Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Orașul Țăndărei, OFICIAL în carantină

Orașul Țăndărei, OFICIAL în carantină

Ministrul Afacerilor Interne, Marcel Vela, a anunțat public faptul că orașul Țăndărei intră oficial în carantină. Decizia a fost luată din cauza nerespectării măsurii izolării la domiciliu de către cetățenii de entie romă. În cadrul unei conferințe de presă, Vela a precizat faptul că 60% din cazurile de COVID-19 înregistrate în Ialomița au fost depistate la Țăndărei. Măsura carantinării orașului Țăndărei a fost prevăzută în textul Ordonanței Militare Nr. 7.

Prevederile Ordonanței Militare Nr. 7 În cadrul conferinței de presă pe care a organizat-o, Marcel Vela, ministrul Afacerilor Interne, a dat citire textului Ordonanței Militare Nr. 7 care prevede intrarea în carantină a orașului Țăndărei. Iată ce a declarat acesta: «În localitatea carantinată vom permite intrarea și ieșirea doar pentru transportul de marfă, pentru aprovizionarea populației și pentru persoanele care nu locuiesc în zona carantinată și care desfășoară activități economice sau în unele domenii cum ar fi ordinea publică, domeniul sanitar, situațiile de urgență, asistența și protecția socială, activitățile judiciare și evident serviciile de utilitate publică, agricultură, furnizării de apă și comunicații. Vreau să anunț cetățenii din Țăndărei că măsurile de verificare, control și acces înspre și dinspre localitatea carantinată se realizează de către structurile personalului Ministerului Afacerilor Interne în colaborare cu cele ale Ministerului Apărării Naționale și că vom aplica legea. Consiliul Județean Ialomița, Primăria vor lua măsuri pentru funcționarea serviciilor de asistență socială vor verifica funcționarea serviciilor de utilități publice, precum și aprovizionarea cu alimente de bază pentru persoanele fără susținători sau altă formă de ajutor pentru persoanele care nu se  pot deplasa de la locuință sau de la gospodărie. Este strict interzisă intrarea și ieșirea din orașul Țăndărei, prin alte zone și căi de acces decât cele publice!». Ministrul Marcel Vela a explicat, de asemenea, că măsura carantinării localității Țăndărei a fost luată din cauza faptului că mulți dintre cetățenii de etnie romă, veniți din diferite țări ale Europei, au refuzat să respecte măsura izolării la domiciliu și s-au plimbat nestingheriți pe străzi sau prin localitățile învecinate. «Din păcate, un alt factor care ne determină să introducem noi ordonanțe militare, este și comportamentul unora dintre cetățeni... Oameni care pur și simplu nu înțeleg cât este de periculos ceea ce fac, atât pentru ei cât și pentru alții. În județul Ialomița, din totalul de 48 de cazuri confirmate pozitiv, 31 sunt din Țăndărei, un procent de peste 60%, iar din totaul de 8 pacienți decedați, 7 sunt tot din Țăndărei. Vă rog pe dumneavoastră să analizați...» a declarat Marcel Vela. Măsura carantinării orașului Țăndărei a fost transmisă autorităților centrale de către reprezentanții Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița. Membrii CJSU Ialomița au luat decizia carantinării orașului din cauza ignoranței cu care unii cetățeni au tratat măsurile stabilite de Guvern privind eliminarea riscului răspândirii epidemiei COVID-19.

4 Aprilie 2020, 17:40 (10917 vizualizări - 32 comentarii)

Citiți și:
Țăndărei: Au fugit din spital și s-au ales cu dosare penale
Dosare penale și amenzi pe numele a 23 de etnici romi din Țăndărei
Orașul Țăndărei iese oficial din carantină!
Carantină 14 zile pentru Axintele, Bărbătescu și Horia din cauza COVID-19
Stelnica: Amendat pentru că nu a respectat măsura carantinei

Comentariile cititorilor:


Tandarean:
(5 Aprilie 2020, 20:46)
Dragule dacopat  e clar ca si dumneata trb.sa mai citesti despre etnia asta. faptul ca traim in aceasta localitate de mult timp, personal m a determinat sa citesc, sa studiez despre ei. Astfel, ca multe lucruri se pot afla. Legat de afirmatia „Țiganul este țigan și în ziua de Paște!” , poti afla ca erau tigani, adica robi fara libertate si in yiua de paste si ca atare ei nu aveau paste.
Sunt multe lucruri si frumoase despre etnia sta. Stii dacopatule, parca esti bolnav psihic, ca imnul Romaniei , melorida e compusa de un tigan? srtii ca mari valori ale culturii, stiintei si scenei politice romanesti de demult erau de origine tiganeasca. Stii ca unii dintre cei care au creat constiinta nationala la romani au fost tigani???? stii despre respectul si aprecierea exprimata de marele Eminescu?? 
Erau vremuri cand oamenii cu adevarat erau educati cu stiinta de carte. Acum,,,,yero.
Asociem boala cu o etnie? e grav. Statul este incapabil. Prostul politisit de la Bucuresti a infectat 500 de oameni. alt prost la Suceava a facut sa moara deja oameni. Nu erau tigani.
Problemele de la Tandarei se cunosc de yeci de ani. Ce au facut pșloticienii locali? Pe ei sa i intrebam de ce sunt asa tiganii. Stiti cate case de ale lor sunt case de rugaciune? de ce asta? Cei pe care tot noi i am ales...PSD 
Despre tiganii din Tandarei...se pot spune multe lucruri RELE. Dar atentie dacopatule psihic, etnia asta nu toata e virusata...
Români dacopați:
(5 Aprilie 2020, 18:51)
Există la poporul român foarte multe „vorbe de duh”, izvorâte din înțelepciunea proverbială. filozofică și populară a celor care locuiesc în această țară, numită România.Astfel de-a lungul veacurilor au apărut maxime. zicători. proverbe. bancuri etc.creații ale unor oameni înțelepți. care prin forța cuvintelor alese cu grijă, dau naștere unor mesaje care „prind” foarte repede în mediul social, devenind puncte de reper și constatări definitorii. Acest lucru este valabil și la alte popoare, dar eu mă voi referi la maxime specifice poporului romăn. Referitor la etnia rromă există o maximă care sună așa: „Țiganul este țigan și în ziua de Paște!” Este o observație foarte dură cu un mesaj devastator. Deci, nu mai este nimic de făcut! Realitatea este mai mult decât edificatoare! Poporul român face parte din U.E., dar atât înainte cât și după aderarea României la Familia Europeană, pentru occidentali există percepția că noi -- românii -- suntem „țiganii Europei”! S-au făcut niște eforturi ale unora de pe aici, explicând că observația de mai sus este nefericită și este atribuită tuturor românilor din cauza edniei rrome care face parte din Diaspora Românească existentă și legală în unele țări din Europa, dar ne face de râs prin comportamentul deviant și iresponsabil din acele țări! Suntem noi românii „țiganii Europei” și pe deasupra, rasiști? Mai degrabă aș spune că suntem toleranți, dar nici pe departe prietenoși și ospitalieri așa cum se spune adeseori! M-aș bucura dacă sensul expresiei „țiganii Europei” ar fi de „români nesuferiți” și poate așa mai treacă-meargă! Dacă ar fi așa, atunci românii get-beget pot spune despre țigani că sunt niște „persoane nesuferite”, fără să fim plini de ură și să îndemnăm la atitudini care zgândărite pot duce la evenimente ce cu greu mai pot fi stăpânite! Țiganii au suferit pe teritoriul României atât în trecutul îndepărtat cât și în cel apropiat. 
Flory :
(5 Aprilie 2020, 17:58)
Buna! Sunt de acord cu tot ce ati spus toti, chiar daca, unii au facut haz de necaz. Nu avem ce sa facem!!!!!! Nu-i vedeti cum sfideaza tot?  Sa ne ferim noi, pentru noi si ai nostri, sa respectam regulile si sper ca se va termina cat de curand. Vedem dupa 1 Mai. Sanatate si responsabilitate!!!!!
Tandarean:
(5 Aprilie 2020, 13:52)
Draga @ Lia n e vorba despre cum se numesc tiganii. Vorbim despre comportamentul lor antisocial un comportament pe care il au din cauza educatiei . astia sunt. din pacate societatea, statul a incurajat asa ceva. omul e asa din educatia avuta.
Legat de cum se numesc ei adevarul este ca daca citesti mai mult vei afla ca acesta e adevarul.in limba lor ei isi spun romi nu tigani asa cum nnoi in limba romana ne spunem romani si nu vlahi sau ghiauri sau altfel.
Citeste ca asa te vei lumina.altfel ramanem prosti in continuare s incapabili sa analizam realitati. Mai ieri madam primarita zicea ca totul e sub control desi toata lumea ii transmitea ca oamnii astia nu respecta nimic. Dar e mai bine sa fim asa ca sa nu pierdem la alegeri. PSD ul a fost groparul tarii asteia dupa 1990 pana in prezent,.
#pasajladrajna:
(5 Aprilie 2020, 13:40)
Ce spuneți despre reintroducerea votului cenzitar?
Tandarei:
(5 Aprilie 2020, 13:29)
Perioada patimilor și frustrărilor politice.Multi omit perioada dificila prin care trece orașul.Sa nu mai vorbim ca suntem in postul Pastelui.Pai mai fariseilor dacă sa propus testarea de către primar a celor izolați la domiciliu ,înseamnă ca erau testați doar țiganii sau toți cei 400 (romani și țigani)Uitam ca toți suntem oameni și acum ar trebui sa ne ajutam.De ce nu spune nimeni ca marea majoritate din cei infestati au venit cu virusul din Italia,Spania.....Dacă erau băgați de la vama in carantina se mai ajungea aici(de ce măsura sa luat așa târziu)Întreb și eu....pentru cine trebuie sa auda(ma refer la cei ce postează aiurea)
#pasajladrajna:
(5 Aprilie 2020, 12:52)
@lia: gresit, românii sunt cel mai tolerant popor. Au niste păreri fixe cu privire la ruși și romi dar le exprimă doar ocazional. Dacopați? Hai să fim serioși. Cu toate că, dacă stăm să gândim, romanii au fost aici doar in treacăt. Romanii făceau drumuri, poduri, terme. Noi nu reușim să facem un amărât de pod peste Ialomița. O sursă pentru acele sondaje?
@lia:
(5 Aprilie 2020, 12:34)
Romanii nu sunt rasisti, sunt doar mamaligi care se plang pe la colturi. Daca celelalte etnii si-ar vedea de treaba lor si nu i-ar trata pe romani ca pe sclavii lor am convietui civilizat. Dar tiganii (ca asta e denumirea lor, nu rromi) in afara de a ne fura, talhari, insela, umili, deranja si a trai ca niste paraziti din banii nostri, nu fac altceva; sunt foarte putini cei care s-au educat si muncesc cinstit. Nu ai cum sa-i integrezi pentru ca ei au smecheria in sange. Deci, Lia, nu suntem rasisti, dar ne-am saturat sa ne tot calcati in picioare. Iar cealalta etnie din centrul tarii, aia care vor autonomie, personal le recomand sa se mute in tara vecina situata la vest de Romania; vorbesc aceeasi limba, impartasesc aceleasi valori si urasc la fel de mult romanii, deci, ce-i mai retine la noi? Mutati-va fratilor ca acolo e mult mai bine.
Politicienii nostri vor fi la fel de iresponsabili ca si pana acum, iar primarii astia care au pactizat cu tiganii pentru voturi vor face la fel inn continuare. Doar daca ne trezim din adormirea asta si iesim la vot putem schimba ceva, punand in fruntea localitatilor si tarii oameni curati, nu slugi ai interlopilor.
Cetățean din Tandarei:
(5 Aprilie 2020, 11:07)
Vela si toti ceilalti stiti de ce s asa tiganii din Tandarei? o mica reflecție va rog. Stiti ca multi au casele drept locuri de rugaciune.da? Ma rog cine le a facilitat asta? Cine ia invatat? va spune toata lume- cei care conduc. Si ti ca de zeci de ani se știa in Romania si mai ales în Tandarei ca duc copii la cerșit? Cine credeti ca ia ajutat? .... suntem asa cum ne este mai bine si formeaza tara in care trăim. Culmea e ca in mare masura occidentul ii reducă si le impune respectarea legilor. La noi? acum PSD Tandarei e in suferinta mare. Golanii si curbele politice ne au distrus nu analfabetii . De ce deșteaptă de primărita nu a luat de la început masuri ferme? - mereu zicea: la Tandarei lucrurile stau bine. Prostii ăștia au distrus tot.
cetatean:
(5 Aprilie 2020, 10:48)
e cam târziu...toată lumea și a văzut doar interesul personal...inclusiv cei care acum, vor nu vor, sunt in in linia întâi...acolo ar fi trebuit să fie mereu..să lucreze și preventiv...să strige că nu au cu ce lucra, că nu au dotări cu foarte mult timp in urma...au fost lăsați de capul lor...este normal că nu le a fost frica de nimic....justiția i a achitat...educație, sanatate, siguranță cetățeanului obișnuit...să evalueze fiecare...
Coruptia ucide:
(5 Aprilie 2020, 09:45)
RROMI di Țăndărei au scăpat (cu ajutorul justiției coruote din România)de sute de dosare penale,inclusiv cel mai mediatizat -trafic de carne vie îceput în Marea Britanie și ingropat în România,vor scăpa și de COVIT 19 și apoi să vedeți cum se vor comporta-furturi,jafuri,trafic,cămătărie și ajutoare sociale la greu(are vilă omul și doar apa,curentul ,căldura și gazele îl costă 3000 de lei ,asa că români la muncă)
lia:
(5 Aprilie 2020, 03:42)
Românii sunt rasiști.  Și dacopați .Așa arată sondajele.
Răduță Aurelian-Constantin:
(5 Aprilie 2020, 03:12)
@Nero! Succes cu cea ce tu ai spus. Să nu muriți, dar stați cuminți deoarece autoritățile sunt puși pe fapte mari împotriva poporului român. Dacă respectați carantinarea și să trecem peste acest obstacol militar. Atunci puteți pleca din nou din românia și atunci putem avea și noi libertatea de mișcare. Așa nu mai suntem nici noi privați de libertate. Cu căt se creează mai multe probleme în cea ce privește COVID -19, cu atât ne ține și pe noi, dar și pe voi în restricții și privare de libertate. Orice român din țară, se simte ca la închisoare. Acum la ora actuală, sa ști că nu ne diferențiem față de cei închiși. Diferența dintre noi toți, adică poporul român unde și voi faceți parte bineîțeles și ceilalți închiși, sunt doar gratiile. Urât din partea autorităților și felul cum ne tratează pe noi români.
Vela:
(5 Aprilie 2020, 01:38)
Interzicem zborurile ciorilor în și dinpre Țăndărei.
Nero:
(4 Aprilie 2020, 21:28)
Eu Covid 19 am vorbit cu cei ce  au putere în acest oraș și am hotărât : se interzice decesul în cadrul comunității rome din Tandarei din acest moment și până când tot ei vor avea puterea. În condițiile în care vor pierde puterea , eu Covid 19 va promit ca voi reveni și praful se va alege de toți cei care cred ca pot stăpâni acest oraș cu excepția nasului meu Marian B și a finului meu RG Cristian.   

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Vineri 07 Aug 2026
242 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
TIR furat din Slobozia, descoperit la Ștefănești- Ilfov

TIR furat din Slobozia, descoperit la Ștefănești- Ilfov

Autotractorul unei firme slobozene, furat în data de 1 mai, a fost descoperit ieri, 11 mai, în localitatea Ștefănești-Ilfov. În urma verificărilor, polițiștii au stabilit drept suspect principal al furtului ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 13:24
(8129 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt TIR


Fetești: Doi bătrîni, victime ale unei înșelăciuni

Doi bătrîni din Fetești au căzut victimele unei înșelăciuni. Profitînd de naivitatea oamenilor, două hoațe le-au furat toții banii din locuință.
Joi, 12 mai, polițiștii feteșteni au fost alarmați asupra ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 13:17
(10093 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Minor, autor al mai multor furturi

Un minor de 17 ani este cercetat penal pentru furt calificat, după ce polițiștii au stabilit că este autorul unui furt din Munteni Buzău. Fapta a fost reclamată polițiștilor, miercuri, 11 mai, de către ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 12:21
(9073 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru braconaj

Polițiștii ialomițeni au desfășurat miercuri, 11 mai, o acțiune extinsă pentru prevenirea braconajului piscicol în județul nostru. Rezultatele activităților s-au concretizat în constatarea a 18 infracțiuni ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 12:02
(7960 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Porcii pot intra în tîrg pînă la 15 mai

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează asupra datei limită a mișcării suinelor vii în tîrgurile de animale. Astfel, potrivit normelor legale intrarea porcinelor ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:39
(9900 vizualizări - 5 comentarii)


Andrășești: Descinderi pentru furturi de curent electric

Forțe sporite de polițiști slobozeni, agenți ai posturilor de poliție Albești, Andrășești, jandarmi ialomițeni dar și specialiști ai unei societăți de energie electrică au descins marți, 10 mai, la locuințele ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:36
(12180 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Hoț de cai, arestat

Un tînăr de 23 ani a fost arestat de polițiști după ce s-a dovedit că este autorul a mai multor furturi de cabaline de pe raza localității Movilița, de altfel și localitatea sa de domiciliu. Ultima dintre ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:35
(14770 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Evaziune de peste 1,8 milioane lei

Marți, 10 mai, polițiștii ialomițeni au reținut un bărbat de 64 ani. În sarcina individului se reține un prejudiciu adus bugetului de stat în valoarea de peste 1,8 milioane lei.
Pe scurt, bărbatul de ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:32
(10007 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia evaziune


Urziceni: Adolescentă dispărută

Urziceni: Adolescentă dispărută

O adolescentă de 16 ani, din Urziceni, a dispărut. Marți, 10 mai, polițiștii din Urziceni au fost sesizați cu privire la faptul că Liliana Petrache, de 16 ani, a plecat din Complexul de Servicii pentru ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:28
(14112 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa lunară a locurilor de muncă

La sfîrșitul săptămînii, vineri, 20 mai 2011, începînd cu orele 9.00, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă va organiza bursa lunară a locurilor de muncă. Potrivit organizatorilor, acțiunea ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:19
(9119 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Braconaj pe Brațul Borcea

Braconajul piscicol a fost principalul obiectiv al acțiunii polițiștilor feteșteni organizată, marți, 10 mai. Rezultatele acțiunii s-au concretizat în constatarea a 5 infracțiuni pentru care sînt cercetate ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:16
(11899 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești braconaj


Ialomița: Acțiuni pentru siguranța publică

Polițiștii din Urziceni și Țăndărei dar și cei ai posturilor de poliție arondate celor două orașe, au desfășurat marți, 10 mai, în intervalul orar 15.00-17.00, o acțiune pentru asigurarea unui climat de ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:15
(10296 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Evaziune de peste 210 miliarde lei în luna aprilie. 12 sesizări penale depuse la Parchet!

În cursul lunii aprilie 2011, DGFP Ialomița a efectuat 442 verificări la firme, în urma acestora stabilindu-se venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de aproape 21,348 milioane lei ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 09:10
(7167 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Festivalul Județean de Folclor «Zărzărică, Zărzărea», ediția a XIX-a

Ialomița: Festivalul Județean de Folclor «Zărzărică, Zărzărea», ediția a XIX-a

În organizarea Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, vineri, 6 mai 2011, s-a desfășurat faza zonală a celei de-a XIX-a ediții a Festivalului Județean de Folclor ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 08:46
(15365 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2011, 19:36
(6771 vizualizări - 0 comentarii)


Platonești: A violat-o în propria locuință

Un tînăr de 20 ani din Platonești a fost arestat preventiv pentru viol și violare de domiciliu. Individul a fost reținut duminică, 8 mai, după ce a intrat forțat în locuința unei tinere, de 35 ani, din ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2011, 16:04
(13224 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Platonești viol


Slobozia: Au încercat să fure conducta de termoficare

Doi bărbați de 26, respectiv 39 ani, sînt cercetați pentru furt calificat. În sarcina celor doi se reține faptul că luni, 9 mai, încercau să fure fier vechi de la o conductă magistrală de termoficare a ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2011, 16:03
(10170 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Fetești: Urmăriți prinși de polițiști

Marți, 10 mai, polițiștii feteșteni au efectuat o acțiune timp de două ore, al cărei principal scop l-a constituit punerea în executare a mandatelor de aducere dar și identificarea persoanelor urmărite ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2011, 16:02
(9369 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 500 victime la Urziceni în urma unui cutremur

Miercuri, 11 mai, începînd cu orele 10.00, pompierii ialomițeni vor fi angrenați într-o activitate de anvergură denumită strategic «Managementul și gestionarea situațiilor de urgență determinate de producerea ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2011, 11:15
(9809 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Doi bărbați au murit după ce au băut un litru de «alcool tehnic»

Doi bărbați, în vîrstă de 39, respectiv 42 ani, au murit sîmbătă, 7 mai a.c., după ce au consumat un litru de «alcool tehnic». Luni, 9 mai, Poliția Slobozia a fost sesizată de Serviciul de Medicină Legală ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2011, 19:10
(11170 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în scădere

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, rata șomajului aferentă lunii aprilie 2011 este în scădere. La sfîrșitul lunii precedente ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2011, 14:20
(8942 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Arestați pentru contrabandă cu țigări

Slobozia: Arestați pentru contrabandă cu țigări

Doi slobozeni, traficanți de țigări de contrabandă, au fost prinși vineri, 6 mai a.c., de polițiștii ialomițeni. Cei doi sînt actual arestați, Judecătoria Slobozia emițînd pe numele acestora mandate de ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2011, 14:16
(11469 vizualizări - 1 comentariu)


«Voluntar? Voluntar!», seminar organizat de Asociața Tinerilor din Ialomița

Vineri, 13 mai, Asociața Tinerilor din Ialomița organizează seminarul cu denumirea «Voluntar? Voluntar!», în cadrul Săptămînii Naționale a Voluntariatului. Scopul principal al evenimentului îl constituie ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2011, 14:12
(10065 vizualizări - 0 comentarii)


Andrășești: Cadavru «agățat într-o creangă» pe rîul Ialomița

Cadavrul unui bărbat, agățat într-o creangă pe rîul Ialomița, a fost observat sîmbătă, 7 mai, în zona comunei Andrășești. Un pescar aflat în apropiere a observat trupul neînsuflețit al bărbatului și a sunat ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2011, 14:11
(10106 vizualizări - 1 comentariu)


Gura Văii: Două proiectile în cîmp

Sîmbătă, 7 mai, două proiectile explozive de calibru 122, respectiv 152 mm, au fost descoperite de cetățeni în timp ce efectuau lucrări agricole pe un teren viran de pe raza localității Gura Văii. Specialiștii ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2011, 14:10
(8454 vizualizări - 0 comentarii)


Cocora: Șoferiță, prinsă la volan fără a avea carnet

O femeie de 33 ani din Cocora este cercetată de polițiștii din localitate după ce a fost prinsă conducînd fără permis. S-a întîmplat sîmbătă, 7 mai, la Cocora, cînd polițiștii au oprit în trafic pentru ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2011, 14:06
(10013 vizualizări - 0 comentarii)


Gîrbovi: Șoferul beat a intrat cu mașina în gard

În noaptea de duminică spre luni, 8/9 mai, în jurul orelor 1.30, polițiștii din comuna ialomițeană Gîrbovi au avut parte de o surpriză. Într-un gard de pe strada Prieteniei din localitate se afla o mașină ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2011, 14:04
(8768 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Au pus otravă de șobolani în casă. Tatăl a murit; copiii, transferați de urgență la un spital din București!

Luni dimineața, 9 mai a.c., sprijinul paramedicilor a fost solicitat de către Serviciul Județean de Ambulanță. La Fetești, în cartierul Buliga, tatăl și cei doi copii au împrăștiat în casă otravă de șobolani ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2011, 12:38
(10543 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: 40 milioane euro pentru fermieri în doar trei zile

Potrivit unei informări APIA, instituția a efectuat în perioada 2-5 mai, plăți în valoare de peste 40 milioane euro. Astfel, în intervalul amintiti, 28,5 milioane euro au fost achitate fermierilor pentru ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2011, 12:23
(8161 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 12 permise reținute la sfîrșit de săptămînă

Începînd de vineri, 6 mai și pînă duminică, 8 mai, polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au monitorizat traficul rutier pe toate arterele de circulație ale județului. Rezultatele s-au concretizat în aplicarea ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2011, 12:22
(11053 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Mary în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița #pasajladrajna în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Cetatean în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă SPERANȚA în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! gica în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Gigel în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere cetatean în Costul «ipocriziei politice» în opinia deputatului PSD Ștefan Țintă: blocarea fondurilor PNRR din rațiuni de partid! Sindicat în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere antiagatha în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...