Fetești: Biciclist accidentat
La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 23 martie, la Fetești s-a produs un accident de circulație în urma căruia o persoană a fost rănită. Pe scurt, polițiștii au stabilit că în timp ce un constănțean
...[citește_toată_știrea]
26 Martie 2012, 18:01
(8536 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor
Polițiștii ialomițeni le-au pus gînd rău braconierilor. În urma unei acțiuni preventive, în năvoadele oamenilor legii au picat nu mai puțin de opt bărbați, toți cercetați acum pentru braconaj piscicol.
...[citește_toată_știrea]
23 Martie 2012, 17:54
(9143 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: Moaște de la Mînăstirea Comana
Timp de 3 zile, în perioada 29 martie-1 aprilie 2012, vor poposi la Urziceni moaștele «Sf. M. Mc. Ecaterina», din Episcopia Giurgiului, de la Mînăstirea Comana. Potrivit declarației preotului Bogdan Ionuț
...[citește_toată_știrea]
23 Martie 2012, 17:46
(11201 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: În trafic, cu numere de înmatriculare expirate
Miercuri, 21 martie, polițiștii rutieri au depistat în trafic un autoturism condus de un tînăr, de 21 ani, din comuna Cornetu-Ilfov. În urma verificărilor efectuate cu privire la autoturism, s-a stabilit
...[citește_toată_știrea]
23 Martie 2012, 17:39
(11062 vizualizări -
0 comentarii)
Săveni: Accident mortal după ce s-a răsturnat cu mașina
Joi, 21 martie a.c., pe unul dintre drumurile comunale din apropierea comunei Săveni s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane și vătămarea corporală a unei alteia. Polițiștii
...[citește_toată_știrea]
23 Martie 2012, 17:19
(11819 vizualizări -
10 comentarii)
IPJ Ialomița: Număr record de avansări de «Ziua Poliției»
Vineri, 23 martie, începînd cu ora 10,00, la sala de festivități din cadrul Casei de Cultură a Sindicatelor din municipiul Slobozia a avut loc o ședință festivă, prilejuită de sărbătorirea Zilei Poliției
...[citește_toată_știrea]
23 Martie 2012, 17:09
(8797 vizualizări -
2 comentarii)
Ialomița: Șoferi prinși beți la volan
Acțiunile polițiștilor rutieri pentru combaterea încălcărilor la regimul circulației pe drumurile publice au dus la identificarea altor două infracțiuni în trafic. Primul șofer, un bărbat de 47 ani, din
...[citește_toată_știrea]
23 Martie 2012, 17:05
(9865 vizualizări -
1 comentariu)
DGFP Ialomița: 26 martie 2012, termen scadent pentru depunerea declarațiilor
Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că luni, 26 martie 2012, inclusiv, este ultima zi în care mai pot fi depuse următoarele declarații:
-Declarația privind obligațiile
...[citește_toată_știrea]
23 Martie 2012, 17:02
(12904 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Bișnițarii la control
Polițiștii slobozeni au organizat în cursul zilei de miercuri, 21 martie a.c., o acțiune pe linia prevenirii și combaterii comerțului ilegal. În cadrul acțiunii, polițiștii au verificat 16 societăți comerciale
...[citește_toată_știrea]
23 Martie 2012, 16:38
(9098 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: «Călătorind între două luni paralele», cu Nina Beciu
Astrologul Nina Beciu lansează, pe 24 martie a.c., un nou volum. «Călătorind între două lumi paralele» este o compilație a celor 5 volume publicate de autor anterior și reprezintă o nouă încercare de a
...[citește_toată_știrea]
22 Martie 2012, 12:15
(16197 vizualizări -
8 comentarii)
Ialomița: DSVSA intensifică controalele
Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița anunță că va intensifica acțiunile de supraveghere sanitară-veterinară în toate tipurile de unități autorizate/înregistrate sanitar
...[citește_toată_știrea]
22 Martie 2012, 12:12
(9809 vizualizări -
1 comentariu)
Fetești: «Cei mai frumoși ani...», balul deputatului PNL Cristina Pocora
La sfîrșitul săptămînii precedente, liceenii din Fetești și Țăndărei au participat la «Balul celor mai frumoși... ani», eveniment organizat de deputatul liberal Cristina Ancuța Pocora. Manifestarea a ajuns
...[citește_toată_știrea]
22 Martie 2012, 12:10
(10598 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Braconajul piscicol, în vizorul autorităților
Polițiștii au acționat marți, 20 martie a.c., pe raza municipiului Fetești și a comunelor arondate (Stelnica, Făcăeni, Bordușani și Vlădeni) pentru prevenirea și combaterea faptelor de braconaj piscicol
...[citește_toată_știrea]
22 Martie 2012, 12:01
(7532 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Miriști în flăcări
Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» atrage atenția asupra creșterii semnificative a numărului de arderi necontrolate. Astfel, în ultimele 5 zile, în Ialomița peste 35 ha de teren au
...[citește_toată_știrea]
22 Martie 2012, 12:01
(12564 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: Amenzi de peste 6000 de lei
Efective din cadrul Poliției Municipiului Urziceni, Jilavele și Coșereni au acționat marți, 20 martie a.c., pentru diminuarea fenomenului infracțional și combaterea faptelor cu violență. În filtrele rutiere
...[citește_toată_știrea]
22 Martie 2012, 12:00
(7465 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Explozie într-un bloc din oraș
Explozie într-un apartament din Slobozia, în această dimineață. Deflagrația s-a produs din cauza unei acumulări de gaze, provenită de la o butelie lăsată nesupravegheată. Apartamentul se află în blocul
...[citește_toată_știrea]
21 Martie 2012, 09:25
(7348 vizualizări -
0 comentarii)
Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!
Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița.
...[citește_toată_știrea]
20 Martie 2012, 19:48
(6953 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Băut și fără permis, la volan
Un bărbat, de 46 ani, din Slobozia, conducător al unui autoturism a fost oprit în trafic de polițiști, luni, 19 martie a.c. Verificările de rutină realizate au demonstrat că șoferul nu poseda permis de
...[citește_toată_știrea]
20 Martie 2012, 19:01
(8046 vizualizări -
1 comentariu)
Urziceni: Șapte hoți, reținuți de polițiști
Șapte bărbați, cu vîrste cuprinse între 21 și 40 de ani, domiciliați în Urziceni, Manasia și Alexeni, au fost reținuți luni, 19 martie a.c., de către polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției
...[citește_toată_știrea]
20 Martie 2012, 19:01
(12638 vizualizări -
0 comentarii)
Alexeni: Minori, hoți de găini
Doi minori, de 15 și 16 ani, din Alexeni, au fost identificați ca fiind hoții în cazul unui furt comis în localitate. Fapta a fost reclamată polițiștilor de un bărbat de 65 ani, căruia i-au fost furate
...[citește_toată_știrea]
20 Martie 2012, 19:00
(11464 vizualizări -
1 comentariu)
Fetești: Șoferiță accidentată
Luni, 19 martie a.c., la Fetești s-a produs un accident rutier. Pe scurt, în timp ce un localnic, de 36 ani, se deplasa la volanul unui autoturism pe strada Ceahlăului din municipiu, la intersecția cu strada
...[citește_toată_știrea]
20 Martie 2012, 18:58
(6855 vizualizări -
0 comentarii)
Cosîmbești: A furat porumbul vecinului
Un bărbat de 52 ani, din Cosîmbești, a alertat Poliția luni, 19 martie a.c., cu privire la faptul că, în perioada 12-17 martie, persoane necunoscute au intrat în curtea gospodăriei sale și i-au furat mai
...[citește_toată_știrea]
20 Martie 2012, 18:56
(10668 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Infractori încarcerați
Doi tineri de 22, respectiv 24 ani, ambii din Bordușani, au fost prinși luni, 19 martie a.c., de polițiștii Secției de Poliție Rurală Stelnica. Pe numele acestora Judecătoria Fetești a emis mandate de executarea
...[citește_toată_știrea]
20 Martie 2012, 18:56
(14807 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: A distrus un aparat de jocuri electronice
Polițiștii anchetează un bărbat, de 34 ani, din Slobozia, pentru distrugere. Fapta a fost sesizată Poliției Slobozia vineri, 16 martie a.c., de către o femeie de 49 ani, angajată la o sală de jocuri electronice
...[citește_toată_știrea]
19 Martie 2012, 21:55
(8939 vizualizări -
0 comentarii)
Jilavele: Șofer cercetat pentru refuzul de a fi testat alcoolscop
Sîmbătă, 17 martie a.c., polițiștii Secției Rurală Jilavele au identificat un bărbat de 35 ani, din comuna Armășești, în timp ce se deplasa la volanul unui autoturism. Pentru că mirosea a alcool, polițiștii
...[citește_toată_știrea]
19 Martie 2012, 21:53
(7668 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Tîlhărea minori
Un tînăr de 22 ani, din Slobozia, este cercetat penal de polițiștii din localitate pentru două infracțiuni de tîlhărie, fapte ce se aflau în evidențele Poliției cu autori necunoscuți. Individul a fost reținut
...[citește_toată_știrea]
19 Martie 2012, 21:53
(7661 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: La volan cu permisul suspendat
Un tînăr de 27 ani a fost prins de polițiști în timp ce conducea un autoturism deși avea dreptul de a conduce suspendat. S-a întîmplat sîmbătă, 17 martie a.c., la Fetești, cînd polițiștii au oprit pentru
...[citește_toată_știrea]
19 Martie 2012, 21:52
(10162 vizualizări -
0 comentarii)
Movila: I-au furat gardul locuinței
O femeie de 43 ani, din Fetești, a sesizat Poliția, vineri, 16 martie a.c., cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au furat gardul din plasă metalică pe o distanță de aproximativ 25 metri, gard
...[citește_toată_știrea]
19 Martie 2012, 21:52
(9478 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Paznici hoți
Vineri, 16 martie, polițiștii ialomițeni au depistat la Mihail Kogălniceanu un autoturism cu care se deplasau doi localnici de 29, respectiv 31 ani. În urma controlului și a verificărilor sumare, polițiștii
...[citește_toată_știrea]
19 Martie 2012, 21:51
(11915 vizualizări -
0 comentarii)
Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 64000 lei
Peste 335 de sancțiuni contravenționale, 8 certificate de înmatriculare retrase și 9 permise reținute, sînt rezultatele pe scurt ale acțiunilor polițiștilor rutieri ialomițeni, derulate în perioada 16-
...[citește_toată_știrea]
19 Martie 2012, 21:50
(9341 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(4 Iunie 2019, 17:03)
Bravo așa trebui sa arate o echipa de fotbal
(30 Mai 2019, 00:23)
Sa vedem acum ce vor face cu banii!au primit 17 miliarde de la consiliul judetean pentru 6 luni ,mai mult decat anul trecut cu 2 miliarde ! Republicanii i-au desfiintat, copiii noștrii se duc si joaca pe la țară! Grupa "minune " a lui Ionescu este susținută financiar de parintii copiilor, de ce nu si domnul antrenor ! Hai sa te vedem domnule Lemnaru cum gestionezi banii, ca ai lucrat atatia ani in bancă! Vrem republicani , vrem si echipa sa promoveze , ca ai bani acum ! Nu mai exista scuza ca nu sunt bani!
(29 Mai 2019, 18:32)
oli ce multe stii tu pentru un om simplu care trage un semnal de alarma,de unde stii cine se impune si cine nu la echipa?se doresc jucatori de liga 1 pe 15 de mil,au valoare de 15 mil atat problema e ca nici pe aia nu ii primesc la timp si cand ai familie numai alergi la 30 de grade cand te suna nevasta ca nu are bani de paine si gaze... dorim performanta,performata se face numai pe bani altfel se numeste iluzie...e diferenta mare intre ati dori si a se putea...
(29 Mai 2019, 15:57)
De fiecare dată se plâng de bani,si poate chiar sunt probleme cu banii. Dar atunci vine intrebarea logică când nu mai primești bani :De ce nu pleacă de la echipă dacă se plâng ca sunt pe burta goală? De ce nu ii transferă nicio echipă pe antrenor sau pe jucătorii bătrâni ? De ce nu își caută alte echipe ? Iar,acum vine si raspunsul naucitor:Păi nu o sa ii ia nimeni pe jucătorii bătrâni sau pe antrenorul actual,FIINDCĂ NU AU VALOARE.Si punct. Antrenorul actual in afară de Unirea Slobozia, nu a mai antrenat undeva si nici nu vad vreo echipă sa il vrea.El ca om este băiat bun,dar nu are stofă de antrenor,nu se poate impune in fața jucătorilor. Apoi,ce alta echipa ar mai cumpăra un jucător precum Soare(care a jucat maxim 2 meciuri in retur si are o varsta),cine ar lua un asemenea jucător sa ii ofere salariu.Nimeni nu da bani doar pentru caci cândva ai jucat la liga 2,pe toți ii intereseaza prezentul. CONCLUZIA:Mulți din cei de acum de la Unirea stau aici fiindcă in altă parte nu ii primește nimeni.Deci ce fac unii acum la club este oportunism, nu eroism.Stau la Unirea fiindcă poate mai pică cate ceva....altfel ar fi fără ocupație ! Jucătorii buni precum Ghinea imediat la echipă mai stabilă financiar !!
(29 Mai 2019, 14:26)
Draga oli eu zic sa stai si tu o sapt in locul acestor oamenii si arunci sa vb.De vb toti vb dar sa faci performanta pe stomacul gol,eu zic ca este cam greu..La ce prb sunt cu banii este un loc super..Asa ca ciocu mic!
(28 Mai 2019, 22:52)
Unirea rămâne echipa fanion a județului, dar faceți ceva cu echipa asta,deja oamenii s-au plictisit de promisiunile voastre, iar publicul de la stadion scade de la an la an(doar meciul cu Rapid a mai adus multă lume la meci).Multi deja încep sa mai arunce câte un ochi la Abatorul ! Poate schimbați antrenorul,poate schimbați jucătorii bătrâni, dar schimbați ceva la Unirea.Sezonul aceasta ati obținut abia locul 4,obiectivul era locurile 1-3,deci conducerea sa vină cu schimbări la echipa asta. In privat când nu îți îndeplinești obiectivul, ori esti schimbat din funcție, ori esti amendat.Insă Ilie Lemnaru,antrenorul si căpitanul de echipă,continuă bine mersi in funcție si își bat joc de speranțele si pasiunea suporterilor pentru Unirea...de putinii suporteri care mai vin constant la meci,ca mulți deja s-au plictisit de discursurile voastre mincinoase de la începutul fiecărui sezon dar si scuzele pe care le găsiți la finalul fiecărui sezon ...o sa rămâneți doar voi si prietenii voștri la meciuri dacă se continuă cu actuala conducere(președinte,antrenor, căpitanul Soare -care de fapt a stat aproape tot returul pe bancă). Nu spun cu răutate ce spun, spun doar ce văd si încerc sa trag un semnal de alarmă pentru viitorul echipei Unirea Slobozia. Încercați sa fiți realiști !!