Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

JURNAL DE CAMPANIE

Candidatul Victor Moraru, acuzat de «atitudine discriminatorie față de contracandidații săi»

Plângeri la Biroul Electoral Județean Ialomița

Candidatul Victor Moraru, acuzat de «atitudine discriminatorie față de contracandidații săi»

Oficialii Organizației PSD Ialomița reclamă public modul în care candidatul PRO România la Alegerile Parlamentare, Victor Moraru, își promovează imaginea pe rețelele de socializare. Potrivit unei sesizări înaintată către Biroul Electoral Județean Ialomița, reprezentanții PSD reclamă atitudinea discriminatorie a lui Victor Moraru față de Ștefan Țintă, candidat PSD Ialomița pentru Senatul României. Solicitarea se află acum în dezbatere la Biroul Electoral Central, care urmează să adopte o decizie în acest sens.

Verificările sunt în curs Ceea ce i-a nemulțumit pe social-democrații ialomițeni este o comparație pe care Victor Moraru a făcut-o pe rețelele de socializare între persoana sa și cea a lui Ștefan Țintă, amintind faptul că acesta face parte din mediul privat și că nu ar deține aptitudinile necesare pentru a deveni parlamentar. În sesizarea adresată BEJ Ialomița, oficialii PSD Ialomița au precizat faptul că «afirmațiile făcute sunt considerate tendențioase, având scopul de a induce în eroare alegătorii, în sensul că numai celor bugetari li s-ar cuveni un loc în Parlamentul României». Oficialii BEJ Ialomița au soluționat favorabil reclamația și, potrivit legii, au trimis-o către Biroul Electoral Central, care urmează să se pronunțe cu privire la sancțiunile ce ar trebui să-i fie aplicate lui Victor Moraru. Surse din cadrul BEJ Ialomița au precizat că o plângere similară ar fi fost făcută și de PNL Ialomița, după ce același Victor Moraru ar fi afectat imaginea lui Robert Chioveanu, candidat pentru Senatul României pe listele PNL Ialomița.

3 Decembrie 2020, 08:30 (1661 vizualizări - 9 comentarii)

Citiți și:
«PSD va impune eliminarea completă a impozitării tichetelor de masă!»
Tablete pentru elevii din Ialomița
«Salariile vor fi tăiate din nou de guvernarea Dreptei!»

Comentariile cititorilor:


TZEAPA:
(4 Decembrie 2020, 07:17)
Biroul Electorral Central a anulat decizia BEJ Ialomita.Hai cu comentariile!!!Nu mai poiitizati Justitia.BEJ este un organism apolitic  sau asa ar trebuii sa fie.
###:
(3 Decembrie 2020, 22:54)
Merita votul nostru!Votam Stefan Tinta senator si Stefan Musoiu deputat!Succes oameni minunati!
@@:
(3 Decembrie 2020, 22:02)
Nu are! In realtate, nimeni nu are! Dar el e mai dezghetat si are un suflet bun. Este educat să fie cu bun simț, altfel s-ar fi dus în București să candideze în sectorul 4 să spună că el se simte de acolo dintotdeauna :). Și Ciolacu l-ar fi vizitat chiar acolo!
@:
(3 Decembrie 2020, 19:48)
de data asta cu mentiunea ca nu am nicio  simpatie politica, intreb iar, de curiozitate, si poate postati textul  asta, ce experienta administrativa are stefan tinta ?
ce experienta politica ?
dar manageriala?
Slobozean:
(3 Decembrie 2020, 18:46)
Si daca te.am cunoscut 4 ani cum zici tu pe retele de socializare acum ,ce ai facut pt noi?dute ma la Fundata la un vin fiert!ai dat nas la toti analfabetii 4 ani unu si unu ,nu mai stiam cati sefi amareni aveam in toate institutiile!e acu noi astia mai prosti iti uram sa te retragi ca esti un 0!Ai ramas cu facebookul prietene!Scrie pana ti.o venii rau!
Mihai Viteazu:
(3 Decembrie 2020, 18:41)
Trebuie sa fii mare ipocrit si nesimtit sa te lauzi cu ce ai facut in calitate de ales (pe lista PSD ca asa era atunci ).Cred ca dl Moraru a incasat aprox 20.000 ron net lunar vreme de 48 luni .Dar nu va bucurati ca faptele enumerate nu le a facut din banii acestia ci din bugetul CJ in calitate de Predinte CJ.Ar fi interesat ce a facut Omul Moraru din banii lui , ca sa fie comparatie corecta cu ceilalti 2 domni care nu au avut bugete de milioane de euro si daca au facut ceva au facut din banii si timpul lor nu pe banii si timpul CJ. Amin !
Gelu:
(3 Decembrie 2020, 16:46)
Huuu!Dnl Moraru , la pensie,dorim sa nu vă mai vedem,ce atata campanie ca nu va mai voteaza nici cucu!Am suferit destul cat ati fost PRESEDINTE!Nu vedeti ca nu va mai suporta nimeni!Tare curios sunt daca ai 50 de voturi toate cu toate pungile tale atarnate la porti cu pixuri si odorizante de masină!Degeaba stai linistit!ECHIPA PSD ACTUALA E APROAPE DE OAMENI SI DE NOI TOTI AI JUDETULUI!RESPECT!!!
dottore:
(3 Decembrie 2020, 16:14)
Ăsta a umplut FAcebook-ul cu marile (NE)realizari pe care le-a avut cat a fost presedinte de CJ. Pe bune cum sa te lauzi ca ai facut daca n-ai facut nimic? E mai rau ca in povestea cu hainele imparatului :D Eu l-as denumit CANDIATUL PINOCCHIO :D
circ in ciuma rosie: