Urziceni: Furau aparate radio din mașini
Polițiști din Urziceni au prins în flagrant un grup de tineri, la scurt timp după ce aceștia au sustras 7 aparate radio CD auto. Suspecții, trei tineri cu vîrste cuprinse între 16 și 24 ani, se deplasau
...[citește_toată_știrea]
23 Octombrie 2012, 02:10
(12409 vizualizări -
0 comentarii)
DGFP Ialomița: 6,7 milioane lei, încasări prin executări silite
În luna septembrie 2012, pe linia colectării veniturilor bugetare, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, a întreprins mai multe măsuri de executare silită. Astfel, s-au emis peste 2329 de somații
...[citește_toată_știrea]
23 Octombrie 2012, 02:07
(13053 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Laboratorul Verde al Reciclării
Laboratorul Verde al Reciclării a ajuns, zilele acestea, la Slobozia, la Școala Gimnazială «Sf. Andrei» și la Școala Gimnazială nr. 3, la peste 100 de elevi de clasa a III-a. În interiorul Laboratorului
...[citește_toată_știrea]
23 Octombrie 2012, 02:06
(8025 vizualizări -
0 comentarii)
COMUNICAT DE PRESĂ
Economia Bazată pe Cunoaștere este un proiect strategic de pionierat pentru societatea cunoașterii din România, conceput și derulat de Ministerul Comunicațiilor și Societății Informaționale și finanțat
...[citește_toată_știrea]
23 Octombrie 2012, 01:43
(11273 vizualizări -
0 comentarii)
Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!
Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!
18 Octombrie 2012, 07:06
12 mașini furate din străinătate, descoperite în Ialomița
Bilanțul polițiștilor din cadrul Serviciului de Investigații Criminale-Compartiment Trafic și Furturi Auto arată că, în ultimele nouă luni, 12 autoturisme furate din străinătate și-au «găsit» proprietari
...[citește_toată_știrea]
12 Octombrie 2012, 18:20
(9315 vizualizări -
1 comentariu)
Vară de «foc» pentru pompierii ialomițeni
În cadrul unei conferințe de presă susținute miercuri, 10 ocotmbrie a.c., pompierii ialomițeni și-au făcut public raportul de activitate pe trimestul III al acestui an. Peste 1400 de situații de urgență
...[citește_toată_știrea]
10 Octombrie 2012, 16:19
(7124 vizualizări -
0 comentarii)
Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!
Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!
10 Octombrie 2012, 13:03
Ialomița: Europa caută forță de muncă românească
S-a dat din nou startul angajărilor în țările din Europa. Prin intermediul programului Euress, ialomițenii au la dispoziție peste 63 de locuri de muncă, în diverse domenii de activitate. Pe de altă parte
...[citește_toată_știrea]
10 Octombrie 2012, 10:06
(7935 vizualizări -
3 comentarii)
Coșereni: Și-a pierdut viața pe șosea
Un tînăr, de 22 ani, a murit în dimineața zilei de 9 octombrie a.c. după ce a fost implicat într-un accident de circulație. Pentru scoaterea cadavrului dintre fiarele contorsionate a fost nevoie de intervenția
...[citește_toată_știrea]
10 Octombrie 2012, 10:03
(7124 vizualizări -
1 comentariu)
Movila: A dat foc la casa gazdei
Neatenția a fost principala cauză a producerii unui incendiu în Movila. O persoană care locuia cu chirie într-un apartament din localitate a uitat pe foc o tigaie, iar flăcările s-au extins. Din fericire
...[citește_toată_știrea]
10 Octombrie 2012, 09:24
(7131 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Trofeul «Ion Albeșteanu» a ajuns în Timiș
Festivalul Național de Folclor «Ion Albeșteanu» și-a desemnat cîștigătorii. Trofelul ediției din acest an i-a revenit tînărului Cristian Ioan Pop, de 22 ani, din județul Timiș. Printre laureați se numără
...[citește_toată_știrea]
10 Octombrie 2012, 09:12
(8237 vizualizări -
0 comentarii)
Copii dispăruți, găsiți pe străzile din Fetești
Doi minori, de 13 și 15 ani, dați în urmărire națională după ce au dispărut, au fost găsiți de polițiștii din Fetești. Cei doi copii pribegeau pe străzile municipiului în căutare de mîncare și adăpost.
...[citește_toată_știrea]
10 Octombrie 2012, 08:58
(8807 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: În aceeași zi în care și-a luat permisul, a intrat cu mașina în stîlp
Începător într-ale șofatului, un tînăr de 19 ani a avut parte de ghinion. În aceeași zi în care și-a luat permisul de conducere, a intrat cu mașina într-un stîlp de pe marginea drumului. Fericit că este
...[citește_toată_știrea]
10 Octombrie 2012, 08:52
(9903 vizualizări -
1 comentariu)
Urziceni: Un elev de 13 ani a furat din curtea școlii unde învăța
La ore este elev, iar în pauze hoț. A demonstrat-o tuturor un copil de 13 ani, din Urziceni. Acesta a a furat mai multe grilaje metalice ale unei clădiri dezafectate, aflate în curtea școlii în care acesta
...[citește_toată_știrea]
10 Octombrie 2012, 08:49
(10185 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Înjunghiată de concubin?
Casiera în vîrstă de 45 ani a unei benzinării din Slobozia a trecut în noaptea de luni spre marți, 8/9 octombrie a.c., prin clipe de coșmar. Femeia a fost înjunghiată în spate de două ori de către un bărbat
...[citește_toată_știrea]
9 Octombrie 2012, 10:25
(9761 vizualizări -
0 comentarii)
Amara: «Asociația Internațională a Polițiștilor», pe terenul de fotbal
Întrecere sportivă inedită sîmbătă, 6 octombrie a.c., pe terenurile sintetice de fotbal din stațiunea Amara. Polițiștii ialomițemi, membri ai «Asociației Internaționale a Polițiștilor», au renunțat la uniforme
...[citește_toată_știrea]
8 Octombrie 2012, 21:30
(9404 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: Tîlhar prins de polițiști
Efective de polițiști din cadrul Poliției Urziceni au deschins în locuința unui tînăr de 27 ani, din Borănești. Acesta era acuzat de comiterea a două tîlhării, victimele suspectului fiind două minore, de
...[citește_toată_știrea]
8 Octombrie 2012, 20:36
(11824 vizualizări -
7 comentarii)
Jandarm ialomițean, campion național la karate
În vîrstă de 31 ani, plutonierul Florin Mihalcea, din cadrul Detașamentului Mobil de Jandarmi Slobozia, a reușit să obțină titlul de campion național la Campionatul Național de Arte Marțiale, desfășurat
...[citește_toată_știrea]
8 Octombrie 2012, 19:58
(10694 vizualizări -
3 comentarii)
Protest «Cartel Alfa» și la Slobozia
Membrii Sindicatului «Cartel Alfa», precum și ai celorlate sindicate afiliate confederației, au protestat miercuri, 3 octombrie a.c., și la Slobozia. Aproximativ 150 de oameni au pichetat sediul Prefecturii
...[citește_toată_știrea]
3 Octombrie 2012, 18:14
(8718 vizualizări -
2 comentarii)
Luciu: I-au furat 13 curcani din curte
«Captura» vieții lor, 13 curcani, furați din gospodăria unei bătrîne din Luciu, a devenit pentru 3 hoți din orașul constănțean Hîrșova o corvoadă. Au fost prinși în flagrant de polițiști în timp ce încercau
...[citește_toată_știrea]
3 Octombrie 2012, 18:11
(7063 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: 75 de cartele SIM ascunse în cusătura unei pături, introduse în Penitenciar
Din vizitator al unui deținut, un tînăr de 23 de ani, din Dragalina, s-a transformat în infractor, încercînd să introducă 75 de cartele SIM Vodafone și Cosmote în Penitenciarul Slobozia. Planurile i-au
...[citește_toată_știrea]
3 Octombrie 2012, 18:10
(10790 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Au furat căruciorul de la supermarket
Și-au făcut cumpărăturile la supermarket și în loc să-și care bunurile în sacoșe s-au gîndit să fure căruciorul. S-a întîmplat vineri, 28 septembrie a.c., la Fetești, iar autorii furtului sînt doi tineri
...[citește_toată_știrea]
3 Octombrie 2012, 18:08
(10336 vizualizări -
3 comentarii)
Sărățeni: Copii-infractori, prinși de polițiști
4 copii, cu vîrste cuprinse între 7 și 10 ani, din Sărățeni, sînt cercetați de polițiști sub acuzația de «furt calificat». Aceștia au furat fier vechi și o bicicletă din locuința unei localnice. Duminică
...[citește_toată_știrea]
3 Octombrie 2012, 18:08
(10271 vizualizări -
0 comentarii)
Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!
Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!
2 Octombrie 2012, 18:15
Slobozia: «Salonul Anual de Carte», la a XXI-a ediție
Eveniment cultural de marcă la Slobozia. Luni, 1 octombrie 2012, «Salonul Anual de Carte» și-a redeschis porțile. Scriitori, editori, dar și iubitori ai cărții au participat la deschiderea oficială...
...[citește_toată_știrea]
1 Octombrie 2012, 23:34
(9165 vizualizări -
0 comentarii)
Amara: Tînăr beat și fără permis, la volanul unui autoturism furat
Joi, 27 septembrie a.c., polițiști din cadrul Poliției Amara au depistat pe raza localității un autoturism cu numere de înmatriculare străine, iar lîngă acesta se afla un tînăr de 24 ani, din comuna Cumpăna
...[citește_toată_știrea]
28 Septembrie 2012, 17:36
(9095 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Festivalul național de folclor «Ion Albeșteanu», la a IX-a ediție
În perioada 4-5 octombrie 2012, se va desfășura la Slobozia cea de-a IX-a ediție a Festivalului Național de Folclor «Ion Albeșteanu». Organizatorii acestui eveniment artistic sînt Consiliul Județean Ialomița
...[citește_toată_știrea]
28 Septembrie 2012, 17:29
(12975 vizualizări -
2 comentarii)
Slobozia: Dezvoltarea durabilă a județului Ialomița
Confederația Sindicală Națională «Meridian», împreună cu Federația Agricultorilor «Fermierul», parteneri în cadrul Proiectului «Împreună pentru dezvoltarea dialogului social în România», cofinanțat de
...[citește_toată_știrea]
28 Septembrie 2012, 16:52
(6183 vizualizări -
1 comentariu)
Fetești: Un copil de 7 ani a murit înecat într-un bazin al unei fabrici dezafectate
Nenorocire în sînul unei familii din Fetești. În seara zilei de joi, 27 septembrie a.c., un băiețel de 7 ani a sfîrșit înecat într-un bazin adînc, plin cu apă, din curtea unei fabrici dezafectate. Copilul
...[citește_toată_știrea]
27 Septembrie 2012, 21:38
(9543 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(4 Iunie 2019, 17:03)
Bravo așa trebui sa arate o echipa de fotbal
(30 Mai 2019, 00:23)
Sa vedem acum ce vor face cu banii!au primit 17 miliarde de la consiliul judetean pentru 6 luni ,mai mult decat anul trecut cu 2 miliarde ! Republicanii i-au desfiintat, copiii noștrii se duc si joaca pe la țară! Grupa "minune " a lui Ionescu este susținută financiar de parintii copiilor, de ce nu si domnul antrenor ! Hai sa te vedem domnule Lemnaru cum gestionezi banii, ca ai lucrat atatia ani in bancă! Vrem republicani , vrem si echipa sa promoveze , ca ai bani acum ! Nu mai exista scuza ca nu sunt bani!
(29 Mai 2019, 18:32)
oli ce multe stii tu pentru un om simplu care trage un semnal de alarma,de unde stii cine se impune si cine nu la echipa?se doresc jucatori de liga 1 pe 15 de mil,au valoare de 15 mil atat problema e ca nici pe aia nu ii primesc la timp si cand ai familie numai alergi la 30 de grade cand te suna nevasta ca nu are bani de paine si gaze... dorim performanta,performata se face numai pe bani altfel se numeste iluzie...e diferenta mare intre ati dori si a se putea...
(29 Mai 2019, 15:57)
De fiecare dată se plâng de bani,si poate chiar sunt probleme cu banii. Dar atunci vine intrebarea logică când nu mai primești bani :De ce nu pleacă de la echipă dacă se plâng ca sunt pe burta goală? De ce nu ii transferă nicio echipă pe antrenor sau pe jucătorii bătrâni ? De ce nu își caută alte echipe ? Iar,acum vine si raspunsul naucitor:Păi nu o sa ii ia nimeni pe jucătorii bătrâni sau pe antrenorul actual,FIINDCĂ NU AU VALOARE.Si punct. Antrenorul actual in afară de Unirea Slobozia, nu a mai antrenat undeva si nici nu vad vreo echipă sa il vrea.El ca om este băiat bun,dar nu are stofă de antrenor,nu se poate impune in fața jucătorilor. Apoi,ce alta echipa ar mai cumpăra un jucător precum Soare(care a jucat maxim 2 meciuri in retur si are o varsta),cine ar lua un asemenea jucător sa ii ofere salariu.Nimeni nu da bani doar pentru caci cândva ai jucat la liga 2,pe toți ii intereseaza prezentul. CONCLUZIA:Mulți din cei de acum de la Unirea stau aici fiindcă in altă parte nu ii primește nimeni.Deci ce fac unii acum la club este oportunism, nu eroism.Stau la Unirea fiindcă poate mai pică cate ceva....altfel ar fi fără ocupație ! Jucătorii buni precum Ghinea imediat la echipă mai stabilă financiar !!
(29 Mai 2019, 14:26)
Draga oli eu zic sa stai si tu o sapt in locul acestor oamenii si arunci sa vb.De vb toti vb dar sa faci performanta pe stomacul gol,eu zic ca este cam greu..La ce prb sunt cu banii este un loc super..Asa ca ciocu mic!
(28 Mai 2019, 22:52)
Unirea rămâne echipa fanion a județului, dar faceți ceva cu echipa asta,deja oamenii s-au plictisit de promisiunile voastre, iar publicul de la stadion scade de la an la an(doar meciul cu Rapid a mai adus multă lume la meci).Multi deja încep sa mai arunce câte un ochi la Abatorul ! Poate schimbați antrenorul,poate schimbați jucătorii bătrâni, dar schimbați ceva la Unirea.Sezonul aceasta ati obținut abia locul 4,obiectivul era locurile 1-3,deci conducerea sa vină cu schimbări la echipa asta. In privat când nu îți îndeplinești obiectivul, ori esti schimbat din funcție, ori esti amendat.Insă Ilie Lemnaru,antrenorul si căpitanul de echipă,continuă bine mersi in funcție si își bat joc de speranțele si pasiunea suporterilor pentru Unirea...de putinii suporteri care mai vin constant la meci,ca mulți deja s-au plictisit de discursurile voastre mincinoase de la începutul fiecărui sezon dar si scuzele pe care le găsiți la finalul fiecărui sezon ...o sa rămâneți doar voi si prietenii voștri la meciuri dacă se continuă cu actuala conducere(președinte,antrenor, căpitanul Soare -care de fapt a stat aproape tot returul pe bancă). Nu spun cu răutate ce spun, spun doar ce văd si încerc sa trag un semnal de alarmă pentru viitorul echipei Unirea Slobozia. Încercați sa fiți realiști !!