Secțiunea Sport a fost actualizată!
Cele mai noi știri din sportul ialomițean.
...[citește_toată_știrea]
16 Iunie 2010, 07:20
(15634 vizualizări -
0 comentarii)
Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!
Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița.
...[citește_toată_știrea]
15 Iunie 2010, 19:08
(14317 vizualizări -
0 comentarii)
Băut și fără permis, la volan
Noaptea trecută, respectiv 14 spre 15 iunie, un autoturism ce se deplasa pe direcția Urziceni-Slobozia a fost oprit pentru un control de rutină de polițiștii din Alexeni și Ion Roată, aflați în serviciul
...[citește_toată_știrea]
15 Iunie 2010, 18:19
(23229 vizualizări -
0 comentarii)
Sănătatea bovinelor, la control
Autoritatea Națională Sanirat-Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor a demarat recent acțiunea privind obținerea statusului de «oficial liber de Bruceloză bovină», motiv pentru care toate exploatațiile
...[citește_toată_știrea]
15 Iunie 2010, 18:18
(25703 vizualizări -
0 comentarii)
Accident produs de un șofer beat cui
Două persoane rănite și un autoturism distrus aproape în totalitate, sînt urmările unui grav accident rutier petrecut în noaptea de 14 spre 15 iunie în apropierea comunei Adîncata. Primele cercetări ale
...[citește_toată_știrea]
15 Iunie 2010, 18:18
(21930 vizualizări -
0 comentarii)
Incendii la Gheorghe Doja și Traian
Luni seara, 14 iunie, în jurul orelor 19,00, un apel de urgență alerta pompierii. Apelul fusese dat din comuna Gheorghe Doja unde căminul cultural din localitate se aprinsese de-a dreptul. Clădirea era
...[citește_toată_știrea]
15 Iunie 2010, 18:18
(25755 vizualizări -
0 comentarii)
Pompierii voluntari, în concurs
Inspectoratul pentru Situații de urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița a desfășurat, marți, 15 iunie faza județeană a concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare și private pentru situații
...[citește_toată_știrea]
15 Iunie 2010, 18:17
(29191 vizualizări -
0 comentarii)
Camera de Comerț Ialomița organizează cursuri de formare
Luni, 14 iunie, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» s-a desfășurat seminarul cu tema «Propuneri pentru realizarea unor proiecte în domeniul energiei regenerabile, prin accesarea de programe de finanțare
...[citește_toată_știrea]
15 Iunie 2010, 18:16
(15438 vizualizări -
0 comentarii)
În perioada 11-13 iunie: Muzeul Național al Agriculturii, la Moara Vlăsiei
Muzeul Național al Agriculturii a participat, în calitate de partener, la prima ediție a Festivalului Vlăsiei, manifestare organizată Consiliul local și Primăria comunei Moara Vlăsiei (județul Ilfov), localitate
...[citește_toată_știrea]
15 Iunie 2010, 12:00
(25987 vizualizări -
0 comentarii)
Revista Junior, locul I la Concursul Revistelor Școlare
«Cea mai mare bogăție din aceasta lume sînt copiii, mai mare decît toți banii din lume și toată puterea de pe pămînt» este motto-ul sub care colectivul de cadre didactice al Grădiniței cu Program Prelungit
...[citește_toată_știrea]
15 Iunie 2010, 11:21
(27163 vizualizări -
1 comentariu)
«Șoferi» fără permis, beți la volan
În ultimele 48 de ore, în urma controalelor de rutină desfășurate de polițiști, pe arterele județului au fost depistați trei conducători auto ce se aflau la volanul unor autoturisme, cu toate că nu aveau
...[citește_toată_știrea]
14 Iunie 2010, 16:38
(22962 vizualizări -
0 comentarii)
Acțiuni preventive în mediul rural
În noaptea de sîmbătă spre duminică, 12/13 iunie, în intervalul orar 22.00-03.00, efective din cadrul Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Rural Slobozia, în colaborare cu agenții Posturilor de Poliție
...[citește_toată_știrea]
14 Iunie 2010, 16:36
(13324 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Serviciile voluntare și private de pompieri, la concurs
Marți, 15 iunie a.c., începînd cu ora 8,00, la Stadionul Municipal 1 Mai din Slobozia se va desfășura faza județeană a concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare înființate la nivelul localităților
...[citește_toată_știrea]
14 Iunie 2010, 15:32
(17212 vizualizări -
0 comentarii)
Gheorghe Flutur: «S-a decis înghețarea alegerilor din PD-L la toate nivelurile»
«S-a decis înghețarea deocamdată a alegerilor din PD-L la toate nivelurile» a declarat Gheorghe Flutur după ședința Biroului Permanent Național. «Dorim să ne concentrăm în perioada următoare pe rezolvarea
...[citește_toată_știrea]
14 Iunie 2010, 15:01
(17599 vizualizări -
0 comentarii)
Accidente la Sf. Gheorghe și Făcăeni
Paramedicii din Urziceni au fost prezenți duminică, 13 iunie, în jurul orei 19.30, la un accident rutier, produs între un autotren și un autoturism pe raza comunei Sf. Gheorghe. Aceștia au deconectat bornele
...[citește_toată_știrea]
14 Iunie 2010, 12:29
(14457 vizualizări -
1 comentariu)
Sinești: A căzut din căruță
Echipajul SMURD a fost solicitat duminică, 13 iunie, pe raza comunei Sinești. Un bărbat, de 32 de ani, a căzut din căruță și s-a ales cu multiple traumatisme. După acordarea îngrijirilor medicale inițiale
...[citește_toată_știrea]
14 Iunie 2010, 12:28
(16542 vizualizări -
0 comentarii)
Animal scos de pompieri din noroi
O bovină rămasă împotmolită în noroi, pe malul stîng al rîului Ialomița, a fost salvată sîmbătă dimineață, în jurul orei 8.30, de pompierii din Urziceni. Aceștia au acționat cu mijloacele din dotare timp
...[citește_toată_știrea]
14 Iunie 2010, 12:28
(16122 vizualizări -
0 comentarii)
La Slobozia a ars o casă, la Țăndărei un transformator electric, iar la Coșereni o motocicletă s-a făcut scrum
Vineri seara, 11 iunie, o casă de pe strada Plevnei din Slobozia a luat foc. Întrucît proprietara, ce locuia singură, nu era acasă în momentul izbucnirii incendiului, flăcările au fost observate de vecinii
...[citește_toată_știrea]
14 Iunie 2010, 12:22
(26900 vizualizări -
0 comentarii)
«Clubul de vacanță» la Protoieria Urziceni
În cursul vacanței de vară, respectiv 15 iunie-15 septembrie, Protoieria Urziceni, prin Biroul de Asistență Socială și în colaborare cu organizația World Vision România, susține programul «Clubul de vacanță
...[citește_toată_știrea]
14 Iunie 2010, 08:44
(16338 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Amenzi de peste 5300 de lei într-o singură noapte
În cursul nopții de vineri spre sîmbătă, 11/12 iunie, în miez de noapte, polițiști de siguranță publică și poliție rutieră, în colaborare cu jandarmi și polițiști comunitari, au acționat pe raza municipiului
...[citește_toată_știrea]
14 Iunie 2010, 08:38
(16492 vizualizări -
0 comentarii)
Borănești, Bărcănești și Coșereni, în vizorul polițiștilor
Efective ale Poliției Municipiului Urziceni și ale posturilor de poliție limitrofe au acționat pe raza comunelor Borănești, Bărcănești și Coșereni, urmărindu-se în special prevenirea și combaterea faptelor
...[citește_toată_știrea]
14 Iunie 2010, 08:36
(14680 vizualizări -
0 comentarii)
Acțiune a Poliției la Mihail Kogălniceanu
Prevenirea infracționalității stradale a fost principalul obiectiv al unei acțiuni desfășurate în comuna Mihail Kogălniceanu de efective ale Poliției Orașului Țăndărei, în colaborare cu reprezentanți ai
...[citește_toată_știrea]
14 Iunie 2010, 08:32
(13339 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Permise suspendate, amenzi, controale
Nerespectarea prevederilor legale a condus la aplicarea a 120 de sancțiuni contravenționale, reținerea a 4 permise de conducere și retragerea a 13 certificate de înmatriculare.
Așadar, în cadrul unei
...[citește_toată_știrea]
14 Iunie 2010, 08:30
(14833 vizualizări -
0 comentarii)
Accidente la Jilavele și Ograda
În cursul zilei de joi, 10 iunie a.c., pe șoselele din Ialomița s-au produs două accidente, patru persoane fiind rănite. Din fericire, în trei cazuri, leziunile suferite nu au necesitat internarea într
...[citește_toată_știrea]
11 Iunie 2010, 19:30
(19381 vizualizări -
0 comentarii)
Grindu: I-a furat motoscuterul din fața casei
Joi, 10 iunie, polițiștii din Grindu au fost alertați de o femeie din localitate căreia i-a fost furat motoscuterul din fața casei. Din primele cercetări, s-a stabilit că tînăra de 27 de ani a parcat motoscuterul
...[citește_toată_știrea]
11 Iunie 2010, 19:30
(24516 vizualizări -
0 comentarii)
Acțiune a polițiștilor feteșteni
În timpul unei acțiuni ce au vizat asigurarea și menținerea ordinii și liniștii publice în Fetești, polițiștii au depistat în trafic un bărbat, de 32 de ani, din localitatea Făcăeni, ce se deplasa la volanul
...[citește_toată_știrea]
11 Iunie 2010, 19:29
(14749 vizualizări -
0 comentarii)
«Simfonia motoarelor», la a doua ediție
Duminică, 13 iunie, Compania «Automobila», în colaborare cu Muzeul Național al Agriculturii și cu sprijinul Word Trade Center București și al Primăriei Moara Vlăsiei, organizează duminică, 13 iunie, «Simfonia
...[citește_toată_știrea]
11 Iunie 2010, 15:48
(15505 vizualizări -
2 comentarii)
Fierbinți Tîrg: Au spart banca și nu au furat banii
Polițiștii ialomițeni desfășoară o amplă anchetă în orașul Fierbinți-Tîrg. Cercetările au demarat ca urmare a unui apel pe numărul de urgență 112, ce viza o tentativă de furt dintr-o unitate bancară din
...[citește_toată_știrea]
11 Iunie 2010, 15:39
(18166 vizualizări -
0 comentarii)
25% din firme NU au depus situațiile financiare la Registrul Comerțului
Începînd cu anul 2010, în conformitate cu legislația în vigoare, situațiile financiare anuale și documentele anexe se depun numai la Registrul Comerțului, iar indicatorii economico-financiari aferenți acestora
...[citește_toată_știrea]
10 Iunie 2010, 17:53
(13858 vizualizări -
0 comentarii)
Razie de amploare a Poliției în zona Urziceni
În dimineața zilei de joi, 10 iunie a.c., începînd cu ora 6,00, efective sporite de polițiști și jandarmi au acționat pe raza municipiului Urziceni și a comunelor Bărbulești, Borănești, Bărcănești și Coșereni
...[citește_toată_știrea]
10 Iunie 2010, 17:48
(27805 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(4 Iunie 2019, 17:03)
Bravo așa trebui sa arate o echipa de fotbal
(30 Mai 2019, 00:23)
Sa vedem acum ce vor face cu banii!au primit 17 miliarde de la consiliul judetean pentru 6 luni ,mai mult decat anul trecut cu 2 miliarde ! Republicanii i-au desfiintat, copiii noștrii se duc si joaca pe la țară! Grupa "minune " a lui Ionescu este susținută financiar de parintii copiilor, de ce nu si domnul antrenor ! Hai sa te vedem domnule Lemnaru cum gestionezi banii, ca ai lucrat atatia ani in bancă! Vrem republicani , vrem si echipa sa promoveze , ca ai bani acum ! Nu mai exista scuza ca nu sunt bani!
(29 Mai 2019, 18:32)
oli ce multe stii tu pentru un om simplu care trage un semnal de alarma,de unde stii cine se impune si cine nu la echipa?se doresc jucatori de liga 1 pe 15 de mil,au valoare de 15 mil atat problema e ca nici pe aia nu ii primesc la timp si cand ai familie numai alergi la 30 de grade cand te suna nevasta ca nu are bani de paine si gaze... dorim performanta,performata se face numai pe bani altfel se numeste iluzie...e diferenta mare intre ati dori si a se putea...
(29 Mai 2019, 15:57)
De fiecare dată se plâng de bani,si poate chiar sunt probleme cu banii. Dar atunci vine intrebarea logică când nu mai primești bani :De ce nu pleacă de la echipă dacă se plâng ca sunt pe burta goală? De ce nu ii transferă nicio echipă pe antrenor sau pe jucătorii bătrâni ? De ce nu își caută alte echipe ? Iar,acum vine si raspunsul naucitor:Păi nu o sa ii ia nimeni pe jucătorii bătrâni sau pe antrenorul actual,FIINDCĂ NU AU VALOARE.Si punct. Antrenorul actual in afară de Unirea Slobozia, nu a mai antrenat undeva si nici nu vad vreo echipă sa il vrea.El ca om este băiat bun,dar nu are stofă de antrenor,nu se poate impune in fața jucătorilor. Apoi,ce alta echipa ar mai cumpăra un jucător precum Soare(care a jucat maxim 2 meciuri in retur si are o varsta),cine ar lua un asemenea jucător sa ii ofere salariu.Nimeni nu da bani doar pentru caci cândva ai jucat la liga 2,pe toți ii intereseaza prezentul. CONCLUZIA:Mulți din cei de acum de la Unirea stau aici fiindcă in altă parte nu ii primește nimeni.Deci ce fac unii acum la club este oportunism, nu eroism.Stau la Unirea fiindcă poate mai pică cate ceva....altfel ar fi fără ocupație ! Jucătorii buni precum Ghinea imediat la echipă mai stabilă financiar !!
(29 Mai 2019, 14:26)
Draga oli eu zic sa stai si tu o sapt in locul acestor oamenii si arunci sa vb.De vb toti vb dar sa faci performanta pe stomacul gol,eu zic ca este cam greu..La ce prb sunt cu banii este un loc super..Asa ca ciocu mic!
(28 Mai 2019, 22:52)
Unirea rămâne echipa fanion a județului, dar faceți ceva cu echipa asta,deja oamenii s-au plictisit de promisiunile voastre, iar publicul de la stadion scade de la an la an(doar meciul cu Rapid a mai adus multă lume la meci).Multi deja încep sa mai arunce câte un ochi la Abatorul ! Poate schimbați antrenorul,poate schimbați jucătorii bătrâni, dar schimbați ceva la Unirea.Sezonul aceasta ati obținut abia locul 4,obiectivul era locurile 1-3,deci conducerea sa vină cu schimbări la echipa asta. In privat când nu îți îndeplinești obiectivul, ori esti schimbat din funcție, ori esti amendat.Insă Ilie Lemnaru,antrenorul si căpitanul de echipă,continuă bine mersi in funcție si își bat joc de speranțele si pasiunea suporterilor pentru Unirea...de putinii suporteri care mai vin constant la meci,ca mulți deja s-au plictisit de discursurile voastre mincinoase de la începutul fiecărui sezon dar si scuzele pe care le găsiți la finalul fiecărui sezon ...o sa rămâneți doar voi si prietenii voștri la meciuri dacă se continuă cu actuala conducere(președinte,antrenor, căpitanul Soare -care de fapt a stat aproape tot returul pe bancă). Nu spun cu răutate ce spun, spun doar ce văd si încerc sa trag un semnal de alarmă pentru viitorul echipei Unirea Slobozia. Încercați sa fiți realiști !!