Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Grav accident rutier în zona «Hermes»

Slobozia: Grav accident rutier în zona «Hermes»

O tânără de 20 de ani din orașul Amara a murit în după-amiaza zilei de marți, 23 iunie 2020, după ce mașina în care se afla a fost implicată într-un accident rutier, petrecut la Slobozia, în zona «Hermes». Fata se afla în mașină cu un prieten care a încercat să vireze la stânga către parcul «Hermes», însă nu a acordat prioritate unei autoutilitare care circula regulamentar din sens opus. Pentru a evita impactul cu cele două vehicule, un alt șofer s-a răsturnat cu mașina pe care o conduce într-un șanț de pe marginea drumului. La locul accidentului au intervenit paramedicii SMURD, dar și medicii Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița care i-au transportat pe cei 3 șoferi la spital. În cauză polițiștii au întocmit un dosar penal pentru «ucidere» și «vătămare corporală din culpă».

23 Iunie 2020, 13:00 (3051 vizualizări - 7 comentarii)

Citiți și:
A murit Ilie Alexandru-Hermes!<br>

Comentariile cititorilor:


Sam :
(27 Iunie 2020, 12:23)
Golanul aflat la volan sustine ca a fost acrosat de un alt turism si impins pe contrasens. Serios?Adica te a impins pana te ai pus perpendicular perfect pe banda opusa de mers?Ma ne lasi?Poate daca te lovea dinspre spate stanga sa te invarti (pe anvelope)sa ajungi perpendicular pe banda opusa.Sau era mocirla pe asfalt si te a invartit lejer pana in pozitia finala de accident?Si nici pe spatele masinii tale nu au ramas urme de la cel ce te a acrosat,ca a fost o lovitura usoara...Idiotii ce iti seamana nu au ce cauta la volanul autoturismelor!
Marcela:
(25 Iunie 2020, 07:59)
Este deja scris,cum ca idiotul de la volanul masinii de lux ,dupa ce mă-sa cu ta-su au primit banii pentru moartea unui copil,ăstuia i-au crescut valoarea si smecheria in sat,cu o maaina.Ca avea permis in limba maghiara,ca era analfabet,nu a contat,in loc sa cheltuie banii primiti dupa o nenorocire,pentru un trai decent,mai bun,au ales calea romaneasca. Sa ai casa din chirpici,dar bolid la poarta! Doar un imbecil ar face greseala de a vira fara sa te asiguri,cum a facut o el.Ne amintim cum in acelasi loc,tot o tanara a decedat,dupa ce cretinul aflat la volanul unei Dacii a virat in fata unui suv condus de deputatul Cristea.Tot romaneste,nici acel idiot nu a patit nimic,cum nici zevzecul din articol va iesi basma curata,pazind vitele in continuare in Muntenii Buzau.
avast :
(24 Iunie 2020, 23:06)
Dumnezeu sa o ierte ! Stie cineva cum o cheama pe fata respectiva ?
Uvv:
(24 Iunie 2020, 15:45)
Fata care a murit este din amara (...).este la facultate.
Vio:
(24 Iunie 2020, 07:33)
Este a 2a fata tanara decedata in accident rutier,ce este produs de soferi tineri,fara habar despre conducerea auto.Primul sofer,un teribilist tampit,iar cel de ieri un pustan desenat de tendinta idioata a tineretului actual.Adica tot un cretin!Vinovatii acestor drame?Educatia din familie,cercul de prieteni si posibil iesirile comportamentale ale varstei.Pamantul hidos primeste trupul tinerilor,aducand lacrimi si durere pentru zeci de ani pentru ca avem instructori superficiali,soferi inconstienti si legislatie slaba.Sufletele celor adormiti pe vecie nu pot pedepsi vinovatii,ca ar face-o!Oprind viata cuiva este nedrept si in Romania din pacate,de nepedpsit.Autoturismul este o unealta perfida a mortii,din ultimii ani si este pacat de vietile tinere stopate brusc si prea din vreme.
Jax Ionescu:
(23 Iunie 2020, 21:15)
Mie mi-a murit un prieten anul trecut intr-un incident similar. In timpul unei curse de masini din Belgia. Eram destul de apropiati. Nu stiu cine era aceasta fata dar sa se odihneasca in pace impreuna cu Anthoine.

Video cu accidentul prietenului meu Anthoine: 
https://youtu.be/6UCPFvo3LBQ?t=3
Burtosu:
(23 Iunie 2020, 20:04)
Stiti cum se numeste fata decedata??