Secțiunea Sport a fost actualizată!
Cele mai noi știri din sportul ialomițean.
...[citește_toată_știrea]
11 Ianuarie 2011, 18:54
(6767 vizualizări -
0 comentarii)
Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!
Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița.
...[citește_toată_știrea]
11 Ianuarie 2011, 18:44
(7147 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Infractori prinși și arestați
La începutul săptămînii, luni, 10 ianuarie, polițiștii din Urziceni și cei din Borănești au reușit prinderea unui tînăr de 24 de ani, din localitate, pe numele căruia exista un mandat de arestare. Tînărul
...[citește_toată_știrea]
11 Ianuarie 2011, 18:24
(8782 vizualizări -
0 comentarii)
Grindu: Au încercat să fure porumbul unui consătean
Trei bărbați din localitatea Grindu au fost prinși de polițiștii din localitate în timp ce încercau să fure mai mulți saci de cereale din gospodăria unui consătean în vîrstă de 76 ani. Pe scurt, cei trei
...[citește_toată_știrea]
11 Ianuarie 2011, 18:23
(10449 vizualizări -
0 comentarii)
Produsele accizabile, în atenția polițiștilor
Luni, 10 ianuarie, polițiștii ialomițeni au desfășurat o acțiune de amploare al cărei scop principal l-a constituit prevenirea faptelor de natură penală, dar și verificarea legalităților în domeniul transporturilor
...[citește_toată_știrea]
11 Ianuarie 2011, 18:22
(11868 vizualizări -
0 comentarii)
Mașină furată din Franța, într-o curte din Bărbulești
La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 7 ianuarie a.c., polițiști din Urziceni în colaborare cu agenții Postului de Poliție Bărbulești au organizat și executat o acțiune pentru depistarea autoturismelor
...[citește_toată_știrea]
10 Ianuarie 2011, 20:04
(12626 vizualizări -
5 comentarii)
Ialomița: Incendii și oameni căzuți în stradă
Echipajul SMURD de la Fetești a fost alertat vineri, 7 ianuarie 2011, pentru a acorda ajutor unui cetățean, de 49 de ani, care, după ce a consumat băuturi alcoolice, căzuse în stradă. După ce i-a fost acordat
...[citește_toată_știrea]
10 Ianuarie 2011, 20:01
(9852 vizualizări -
0 comentarii)
Oferte de muncă în Germania pentru studenți
Agenția Municipală pentru Ocuparea Forței de Muncă București anunță organizarea selecției pentru studenții care doresc să muncească în vacanța de vară în Germania. Selecția se va desfășura în perioada
...[citește_toată_știrea]
10 Ianuarie 2011, 19:59
(10990 vizualizări -
0 comentarii)
Amara: Hoți prinși și arestați
După ce vineri, 7 ianuarie, la Amara au fost furate mai multe bunuri de peste 30000 lei, polițiștii au reușit să prindă hoții, doi bărbați, de 32 de ani și 22 de ani, ambii din comuna Grivița. Mai mult
...[citește_toată_știrea]
10 Ianuarie 2011, 19:58
(12711 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Rata șomajului, în creștere
Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru ocuparea Forței de Muncă, în ultima lună a anului precedent rata șomajului a fost în creștere. «La sfîrșitul lunii decembrie 2010, în evidențele
...[citește_toată_știrea]
10 Ianuarie 2011, 19:56
(10887 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Băuți și fără permis la volan
Un bărbat de 39 de ani a fost prins de polițiști în timp ce se deplasa cu mașina deși băuse. Individul a fost identificat pe raza localității Jilavele, vineri, 7 ianuarie a.c., și pentru faptul că a condus
...[citește_toată_știrea]
10 Ianuarie 2011, 19:50
(11586 vizualizări -
0 comentarii)
DGFP Ialomița: Noi reglementări fiscale
«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele juridice române plătitoare de impozit pe profit că au posibilitatea de a opta pentru plata impozitului pe veniturile microîntreprinderilor
...[citește_toată_știrea]
10 Ianuarie 2011, 19:48
(9114 vizualizări -
0 comentarii)
APIA Ialomița: Subvenții pentru crescătorii de animale
Potrivit unui comunicat de presă, «Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița informează că a fost demarată a treia etapă de depunere a cererilor de plată, cu termen limită 21 ianuarie
...[citește_toată_știrea]
7 Ianuarie 2011, 17:05
(13038 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Cursuri gratuite pentru electricieni la Camera de Comerț
Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița anunță implementarea proiectului european «Formare profesională în vederea obținerii calificărilor de electrician în construcții și electrician de întreținere
...[citește_toată_știrea]
7 Ianuarie 2011, 17:04
(10802 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Pompierii, prezenți la Bobotează
Pentru a preveni eventualele incendii, pompierii ialomițeni au supravegheat buna desfășurare a slujbelor bisericești în ziua de Bobotează. Potrivit reprezentanților Inspectoratului pentru Situații de Urgență
...[citește_toată_știrea]
7 Ianuarie 2011, 17:03
(10675 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: «Șoferi» fără permise, depistați în trafic
Miercuri, 5 ianuarie a.c., în jurul orei 16.00, polițiștii slobozeni, în timp ce se aflau în executarea atribuțiilor de serviciu, au oprit pentru control pe strada Viitor, un autoturism condus de un bărbat
...[citește_toată_știrea]
6 Ianuarie 2011, 17:19
(12523 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Siguranța în școli, în atenția Poliției
În cursul zilei de miercuri, 5 ianuarie a.c., polițiști din cadrul Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Urban au desfășurat activități preventive în incinta și în zona adiacentă unităților de învățămînt
...[citește_toată_știrea]
6 Ianuarie 2011, 17:18
(13882 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Prinși la scurt timp după ce au furat mai multe bunuri
În după-amiaza zilei de miercuri, 5 ianuarie a.c., în timp ce se afla în executarea atribuțiilor de serviciu pe raza municipiului Fetești, o echipă mixtă de patrulare a depistat doi localnici, în vîrstă
...[citește_toată_știrea]
6 Ianuarie 2011, 17:17
(11057 vizualizări -
0 comentarii)
DGFP Ialomița: Se poate reveni la statutul de neplătitor de TVA!
Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că prin modificarea și completarea Legii nr. 571/2003 privind Codul Fiscal și reglementarea unor măsuri financiar-fiscale, va fi
...[citește_toată_știrea]
6 Ianuarie 2011, 17:08
(16643 vizualizări -
0 comentarii)
Piețele din Fetești, la control
Polițiștii feteșteni, împreună cu trei elevi ai Școlii de Agenți de Poliție «Vasile Lascăr»-Cîmpina, aflați în practică, au organizat și executat, începînd cu orele 10.00, timp de două ore, acțiuni punctuale
...[citește_toată_știrea]
6 Ianuarie 2011, 17:01
(10662 vizualizări -
0 comentarii)
Coșereni: Fetiță de 9 ani, lovită în plin de o mașină
O fetiță de 9 de ani, din Coșereni, a fost transportată de urgență la spitalul din Urziceni după ce a fost rănită în urma unui accident rutier produs joi, 6 ianuarie a.c., în jurul orei 11.45, în centrul
...[citește_toată_știrea]
6 Ianuarie 2011, 14:08
(10963 vizualizări -
0 comentarii)
Hyundai ix20 prezintă cea mai mare valoare reziduală a segmentului
Noul Hyundai ix20 este liderul segmentului său în ceea ce privește eficiența, siguranța... și acum, valoarea reziduală. Conform analizei desfășurate pe principalele piețe europene, cel
...[citește_toată_știrea]
5 Ianuarie 2011, 17:23
(11178 vizualizări -
0 comentarii)
Traian: 4 infracțiuni la doar 18 ani
Un tînăr de numai 18 ani din comuna Traian este cercetat pentru comiterea infracțiunilor de violare de domiciliu, amenințare, viol și furt. Potrivit declarațiilor victimelor, în noaptea de 2 spre 3 ianuarie
...[citește_toată_știrea]
5 Ianuarie 2011, 17:09
(10791 vizualizări -
0 comentarii)
Țăndărei: 1 la mie alcool pur în aerul expirat
Marți, 4 ianuarie, un bărbat din orașul Țăndărei a fost surprins de polițiști conducînd sub influența alcoolului. Bărbatul a fost oprit de în urma unui control de rutină la intersecția străzilor Avalanșei
...[citește_toată_știrea]
5 Ianuarie 2011, 17:08
(11352 vizualizări -
0 comentarii)
Țăndărei: I-a furat lemnele din curte
Duminică, 2 ianuarie, un țăndărean a rămas fără lemnele aflate într-o anexă a gospodăriei. Cele 300 kilograme de lemne de fag au fost recuperate de polițiști de la un localnic, suspectat de comiterea furtului
...[citește_toată_știrea]
4 Ianuarie 2011, 16:47
(9153 vizualizări -
0 comentarii)
Acțiunea «Foc de Artificii»: 137 kg de petarde, confiscate
În cadrul acțiunii «Foc de artificii», polițiștii ialomițeni au constatat 30 de infracțiuni, pentru săvîrșirea cărora sînt cercetate tot atîtea persoane, au confiscat 27417 articole pirotehnice și au aplicat
...[citește_toată_știrea]
4 Ianuarie 2011, 16:43
(12545 vizualizări -
0 comentarii)
DGFP Ialomița: Impozitele, doar prin Formularul 112
Direcția Genarală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii, persoanele juridice și fizice care au calitatea de angajatori sau entități asimilate angajatorului că vor plăti contribuțiile și
...[citește_toată_știrea]
4 Ianuarie 2011, 16:32
(7116 vizualizări -
0 comentarii)
La volan, fără permis
În prima zi a anului 2011, polițiștii Postului de Poliție Gheorghe-Doja, în timp ce se aflau în executarea atribuțiilor de serviciu pe raza localității, au oprit pentru control un autoturism condus de un
...[citește_toată_știrea]
3 Ianuarie 2011, 15:47
(13902 vizualizări -
0 comentarii)
Aproape 30000 de lei, amenzi aplicate de Poliția Rutieră
În perioada 31 decembrie 2010-2 ianuarie 2011, efective din cadrul Serviciului Rutier au intensificat activitățile pe arterele județului pentru prevenirea evenimentelor rutiere ce se pot produce, precum
...[citește_toată_știrea]
3 Ianuarie 2011, 15:43
(8839 vizualizări -
1 comentariu)
IPJ Ialomița: Evitați traseele lungi!
Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că la această oră pe raza județului traficul rutier se desfășoară în condiții de iarnă, nefiind înregistrate evenimente rutiere.
Polițiștii recomandă
...[citește_toată_știrea]
3 Ianuarie 2011, 15:38
(12358 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(4 Iunie 2019, 17:03)
Bravo așa trebui sa arate o echipa de fotbal
(30 Mai 2019, 00:23)
Sa vedem acum ce vor face cu banii!au primit 17 miliarde de la consiliul judetean pentru 6 luni ,mai mult decat anul trecut cu 2 miliarde ! Republicanii i-au desfiintat, copiii noștrii se duc si joaca pe la țară! Grupa "minune " a lui Ionescu este susținută financiar de parintii copiilor, de ce nu si domnul antrenor ! Hai sa te vedem domnule Lemnaru cum gestionezi banii, ca ai lucrat atatia ani in bancă! Vrem republicani , vrem si echipa sa promoveze , ca ai bani acum ! Nu mai exista scuza ca nu sunt bani!
(29 Mai 2019, 18:32)
oli ce multe stii tu pentru un om simplu care trage un semnal de alarma,de unde stii cine se impune si cine nu la echipa?se doresc jucatori de liga 1 pe 15 de mil,au valoare de 15 mil atat problema e ca nici pe aia nu ii primesc la timp si cand ai familie numai alergi la 30 de grade cand te suna nevasta ca nu are bani de paine si gaze... dorim performanta,performata se face numai pe bani altfel se numeste iluzie...e diferenta mare intre ati dori si a se putea...
(29 Mai 2019, 15:57)
De fiecare dată se plâng de bani,si poate chiar sunt probleme cu banii. Dar atunci vine intrebarea logică când nu mai primești bani :De ce nu pleacă de la echipă dacă se plâng ca sunt pe burta goală? De ce nu ii transferă nicio echipă pe antrenor sau pe jucătorii bătrâni ? De ce nu își caută alte echipe ? Iar,acum vine si raspunsul naucitor:Păi nu o sa ii ia nimeni pe jucătorii bătrâni sau pe antrenorul actual,FIINDCĂ NU AU VALOARE.Si punct. Antrenorul actual in afară de Unirea Slobozia, nu a mai antrenat undeva si nici nu vad vreo echipă sa il vrea.El ca om este băiat bun,dar nu are stofă de antrenor,nu se poate impune in fața jucătorilor. Apoi,ce alta echipa ar mai cumpăra un jucător precum Soare(care a jucat maxim 2 meciuri in retur si are o varsta),cine ar lua un asemenea jucător sa ii ofere salariu.Nimeni nu da bani doar pentru caci cândva ai jucat la liga 2,pe toți ii intereseaza prezentul. CONCLUZIA:Mulți din cei de acum de la Unirea stau aici fiindcă in altă parte nu ii primește nimeni.Deci ce fac unii acum la club este oportunism, nu eroism.Stau la Unirea fiindcă poate mai pică cate ceva....altfel ar fi fără ocupație ! Jucătorii buni precum Ghinea imediat la echipă mai stabilă financiar !!
(29 Mai 2019, 14:26)
Draga oli eu zic sa stai si tu o sapt in locul acestor oamenii si arunci sa vb.De vb toti vb dar sa faci performanta pe stomacul gol,eu zic ca este cam greu..La ce prb sunt cu banii este un loc super..Asa ca ciocu mic!
(28 Mai 2019, 22:52)
Unirea rămâne echipa fanion a județului, dar faceți ceva cu echipa asta,deja oamenii s-au plictisit de promisiunile voastre, iar publicul de la stadion scade de la an la an(doar meciul cu Rapid a mai adus multă lume la meci).Multi deja încep sa mai arunce câte un ochi la Abatorul ! Poate schimbați antrenorul,poate schimbați jucătorii bătrâni, dar schimbați ceva la Unirea.Sezonul aceasta ati obținut abia locul 4,obiectivul era locurile 1-3,deci conducerea sa vină cu schimbări la echipa asta. In privat când nu îți îndeplinești obiectivul, ori esti schimbat din funcție, ori esti amendat.Insă Ilie Lemnaru,antrenorul si căpitanul de echipă,continuă bine mersi in funcție si își bat joc de speranțele si pasiunea suporterilor pentru Unirea...de putinii suporteri care mai vin constant la meci,ca mulți deja s-au plictisit de discursurile voastre mincinoase de la începutul fiecărui sezon dar si scuzele pe care le găsiți la finalul fiecărui sezon ...o sa rămâneți doar voi si prietenii voștri la meciuri dacă se continuă cu actuala conducere(președinte,antrenor, căpitanul Soare -care de fapt a stat aproape tot returul pe bancă). Nu spun cu răutate ce spun, spun doar ce văd si încerc sa trag un semnal de alarmă pentru viitorul echipei Unirea Slobozia. Încercați sa fiți realiști !!