Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

157 de persoane, în izolare la Hotelul «Ialomița» din Amara

#totul va fi bine

157 de persoane, în izolare la Hotelul «Ialomița» din Amara

Hotelul «Ialomița» din Amara este, la solicitarea autorităților județene, al doilea Centru de cazare pentru persoanele aflate în izolare. La acest moment, în hotel sunt cazate 157 de persoane. «Avem capacitatea de a caza 400 de persoane... Să sperăm că nu va fi nevoie să o facem!» a declarat managerul Hotelului «Ialomița», Liviu Ionescu.

Un hotel pentru liniștea noastră Hotelul «Ialomița» din Amara este, începând cu jumătatea lunii martie, cel de-al doilea Centru de cazare pentru persoanele aflate în izolare. Conform informațiilor oficiale, la acest moment în hotel sunt cazate 157 de persoane. Pentru asigurarea condițiilor de izolare, autoritățile județene au adoptat măsuri speciale, perimetrul hotelului fiind păzit de jandarmi. «Avem capacitatea de a caza 400 de persoane... Să sperăm că nu va fi nevoie să o facem!» a declarat managerul Hotelului «Ialomița», Liviu Ionescu. Potrivit aceleiași surse, persoanele aflate în izolare respectă condițiile de izolare și se supun măsurilor impuse de autorități. Majoritatea celor cazați sunt persoane revenite din Italia. Desemnarea Hotelului «Ialomița» drept Centru de izolare s-a făcut cu acordul conducerii TBRCM SA. Liviu Ionescu, managerul Hotelului «Ialomița» din Amara, ne-a mai declarat că nu regretă decizia luată: «Am hotărât să sprijinim eforturile autorităților de a limita riscurile sociale... Firma are 90 de angajați care vin la lucru și care sunt conștienți de situație. Oamenii au decis să muncească și le asigurăm toate condițiile de siguranță care depind de noi!».

1 Aprilie 2020, 14:20 (3762 vizualizări - 6 comentarii)

Citiți și:
Bazele de tratament din Amara au nevoie de turiști
Plajă cu acces restricționat în stațiunea Amara
Lecția de înot de la Laguna Blue

Comentariile cititorilor:


Zaharie:
(13 Iunie 2021, 23:52)
HOTEL IALOMITA -Un hotel sovietic, servire obraznica, pensionarii sunt tratati ca saracii pamantului. O hruba stalinista. SERVICII DE DOI BANI
Nela:
(20 Mai 2021, 00:07)
Dragilor, mai imbunatatiti meniul -este auster si de proasta calitate. Tratament bun, asistente pregatite profesional - insa cam guralive.
Costea:
(11 Mai 2021, 07:36)
nasol hotelul Ialomita din Amara. Mancare foarte proasta, fara gust, ieftineala (pui, parizer). O atmosfera din anii 80 - receptionere obraznice, ospatari agresivi. Am luat bilet prin casa de pensii si nu sint multumit de conditii. nota 4. nu mai vin la voi
Cristea:
(24 Octombrie 2020, 15:15)
tata a fost la tratament balnear in hotelul ialomita din Amara in oct.2020. Mancare proasta si frig in hotel.
ADMINISTRATOREA IONICA obraznica cu pensionarii

Spirt:
(2 Aprilie 2020, 11:36)
Afacere nu gluma ! 157 persoane X 300 lei/zi = 47100 lei /zi Pentru un total de 157 persoane in carantina. 4700 lei X 14 zile de carantina = 659400 lei/ 14 zile pentru 157 persoane. Afacere nu gluma ca banuim ca nu este pomana de la prea fericitul, profesor sau de la varul lui strungar. Tot sa tina pandemia! Intreb si eu pt. un prieten, cine este proprietarul si ce culoare are, verde, lila, bej, maro ? Sau se platesc bani din aia 10 mil. euro adunati din amenzile date pana acum ?
izoleta doar pentru unii:
(2 Aprilie 2020, 10:44)
Desigur,pentru sprijinirea situatiei a luat decizia fostul angajat la ochi albastri,baiatul vesnicului angajat al tv local,oameni cinstiti,cu totii.Nu pentru profit,ca el gazduia pensionarii veniti la tratament(decontare tot cu statul),e obisnuit,stie schema.Bani multi,virati cu intarziere,stie sa gestioneze situatia.Mai sunt hoteluri private in statiune dar ghinion pentru ceilalti proprietari.