Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Orașul Țăndărei, OFICIAL în carantină

Orașul Țăndărei, OFICIAL în carantină

Ministrul Afacerilor Interne, Marcel Vela, a anunțat public faptul că orașul Țăndărei intră oficial în carantină. Decizia a fost luată din cauza nerespectării măsurii izolării la domiciliu de către cetățenii de entie romă. În cadrul unei conferințe de presă, Vela a precizat faptul că 60% din cazurile de COVID-19 înregistrate în Ialomița au fost depistate la Țăndărei. Măsura carantinării orașului Țăndărei a fost prevăzută în textul Ordonanței Militare Nr. 7.

Prevederile Ordonanței Militare Nr. 7 În cadrul conferinței de presă pe care a organizat-o, Marcel Vela, ministrul Afacerilor Interne, a dat citire textului Ordonanței Militare Nr. 7 care prevede intrarea în carantină a orașului Țăndărei. Iată ce a declarat acesta: «În localitatea carantinată vom permite intrarea și ieșirea doar pentru transportul de marfă, pentru aprovizionarea populației și pentru persoanele care nu locuiesc în zona carantinată și care desfășoară activități economice sau în unele domenii cum ar fi ordinea publică, domeniul sanitar, situațiile de urgență, asistența și protecția socială, activitățile judiciare și evident serviciile de utilitate publică, agricultură, furnizării de apă și comunicații. Vreau să anunț cetățenii din Țăndărei că măsurile de verificare, control și acces înspre și dinspre localitatea carantinată se realizează de către structurile personalului Ministerului Afacerilor Interne în colaborare cu cele ale Ministerului Apărării Naționale și că vom aplica legea. Consiliul Județean Ialomița, Primăria vor lua măsuri pentru funcționarea serviciilor de asistență socială vor verifica funcționarea serviciilor de utilități publice, precum și aprovizionarea cu alimente de bază pentru persoanele fără susținători sau altă formă de ajutor pentru persoanele care nu se  pot deplasa de la locuință sau de la gospodărie. Este strict interzisă intrarea și ieșirea din orașul Țăndărei, prin alte zone și căi de acces decât cele publice!». Ministrul Marcel Vela a explicat, de asemenea, că măsura carantinării localității Țăndărei a fost luată din cauza faptului că mulți dintre cetățenii de etnie romă, veniți din diferite țări ale Europei, au refuzat să respecte măsura izolării la domiciliu și s-au plimbat nestingheriți pe străzi sau prin localitățile învecinate. «Din păcate, un alt factor care ne determină să introducem noi ordonanțe militare, este și comportamentul unora dintre cetățeni... Oameni care pur și simplu nu înțeleg cât este de periculos ceea ce fac, atât pentru ei cât și pentru alții. În județul Ialomița, din totalul de 48 de cazuri confirmate pozitiv, 31 sunt din Țăndărei, un procent de peste 60%, iar din totaul de 8 pacienți decedați, 7 sunt tot din Țăndărei. Vă rog pe dumneavoastră să analizați...» a declarat Marcel Vela. Măsura carantinării orașului Țăndărei a fost transmisă autorităților centrale de către reprezentanții Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița. Membrii CJSU Ialomița au luat decizia carantinării orașului din cauza ignoranței cu care unii cetățeni au tratat măsurile stabilite de Guvern privind eliminarea riscului răspândirii epidemiei COVID-19.

4 Aprilie 2020, 17:40 (11048 vizualizări - 32 comentarii)

Citiți și:
Țăndărei: Au fugit din spital și s-au ales cu dosare penale
Dosare penale și amenzi pe numele a 23 de etnici romi din Țăndărei
Orașul Țăndărei iese oficial din carantină!
Carantină 14 zile pentru Axintele, Bărbătescu și Horia din cauza COVID-19
Stelnica: Amendat pentru că nu a respectat măsura carantinei

Comentariile cititorilor:


Tandarean:
(5 Aprilie 2020, 20:46)
Dragule dacopat  e clar ca si dumneata trb.sa mai citesti despre etnia asta. faptul ca traim in aceasta localitate de mult timp, personal m a determinat sa citesc, sa studiez despre ei. Astfel, ca multe lucruri se pot afla. Legat de afirmatia „Țiganul este țigan și în ziua de Paște!” , poti afla ca erau tigani, adica robi fara libertate si in yiua de paste si ca atare ei nu aveau paste.
Sunt multe lucruri si frumoase despre etnia sta. Stii dacopatule, parca esti bolnav psihic, ca imnul Romaniei , melorida e compusa de un tigan? srtii ca mari valori ale culturii, stiintei si scenei politice romanesti de demult erau de origine tiganeasca. Stii ca unii dintre cei care au creat constiinta nationala la romani au fost tigani???? stii despre respectul si aprecierea exprimata de marele Eminescu?? 
Erau vremuri cand oamenii cu adevarat erau educati cu stiinta de carte. Acum,,,,yero.
Asociem boala cu o etnie? e grav. Statul este incapabil. Prostul politisit de la Bucuresti a infectat 500 de oameni. alt prost la Suceava a facut sa moara deja oameni. Nu erau tigani.
Problemele de la Tandarei se cunosc de yeci de ani. Ce au facut pșloticienii locali? Pe ei sa i intrebam de ce sunt asa tiganii. Stiti cate case de ale lor sunt case de rugaciune? de ce asta? Cei pe care tot noi i am ales...PSD 
Despre tiganii din Tandarei...se pot spune multe lucruri RELE. Dar atentie dacopatule psihic, etnia asta nu toata e virusata...
Români dacopați:
(5 Aprilie 2020, 18:51)
Există la poporul român foarte multe „vorbe de duh”, izvorâte din înțelepciunea proverbială. filozofică și populară a celor care locuiesc în această țară, numită România.Astfel de-a lungul veacurilor au apărut maxime. zicători. proverbe. bancuri etc.creații ale unor oameni înțelepți. care prin forța cuvintelor alese cu grijă, dau naștere unor mesaje care „prind” foarte repede în mediul social, devenind puncte de reper și constatări definitorii. Acest lucru este valabil și la alte popoare, dar eu mă voi referi la maxime specifice poporului romăn. Referitor la etnia rromă există o maximă care sună așa: „Țiganul este țigan și în ziua de Paște!” Este o observație foarte dură cu un mesaj devastator. Deci, nu mai este nimic de făcut! Realitatea este mai mult decât edificatoare! Poporul român face parte din U.E., dar atât înainte cât și după aderarea României la Familia Europeană, pentru occidentali există percepția că noi -- românii -- suntem „țiganii Europei”! S-au făcut niște eforturi ale unora de pe aici, explicând că observația de mai sus este nefericită și este atribuită tuturor românilor din cauza edniei rrome care face parte din Diaspora Românească existentă și legală în unele țări din Europa, dar ne face de râs prin comportamentul deviant și iresponsabil din acele țări! Suntem noi românii „țiganii Europei” și pe deasupra, rasiști? Mai degrabă aș spune că suntem toleranți, dar nici pe departe prietenoși și ospitalieri așa cum se spune adeseori! M-aș bucura dacă sensul expresiei „țiganii Europei” ar fi de „români nesuferiți” și poate așa mai treacă-meargă! Dacă ar fi așa, atunci românii get-beget pot spune despre țigani că sunt niște „persoane nesuferite”, fără să fim plini de ură și să îndemnăm la atitudini care zgândărite pot duce la evenimente ce cu greu mai pot fi stăpânite! Țiganii au suferit pe teritoriul României atât în trecutul îndepărtat cât și în cel apropiat. 
Flory :
(5 Aprilie 2020, 17:58)
Buna! Sunt de acord cu tot ce ati spus toti, chiar daca, unii au facut haz de necaz. Nu avem ce sa facem!!!!!! Nu-i vedeti cum sfideaza tot?  Sa ne ferim noi, pentru noi si ai nostri, sa respectam regulile si sper ca se va termina cat de curand. Vedem dupa 1 Mai. Sanatate si responsabilitate!!!!!
Tandarean:
(5 Aprilie 2020, 13:52)
Draga @ Lia n e vorba despre cum se numesc tiganii. Vorbim despre comportamentul lor antisocial un comportament pe care il au din cauza educatiei . astia sunt. din pacate societatea, statul a incurajat asa ceva. omul e asa din educatia avuta.
Legat de cum se numesc ei adevarul este ca daca citesti mai mult vei afla ca acesta e adevarul.in limba lor ei isi spun romi nu tigani asa cum nnoi in limba romana ne spunem romani si nu vlahi sau ghiauri sau altfel.
Citeste ca asa te vei lumina.altfel ramanem prosti in continuare s incapabili sa analizam realitati. Mai ieri madam primarita zicea ca totul e sub control desi toata lumea ii transmitea ca oamnii astia nu respecta nimic. Dar e mai bine sa fim asa ca sa nu pierdem la alegeri. PSD ul a fost groparul tarii asteia dupa 1990 pana in prezent,.
#pasajladrajna:
(5 Aprilie 2020, 13:40)
Ce spuneți despre reintroducerea votului cenzitar?
Tandarei:
(5 Aprilie 2020, 13:29)
Perioada patimilor și frustrărilor politice.Multi omit perioada dificila prin care trece orașul.Sa nu mai vorbim ca suntem in postul Pastelui.Pai mai fariseilor dacă sa propus testarea de către primar a celor izolați la domiciliu ,înseamnă ca erau testați doar țiganii sau toți cei 400 (romani și țigani)Uitam ca toți suntem oameni și acum ar trebui sa ne ajutam.De ce nu spune nimeni ca marea majoritate din cei infestati au venit cu virusul din Italia,Spania.....Dacă erau băgați de la vama in carantina se mai ajungea aici(de ce măsura sa luat așa târziu)Întreb și eu....pentru cine trebuie sa auda(ma refer la cei ce postează aiurea)
#pasajladrajna:
(5 Aprilie 2020, 12:52)
@lia: gresit, românii sunt cel mai tolerant popor. Au niste păreri fixe cu privire la ruși și romi dar le exprimă doar ocazional. Dacopați? Hai să fim serioși. Cu toate că, dacă stăm să gândim, romanii au fost aici doar in treacăt. Romanii făceau drumuri, poduri, terme. Noi nu reușim să facem un amărât de pod peste Ialomița. O sursă pentru acele sondaje?
@lia:
(5 Aprilie 2020, 12:34)
Romanii nu sunt rasisti, sunt doar mamaligi care se plang pe la colturi. Daca celelalte etnii si-ar vedea de treaba lor si nu i-ar trata pe romani ca pe sclavii lor am convietui civilizat. Dar tiganii (ca asta e denumirea lor, nu rromi) in afara de a ne fura, talhari, insela, umili, deranja si a trai ca niste paraziti din banii nostri, nu fac altceva; sunt foarte putini cei care s-au educat si muncesc cinstit. Nu ai cum sa-i integrezi pentru ca ei au smecheria in sange. Deci, Lia, nu suntem rasisti, dar ne-am saturat sa ne tot calcati in picioare. Iar cealalta etnie din centrul tarii, aia care vor autonomie, personal le recomand sa se mute in tara vecina situata la vest de Romania; vorbesc aceeasi limba, impartasesc aceleasi valori si urasc la fel de mult romanii, deci, ce-i mai retine la noi? Mutati-va fratilor ca acolo e mult mai bine.
Politicienii nostri vor fi la fel de iresponsabili ca si pana acum, iar primarii astia care au pactizat cu tiganii pentru voturi vor face la fel inn continuare. Doar daca ne trezim din adormirea asta si iesim la vot putem schimba ceva, punand in fruntea localitatilor si tarii oameni curati, nu slugi ai interlopilor.
Cetățean din Tandarei:
(5 Aprilie 2020, 11:07)
Vela si toti ceilalti stiti de ce s asa tiganii din Tandarei? o mica reflecție va rog. Stiti ca multi au casele drept locuri de rugaciune.da? Ma rog cine le a facilitat asta? Cine ia invatat? va spune toata lume- cei care conduc. Si ti ca de zeci de ani se știa in Romania si mai ales în Tandarei ca duc copii la cerșit? Cine credeti ca ia ajutat? .... suntem asa cum ne este mai bine si formeaza tara in care trăim. Culmea e ca in mare masura occidentul ii reducă si le impune respectarea legilor. La noi? acum PSD Tandarei e in suferinta mare. Golanii si curbele politice ne au distrus nu analfabetii . De ce deșteaptă de primărita nu a luat de la început masuri ferme? - mereu zicea: la Tandarei lucrurile stau bine. Prostii ăștia au distrus tot.
cetatean:
(5 Aprilie 2020, 10:48)
e cam târziu...toată lumea și a văzut doar interesul personal...inclusiv cei care acum, vor nu vor, sunt in in linia întâi...acolo ar fi trebuit să fie mereu..să lucreze și preventiv...să strige că nu au cu ce lucra, că nu au dotări cu foarte mult timp in urma...au fost lăsați de capul lor...este normal că nu le a fost frica de nimic....justiția i a achitat...educație, sanatate, siguranță cetățeanului obișnuit...să evalueze fiecare...
Coruptia ucide:
(5 Aprilie 2020, 09:45)
RROMI di Țăndărei au scăpat (cu ajutorul justiției coruote din România)de sute de dosare penale,inclusiv cel mai mediatizat -trafic de carne vie îceput în Marea Britanie și ingropat în România,vor scăpa și de COVIT 19 și apoi să vedeți cum se vor comporta-furturi,jafuri,trafic,cămătărie și ajutoare sociale la greu(are vilă omul și doar apa,curentul ,căldura și gazele îl costă 3000 de lei ,asa că români la muncă)
lia:
(5 Aprilie 2020, 03:42)
Românii sunt rasiști.  Și dacopați .Așa arată sondajele.
Răduță Aurelian-Constantin:
(5 Aprilie 2020, 03:12)
@Nero! Succes cu cea ce tu ai spus. Să nu muriți, dar stați cuminți deoarece autoritățile sunt puși pe fapte mari împotriva poporului român. Dacă respectați carantinarea și să trecem peste acest obstacol militar. Atunci puteți pleca din nou din românia și atunci putem avea și noi libertatea de mișcare. Așa nu mai suntem nici noi privați de libertate. Cu căt se creează mai multe probleme în cea ce privește COVID -19, cu atât ne ține și pe noi, dar și pe voi în restricții și privare de libertate. Orice român din țară, se simte ca la închisoare. Acum la ora actuală, sa ști că nu ne diferențiem față de cei închiși. Diferența dintre noi toți, adică poporul român unde și voi faceți parte bineîțeles și ceilalți închiși, sunt doar gratiile. Urât din partea autorităților și felul cum ne tratează pe noi români.
Vela:
(5 Aprilie 2020, 01:38)
Interzicem zborurile ciorilor în și dinpre Țăndărei.
Nero:
(4 Aprilie 2020, 21:28)
Eu Covid 19 am vorbit cu cei ce  au putere în acest oraș și am hotărât : se interzice decesul în cadrul comunității rome din Tandarei din acest moment și până când tot ei vor avea puterea. În condițiile în care vor pierde puterea , eu Covid 19 va promit ca voi reveni și praful se va alege de toți cei care cred ca pot stăpâni acest oraș cu excepția nasului meu Marian B și a finului meu RG Cristian.   

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Sâmbătă 08 Aug 2026
228 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Adolescentă de 16 ani, lovită pe trecerea de pietoni de un șofer băut

O adolescentă de 16 ani, din Amara, a fost luni, 17 octombrie, victima unui accident de circulație. Tînăra încerca să traverseze strada pe o trecerea de pietoni de pe bulevardul Unirii, din Slobozia, cînd ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2011, 18:24
(8615 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


DGFP Ialomița: 1,8 milioane lei, colectate prin răspundere în solidar

«În conformitate cu prevederile Codului de Procedură Fiscală, la nivelul Direcței Generale a Finanțelor Publice Ialomița s-au intensificat acțiunile de angajare a răspunderii solidare în cazul debitorilor ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2011, 18:23
(7675 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Metoda «șmen» face victime printre vînzătoare

Un grup de patru persoane, cu vîrste cuprinse între 16 și 33 ani, a fost depistat de polițiștii Secției 3 Rurală Stelnica. Cei patru sînt autorii a două furturi comise la Movila. Potrivit polițiștilor, ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2011, 18:22
(9073 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Cu porcii la tîrg doar cu avizul medicului veterinar

Medicii sanitari veterinari atrag atenția că, în perioada 1 noiembrie-15 mai a.c., potrivit legislației, crescătorii de porci pot merge în tîrgurile autorizate să-și vîndă animalele vii. «Mișcarea porcinelor ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2011, 18:20
(13090 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: Accident produs de alcool și neacordare de prioritate

Luni, 17 octombrie, la Gheorghe Doja s-a produs un accident de circulație. Pe scurt, incidentul s-a produs în timp ce un bărbat, de 40 ani, din localitate, aflat la volanul unui autoturism nu a acordat ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2011, 18:07
(9017 vizualizări - 0 comentarii)


Copil dispărut din Constanța, găsit la Fetești

Luni, 17 octombrie, o echipa de siguranță publică polițist-jandarm, din Fetești, a depistat pe strada Călărași, din localitate, un minor, care în momentul observării echipajului de poliție, a încercat să ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2011, 18:05
(9859 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: «Adolescenții condamnă etnobotanicele!», campanie de prevenire

«Direcția Județeană pentru Tineret și Sport Ialomița și Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița și-au canalizat atenția către prevenirea consumului de substanțe și/sau produse etnobotanice în rîndul ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2011, 18:03
(8302 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 25 octombrie, ultima zi pentru depunerea formularelor de obligații fiscale

25 octombrie este ultima zi cînd contribuabilii își pot îndeplini obligațiile de depunerea a formularelor obligatorii. Astfel, potrivit Direcției Generale a Finanțelor Publice, contribuabilii trebuie să ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2011, 18:01
(11354 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Hoți de sămînță de grîu

Vineri, 21 octombrie, polițiștii ialomițeni au prins, între localitățile Maltezi și Cegani, doi tineri de 34, respectiv 30 ani, ambii din comuna Stelnica, care se deplasau pe biciclete. Fiecare dintre cei ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2011, 08:54
(8341 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Început de săptămînă cu șoferi depistați beți la volan

Luni, 17 octombrie, polițiștii au prins în trafic, pe raza județului, doi bărbați, domiciliați în Slobozia, respectiv Dridu, care se deplasau la volanul mașinilor personale, deși se aflau sub influența ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 16:30
(10211 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Beat fiind la volan, a lovit trei mașini parcate

Un bărbat de 24 ani a lovit duminică, 16 octombrie, trei autoturisme care se aflau parcate pe strada Ialomiței, din Slobozia. Potrivit polițiștilor, conducătorul auto a fost testat cu aparatul Drager, dispozitivul ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 16:27
(12322 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Copii de 13-14 ani, hoți de fier vechi

Cinci minori cu vîrste cuprinse între 13 și 14 ani, toți din Țăndărei, au fost prinși de polițiști, duminică, 16 octombrie, în timp ce transportau mai multe bucăți de tablă. În urma verificărilor efectuate ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 16:09
(11021 vizualizări - 1 comentariu)


Fierbinți-Tîrg: Cazan de țuică, furat de hoți

Un bătrîn de 75 ani din Fierbinți-Tîrg a alertat polițiștii din localitate despre faptul că, în ziua de 10 octombrie, hoții i-au furat un cazan de alcool și răcitorul acestuia, ambele din cupru, în valoare ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 16:08
(17600 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Șoferiță fără permis

O tînără de 18 ani a fost prinsă de polițiști, în trafic, conducînd o mașină deși nu poseda permis de conducere. S-a întîmplat sîmbătă, 15 octombrie, la Amara, polițiștii constatînd că mașina îi fusese ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 16:08
(10221 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Call-center pentru cei ce lucrează sau vor să lucreze în Spania

Persoanele care doresc informații despre noile reglementări privind piața muncii din Spania, precum și cei care lucrează deja în această țară au, începînd cu data de 6 octombrie a.c., un serviciu de call ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:57
(14837 vizualizări - 0 comentarii)


Rădulești: A fost lovită de un scuter

Sîmbătă, 15 octombrie, Poliția a fost sesizată că pe raza localității Rădulești s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Pe scurt, în timp ce o femeie de 41 ani, din Rădulești ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:53
(8950 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Peste 18 mii de ialomițeni au redirecționat 2% din impozitul pe venit

Potrivit datelor statistice ale Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița, la nivelul județului, peste 18,5 mii de contribuabili au redirecționat 2% din impozitul pe venit aferent anului 2010. Procentual ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:52
(13047 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 67500 lei

În perioada 14-16 octombrie, polițiștii Serviciului Rutier au desfășurate o serie de acțiuni pentru prevenirea evenimentelor rutiere. Pentru neregulile constatate în trafic polițiștii rutieri au aplicat ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:45
(11249 vizualizări - 0 comentarii)


Roșiori: Fără permis și băut, la volan

Deși nu avea permis de conducere, un bărbat de 38 ani, din Roșiori, a fost prins de polițiști conducînd o mașină pe raza comunei Movilița. Mai mult, individul se afla sub influența băuturilor alcoolice ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:41
(9959 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii la Ciocîrlia și Adîncata

Sîmbătă, 15 octombrie, pompierii militari au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu izbucnit la locuința unui cetățean din localitatea Ciocîrlia. Focul s-a produs cel mai probabil ca ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:40
(12796 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A pătruns pe contrasens și s-a izbit frontal de un autoturism

Un bărbat de 64 ani, pasager într-un autoturism implicat într-un accident rutier, a fost rănit și transportat la Spitalul din Fetești pentru îngrijiri medicale. S-a întîmplat vineri, 14 octombrie, pe D ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:37
(12153 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Urziceni: Acțiune a Poliției

Efective sporite de polițiști din Urziceni au desfășurat în zilele de 14 și 15 octombrie, o serie de acțiuni în sistem integrat dar și controale în locurile și zonele de interes operativ din mediul urban ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:35
(9794 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Produse contrafăcute la «Sărbătorilor Toamnei»

În zilele de 14 și 15 octombrie, polițiștii feteșteni au vegheat la buna desfășurare a «Sărbătorilor Toamnei», ediția a II-a 2011. În cadrul activităților desfășurate, polițiștii au legitimat peste 110 ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:31
(8842 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 800 de locuri de muncă în Spania

Șomerii ialomițeni au din nou o șansă. Spania a publicat 800 de posturi vacante pentru cules de căpșuni. Durata contractului va fi de 3 luni, cu un program de lucru de 6,5 ore/zi, 39 de ore pe săptămînă ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2011, 17:08
(15623 vizualizări - 4 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie gratuită de vaccinare antirabică

Potrivit unui comunicat de presă al Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, «vaccinarea antirabică se realizează după efectuarea catagrafiei, o dată pe an, în perioada octombrie ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2011, 17:06
(12597 vizualizări - 2 comentarii)


Coșereni: Copil de 10 ani, lovit pe trecerea de pietoni

Un copil de doar 10 ani a fost lovit pe trecerea de pietoni de o mașină. S-a întîmplat joi, 13 octombrie, la Coșereni. Astfel, un tînăr de 25 ani, din Sinaia, în timp conducea un autoturism din direcția ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2011, 17:03
(10019 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: «Cuțitarul» din Gîrbovi

Joi, 13 octombrie, polițiști din Urziceni, în colaborare cu jandarmi au desfășurat o acțiune pe linia prevenirii faptelor de natură a tulbura ordinea și liniștea publică. În cadrul activităților, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2011, 17:03
(9539 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni cuțitar


Urziceni: La volan cu permisul suspendat

Joi, 13 octombrie a.c., o patrulă de siguranță publică a oprit pentru un control de rutină, la Urziceni, un autoturism condus de un bărbat de 40 ani, din Bărbulești. În urma verificării suplimentare, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2011, 17:02
(8537 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Copii de 15 și 16 ani, hoți din locuințe

Doi minori de 15, respectiv 16 ani, au fost prinși de polițiști, miercuri, 12 octombrie, în comuna Maia, în timp ce săreau gardul din curtea unei locuințe. Din verificările efectuate, polițiștii au stabilit ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2011, 14:59
(10722 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Maia hoț furt


Gheorghe Doja: Bulgari, vînzători ambulanți de drujbe

Un bulgar de 39 ani a fost oprit în trafic miercuri, 12 octombrie, de către polițiștii din Gheorghe Doja. În urma verificărilor, în habitaclul autoturismului polițiștii au depistat cinci drujbe, pentru ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2011, 14:58
(10072 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
ciumpalacul în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița @PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Mary în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița #pasajladrajna în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Cetatean în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă SPERANȚA în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! gica în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Gigel în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere cetatean în Costul «ipocriziei politice» în opinia deputatului PSD Ștefan Țintă: blocarea fondurilor PNRR din rațiuni de partid!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...