Giurgeni: A acroșat-o în timp ce femeia încerca să traverseze strada
Miercuri, 15 iunie, Poliția a fost sesizată prin 112 despre faptul că pe DN2A, în localitatea Giurgeni, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Ajunși la fața locului, polițiștii
...[citește_toată_știrea]
16 Iunie 2011, 19:07
(6525 vizualizări -
0 comentarii)
Căzănești: Descinderi domiciliare la locuințele unor hoți
«În urma activităților desfășurate de polițiștii din cadrul Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Rural Slobozia și Urziceni, Poliției Orașului Căzănești, Serviciului de Investigații Criminale, cu efective
...[citește_toată_știrea]
16 Iunie 2011, 18:54
(10217 vizualizări -
0 comentarii)
Manasia: La volan cu permisul anulat
Polițiștii din Manasia au oprit, miercuri, 15 iunie, în trafic, o mașină condusă de un localnic de 32 ani, pentru un control de rutină. În urma verificărilor, polițiștii au constatat că bărbatul avea permisul
...[citește_toată_știrea]
16 Iunie 2011, 18:50
(8465 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: I-au dat foc la casă
Locuința unui feteștean a fost incendiată în seara zilei de miercuri, 15 iunie, de către o persoană rămasă neidentificată. La momentul sosirii pompierilor la fața locului, flăcările se manifestau în două
...[citește_toată_știrea]
16 Iunie 2011, 11:46
(8188 vizualizări -
1 comentariu)
DGFP Ialomița: Cereri de rambursare de TVA de aproape 1,6 milioane lei
La nivelul Direcției Generale a Finanțelor Publice a județului Ialomița se va rambursa în luna iunie 2011, taxă pe valoarea adăugată în sumă de aproape 1,6 milioane lei aferentă unui număr de 30 deconturi
...[citește_toată_știrea]
16 Iunie 2011, 11:40
(10167 vizualizări -
0 comentarii)
Becali face concurs «Cum vezi tu România în Uniunea Europeană»
Deputatul european George Becali organizează un concurs destinat tinerilor între 14 și 25 de ani din toată țara. Participanții vor trebui să se exprime printr-un eseu, desen sau logo pe tema «Cum vezi tu
...[citește_toată_știrea]
16 Iunie 2011, 11:08
(7500 vizualizări -
0 comentarii)
Silvian Ciupercă, președintele Consiliului Județean Ialomița, la dezbatere
Marți, 14 iunie 2011, Silvian Ciupercă, președintele Consiliului Județean Ialomița a participat la București la o dezbatere publică organizată de către Societatea Academică din România și Alianța pentru
...[citește_toată_știrea]
15 Iunie 2011, 16:13
(11171 vizualizări -
1 comentariu)
DGFP Ialomița: Procedura de eliberare a certificatului de atestare fiscală, modificată
Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că, începînd cu 1 iulie 2011, se modifică procedura de eliberare a certificatului de atestare fiscală pentru persoane juridice și fizice, precum
...[citește_toată_știrea]
15 Iunie 2011, 15:54
(16055 vizualizări -
0 comentarii)
Țăndărei: Băcăuan fără carnet, surprins la volan
Marți, 14 iunie a.c., în jurul orei 10.30, un echipaj de poliție rutieră a oprit pentru control în trafic, pe raza orașului Țăndărei, un autoturism condus de un bărbat, în vîrstă de 42 ani, din Bacău.
...[citește_toată_știrea]
15 Iunie 2011, 14:42
(7374 vizualizări -
0 comentarii)
DGFP Ialomița: 10 sesizări penale pentru evaziune fiscală
Peste 220 de verificări ale bazei de impozitare și peste 100 milioane lei venituri suplimentare stabilite la bugetul de stat sînt rezultatele sumare ale controalelor Direcției Generale a Finanțelor Publice
...[citește_toată_știrea]
15 Iunie 2011, 14:29
(7672 vizualizări -
0 comentarii)
Gheorghe Doja: Accident cu un scuter
Agenții Postului de Poliție Gheorghe Doja au fost sesizați prin 112 despre faptul că pe DJ51 un scuter a fost implicat într-un incident rutier. Din cercetări s-a stabilit faptul că în timp ce un tînăr localnic
...[citește_toată_știrea]
15 Iunie 2011, 14:25
(9256 vizualizări -
0 comentarii)
APIA: S-a finalizat campania de depunere a cererilor de subvenție pe suprafață
Potrivit unei informări, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a finalizat vineri, 10 iunie 2011, campania de primire a cererilor de plată pentru schemele/măsurile de sprijin pe suprafață,
...[citește_toată_știrea]
15 Iunie 2011, 14:23
(9218 vizualizări -
0 comentarii)
Biblioteca Județeană: «Constantin Brîncuși, 135 ani de la naștere»
Biblioteca Județenă «Ștefan Bănulescu», în colaborare cu Liceul de Artă «Ionel Perlea» au organizat un eveniment cultural de aniversare a 135 ani de la nașterea sculptorului Constantin Brîncuși. Marți,
...[citește_toată_știrea]
15 Iunie 2011, 14:22
(7199 vizualizări -
0 comentarii)
Hyundai livrează flota de vehicule oficiale pentru Cupa Mondială de Fotbal Feminin Germania 2011
Hyundai pune la dispoziția FIFA 289 de vehicule de pasageri și 11 autobuze, în calitate de partener auto oficial al Cupei Mondiale de Fotbal Feminin Germania 2011. Cu 20 de zile înainte de începerea Cupei
...[citește_toată_știrea]
15 Iunie 2011, 10:45
(7286 vizualizări -
0 comentarii)
Inspectoratul pentru Situații de Urgență Ialomița: Concurs «Cu viața mea apăr viața»
Copiii de la Școala «Nana» și de la Liceul Teoretic «Mihai Eminescu» din Călărași sînt cîștigătorii concursului «Cu viața mea apăr viața». În urma etapei regionale a competiției desfășurată la Satul de
...[citește_toată_știrea]
15 Iunie 2011, 10:35
(11117 vizualizări -
0 comentarii)
Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!
Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița.
...[citește_toată_știrea]
14 Iunie 2011, 20:25
(5240 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: Motociclist de 21 ani, mort după ce s-a izbit violent de un copac
Duminică, 12 iunie, polițiștii din Urziceni au fost sesizați de un tînăr cu privire la faptul că o persoană a căzut de pe o motocicletă. Deplasați la locul accidentului, polițiștii au concluzionat că, în
...[citește_toată_știrea]
14 Iunie 2011, 19:03
(11301 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Peste 400 amenzi în trafic
Traficul rutier ialomițean a fost supravegheat în perioada 10-13 iunie de polițiștii ialomițeni. Potrivit raportului final, în cele cîteva zile șoferii au încasat 402 sancțiuni contravenționale și au rămas
...[citește_toată_știrea]
14 Iunie 2011, 18:43
(7391 vizualizări -
0 comentarii)
Penitenciarul Slobozia: Deținuții îl comemorează pe Eminescu
Miercuri, 15 iunie, Penitenciarul Slobozia va organiza evenimentul «Comemorarea a 122 ani de la trecerea în neființă a poetului național Mihai Eminescu». Activitatea este parte a programului «Biblioteca
...[citește_toată_știrea]
14 Iunie 2011, 18:38
(7971 vizualizări -
0 comentarii)
Sudiți: Proiectil găsit pe cîmp
Echipajul pirotehnic al ISU Ialomița a fost solicitat să intervină duminică, 12 iunie, în jurul orei 11.30, în cazul unui proiectil exploziv de calibru 122 mm, extrem de periculos, descoperit de un cetățean
...[citește_toată_știrea]
14 Iunie 2011, 18:36
(8493 vizualizări -
0 comentarii)
Balaciu: Incendiu de la un scurtcircuit
În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, locuința unui cetățean din localitatea Balaciu a fost cuprinsă de flăcări. Evenimentul s-a produs în după-amiaza zilei de duminică, 12 iunie a.c
...[citește_toată_știrea]
14 Iunie 2011, 18:34
(8673 vizualizări -
0 comentarii)
«Rusaliile», păzite de polițiști
În perioada 10-13 iunie, la nivelul întregii țări, peste 11300 de polițiști au asigurat dispozitivul pentru menținerea ordinii și liniștii publice. «Pe parcursul celor patru zile, prin prezența activă în
...[citește_toată_știrea]
14 Iunie 2011, 14:45
(8848 vizualizări -
0 comentarii)
Mașină furată din Polonia, găsită în trafic la Urziceni
Duminică, 12 iunie, polițiștii din Urziceni au oprit în trafic un autoturism cu plăcuțe de înmatriculare poloneze ce era condus de un bărbat, de 66 ani, din Ciocîrlia. O succintă verificare în bazele de
...[citește_toată_știrea]
14 Iunie 2011, 14:41
(7252 vizualizări -
1 comentariu)
Gîrbovi: Patru minori, hoți de fier vechi
Un apel de urgență la 112 alerta polițiștii din Gîrbovi despre faptul că mai multe persoane furaseră o carcasă auto din fier pe care o transportau cu o căruță. Apelul fusese inițiat de un bărbat din localitate
...[citește_toată_știrea]
14 Iunie 2011, 14:38
(10767 vizualizări -
0 comentarii)
Maia: Adolescent de 16 ani, hoț din locuințe
Un bucureștean de 39 ani a reclamat polițiștilor din Maia, sîmbătă, 11 iunie, că în perioada 19 mai-11 iunie din locuința aflată pe raza comunei i-au dispărut o bicicletă și mai mulți colaci de cablu electric
...[citește_toată_știrea]
14 Iunie 2011, 14:36
(8116 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Forțe sporite de polițiști, în acțiune
Sîmbătă, 11 iunie, polițiștii ialomițeni au desfășurat o serie de acțiuni pentru creșterea siguranței rutiere, în mai multe locații de pe raza județului.
În acest sens, sîmbătă, în intervalul orar 0
...[citește_toată_știrea]
14 Iunie 2011, 14:35
(6488 vizualizări -
0 comentarii)
Amara: Hoț prins cu bunurile furate în mașină
În noaptea de vineri spre sîmbătă, respectiv 10 spre 11 iunie, polițiștii ialomițeni și agenții Postului de Poliție Amara au prins în trafic, pe raza localității, autorul unui furt de cablu electric. Bărbatul
...[citește_toată_știrea]
14 Iunie 2011, 14:28
(9807 vizualizări -
0 comentarii)
Alexeni: I-a furat bunurile din locuința în construcție
Un tînăr de 20 ani din localitatea Alexeni a fost identificat ca fiind autorul unui furt din locuința unui cetățean. Furtul a fost reclamat polițiștilor din Alexeni de către un bărbat, de 42 ani, din localitate
...[citește_toată_știrea]
14 Iunie 2011, 08:40
(9852 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Copil de 3 zile, preluat de elicopterul SMURD
Luni, 13 iunie, în jurul orei 11.00, un elicopter SMURD a aterizat pe Stadionul Municipal. Echipajul a fost solicitat de către medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia în încercarea disperată de
...[citește_toată_știrea]
13 Iunie 2011, 11:21
(8085 vizualizări -
0 comentarii)
DGFP Ialomița: Sediile secundare se înregistrează fiscal
Potrivit unor noi reglementări în materie administrativă s-a stabilit competența pentru înregistrarea fiscală a sediilor secundare ale contribuabililor mari și mijlocii. Astfel, competența pentru înregistrarea
...[citește_toată_știrea]
13 Iunie 2011, 08:54
(5989 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(4 Iunie 2019, 17:03)
Bravo așa trebui sa arate o echipa de fotbal
(30 Mai 2019, 00:23)
Sa vedem acum ce vor face cu banii!au primit 17 miliarde de la consiliul judetean pentru 6 luni ,mai mult decat anul trecut cu 2 miliarde ! Republicanii i-au desfiintat, copiii noștrii se duc si joaca pe la țară! Grupa "minune " a lui Ionescu este susținută financiar de parintii copiilor, de ce nu si domnul antrenor ! Hai sa te vedem domnule Lemnaru cum gestionezi banii, ca ai lucrat atatia ani in bancă! Vrem republicani , vrem si echipa sa promoveze , ca ai bani acum ! Nu mai exista scuza ca nu sunt bani!
(29 Mai 2019, 18:32)
oli ce multe stii tu pentru un om simplu care trage un semnal de alarma,de unde stii cine se impune si cine nu la echipa?se doresc jucatori de liga 1 pe 15 de mil,au valoare de 15 mil atat problema e ca nici pe aia nu ii primesc la timp si cand ai familie numai alergi la 30 de grade cand te suna nevasta ca nu are bani de paine si gaze... dorim performanta,performata se face numai pe bani altfel se numeste iluzie...e diferenta mare intre ati dori si a se putea...
(29 Mai 2019, 15:57)
De fiecare dată se plâng de bani,si poate chiar sunt probleme cu banii. Dar atunci vine intrebarea logică când nu mai primești bani :De ce nu pleacă de la echipă dacă se plâng ca sunt pe burta goală? De ce nu ii transferă nicio echipă pe antrenor sau pe jucătorii bătrâni ? De ce nu își caută alte echipe ? Iar,acum vine si raspunsul naucitor:Păi nu o sa ii ia nimeni pe jucătorii bătrâni sau pe antrenorul actual,FIINDCĂ NU AU VALOARE.Si punct. Antrenorul actual in afară de Unirea Slobozia, nu a mai antrenat undeva si nici nu vad vreo echipă sa il vrea.El ca om este băiat bun,dar nu are stofă de antrenor,nu se poate impune in fața jucătorilor. Apoi,ce alta echipa ar mai cumpăra un jucător precum Soare(care a jucat maxim 2 meciuri in retur si are o varsta),cine ar lua un asemenea jucător sa ii ofere salariu.Nimeni nu da bani doar pentru caci cândva ai jucat la liga 2,pe toți ii intereseaza prezentul. CONCLUZIA:Mulți din cei de acum de la Unirea stau aici fiindcă in altă parte nu ii primește nimeni.Deci ce fac unii acum la club este oportunism, nu eroism.Stau la Unirea fiindcă poate mai pică cate ceva....altfel ar fi fără ocupație ! Jucătorii buni precum Ghinea imediat la echipă mai stabilă financiar !!
(29 Mai 2019, 14:26)
Draga oli eu zic sa stai si tu o sapt in locul acestor oamenii si arunci sa vb.De vb toti vb dar sa faci performanta pe stomacul gol,eu zic ca este cam greu..La ce prb sunt cu banii este un loc super..Asa ca ciocu mic!
(28 Mai 2019, 22:52)
Unirea rămâne echipa fanion a județului, dar faceți ceva cu echipa asta,deja oamenii s-au plictisit de promisiunile voastre, iar publicul de la stadion scade de la an la an(doar meciul cu Rapid a mai adus multă lume la meci).Multi deja încep sa mai arunce câte un ochi la Abatorul ! Poate schimbați antrenorul,poate schimbați jucătorii bătrâni, dar schimbați ceva la Unirea.Sezonul aceasta ati obținut abia locul 4,obiectivul era locurile 1-3,deci conducerea sa vină cu schimbări la echipa asta. In privat când nu îți îndeplinești obiectivul, ori esti schimbat din funcție, ori esti amendat.Insă Ilie Lemnaru,antrenorul si căpitanul de echipă,continuă bine mersi in funcție si își bat joc de speranțele si pasiunea suporterilor pentru Unirea...de putinii suporteri care mai vin constant la meci,ca mulți deja s-au plictisit de discursurile voastre mincinoase de la începutul fiecărui sezon dar si scuzele pe care le găsiți la finalul fiecărui sezon ...o sa rămâneți doar voi si prietenii voștri la meciuri dacă se continuă cu actuala conducere(președinte,antrenor, căpitanul Soare -care de fapt a stat aproape tot returul pe bancă). Nu spun cu răutate ce spun, spun doar ce văd si încerc sa trag un semnal de alarmă pentru viitorul echipei Unirea Slobozia. Încercați sa fiți realiști !!