Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Au rezistat doar 60 de minute

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja-Agricola Borcea 1-4

Au rezistat doar 60 de minute

Recolta Gheorghe Doja s-a încăpățânat să rămână în Liga a III-a, iar eforturile făcute în acest sens de conducere sunt demne de apreciat. A fost cooptat antrenorul Marius Milea, au mai venit câțiva jucători și, până la un punct, echipa practică un fotbal frumos. Așa s-a întâmplat și în meciul cu Agricola Borcea, jucat pe Stadionul «1 Mai» din Slobozia, sâmbătă, 3 octombrie 2020. Recolta a arătat bine 60 de minute, a avut o bară transversală, iar în minutul 59, Petre a tras peste poartă din poziție ideală. La faza imediat următoare, o minge centrată de unul dintre jucătorii călă­rășeni este scăpată printre mâini de Chițoiu, excelent până atunci. Mingea ajunge la ex-stelistul Robu și acesta deschide scorul. De aici urmează o jumătate de oră în care oaspeții se impun categoric înscriind fie pe contraatac, fie cu șuturi de la distanță. Se face 4-0 pentru Agricola, iar în ultimul minut Recolta bene­ficiază de un penalty pe care Holtea îl transformă. Pentru perioada următoare, ambițioasa conducere a Recoltei a pregătit transferul a trei apărători. Vestea și mai bună este că meciul din etapa a 6-a, contra liderului CS Afumați, se va juca pe terenul de la Gheorghe Doja.

6 Octombrie 2020, 13:10 (1316 vizualizări - 2 comentarii)

Citiți și:
Forțe proaspete pentru primăvară
«Nu cred că obiectivul pe care îl am de îndeplinit la Slobozia este cel mai greu din câte mi-au fost trasate...»
Adrian Mihalcea îi ia locul lui Enache Costea
Dezlănțuiți înainte de vacanță
Înfrângere la finalul turului

Comentariile cititorilor:


Of Gigele:
(9 Octombrie 2020, 19:19)
Gigele,ai antrenat numai echipe mari tu! Ai o licenta si stai si te uiti la ea ! Te-ai facut si critic nebunule, ai avut ocazia sa antrenezi la Doja dar pretentiile tale de cel putin Simeone au lasat de dorit, sa nu mai zic ca ai reusit performanta ca dupa o etapa de cupa la adancata sa fii demis de la liga 4 ! Vezi de treaba ta, nu esti in masura sa critici in halul asta ! Toti banii se duc la Unirea Slobozia, ca doar ei sunt ai judetului, Doja nu este!
Gigel Stoica:
(7 Octombrie 2020, 12:38)
Eforturile sunt in zadar, fără jucatori cu experimenta si salarii pe masura, Doja ESTE victima de serviciu. In acest momemt este o rușine nationala, care s-a abonat la banii Consiliului Județean, printr-un proiect de performanta 0. La aceasta echipa totul este amatorism si asa va rămâne. ANTRENORUL nu are ce antrena nu este de vina, dar s-a băgat în rahat crezând in miracole iar rezultatele sunt mai slabe ca in primul an de ,, PROFESIONISTI''