APIA a achitat integral subvenția la bovine
Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a plătit marți, 18 mai 2010, peste 235 milioane de lei, reprezentînd diferența din a doua tranșă a Plăților Naționale Directe Complementare, specia bovine
...[citește_toată_știrea]
18 Mai 2010, 18:16
(28859 vizualizări -
0 comentarii)
«Sărbătorile Sloboziei»: Jandarmii, pe primul loc la fotbal
Echipa de fotbal a Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița a cîștigat locul I la Campionatul organizat de Primăria municipiului Slobozia, cu ocazia sărbătorii anuale a localității. Astfel, pe terenurile
...[citește_toată_știrea]
17 Mai 2010, 16:17
(19837 vizualizări -
0 comentarii)
Crescătorii de oi și capre trebuie să solicite subvenția
«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește crescătorilor de ovine/caprine că termenul limită pentru a solicita Plata Națională Directă Complementară pentru sectorul zootehnic este
...[citește_toată_știrea]
17 Mai 2010, 16:12
(27122 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Accident provocat de un copil de 10 ani pe scuter
În aceeași zi de duminică, 16 mai, polițiștii slobozeni au fost sesizați că în Slobozia s-a produs un accident rutier în care a fost implicat un minor. Astfel, în timp ce un copil, de 10 ani, din Slobozia
...[citește_toată_știrea]
17 Mai 2010, 16:10
(26046 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: Biciclist accidentat
Duminică 16 mai, s-a produs un eveniment rutier în urma căruia un biciclist imprudent a fost accidentat. Poliția Municipiului Urziceni a fost sesizată despre faptul că pe DN2A s-a produs un eveniment rutier
...[citește_toată_știrea]
17 Mai 2010, 16:08
(24596 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: 18 permise de conducere reținute
În ultimele 72 de ore, cu ocazia acțiunilor de control efectuate în trafic, polițiștii rutieri au constatat 400 de încălcări ale legislației referitoare la circulația pe drumurile publice. Neregulile descoperite
...[citește_toată_știrea]
17 Mai 2010, 16:07
(17132 vizualizări -
0 comentarii)
Gheorghe Lazăr: «Șofer» fără permis
Sîmbătă, în jurul orei 23.15, cu ocazia unei acțiuni preventive a polițiștilor slobozeni, desfășurată în colaborare cu agenții Posturilor de Poliție Gheorghe Lazăr și Bucu în cele două localități rurale
...[citește_toată_știrea]
17 Mai 2010, 16:06
(27006 vizualizări -
0 comentarii)
Țăndărei: Tuburi de oxigen, furate din curtea spitalului cu căruța
În dimineața zilei de duminică, 16 mai, un echipaj mixt de siguranță publică, aflat în serviciul de patrulare pe raza Cartierului Vlașca din municipiul Fetești, a depistat o căruță plină cu tuburi de oxigen
...[citește_toată_știrea]
17 Mai 2010, 15:58
(25447 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: Peste 100 de sancțiuni aplicate în timpul unei razii
În seara zilei de vineri, 14 mai a.c, polițiștii ialomițeni au demarat o razie în municipiul Urziceni ce a avut drept scop prevenirea criminalității stradale, a faptelor comise cu violență, prevenirea abaterilor
...[citește_toată_știrea]
16 Mai 2010, 10:56
(19244 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Acțiuni preventive
Vineri, 14 mai 2010, polițiștii ialomițeni au desfășurat o serie de acțiuni pe raza județului al căror obiectiv principal a fost creșterea gradului de siguranță a cetățenilor, pentru prevenirea și combaterea
...[citește_toată_știrea]
16 Mai 2010, 10:55
(22906 vizualizări -
0 comentarii)
Făcăeni: Tânăr arestat după ce a încercat să violeze o bătrână
În cursul zilei de vineri, 14 mai a.c., polițiștii ialomițeni au încarcerat în Centrul de Reținere și Arest Preventiv al Inspectoratului un tânăr, în vârstă de 19 ani, domiciliat în comuna Făcăeni. Măsura
...[citește_toată_știrea]
15 Mai 2010, 13:51
(23743 vizualizări -
0 comentarii)
Adâncata: Doi frați au furat o vacă
Doi frați, în vârstă de 28, respectiv 29 de ani, domiciliați în comuna Maia, au fost arestați preventiv pe o perioadă de 29 de zile, fiind încarcerați în Centrul de Reținere și Arest Preventiv din cadrul
...[citește_toată_știrea]
15 Mai 2010, 13:50
(24489 vizualizări -
5 comentarii)
Slobozia: Țigări ucrainene, cărate cu sacul
Vineri seara, 14 mai a.c., în jurul orei 22.00, o echipă de siguranță publică din cadrul Poliției Slobozia a reperat, în timp ce se deplasa dinspre Piața Agroalimentară din municipiu, un localnic în vârstă
...[citește_toată_știrea]
15 Mai 2010, 13:50
(13995 vizualizări -
0 comentarii)
Roșiori: Alt «șofer» fără permis
În noaptea de vineri spre sâmbătă, 14/15 mai a.c., în jurul orei 1.00, cu ocazia unei patrulări intercomunale, agenții Posturilor de Poliție Roșiori și Drăgoești au oprit pentru control, pe raza primei
...[citește_toată_știrea]
15 Mai 2010, 13:49
(20536 vizualizări -
0 comentarii)
DN2A: Trafic rutier întrerupt pentru aproximativ 45 de minute din cauza unui accident
Vineri, 14 mai a.c., în jurul orei 21.25, pe DN2A, în apropierea localității Sărățeni, s-a produs un accident de circulație soldat doar cu pagube materiale, în urma căruia circulația rutieră a fost blocată
...[citește_toată_știrea]
15 Mai 2010, 13:48
(13761 vizualizări -
0 comentarii)
Andrășești: 10 tone de deșeuri feroase fără documente, ridicate în vederea confiscării
Joi, 13 mai a.c., polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor Ialomița, în baza unui plan de acțiune ce are ca scop prevenirea și combaterea activităților economice ilegale în domeniul colectării
...[citește_toată_știrea]
15 Mai 2010, 13:47
(21019 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: Pieton accidentat pe trecere
Joi, 13 mai, Poliția Urziceni a fost sesizată despre faptul că pe strada Calea București din localitate s-a produs un accident rutier soldat cu vătămarea corporală a unui pieton. Urmare a cercetărilor efectuate
...[citește_toată_știrea]
14 Mai 2010, 13:58
(20676 vizualizări -
0 comentarii)
12 permise reținute în doar două zile
În perioada 11-13 mai 2010, polițiștii Serviciului Rutier au desfășurat o serie de acțiuni pe șoselele din județ pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum, și pentru conștientizarea conducătorilor
...[citește_toată_știrea]
14 Mai 2010, 13:57
(23393 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Recidivist prins la furat de un vecin
Poliția Municipiului Slobozia a fost sesizată de un bărbat, de 34 de ani, din localitate, despre faptul că a surprins un tânăr suspect ce încerca să iasă din curtea locuinței unei vecine. Din cercetările
...[citește_toată_știrea]
14 Mai 2010, 06:08
(24177 vizualizări -
0 comentarii)
Săveni: Dispărut de la domiciliu
Miercuri, 12 martie a.c., în jurul orei 12.00, Poliția Orașului Țăndărei a fost sesizată de un bărbat din localitate despre faptul că din data de 5 mai a.c., orele 22.00, a dispărut de la domiciliu un bărbat
...[citește_toată_știrea]
14 Mai 2010, 06:06
(22543 vizualizări -
1 comentariu)
Maia: Prins și încarcerat pentru executarea unui mandat de arestare
În cursul zilei de miercuri, 12 mai a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Urziceni au desfășurat activități de depistare a unui bărbat, de 33 de ani, din localitatea Maia, pe numele căruia exista
...[citește_toată_știrea]
14 Mai 2010, 06:05
(19807 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: 14 filtre ale Poliției
Peste 35 de polițiști au acționat în sistem integrat pe raza municipiului Fetești și pe raza localităților limitrofe pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică. Astfel, miercuri, 12 martie
...[citește_toată_știrea]
13 Mai 2010, 17:21
(22407 vizualizări -
1 comentariu)
APIA: Peste 950000 de cereri pentru subvenția pe suprafață
Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește fermierilor care intenționează să solicite sprijinul pe suprafață că termenul limită pentru depunerea cererilor de plată este 17 mai 2010.
...[citește_toată_știrea]
13 Mai 2010, 16:34
(24741 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: «Șoferul» care a provocat accidentul în lanț, reținut de polițiști
Miercuri, 12 mai a.c., tînărul «șofer» răspunzător de accidentul provocat sîmbătă spre duminică, respectiv 8 spre 9 mai, a fost reținut pentru 24 de ore. Să reaminitim că tînărul, de 22 de ani, din Slobozia
...[citește_toată_știrea]
13 Mai 2010, 16:27
(20662 vizualizări -
0 comentarii)
În atenția producătorilor și cumpărătorilor de lapte
Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) reamintește cumpărătorilor care achiziționează lapte, precum și producătorilor deținători de cotă de lapte pentru vînzări directe, că declarațiile
...[citește_toată_știrea]
12 Mai 2010, 18:04
(20145 vizualizări -
0 comentarii)
Contrabandă cu țigări
În urma unor acțiuni desfășurate în ultimele cinci zile în vederea combaterii transportului și a comerțului ilicit cu mărfuri, polițiștii ialomițeni au depistat mai multe persoane care transportau sau comercializau
...[citește_toată_știrea]
12 Mai 2010, 17:43
(26364 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: Peste 4 tone de fier vechi, confiscate
În cursul zilei de marți, 11 mai, polițiștii din Urziceni au organizat și executat o acțiune pentru prevenirea și combaterea actelor de comerț ilicit. În timpul desfășurării acțiunii, polițiștii au depistat
...[citește_toată_știrea]
12 Mai 2010, 17:38
(22550 vizualizări -
0 comentarii)
Țăndărei: Prins de polițiști după ce a furat o bicicletă
Marți, 11 mai,polițiștii din Țăndărei au fost sesizați prin 112, de un tînăr, de 21 de ani, din localitate, cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au furat bicicleta pe care o ținea în fața locuinței
...[citește_toată_știrea]
12 Mai 2010, 17:35
(21979 vizualizări -
0 comentarii)
Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!
Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița.
...[citește_toată_știrea]
11 Mai 2010, 18:13
(14017 vizualizări -
0 comentarii)
Secțiunea Sport a fost actualizată!
Cele mai noi știri din sportul ialomițean.
...[citește_toată_știrea]
11 Mai 2010, 17:58
(14567 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(4 Iunie 2019, 17:03)
Bravo așa trebui sa arate o echipa de fotbal
(30 Mai 2019, 00:23)
Sa vedem acum ce vor face cu banii!au primit 17 miliarde de la consiliul judetean pentru 6 luni ,mai mult decat anul trecut cu 2 miliarde ! Republicanii i-au desfiintat, copiii noștrii se duc si joaca pe la țară! Grupa "minune " a lui Ionescu este susținută financiar de parintii copiilor, de ce nu si domnul antrenor ! Hai sa te vedem domnule Lemnaru cum gestionezi banii, ca ai lucrat atatia ani in bancă! Vrem republicani , vrem si echipa sa promoveze , ca ai bani acum ! Nu mai exista scuza ca nu sunt bani!
(29 Mai 2019, 18:32)
oli ce multe stii tu pentru un om simplu care trage un semnal de alarma,de unde stii cine se impune si cine nu la echipa?se doresc jucatori de liga 1 pe 15 de mil,au valoare de 15 mil atat problema e ca nici pe aia nu ii primesc la timp si cand ai familie numai alergi la 30 de grade cand te suna nevasta ca nu are bani de paine si gaze... dorim performanta,performata se face numai pe bani altfel se numeste iluzie...e diferenta mare intre ati dori si a se putea...
(29 Mai 2019, 15:57)
De fiecare dată se plâng de bani,si poate chiar sunt probleme cu banii. Dar atunci vine intrebarea logică când nu mai primești bani :De ce nu pleacă de la echipă dacă se plâng ca sunt pe burta goală? De ce nu ii transferă nicio echipă pe antrenor sau pe jucătorii bătrâni ? De ce nu își caută alte echipe ? Iar,acum vine si raspunsul naucitor:Păi nu o sa ii ia nimeni pe jucătorii bătrâni sau pe antrenorul actual,FIINDCĂ NU AU VALOARE.Si punct. Antrenorul actual in afară de Unirea Slobozia, nu a mai antrenat undeva si nici nu vad vreo echipă sa il vrea.El ca om este băiat bun,dar nu are stofă de antrenor,nu se poate impune in fața jucătorilor. Apoi,ce alta echipa ar mai cumpăra un jucător precum Soare(care a jucat maxim 2 meciuri in retur si are o varsta),cine ar lua un asemenea jucător sa ii ofere salariu.Nimeni nu da bani doar pentru caci cândva ai jucat la liga 2,pe toți ii intereseaza prezentul. CONCLUZIA:Mulți din cei de acum de la Unirea stau aici fiindcă in altă parte nu ii primește nimeni.Deci ce fac unii acum la club este oportunism, nu eroism.Stau la Unirea fiindcă poate mai pică cate ceva....altfel ar fi fără ocupație ! Jucătorii buni precum Ghinea imediat la echipă mai stabilă financiar !!
(29 Mai 2019, 14:26)
Draga oli eu zic sa stai si tu o sapt in locul acestor oamenii si arunci sa vb.De vb toti vb dar sa faci performanta pe stomacul gol,eu zic ca este cam greu..La ce prb sunt cu banii este un loc super..Asa ca ciocu mic!
(28 Mai 2019, 22:52)
Unirea rămâne echipa fanion a județului, dar faceți ceva cu echipa asta,deja oamenii s-au plictisit de promisiunile voastre, iar publicul de la stadion scade de la an la an(doar meciul cu Rapid a mai adus multă lume la meci).Multi deja încep sa mai arunce câte un ochi la Abatorul ! Poate schimbați antrenorul,poate schimbați jucătorii bătrâni, dar schimbați ceva la Unirea.Sezonul aceasta ati obținut abia locul 4,obiectivul era locurile 1-3,deci conducerea sa vină cu schimbări la echipa asta. In privat când nu îți îndeplinești obiectivul, ori esti schimbat din funcție, ori esti amendat.Insă Ilie Lemnaru,antrenorul si căpitanul de echipă,continuă bine mersi in funcție si își bat joc de speranțele si pasiunea suporterilor pentru Unirea...de putinii suporteri care mai vin constant la meci,ca mulți deja s-au plictisit de discursurile voastre mincinoase de la începutul fiecărui sezon dar si scuzele pe care le găsiți la finalul fiecărui sezon ...o sa rămâneți doar voi si prietenii voștri la meciuri dacă se continuă cu actuala conducere(președinte,antrenor, căpitanul Soare -care de fapt a stat aproape tot returul pe bancă). Nu spun cu răutate ce spun, spun doar ce văd si încerc sa trag un semnal de alarmă pentru viitorul echipei Unirea Slobozia. Încercați sa fiți realiști !!