Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Marian Pavel și-a preluat mandatul de președinte al Consiliului Județean Ialomița, alături de noua echipă a consilierilor județeni

Marian Pavel și-a preluat mandatul de președinte al Consiliului Județean Ialomița, alături de noua echipă a consilierilor județeni

Marți, 20 octombrie a.c., în Sala «Europa» a Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel, noul președinte al instituției și consilierii desemnați prin vot la scrutinul din 27 septembrie 2020 au participat la ședința de constituire. Și-au preluat mandatul 19 dintre cei 30 de consilieri validați de Tribunalul Ialomița, ceilați 11 depunându-și demisiile din funcție, urmând să fie aleși de pe listele de supleanți ale fiecărei formațiuni politice alți consilieri județeni.

Jurământ depus on-line
În funcție de formațiunea politică din care fac parte, cei 19 consilieri care au depus jurămintele pentru preluarea mandelor sunt: PSD-Cătălin Emil Grigore, Alexandru Stoica, Viorel Nica, Nicoleta Toma, Ciprian Viorel Rădulescu, Marius Vasile Ștef, Luminița Șuican, Constantin Prepeliță, Elisabeta Beciu, Dumitru Minciu, Leonida Mandache, Silica Vali Tudor, PNL-Luminița Barcari, Alexandru Dinu, PRO România-Victor Moraru, Marian Neacșu, Adrian Mocioniu, Gigi Petre, Vlad Alexandru Nițescu. Cătălin Emil Grigore a depus jurământul on-line, acesta fiind izolat la domiciliu, având în vedere faptul că soția sa a fost confirmată pozitiv la testul pentru depistarea infecției cu noul Coronavirus. În perioada următoare, formațiunile politice vor alege din listele de supleanți ceilalți 11 consilieri județeni. Ultimul care a depus jurământul a fost Marian Pavel, președintele Consiliului Județean Ialomița. «Le mulțumesc tuturor celor care m-au votat și chiar și celor care nu m-au votat... Îi asigur pe colegii mei care alcătuiesc noul Consiliu Județean Ialomița că vom funcționa ca o echipă, pentru a fi alături de nevoile ialomițenilor!» a declarat Marian Pavel în cadrul ședinței de constituire a noului Consiliu Județean Ialomița.

20 Octombrie 2020, 16:05 (4557 vizualizări - 8 comentarii)

Citiți și:
Cristi Stan își ia adio de la Drumuri și Poduri SA
Primele decizii ale administrației Pavel
Ialomița are nevoie de 50 milioane de lei pentru continuarea investițiilor

Comentariile cititorilor:


WYLY:
(23 Octombrie 2020, 12:08)
De ce sunteti prosti! Mai bine sa beti apa din Borcea plina de rahat si alte ingredinte asemanatoare?
Eu beau apa, cata beau de la robinet si nu am mirlit, voi veti pieri din prostie.
Alegator:
(22 Octombrie 2020, 12:42)
Il rugam pe domnul Dr sa le faca implanturi cu dinti de aur la toti ,d ala de 14k ,pe care l tin ascuns prin seifuri ingropate in fundul curtii.
localnic:
(22 Octombrie 2020, 08:19)
ASTIA CARE AU FUGIT LA PRO ROMANIA , TREBUIAU TRASI IN TEAPA DL PAVEL..........VA UREZ MULT SUCCES.
prost de-impung:
(21 Octombrie 2020, 13:52)
Numai unu si unu...adica 2 la zero pentru ei. Am infrant si de data asta. Cu foarte mici exceptii este vai si amar de electorat cu asemenea consilieri. Adica fostii primari de la slobozia, (unul zis si "hai sictir") care au devastat municipiul resedinta de judet, sunt tocmai buni de uns consilieri peste tot judetul? Inseamna ca in curand, prin toate comunele din ialomita, ex-primatul va construi gropi  parcari subterane infinite, iar alalalt va arunca banii pe apa sambetei ca sa o potabilizeze si va aduce autobuze elecrtrice si tramvaie in fiecare catun. Dar ce zic eu autobuze? OZN-uri direct, vom fi nu doar judet ieuropean, o sa stie de noi tot universul. AUM! cum ar zice un contracandidat de-al lor (cam la acelasi nivel IQ "aichiu")
Papurică:
(21 Octombrie 2020, 12:38)
Cel mai capabil om pe care l-a dat acest județ. Un baiat destept, caruia nu îi place sa fure si sa mintă, ce mai... ne-a pus Dumnezeu mâna in cap... Deja la spital, apropiatul Patrichi a început sa facă lucruri bune...o sa vânda bucata cu bucată 1/2 din el.
ca pe vlasca:
(21 Octombrie 2020, 08:54)
Va face ca si predecesorul sau...poate mai ghini si mai frumos caci el stie de cand era primar la Gigi Lazar cum se fac terenurile arabile si vilele fara numar.
Cetatean:
(20 Octombrie 2020, 22:35)
Succes,dle Pavel! Sper sa faceti ceva ptr noi, ptracest judet!
Costel:
(20 Octombrie 2020, 19:04)
Toate leprele au fugit la Pro Romania....