Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Invincibilii de pe locul 2

Fotbal, Liga a III-a, CS Tunari–Unirea Slobozia 3-3

Invincibilii de pe locul 2

bonus: Recolta, ghinionista seriei

Ca orice localitate ilfoveană care se respectă, Tunari are o arenă cochetă și o echipă de fotbal capabilă oricând de fapte mari. Contrar tradiției ilfovene, Tunari are un public entuziast care știe când să se transforme în galerie pentru favoriți. Înainte de meciul cu Unirea Slobozia de sâmbătă, 28 septembrie a.c., ilfovenii bifaseră un start foarte bun, cu 4 victorii în 5 meciuri. Poate și datorită rețetei de transferuri aplicată în această vară, când au adus printre alți trei jucători de la Unirea Slobozia: Adăscăliței, Bucă și Teodorescu. Apropo de această enumerare, ni s-a demonstrat încă o dată că cel din urmă poate fi cel dintâi. În rolul eroului, Gabriel Teodorescu din păcate, în tricoul Tunarilor...

Au pornit ca din tun Din cauza lipsei de iscusință a șoferului nostru, am urcat în tribunele stadionului din Tunari când se scurseseră deja 9 minute din joc. Am avut plăcuta surpriză de a ne regăsi în compania a peste 50 de suporteri ai Unirii, fapt care ne-a bucurat nespus. Practic, am uitat să sancționăm șoferul pentru că meciul nu ne-a dat răgazul necesar... Entuziasmul suporteri­lor ilfoveni a inundat fonic arena încă din minutul 10, când Alexandru Neculai servit de Bucă găsește drumul spre gol. Bucuria gazdelor este de scurtă durată. Ultimele ecouri nu se stinseseră încă atunci când, probabil, cel mai în formă jucător al Sloboziei, Bogdan Danciu, inventa un șut superb care îl lăsa fără replică pe portarul ilfovenilor, Fulga. Nebunia a continuat, iar spectacolul sportiv a urcat în frumusețe în minutul 13, când același Alexandru Neculai șutează de la 20 metri facând imposibilă orice intervenție din partea lui Ionuț Poiană. 3 goluri în 3 minute! Un adevărat foc de artificii care, din păcate, nu era de bun augur pentru ai noștri. CS Tunari rămâne în ofensivă până către pauză... Poiană are prilejul să se remarce, scoțând de sub bară o minge expediată de ilfoveanul Cristea. Finalul primei părți nu prevestea nici pe departe ceea avea să fie în startul celei de-a doua reprize. Apăruseră deja semne de nervozitate în tabăra noastră, vizibile mai ales la Alexandru Moise care, deși căpătase un cartonaș galben, continua să aibă intervenții la limita regulamentului. În cele din urmă, pauza a topit toți nervii.

Puncte scăpate printre degete Unirea Slobozia a arătat cu totul altă atitudine o dată ieșită de la vestiare. Enache Costea l-a înlocuit pe Hertu cu Răduca în avanposturi și s-a dovedit a fi o soluție inspirată. În minutul 49, în urma unui contact cu Adrian Ghinea, Răduca pică în careu, iar arbitrul nu se sfiește să arate punctul cu var. Rumoare în galeria ilfoveană, cu toate că trosnetul tibiilor aflate în contact a fost auzit și de piloții avioanelor ce survolau arena. Din acel moment, arbitrul Mircea Salomir a devenit inamicul public al gazdelor. Acest lucru nu l-a împiedicat pe Florin Ibrain să transforme cu sânge rece lovitura de pedeapsă. Mai mult, aflat la primul său joc în campionat pentru Unirea Slobozia, apărătorul Ionuț Dinu marca, pentru 3-2, 5 minute mai târziu. Unirea a continuat să dețină inițiativa pentru o perioadă, iar apoi a bătut ușor în retragere. În minutul 81, Dinu a suferit o accidentare care l-a scos din joc, fiind înlocuit de Gherasim. De parcă aceasta ar fi fost misiunea lui dinainte stabilită, Gherasim a făcut rapid mai multe faul­turi, alegându-se în doar 6 minute cu 2 cartonașe galbene. Cam atunci a fost introdus pe teren, în tabăra Tunarilor, Gabriel Teodorescu, fostul mijlocaș al Unirii. O primă lovitură liberă executată de acesta a fost scoasă în corner de Poiană. Faza a continuat să se încingă și tot Teodorescu a fost cel care a făcut 3-3 în minutul 90+2, șutul său surprinzându-l nepregătit pe Poiană. S-a terminat 3-3, iar Unirea, deși invincibilă, cade pe locul 2, cu o zestre de 14 puncte după 6 etape. Pe primul loc urcă CS Afumați, cu 16 puncte.

Sâmbătă jucăm cu liderul Etapa a VII-a programează confruntarea dintre Unirea Slobozia și CS Afumați, ocupantele primelor două locuri din serie. Meciul se va juca sâmbătă, 5 octombrie a.c., cu începere de la orele 15,00, pe Stadionul «1 Mai», iar elevii lui Enache Costea așteaptă cât mai mulți suporteri în tribune, mai cu seamă că o victorie ar duce Unirea din nou pe prima poziție a clasamentului.

Recolta, ghinionista seriei
După ce au pierdut cu Tunari în ultimul minut de joc, fotbaliștii de la Recolta Gheorghe Doja au scăpat printre degete o altă oportunitate de a face puncte. În meciul cu FCSB II din etapa a VI-a, Recolta a deschis scorul prin Vlăduț Popescu, în minutul 24, dar s-a văzut egalată către finalul primei reprize. FCSB II a marcat golul victoriei în minutul 89 prin Alexandru Arnold, iar ialomițenii rămân fără puncte și în postura de mari ghinioniști ai seriei cu 4 înfrângeri la limită în 6 meciuri.

LIGA a IV-a, Etapa a 6-a
Avântul Rovine-Unirea Ion Roată 2-1
Victoria Munteni Buzău-AFC Iazu 5-1
Victoria Țăndărei-Viitorul Axintele 3-0
Bărăganul Ciulnița-Unirea Grivița 10-0
CS Amara-Recolta Bărcănești 7-1
Înfrățirea Jilavele-FC Urziceni 1-0
Orezu-Abatorul Slobozia 4-6
CSM Fetești-Recolta Gheorghe Lazăr 5-0

1 Octombrie 2019, 18:15 (6249 vizualizări - 18 comentarii)

Citiți și:
Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!
Unirea Slobozia și-a găsit antrenor cu licență PRO în Liga 2: Ilie Poenaru!
Unirea Slobozia își caută antrenor. Teja, Poenaru sau...?
Binemeritat loc 3 la final de play-out
Victorie zdrobitoare în deplasare

Comentariile cititorilor:


Ion:
(7 Octombrie 2019, 12:10)
Este abia etapa cu nr 7, vedem la final daca termina pe locul 1, atunci bravo Unirea, nu acum si la bugetul de 34 de miliarde intr-un an jumate ar fi culmea sa nu promoveze. Stiti ca mari fotbalisti de la echipa au jucat cu afumati pe 250 de euro prima de caciula?? Este enorm pt o liga a 3-a cu echipe de sat, sa nu uitam ca Afumati este un sat mai dezvoltat, dar frica lui Lemnaru este mare si deja se crede promovat in B dupa victoria asta, frustratule, hotule si mancatorule de ..... 
Hai unirea :
(6 Octombrie 2019, 02:08)
Sa facem hehe pe voi istia care vor rău la toată echipa, V-am dat peste nas la toți cei care sunteți. Niste frustrați și nu sunteți cu credință,am câștigat n fata liderului Afumați și va ofticați foarte mult uuu sa ca fie Rușine ca ați fost azi la meci .bv csm us.tinetio tot așa baieti și dați-le peste nas la toți necunoscători de fotbal care comentează prost de voi sugestiile jambierelela Toți fotbaliști istia care nu haliți
haidehaide:
(3 Octombrie 2019, 17:36)
Daca batem sambata Afumatii  eu merg pe mana actualilor conducatori si antrenori! Hai Unirea!
bbb:
(3 Octombrie 2019, 11:03)
Stiti ce este cel mai interesant lucru la acest ziar..Comentariile rautacioase se fac numai la fotbal..Cred ca uitati un lucru domnilor..Avem si o echipa de hambal care an de an se bate la campionat".De ce oare acolo nu comenteaza nimeni nimic oare?Oare numai fotbalul asta toaca bani publici?Asa ca mai lasati sportivii in pace si de la fotbal si de la hambal.Aviz amatorilor
Darius G:
(3 Octombrie 2019, 01:50)
Vedeți-va de handbalul vostru , prapaditilor. Sunteti vreo doi-trei sclavi , din așa zisa galerie de bugetari , care le atârna limbile prin sala handbal. Sunteti puși de Pârâtul președinte sa denigrați fotbalul. Cu o bere , va cumpara oricine!!!.........IEFTINATURILOR!
Stela:
(3 Octombrie 2019, 00:53)
Darius G....o mizerie de fotbalist , antrenor secund , antrenor sau presedinte. Un om de nimic , un profitor al actualei echipe , un nimeni care se ascunde in spatele unui anonimat , o persoana care nu este im stare sa-si spuna un punct de vedere decat prin jigniri...atat are vocabularul ...limitat...ca la el la echipa acolo. Lemanarule sa-ti fie rusine ca pastoresti astfel de oameni si nu ai curajul sa faci ordine asa cum prin multe cercuri de oameni afirmi ca faci si desfaci , dar de fapt esti doar o unealta si un mic papitoi . Vezi ca functia ta este aspirata si de antrenorul secund , asa ca ai mare grija ca nu te vad bine.
Pt dubios:
(3 Octombrie 2019, 00:09)
Ești un frustrat care nu ai putut sa fi unde îți este locu și vorbești doar ce vrei și ce îți iese prin creier ,dacă ești un bărbat Spune-ți părerea fata in fata cu toți pe care te deranjează nu aici unde toți au dreptu sa jignească și sa spună tot ce le iese prin limba,tu ai fost la echipa și ești bătrân daia te-au dat afara și dai in foști tai colegi care ai mâncat o pâine cu ei,tin sa precizez ca dacă ați foat la meci nu ați mai comenta tot ce ce sa întâmplat la Tunari și ce goluri sau luat,așa aveți dreptu sa comentați slabilor ce sunteți și perversilor ,sa le mâncați toate Șosetele la toți fotbaliști dacă nu-i suferiți dc mai veniți la meciuri hahalerelor
pentru " Darius G":
(2 Octombrie 2019, 23:09)
Draga Darius , oamenii care au comentat aici nu au jignit pe nimeni , cum de altfel daca anumite persoane se simt deranjate de anume declaratii sa iasa public si sa vina cu contraargumente , dar ma indoiesc de Lemnaru ca poate face asta cu atat mai putin de restul de acolo. Prin limbajul pe care tu il ai iti tradeaza de fapt identitatea , nu poti fi decat unul dintre "modestii" fotbalisti sau maxim unul din conducere . Eu zic sa fiti mai responsabili in declaratii , dar mai ales cu performantele clubului pentru ca nu uitati un lucru : anul asta aveti bani cu nemiluita si ar cam trebui sa raspundeti cu postul pe care il aveti daca nu se reuseste promovarea , plus ca avand un astfel de buget mare ar trebui sa stim si noi care va sunt obiectivele , ce se intampla cu grupele de copii , ce parinti mai vin la turnee si injura copii , care se mai cazeaza pe la hoteluri in locul copiilor , eu zic ca ar trebui sa stim mai multe si noi.
Darius G:
(2 Octombrie 2019, 18:41)
Câte hiene comentează pe aici!!! Voi habar nu aveți cu ce se papa fotbalul , doar comentați .....Distrusilor. Vorbiți de banii contribuabililor? Pai voi ăștia care comentați pe aici , sunteti niște bugetari slinoși , cărăuși de hârtii pe holurile instituțiilor publice. Hai sictir Scarbelor și lăsați oamenii sa-și facă treaba.......Mizeriilor.
curios:
(2 Octombrie 2019, 17:48)
Cel mai trist e ca atat "Dubios" cat si "Paul V" spun niste adevaruri care se tot cam repeta pe la echipa asta de ceva timp . . . Nu suntem nici orbi si nici prosti dar suntem suficient de naivi sa mai speram în promovare si anu asta. Sa vedem etapa asta ce ne mai aduce - intrari dure,eliminari,faulturi sau henturi prin careu ?
Ion:
(2 Octombrie 2019, 17:26)
Paule ai dreptate in multe, dar ENACHE chiar vrea sa promoveze la liga a 2 a, el are licenta UEFA A cu care poti fi antr principal pana la liga a 2 a inclusiv si secund la liga 1. Ca dispare sa nu Enache sau Lemnaru mic vom vedea, ceea ce mi se pare mie inadmisibil cum l au adus inapoi pe Manole care acu vreo 2 ani ii injura de mama focului direct in fata pe conducatori, antrenori etc. Alt antrenor ne ia bani multi si nici nu mai poate domnul Lemnaru sa se bage peste el.Asa ca lasati barfele si sustineti echipa care de la reinfintare se chinuie cu toate comunele sa faca 5 pct in plus fata de restul, dar nu prea se poate.Pai il dai tu pe Adascalitei, pe Ghinea, etc pt toti prapadititi? Pana cand Domnule Lemnaru aveti de gand sa faceti ce vreti pe bani nostri??Pana cand o sa faceti doar ce va taie capul si nu ce este corect?? Il pui pe saracu copil sa comenteze pe aici verzi si uscate?? Il mai si expui, lasa l sa isi vada de treaba lui sa faca ceva in viata s a de fotbalist, repet fotbalist nu amatorism ce face acum sau ce ai incercat tu sa il duci de colo colo. Eu zic sa mergi si la un control medical, domnule Lemnaru ca la cum esti acum, nu este bn! Unirea Slobozia nu este proprietatea ta privata, este a tuturor platitorilor de taxe din judet. Sper ca baieti de la Doja sa fie destepti sa mearga la Moraru sa cera si ei, nu cum i ai pacalit tu ca nu au ei voie sa ceara!
Cine știe, cunoaște :
(2 Octombrie 2019, 17:14)
Nu are rost sa ne mai lamentăm despre conducerea echipei,sursele de sus spun ca Enache va fi dat afară cel târziu in iarnă, iar Ilie Lemnaru va pleca cel târziu in jur de 30 mai.Au aflat si CEI DE SUS ce comportament de tiran are Ilie Lemnaru la echipă si mai ales cum are se gând sa sifoze din banii din buget.Cu Lemnaru președinte,Curtea de Conturi a descoperit in urmă cu 6 ani că echipa de fotbal a rămas cu datorie de 1.4 milioane lei,dacă vine iarăși Curtea de Conturi la echipa, poate mirosi chiar a dosar penal domnule Lemnaru dacă nu te opresti.
Paul V.:
(2 Octombrie 2019, 16:48)
Până nu pleacă Enache de pe banca echipei si nu dispare fiul lui Lemnaru dintre titulari,Unirea nu poate promova. Sa o luam logic,Enache nici măcar nu dorește sa promoveze, motivul:nu are licență de antrenor pentru liga 2,iar in cazul unei promovării va pleca de pe bancă si rămâne fără serviciu,exact cum a plecat si Ionescu când a promovat in liga 2,tot din cauza de licență. Asadar,nu poți spera la promovare cu o tentativă de antrenor precum Enache,el toată cariera lui a fost secund, iar acum nici nu este in stare sa ia licență de antrenor liga 2.Asta ca să înțelegeți in cine va puneți speranțele de promovare....Enache in 3 ani de zile nu a învins nici măcar o echipă cu care ne luptăm la promovare !
Dubios:
(2 Octombrie 2019, 16:25)
Vouă nu va este rusine ? Plecați cu o zi înainte de meci în deplasare,vă respectați nebunilor ! O sa terminați voi turul pe locul 3 să vedeți ce plângeți că va taie Moraru din buget, așa că profitați cat puteți! Lemnarule ce cauți tu in vestiar la băieți după meci sa faci scandal? Ești antrenor și nu știu eu? Sau l-ai certat pe fitu ca nu a ieșit sa-l blocheze pe caramea și totodată pe al 2lea băiat al tau Manole care s-a dat la o parte sa intre mingea în poartă, că eu așa am văzut ! L-ai adus la echipă pentru a 446 oara și te face cum și când vrea el !
bbb:
(2 Octombrie 2019, 14:33)
Pot spune ca ma numar printre acei suporteri care au fost la stadion si am fost din pura placere ptr fotbalul Slobozean..Asa ca va rugam sa nu trageti alte concluzii gresite

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Vineri 26 Iun 2026
280 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
IPJ Ialomița: Accident rutier, pe DN2A-E60, între două camioane

IPJ Ialomița: Accident rutier, pe DN2A-E60, între două camioane

La data de 24 iunie 2026, în jurul orei 6,00, polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la producerea unui accident de circulație în care au fost implicate două camioane, pe DN2A ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2026, 13:50
(589 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Secțiunea Mica Publicitate
a fost actualizată!
Cele mai noi anunțuri din Ialomița.
Se pot introduce anunțuri on-line!

24 Iunie 2026, 10:15


S-a întâmplat la Ograda: Doi minori, înecați în râul Ialomița!

S-a întâmplat la Ograda: Doi minori, înecați în râul Ialomița!

Pompierii ialomițeni au desfă­șurat încă de duminică, 22 iunie 2026, o amplă acțiune de căutare a doi minori, de 13 și, respectiv 17 ani, înecați în apele râului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2026, 08:20
(3005 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Traficant de droguri, arestat preventiv

Polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, împreună cu procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 18:00
(352 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 167,21 milioane de lei, încasări la bugetul de stat în mai 2026

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în luna mai a anului 2026, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 167,21 milioane ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 12:10
(187 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă pe mai multe străzi din orașul Țăndărei!

Echipele RAJA Constanța intervin marți, 23 iunie 2026, în intervalul orar 10,00-16,00, pentru remedierea unui branșament avariat de pe strada Venus din orașul Țăndărei. Pe durata desfășurării lucrărilor ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 10:30
(316 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 24 Iunie-«Ziua Internațională a Iei», sărbătorită la Sala «Europa»

Miercuri, 24 iunie 2026, de la orele 18,00, la Sala «Europa» din Slobozia, Consiliul Județean Ialomița, prin Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 09:10
(378 vizualizări - 0 comentarii)


Articole pirotehnice comercializate fără autorizație, depistate de jandarmii ialomițeni

Articole pirotehnice comercializate fără autorizație, depistate de jandarmii ialomițeni

Duminică, 22 iunie a.c., în cadrul misiunilor executate cu ocazia desfășurării evenimentului cultural «Drăgaica» din Căzănești, jandarmii ialomițeni au identificat o persoană care comercializa ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2026, 13:15
(366 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la intersecția străzii 1 Decembrie cu Șoseaua București din orașul Țăndărei!

Pentru remedierea unei avarii survenite la nivelul conductei de alimentare cu apă, cu diametrul de 225 mm, de la intersecția străzii 1 Decembrie cu Șoseaua București din orașul Țăndărei, echipele RA ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2026, 12:40
(332 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie în localitatea Țăndărei!

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii survenite la nivelul conductei de alimentare cu apă, cu diametrul de 350 mm, de pe strada Gării din orașul Țăndărei, echipele RAJA Constanța sistează ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2026, 09:55
(450 vizualizări - 0 comentarii)


1097 persoane, angajate prin intermediul AJOFM Ialomița în perioada ianuarie-mai 2026

În primele 5 luni ale anului 2026, ca urmare a implementării Programului Național de Ocupare a Forței de Muncă, prin intermediul AJOFM Ialomița au fost încadrate în muncă 1097 persoane, dintre care 414 femei.  ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2026, 08:25
(432 vizualizări - 0 comentarii)


Nu ratați...

...Secțiunea BÂRFE fiindcă
nici nu știți ce pierdeți! :-)

16 Iunie 2026, 18:10


Slobozia: Expoziția de pictură «TEMPO RUBATO», la Centrul Cultural «Ionel Perlea»

Luni, 15 iunie 2026, la Galeriile «Arcadia» din cadrul Centrului Cultural «Ionel Perlea» va fi vernisată expoziția de pictură «TEMPO RUBATO-natură și proiect», semnată ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2026, 11:20
(1281 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj»

Un bărbat de 51 de ani, din Bărbulești, a fost prins în flagrant delict de polițiștii de investigații criminale din Urziceni, imediat după ce ar fi primit 1000 de euro, bani pretinși prin amenințări ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2026, 10:25
(885 vizualizări - 1 comentariu)


Tânăr din Urziceni, reținut de polițiști pentru infracțiuni rutiere

Un tânăr de 28 de ani, din Urziceni, a fost reținut pentru 24 de ore de polițiștii rutieri ialomițeni după ce a fost depistat la volan deși avea permisul de conducere suspendat. Cercetările au ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2026, 17:20
(1071 vizualizări - 0 comentarii)


Call Center RAJA Constanța

Call Center RAJA Constanța

Interacțiunea cu utilizatorul serviciilor de alimentare cu apă și/sau de canalizare este extrem de importantă pentru RAJA Constanța. De aceea, serviciul Call Center pus la dispoziția acestora vine î ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2026, 12:50
(537 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale și amenzi de peste 132 mii de lei. Peste 1000 kg de produse alimentare, retrase de la comercializare!

În perioada 25 mai5 iunie 2026, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a desfășurat 58 de acțiuni de control în unități din domeniul alimentar, având ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2026, 10:15
(1008 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Căzănești!

Marți, 9 iunie 2026, echipele RAJA Constanța intervin pentru remedierea unui branșament avariat de pe strada Prunului din orașul Căzănești. Astfel, în intervalul orar 09,30-13,00, sunt afectați ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2026, 10:20
(562 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa în localitățile Dridu-Snagov și Moldoveni!

Miercuri, 10 iunie 2026, în intervalul orar 09,00-16,00, RAJA Constanța va sista furnizarea apei în localitățile Dridu-Snagov și Moldoveni, pentru realizarea operațiunilor ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2026, 15:05
(1108 vizualizări - 0 comentarii)


«Pe pământ și pe apă: locuitorii Deltei Dunării acum 6500 de ani», expoziție vernisată la Muzeul Județean Ialomița

Muzeul Județean Ialomița invită publicul pasionat de istorie și patrimoniu să participe joi, 11 iunie 2026, începând cu orele 11,00, la vernisajul expoziției «Pe pământ și pe ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2026, 12:50
(1054 vizualizări - 0 comentarii)


Dosar privind «deținerea ilegală de arme», percheziții la Țăndărei

Dosar privind «deținerea ilegală de arme», percheziții la Țăndărei

Joi, 4 iunie 2026, polițiștii ialomițeni au pus în aplicare 5 mandate de percheziție domiciliară în orașul Țăndărei. Activitățile au fost desfășurate în cadrul unui dosar penal î ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:40
(1459 vizualizări - 0 comentarii)


Soluții digitale de la RAJA Constanța

Soluții digitale de la RAJA Constanța

Pe lângă misiunile principale de a aduce apă de calitate la robinetele tuturor utilizatorilor și de a asigura servicii de canalizare eficiente, o preocupare constantă a societății RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:30
(982 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Reținut pentru consum de alcool la volan și lipsa permisului auto

Polițiștii din Fetești au reținut pentru 24 de ore un bărbat în vârstă de 41 de ani, cercetat pentru săvârșirea infracțiunilor de «conducere a unui vehicul sub influența alcoolului ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:20
(1238 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Mașină de Poliție, vandalizată. Autorii au fost reținuți!

Miercuri, 3 iunie 2026, polițiștii ialomițeni au reținut, pentru 24 de ore, doi bărbați cercetați pentru săvârșirea infracțiunii de «distrugere». Din cercetările efectuate a reieșit ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:00
(2231 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,72%, rata șomajului la sfârșitul lunii aprilie 2026

La sfârșitul lunii aprilie 2026, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4487 de șomeri (din care 2114 femei), rata șomajului fiind ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 11:30
(1246 vizualizări - 0 comentarii)


Informare privind plata facturilor RAJA Constanța prin rețeaua PayPoint

RAJA Constanța informează clienții societății că, urmare a noilor condiții comerciale și operaționale implementate la nivel național de către procesatorul de plăți PayPoint, la achitarea facturilor prin ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2026, 13:20
(1348 vizualizări - 0 comentarii)


Trafic feroviar blocat în zona Fetești din cauza unui accident. O femeie și un copil au fost loviți de tren!

Trafic feroviar blocat în zona Fetești din cauza unui accident. O femeie și un copil au fost loviți de tren!

Luni, 1 iunie 2026, o femeie de aproximativ 70 de ani și un minor de aproximativ 5 ani au fost loviți în plin de trenul InterRegio Constanța-București în timp ce traversau neregulamentar ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2026, 17:00
(3664 vizualizări - 2 comentarii)


Programul RAJA Constanța de 1 Iunie 2026

Casieriile RAJA Constanța și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor fi închise luni, 1 Iunie 2026, cu prilejul Zilei Copilului și Rusaliilor. Abonații societății au ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2026, 10:20
(4185 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Expoziția Absolvenților 2026»

Slobozia: «Expoziția Absolvenților 2026»

Consiliul Județean Ialomița, Muzeul Național al Agriculturii, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, Uniunea Artiștilor Plastici-Filiala Slobozia/Ialomița și Liceul de Arte «Ionel Perlea» ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2026, 15:55
(2002 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Dealer de cocaină, arestat preventiv

Țăndărei: Dealer de cocaină, arestat preventiv

Polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, împreună cu procurorii DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița, au documentat activitatea infracțională a unei persoane, de ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2026, 15:50
(11526 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...