6838 vizualizări -
0 comentarii)
Mihail Kogălniceanu: Animale arse în incendiu
Mai multe oi și capre au ars în urma unui incendiu care a cuprins grajdul în care se aflau, amplasat într-o gospodărie de pe raza localității ialomițene Mihail Kogălniceanu. La fața locului s-au deplasat
...[citește_toată_știrea]
18 Aprilie 2013, 16:55
(9826 vizualizări -
0 comentarii)
Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița sărbătorește «Ziua Bibliotecarului»
Marți, 23 aprilie 2013, de «Ziua Bibliotecarului», Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița și-a propus o dezbatere cu tema «Parteneriatul în bibliotecă». De asemenea, vor fi acordate premiile
...[citește_toată_știrea]
18 Aprilie 2013, 16:54
(9118 vizualizări -
0 comentarii)
Movilița: Arestat după ce a fost prins de mai multe ori conducînd fără permis
Un tînăr de 21 de ani, din Movilița, a ajuns în cele din urmă în Centrul de Arest și Reținere al IPJ Ialomița după ce a fost prins conducînd pe străzile comunei fără a avea permis. Tînărul în cauză a fost
...[citește_toată_știrea]
18 Aprilie 2013, 16:36
(8531 vizualizări -
0 comentarii)
Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!
Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!
18 Aprilie 2013, 12:13
Slobozia: «Bursa Generală a Locurilor de Muncă»
Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza vineri, 19 aprilie 2013, ora 9,00, «Bursa Generală a Locurilor de muncă». Evenimentul se va desfășura la Slobozia, în incinta Centrului
...[citește_toată_știrea]
17 Aprilie 2013, 18:22
(8489 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Au furat cabluri de cupru și au fost urmăriți de polițiști
Doi bărbați sînt cercetați penal de polițiștii ialomițeni, după ce au fost depistați în timp ce transportau cu un autoturism doi saci încărcați cu deșeuri reciclabile industriale, cumpărate de la o persoană
...[citește_toată_știrea]
17 Aprilie 2013, 14:28
(8899 vizualizări -
1 comentariu)
Sălcioara: Fabrici de țigarete și țigări, confiscate de polițiști
Polițiștii au descins ieri, 15 aprilie a.c., la domiciliile a 5 persoane din comuna Sălcioara în baza autorizațiilor de percheziție emise de Judecătoria Urziceni, suspecte de comiterea infracțiunii de colectarea
...[citește_toată_știrea]
17 Aprilie 2013, 14:20
(9349 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Deținuții de la Penitenciar se califică în meseria de «lucrător în cultura plantelor»
Un număr de 12 persoane private de libertate, încarcerate la Penitenciarul cu Regim Închis Slobozia, vor deveni «lucrători în cultura plantelor». Aceștia vor participa la un curs de calificare în această
...[citește_toată_știrea]
12 Aprilie 2013, 19:04
(9959 vizualizări -
3 comentarii)
Ialomița: Accidente de circulație cu victime
Joi, 11 aprilie a.c., polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la faptul că pe raza localităților Slobozia, Gura Văii și Fierbinții de Jos s-au produs trei accidente de circulație, soldate cu vătămarea
...[citește_toată_știrea]
12 Aprilie 2013, 15:11
(7651 vizualizări -
1 comentariu)
Ialomița: Fără permise și beți la volan
În cursul zilei de joi, 11 aprilie a.c., o patrulă de siguranță publică din cadrul Secției Poliție Rurală Jilavele a depistat pe raza comunei Moldoveni doi localnici, de 43 și 18 ani, care conduceau un
...[citește_toată_știrea]
12 Aprilie 2013, 14:09
(6993 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: Transporta ilegal 1000 de perechi de pantofi
Un tînăr de 31 de ani, din Suceava, a fost depistat în zona municipiului Urziceni în timp ce transporta 1000 de perechi de pantofi pentru care nu deținea documente legale de proveniență. Șoferul a fost
...[citește_toată_știrea]
12 Aprilie 2013, 13:04
(6279 vizualizări -
0 comentarii)
Stelnica: Au furat traverse de cale ferată
Cu ocazia desfășurării unei acțiuni pe linia prevenirii infracțiunilor contra patrimoniului, agenții Postului de Poliție Stelnica au oprit pentru control trei căruțe ce se deplasau pe un drum aflat în extravilanul
...[citește_toată_știrea]
12 Aprilie 2013, 11:15
(6658 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Braconaj piscicol în zonele inundabile
Polițiștii Secției Rurale Stelnica au acționat joi, 11 aprilie a.c., împreună cu un reprezentant al Agenției Naționale pentru Pescuit și Acvacultură în zona inundabilă a brațului Borcea, pe linia prevenirii
...[citește_toată_știrea]
12 Aprilie 2013, 10:14
(10234 vizualizări -
2 comentarii)
Sinești: Șapte răniți și un decedat în urma unui grav accident de circulație
În dimineața zilei de joi, 11 aprilie a.c., un grav accident de circulație s-a petrecut în zona localității Sinești. În urma evenimentului rutier, șapte persoane au fost rănite, iar o a opta a decedat.
...[citește_toată_știrea]
11 Aprilie 2013, 10:42
(8010 vizualizări -
0 comentarii)
Sălcioara: La volan, fără permis
Marți, 9 aprilie a.c., în jurul orei 00,30, polițiștii ialomițeni au depistat în trafic, pe raza comunei Sălcioara, un tînăr de 25 de ani, din localitate, care nu poseda permis de conducere. Totodată, în
...[citește_toată_știrea]
10 Aprilie 2013, 19:22
(6642 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: A furat burlanele de cupru dintr-o biserică
Polițiștii din cadrul Biroului de Investigații Criminale efectuează cercetări cu privire la un tînăr, de 18 ani, din Slobozia, suspectat de săvîrșirea infracțiunii de furt calificat în dauna unui
...[citește_toată_știrea]
10 Aprilie 2013, 19:04
(9151 vizualizări -
1 comentariu)
Ialomița: Bărbat dispărut de la domiciliu
Polițiștii de Investigații Criminale au fost sesizați cu privire la faptul că un bărbat, de 35 ani, a dispărut de la domiciliu. Din cercetările efectuate de polițiști, s-a stabilit că persoana dispărută
...[citește_toată_știrea]
10 Aprilie 2013, 19:00
(6157 vizualizări -
0 comentarii)
Movilița: Hoți minori
Luni, 8 aprilie a.c., în urma activităților informativ-operative desfășurate de polițiști, au fost identificați doi minori de 12, respectiv 14 ani, din comuna Movilița. Minorii sînt suspectați de săvîrșirea
...[citește_toată_știrea]
10 Aprilie 2013, 18:59
(7294 vizualizări -
1 comentariu)
Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!
Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!
9 Aprilie 2013, 18:08
anunț
Nick Touring SRL
achiziționează
ulei comestibil uzat
(ulei de mîncare ars)
la sediile din Slobozia,
str. Rovine, nr. 12 (spălătoria NickTouring)
Autogara Nick Touring (Piața Gării)
preț 2 lei/litru
Relații la telefon 0723/790.171
program de colectare 7,30-20,00
9 Aprilie 2013, 16:53
Căzănești: Hoți la grădiniță
Polițiștii efectuează cercetări față de doi tineri, de 16 și 18 ani, din orașul Căzănești, respectiv comuna Sfîntu Gheorghe, pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. În fapt, suspecții, în ziua
...[citește_toată_știrea]
5 Aprilie 2013, 18:17
(8094 vizualizări -
1 comentariu)
Bucu: A circulat cu un autoturism neînmatriculat
Vineri, 5 aprilie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat, pe raza localității Bucu, un bărbat, de 31 de ani, din Fetești, în timp ce conducea un autoturism avînd autorizația de circulație provizorie expirată
...[citește_toată_știrea]
5 Aprilie 2013, 18:15
(7329 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: 23 de aparate de jocuri mecanice, confiscate de polițiști
În perioada 4-5 aprilie 2013, efective de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, sub coordonarea Inspectoratului General al Poliției Române, au demarat acțiunea «Mecano»
...[citește_toată_știrea]
5 Aprilie 2013, 18:13
(8085 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(4 Iunie 2019, 17:03)
Bravo așa trebui sa arate o echipa de fotbal
(30 Mai 2019, 00:23)
Sa vedem acum ce vor face cu banii!au primit 17 miliarde de la consiliul judetean pentru 6 luni ,mai mult decat anul trecut cu 2 miliarde ! Republicanii i-au desfiintat, copiii noștrii se duc si joaca pe la țară! Grupa "minune " a lui Ionescu este susținută financiar de parintii copiilor, de ce nu si domnul antrenor ! Hai sa te vedem domnule Lemnaru cum gestionezi banii, ca ai lucrat atatia ani in bancă! Vrem republicani , vrem si echipa sa promoveze , ca ai bani acum ! Nu mai exista scuza ca nu sunt bani!
(29 Mai 2019, 18:32)
oli ce multe stii tu pentru un om simplu care trage un semnal de alarma,de unde stii cine se impune si cine nu la echipa?se doresc jucatori de liga 1 pe 15 de mil,au valoare de 15 mil atat problema e ca nici pe aia nu ii primesc la timp si cand ai familie numai alergi la 30 de grade cand te suna nevasta ca nu are bani de paine si gaze... dorim performanta,performata se face numai pe bani altfel se numeste iluzie...e diferenta mare intre ati dori si a se putea...
(29 Mai 2019, 15:57)
De fiecare dată se plâng de bani,si poate chiar sunt probleme cu banii. Dar atunci vine intrebarea logică când nu mai primești bani :De ce nu pleacă de la echipă dacă se plâng ca sunt pe burta goală? De ce nu ii transferă nicio echipă pe antrenor sau pe jucătorii bătrâni ? De ce nu își caută alte echipe ? Iar,acum vine si raspunsul naucitor:Păi nu o sa ii ia nimeni pe jucătorii bătrâni sau pe antrenorul actual,FIINDCĂ NU AU VALOARE.Si punct. Antrenorul actual in afară de Unirea Slobozia, nu a mai antrenat undeva si nici nu vad vreo echipă sa il vrea.El ca om este băiat bun,dar nu are stofă de antrenor,nu se poate impune in fața jucătorilor. Apoi,ce alta echipa ar mai cumpăra un jucător precum Soare(care a jucat maxim 2 meciuri in retur si are o varsta),cine ar lua un asemenea jucător sa ii ofere salariu.Nimeni nu da bani doar pentru caci cândva ai jucat la liga 2,pe toți ii intereseaza prezentul. CONCLUZIA:Mulți din cei de acum de la Unirea stau aici fiindcă in altă parte nu ii primește nimeni.Deci ce fac unii acum la club este oportunism, nu eroism.Stau la Unirea fiindcă poate mai pică cate ceva....altfel ar fi fără ocupație ! Jucătorii buni precum Ghinea imediat la echipă mai stabilă financiar !!
(29 Mai 2019, 14:26)
Draga oli eu zic sa stai si tu o sapt in locul acestor oamenii si arunci sa vb.De vb toti vb dar sa faci performanta pe stomacul gol,eu zic ca este cam greu..La ce prb sunt cu banii este un loc super..Asa ca ciocu mic!
(28 Mai 2019, 22:52)
Unirea rămâne echipa fanion a județului, dar faceți ceva cu echipa asta,deja oamenii s-au plictisit de promisiunile voastre, iar publicul de la stadion scade de la an la an(doar meciul cu Rapid a mai adus multă lume la meci).Multi deja încep sa mai arunce câte un ochi la Abatorul ! Poate schimbați antrenorul,poate schimbați jucătorii bătrâni, dar schimbați ceva la Unirea.Sezonul aceasta ati obținut abia locul 4,obiectivul era locurile 1-3,deci conducerea sa vină cu schimbări la echipa asta. In privat când nu îți îndeplinești obiectivul, ori esti schimbat din funcție, ori esti amendat.Insă Ilie Lemnaru,antrenorul si căpitanul de echipă,continuă bine mersi in funcție si își bat joc de speranțele si pasiunea suporterilor pentru Unirea...de putinii suporteri care mai vin constant la meci,ca mulți deja s-au plictisit de discursurile voastre mincinoase de la începutul fiecărui sezon dar si scuzele pe care le găsiți la finalul fiecărui sezon ...o sa rămâneți doar voi si prietenii voștri la meciuri dacă se continuă cu actuala conducere(președinte,antrenor, căpitanul Soare -care de fapt a stat aproape tot returul pe bancă). Nu spun cu răutate ce spun, spun doar ce văd si încerc sa trag un semnal de alarmă pentru viitorul echipei Unirea Slobozia. Încercați sa fiți realiști !!