Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 53000 lei, 14 șoferi au rămas fără permise
Peste 260 de amenzi au fost împărțite șoferilor de către polițiștii rutieri în perioada 13-15 ianuarie a.c. Pe lîngă amenzile primite, 4 șoferi au rămas fără certificatele de înmatriculare, iar alți 14
...[citește_toată_știrea]
16 Ianuarie 2012, 14:38
(9231 vizualizări -
0 comentarii)
Cotorca: A lovit mașina din fața sa
Un tînăr de 26 ani a fost rănit după ce mașina pe care o conducea a fost implicată într-un accident de circulație. Incidentul s-a produs vineri, 13 ianuarie, cînd tînărul conducea o mașină în afara localității
...[citește_toată_știrea]
16 Ianuarie 2012, 10:46
(14252 vizualizări -
0 comentarii)
Malu: Trei tineri, prinși în flagrant în timp ce furau motorină din rezervorul unui TIR
Polițiștii au surprins în flagrant vineri, 13 ianuarie a.c., în jurul orei 4.00, în parcarea Malu, trei tineri cu vîrste cuprinse între 24 și 32 ani, toți din Urziceni, în timp ce încercau să sustragă motorină
...[citește_toată_știrea]
16 Ianuarie 2012, 10:45
(14106 vizualizări -
3 comentarii)
Fetești: Patron cercetat penal
În urma unei sesizări a Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița, Poliția Fetești îl cercetează pe administratorul unei societăți comerciale din localitate pentru săvîrșirea infracțiunii de reținere
...[citește_toată_știrea]
16 Ianuarie 2012, 10:44
(13534 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: A derapat, a pierdut controlul volanului și s-a izbit de un vehicul de pe contrasens
La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 13 ianuarie, un tînăr de 29 ani, din Giurgiu, a provocat un accident de circulație în apropiere de Urziceni. Pe scurt, în timp ce conducea o autoutilitară pe
...[citește_toată_știrea]
16 Ianuarie 2012, 10:42
(17090 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Taximetriștii, la control
Joi, 12 ianuarie 2012, polițiștii Serviciului Rutier au organizat și desfășurat o acțiune ce a vizat verificarea legalității desfășurării transportului rutier în regim de taxi și disciplinizarea traficului
...[citește_toată_știrea]
13 Ianuarie 2012, 16:59
(16567 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: A intrat cu TIR-ul pe cîmp
Vineri, 13 ianuarie a.c., un cetățean bulgar de 37 ani, șofer al unui TIR a produs un accident de circulație în apropierea Combinatului Chimic. De fapt, șoferul, ce conducea din direcția Drajna către Slobozia
...[citește_toată_știrea]
13 Ianuarie 2012, 16:51
(11948 vizualizări -
1 comentariu)
Slobozia: Poliția Locală, în alertă din cauza furturilor de capace ale canalizărilor
Deoarece în ultima perioadă s-au semnalat mai multe situații de sustragere de capace de canalizare și de grătare metalice de la gurile de scurgere a apelor pluviale, Poliția Locală a adoptat o serie de
...[citește_toată_știrea]
13 Ianuarie 2012, 16:48
(12223 vizualizări -
0 comentarii)
APIA: Verificări privind subvențiile la firmele grupului InterAgro
Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că în urma știrilor de presă apărute, privind posibile nereguli în acordarea subvențiilor către firmele din cadrul grupului InterAgro, în baza
...[citește_toată_știrea]
13 Ianuarie 2012, 16:42
(15419 vizualizări -
0 comentarii)
Movilița: Mașină fără drept de circulație în România depistată în trafic, «șofer» fără permis la volan
Un tînăr de 24 ani, din Movilița, a fost prins conducînd un autoturism deși mașina nu avea drept de circulație în România. Pentru aceasta, mașinii i-au fost luate plăcuțele de înmatriculare, iar șoferului
...[citește_toată_știrea]
13 Ianuarie 2012, 16:41
(14025 vizualizări -
0 comentarii)
Guvernul României: 3750 milioane de lei pentru subvenția pe suprafață
Guvernul a decis, printr-o Hotărîre, alocarea temporară, sub formă de împrumut, de la Trezorerie, a sumei de 3750 milioane de lei Ministerului Agriculturii și Dezvoltării Rurale. Fondurile se alocă pentru
...[citește_toată_știrea]
13 Ianuarie 2012, 16:40
(8910 vizualizări -
0 comentarii)
DGFP Ialomița: Impozitul pe profit, plătit trimestrial
Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează plătitorii de impozit pe profit că vor putea declara și plăti impozitul pe profit trimestrial, pentru trimestrele unu-trei, iar definitivarea impozitului
...[citește_toată_știrea]
13 Ianuarie 2012, 10:01
(10656 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Un tînăr a reclamat dispariția din mașină a unei mari sume de bani. Polițiștii au descoperit că el o furase!
Gestionarul unei firme de pe raza municipiului Slobozia, un tînăr localnic în vîrstă de 24 ani, a sesizat Poliția cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au sustras în ziua de 11 ianuarie a.c., din
...[citește_toată_știrea]
13 Ianuarie 2012, 09:49
(8830 vizualizări -
0 comentarii)
Țăndărei: Au furat țevi metalice de la o fostă fabrică
O patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Țăndărei a oprit pentru control o căruță care se deplasa pe DN2A. Astfel, în căruță au fost văzute mai multe țevi metalice. Despre acestea polițiștii au
...[citește_toată_știrea]
13 Ianuarie 2012, 09:48
(12330 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Furau din magazine
Trei tineri, cu vîrste cuprinse între 21 și 22 ani, toți domiciliați pe raza municipiului Fetești sînt cercetați sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. În fapt, suspecții au pătruns în seara
...[citește_toată_știrea]
13 Ianuarie 2012, 09:47
(11691 vizualizări -
0 comentarii)
Accident la Iazu: 3 mașini implicate, 2 morți și 2 răniți de la un copac căzut pe carosabil!
Miercuri seara, 11 ianuarie a.c., în jurul orelor 21,00, un tragic accident s-a produs la ieșirea din localitatea Iazu spre Brăila. Un autoturism, cu patru pasageri, a intrat frontal într-un copac aflat
...[citește_toată_știrea]
11 Ianuarie 2012, 22:16
(17529 vizualizări -
2 comentarii)
Dridu: Cinci tineri au furat peste 150 de metri de cablu telefonic și au fost reținuți de polițiști
Cinci tineri, cu vîrste cuprinse între 21 și 26 ani, au fost reținuți de polițiști pe bază de ordonanță de reținere pentru o perioadă de 24 ore pentru comiterea infracțiunii de furt calificat.
În fapt
...[citește_toată_știrea]
11 Ianuarie 2012, 16:09
(15389 vizualizări -
1 comentariu)
DGFP Ialomița: Modificări la procedura de scoatere din evidență a persoanelor înregistrate în scopuri de TVA
Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că, începînd cu 1 ianuarie 2012, au fost aduse modificări la procedura de scoatere din evidență a persoanelor înregistrate în scopuri
...[citește_toată_știrea]
11 Ianuarie 2012, 12:35
(21545 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Ziua Culturii Naționale-«Dor de Eminescu»
Luni, 16 ianuarie 2012, începînd cu orele 11,00, la Sala Studio a Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» Slobozia, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» va organiza acțiunea «Dor de Eminescu». Evenimentul
...[citește_toată_știrea]
11 Ianuarie 2012, 12:13
(11924 vizualizări -
0 comentarii)
ITM Ialomița: Salariul minim, 700 lei pe lună
«Începînd cu 1 ianuarie 2012, salariul de bază minim brut pe țară garantat în plată este de 700 lei lunar, reprezentînd 4,13 lei/oră pentru un program complet de lucru de 170 de ore în medie pe lună» informează
...[citește_toată_știrea]
11 Ianuarie 2012, 11:49
(15153 vizualizări -
0 comentarii)
Manasia: I-au furat țevile din curte
Polițiștii cercetează doi bărbați, de 22 și 61 ani, din comuna Ion Roată, respectiv Manasia, sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de furt calificat. În fapt, suspecții, în perioada octombrie 2011-ianuarie
...[citește_toată_știrea]
11 Ianuarie 2012, 11:37
(10750 vizualizări -
0 comentarii)
Gheorghe Lazăr: Cu mașina prin sat fără permis
Marți, 10 ianuarie a.c., polițiștii au depistat un tînăr, de 30 ani, din comuna Gheorghe Lazăr, în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu, fără a poseda permis de conducere. În
...[citește_toată_știrea]
11 Ianuarie 2012, 11:35
(12223 vizualizări -
0 comentarii)
ISU Ialomița: 5 intervenții SMURD în 24 de ore!
Echipajele SMURD ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița au fost solicitate să intervină în ultimele 24 de ore la cinci urgențe medicale.
Primul apel telefonic
...[citește_toată_știrea]
11 Ianuarie 2012, 11:13
(16500 vizualizări -
0 comentarii)
Hyundai Elantra, declarată «Mașina Anului 2012» în America de Nord
Un juriu independent, compus din 50 de jurnaliști de specialitate, a evaluat toate mașinile lansate în cursul anului 2011 și a votat Hyundai Elantra drept cîștigătoare. Premiul a fost anunțat în cadrul
...[citește_toată_știrea]
11 Ianuarie 2012, 11:05
(8026 vizualizări -
1 comentariu)
Ion Roată: Suprins la volan cu dreptul de a conduce suspendat
Marți, 10 ianuarie a.c., polițiștii rutieri au oprit pentru control, în trafic, pe raza comunei Ion Roată, un autoturism condus de un localnic, de 42 ani. În urma verificărilor efectuate în bazele de date
...[citește_toată_știrea]
11 Ianuarie 2012, 11:03
(10833 vizualizări -
0 comentarii)
DGFP Ialomița: Cei care au înregistrat un venit brut mai mare de 100000 euro, impozitați în sistem real
Potrivit unui comunicat al Finanțelor, în conformitate cu prevederile OUG nr. 125/2011, s-a reglementat obligativitatea contribuabililor impuși la norma de venit (respectiv contribuabilii care obțin venituri
...[citește_toată_știrea]
10 Ianuarie 2012, 19:06
(17393 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: 26 locuri de muncă vacante
Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, marți, 10 ianuarie 2012, sînt disponibile doar 26 locuri de muncă. Cele mai multe posturi
...[citește_toată_știrea]
10 Ianuarie 2012, 18:55
(16241 vizualizări -
1 comentariu)
DGFP Ialomița: Taximetriștii își pot alege impozitarea
Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița înștiințează transportatorii independenți de persoane și de bunuri în regim de taxi că pot opta, începînd cu 2012, pentru determinarea venitului net anual
...[citește_toată_știrea]
10 Ianuarie 2012, 18:50
(11462 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Patron cercetat penal după ce a emis o filă cec fără acoperire
Un feteștean de 33 ani este cercetat penal pe polițiști pentru săvîrșirea infracțiunilor de emitere a unui cec fără a avea disponibil suficient și cu dată falsă. Potrivit polițiștilor, în cursul lunii decembrie
...[citește_toată_știrea]
9 Ianuarie 2012, 15:07
(15526 vizualizări -
0 comentarii)
Manasia: Paznicii au furat porcii
Vineri, 6 ianuarie a.c., la Urziceni, trei tineri cu vîrste cuprinse între 29 și 35 ani, toți din Manasia, au fost prinși în timp ce transportau cu o mașină patru porci, pentru care nu au putut prezenta
...[citește_toată_știrea]
9 Ianuarie 2012, 15:04
(16576 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(4 Iunie 2019, 17:03)
Bravo așa trebui sa arate o echipa de fotbal
(30 Mai 2019, 00:23)
Sa vedem acum ce vor face cu banii!au primit 17 miliarde de la consiliul judetean pentru 6 luni ,mai mult decat anul trecut cu 2 miliarde ! Republicanii i-au desfiintat, copiii noștrii se duc si joaca pe la țară! Grupa "minune " a lui Ionescu este susținută financiar de parintii copiilor, de ce nu si domnul antrenor ! Hai sa te vedem domnule Lemnaru cum gestionezi banii, ca ai lucrat atatia ani in bancă! Vrem republicani , vrem si echipa sa promoveze , ca ai bani acum ! Nu mai exista scuza ca nu sunt bani!
(29 Mai 2019, 18:32)
oli ce multe stii tu pentru un om simplu care trage un semnal de alarma,de unde stii cine se impune si cine nu la echipa?se doresc jucatori de liga 1 pe 15 de mil,au valoare de 15 mil atat problema e ca nici pe aia nu ii primesc la timp si cand ai familie numai alergi la 30 de grade cand te suna nevasta ca nu are bani de paine si gaze... dorim performanta,performata se face numai pe bani altfel se numeste iluzie...e diferenta mare intre ati dori si a se putea...
(29 Mai 2019, 15:57)
De fiecare dată se plâng de bani,si poate chiar sunt probleme cu banii. Dar atunci vine intrebarea logică când nu mai primești bani :De ce nu pleacă de la echipă dacă se plâng ca sunt pe burta goală? De ce nu ii transferă nicio echipă pe antrenor sau pe jucătorii bătrâni ? De ce nu își caută alte echipe ? Iar,acum vine si raspunsul naucitor:Păi nu o sa ii ia nimeni pe jucătorii bătrâni sau pe antrenorul actual,FIINDCĂ NU AU VALOARE.Si punct. Antrenorul actual in afară de Unirea Slobozia, nu a mai antrenat undeva si nici nu vad vreo echipă sa il vrea.El ca om este băiat bun,dar nu are stofă de antrenor,nu se poate impune in fața jucătorilor. Apoi,ce alta echipa ar mai cumpăra un jucător precum Soare(care a jucat maxim 2 meciuri in retur si are o varsta),cine ar lua un asemenea jucător sa ii ofere salariu.Nimeni nu da bani doar pentru caci cândva ai jucat la liga 2,pe toți ii intereseaza prezentul. CONCLUZIA:Mulți din cei de acum de la Unirea stau aici fiindcă in altă parte nu ii primește nimeni.Deci ce fac unii acum la club este oportunism, nu eroism.Stau la Unirea fiindcă poate mai pică cate ceva....altfel ar fi fără ocupație ! Jucătorii buni precum Ghinea imediat la echipă mai stabilă financiar !!
(29 Mai 2019, 14:26)
Draga oli eu zic sa stai si tu o sapt in locul acestor oamenii si arunci sa vb.De vb toti vb dar sa faci performanta pe stomacul gol,eu zic ca este cam greu..La ce prb sunt cu banii este un loc super..Asa ca ciocu mic!
(28 Mai 2019, 22:52)
Unirea rămâne echipa fanion a județului, dar faceți ceva cu echipa asta,deja oamenii s-au plictisit de promisiunile voastre, iar publicul de la stadion scade de la an la an(doar meciul cu Rapid a mai adus multă lume la meci).Multi deja încep sa mai arunce câte un ochi la Abatorul ! Poate schimbați antrenorul,poate schimbați jucătorii bătrâni, dar schimbați ceva la Unirea.Sezonul aceasta ati obținut abia locul 4,obiectivul era locurile 1-3,deci conducerea sa vină cu schimbări la echipa asta. In privat când nu îți îndeplinești obiectivul, ori esti schimbat din funcție, ori esti amendat.Insă Ilie Lemnaru,antrenorul si căpitanul de echipă,continuă bine mersi in funcție si își bat joc de speranțele si pasiunea suporterilor pentru Unirea...de putinii suporteri care mai vin constant la meci,ca mulți deja s-au plictisit de discursurile voastre mincinoase de la începutul fiecărui sezon dar si scuzele pe care le găsiți la finalul fiecărui sezon ...o sa rămâneți doar voi si prietenii voștri la meciuri dacă se continuă cu actuala conducere(președinte,antrenor, căpitanul Soare -care de fapt a stat aproape tot returul pe bancă). Nu spun cu răutate ce spun, spun doar ce văd si încerc sa trag un semnal de alarmă pentru viitorul echipei Unirea Slobozia. Încercați sa fiți realiști !!