Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Cocora: Locuință cuprinsă de flăcări

Cocora: Locuință cuprinsă de flăcări

Pompierii din Slobozia au intervenit în seara zilei de duminică, 29 noiembrie a.c., pentru a stinge un incendiu produs la locuința unor localnici din comuna Cocora. Pompierii au acționat pe două sectoare de intervenție, primul, pentru limitarea și lichidarea incendiului, iar cel de-al doilea, pentru protecția bunurilor aflate în pericol. După aproximativ două ore și jumătate incendiul a fost lichidat. Au ars aproximativ 100 metri pătrați din acoperișul imobilului și au fost afectate tavanele camerelor. Au fost salvate încăperile locuinței cu bunurile aferente acestora. Nu a existat pericol de extindere la casele vecine. Echipajul SMURD a acordat primul ajutor medical proprietarilor, cu vârste de 85 de ani și 88 de ani, care au suferit atacuri de panică, ulterior aceștia refuzând transportul la spital. Cauza probabilă de izbucnire a incendiului a fost un coș de fum deteriorat.

30 Noiembrie 2020, 09:30 (653 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Cocora incendiu
Citiți și:
Incendiatorul de la Cocora a fost reținut
Cocora: A dat foc casei concubinei

Comentariile cititorilor:


Penal pana la capat.:
(2 Decembrie 2020, 15:59)
In Cocora, unii salariati de la moara,care se simt mai rău sunt ținuți acasă și nu au voie sa spună sa nu-i închidă afacerea primarului. Ce sa mai zicem de caracter și conștiința? Nu te gândești primare ca soția copiilor tai este bolnava și nu anunți iar situația cu angajații ce o tii secret , este penală??? Poate îți convine sa devenim un focar și sa stam toți in casa sa nu mai ai probleme de comunitate. Chiar ești inconștient domnule primar , nu respecți legile ca așa ești învățat , doar ai spate , ești tare un baron care toată lumea trebuie sa fie amenințată și sa știe de teama.
neOBOSITUL VICE:
(2 Decembrie 2020, 12:40)
Mai, domnule Vice al comunei Cocora, te-a luat cu frig la incendiu? De ce nu te-ai dat mai aproape? te incalzeai. Ai plecat ca un las, ti-a fost frig? Cand ai adunat pe amaratii astia de batrani sa te voteze, nu ti-a mai fost frig? aaa era ceva mai cald, dar rusine, rusine, ai auzit de rusine? Rusine ti-a fost, cand ai plecat de la incendiu fara sa vezi daca batranii au novoie de ajutor? daca lor le este frig ca si tie? V-ati vazut cu sacii in caruta, ati luat voturile si prin amenintare si acum, va doare la basca. Apropo, stii ca este focar de covid la moara nasului tau? Alooo, Prefectura, DSP-ul, doctor Rotaru, incepeti urgent o ancheta epidemiologica la moara primaruluu. Majoritatea salariatilor sunt infectati, dar nu au voie sa stea acasa si nici sa sune la medic.
RUSINOS:
(2 Decembrie 2020, 09:50)
Pompierii au venit destul de greu, mai mult cautau sarme prin garduri ca li s-a rupt o curea de la masina, dar cu toate astea au reusit sa stinga incendiul. Membrii comitetul local de urgenta al comunei Cocora, nu si-au facut prezenta, era prea frig sa se deplaseze, poate, inca sunt obositi de la alegerile locale. Domnule presedinte al Comitetului local de urgenta Cocora, ai aflat de acest incendiu? Sa-ti fie RUSINE, stii unde sunt batranii care locuiau acolo? Stii ca au ramas fara acoperis deasupra capului? Stii ca trebuie sa ai grija de comunitatea care contribuie la bugetul lical, sa-ti primesti lunar un salariu nesimtit? RUSINEEEE!!!!!