Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

EXCLUSIV: Mihai Puia NU mai este șeful Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița

A fost «promovat» la ANSVSA

EXCLUSIV: Mihai Puia NU mai este șeful Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița

Mihai Puia, directorul Direcției Sanitară Veterinară și pentru pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a fost «promovat». Domnia sa nu mai este șeful DSVSA Ialomița, fiind numit director al Direcției Sănătatea și Bunăstarea Animalelor din cadrul Autorității Naționale Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor. Locul lui a fost ocupat de către adjunctul instituției, Vasile Dragoș.

«Promovarea» trece, funcția rămâne Mihai Puia, directorul Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a fost «promovat». El ocupă acum postul de director al Direcției Sănătatea și Bunăstarea Animalelor din cadrul Autorității Naționale Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor. Robert Chioveanu, șeful ANSVSA și candidat al PNL pentru Senat în Ialomița, susține că «promovarea» medicului Mihai Puia este o necesitate. «Până la începutul anului următor urmează să implementăm reglementările stipulate de Ordinul 429... Domnul Puia este unui dintre cei mai buni profesioniști pe care îi avem, iar experiența lui în combaterea pestei porcine este absolut necesară!» a declarat Chioveanu. Ordinul 429 vizează aprobarea normelor sanitare-veterinare privind condițiile de biosecuritate în exploatațiile de porcine. Locul lăsat liber de către Mihai Puia va fi ocupat de către adjunctul instituției, Vasile Dragoș. Cel puțin teoretic, Mihai Puia va putea reveni în funcția de director executiv al DSVSA Ialomița, postul în cauză fiind ocupat prin concurs...

4 Noiembrie 2020, 18:15 (8679 vizualizări - 13 comentarii)

Citiți și:
Comuna Giurgeni, izolată din cauza a două forcare de Pestă Porcină Africană
Mihai Puia, directorul fără partid

Comentariile cititorilor:


Guiu constantin:
(26 Februarie 2024, 16:15)
Poți să scrii despre acest terorist,dictator,fustangiu cat dorești,că nu se va schimba ,vai ce fata de buhăit are.Rusine tradatorule!
Cetatean:
(16 Februarie 2023, 19:22)
Machedon si cu asta basta!!! Apropooooo Pe sotie unde ati angajat o.??? Un fustangiu,!!!
George:
(7 Februarie 2021, 18:48)
A fost avansat ca sa scape lumea de el se satură de de abuzurile făcute.A fost un cameleon un fustangiu ,uitați ce fata bohaita are deci..?A facut angajări după bunul plac pt bani se inspira profesional de la subalterni dandu-se mare ca-i pregătit profesional.A fost profesorul la o facultate stiti ce făcea?Nu am cuvinte sa le reproduc.Pentru tot ce a facut si poate mai face sa-l bată D-zeu ca-i un om f Parsiv , razbunator si rau
Alt cetatean:
(12 Noiembrie 2020, 18:07)
Un personaj cu un cult al personalitatii manifestat la superlativ, fara respect pt colegi si versatil ca un cameleon....Doamne, scapa-i pe veterinarii ialomiteni de el!
Gogu:
(8 Noiembrie 2020, 17:06)
Aceeasi schema ca si pentru ala de la directia silvica, promovat la Bucuresti desi e cercetat penal. Salariatii isi fac zilnic cruce sa ramana promovat dar se pare ca nu ruga nu ajunge unde trebuie
CETATEAN:
(8 Noiembrie 2020, 09:17)
Stati linistiti ca nu scapam de sforarul acesta sta putin la fund pina se inscrie in PNL .
Mary :
(6 Noiembrie 2020, 11:28)
Au scăpat de un terorist.
Geo:
(6 Noiembrie 2020, 10:33)
Gigel , Gigel . Stai frumos pe scaunel . Nu ne mai lua de prosti . Tine-i scaunul cald ca poate se-ntoarce eminenta DSVSA-ului . Se aude ca i-a stat in gat "promovarea" si dand dovada de atata profesionalism si-a facut rost de un concediu medical . Sa vada si dumnealui cum este sa stai pe drumuri cand afara-i frig si ploua . Sa fie tratat cum isi trata domnia sa subalternii . In rest numai de bine !
Aurel :
(6 Noiembrie 2020, 10:25)
Au angajatii"la stat"niste mecanisme prin care nici tamaia nu ii da la o parte de pe post,chiar daca se dovedeste ca omul este incapabilul incapabililor.In sistemul privat,in scurta vreme esti tras pe dreapta fara comentarii.Nu ai activitate si performanta,lasi locul unui mai bun,rapid.Citim si aflam anual despre mutarile directorilor institutiilor publice,totul fiind coordonat politic,legatura cu performanta fiind inexistenta.
Gigel:
(5 Noiembrie 2020, 19:55)
Habar nu aveti despre posturile bugetare... A fost numit mai sus, dar postul de la DSVSA este tot al lui! Plecat intr-o functie de demnitate publica, postul se pastreaza 7 ani. Vedeti pe profesorul Klauss Iohannis, care inca este titular la o scoala din Sibiu. Daca renunta maine, are unde sa se intoarca!
Psd:
(5 Noiembrie 2020, 19:13)
Descoperim ușor ușor și baroni galbeni !! :))
CETATEAN:
(5 Noiembrie 2020, 18:52)
Era si cazul sa fie indepartat dupa nenumaratele abuzuri de la DSVSA IL
Geo:
(5 Noiembrie 2020, 16:22)
Posturile ocupate prin concurs sunt pe viata ! Cred ca mai au putin si le lasa mostenire !