Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Adrian Mihalcea îi ia locul lui Enache Costea

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Adrian Mihalcea îi ia locul lui Enache Costea

Pe Enache Costea l-a prins doar câteva zile paltonul iernii 2020 în funcția de antrenor principal al Unirii Slobozia. Prima răcire serioasă a vremii a coincis cu instalarea în fruntea echipei tehnice a lui Adrian Mihalcea. A fost o mutare pe care iubitorii fotbalului slobozean o anticipau, Mihalcea fiind văzut în ultima vreme în preajma echipei. Antrenorul de 44 de ani îl va păstra în echipa tehnică pe Enache Costea care, astfel, după mai bine de 3 ani ca «principal», revine la clasica postură de «secund». Alături de Mihalcea vor mai fi Romeo Soare și Daniel Harnagea. Așadar,dispare din schemă Adrian Cristea...

Al doilea mandat Adrian Mihalcea a mai antrenat Unirea în perioada 2013-2015, sezonul 2013-2014 fiind declarat cel mai bun din istoria clubului. Echipa, la acel moment, a terminat pe locul 4... Ar fi avut șanse reale de promovare, dar acestea au fost sabotate de autoritățile locale care nu au oferit sprijin pentru Liga I și au împiedicat depunerea dosarului pentru licență. Mihalcea s-a despărțit de Unirea o dată cu retragerea echipei din Liga a II-a... A mai trecut pe la Dunărea Călărași, UTA și CS Mioveni. A fost secundul Naționalei României în mandatul lui Cosmin Contra și a avut, în Liga I, o colaborare episodică cu Dinamo.

10 Decembrie 2020, 08:50 (2427 vizualizări - 14 comentarii)

Citiți și:
«Dragoni» pe kerosen
Din nou în competiție
După Diarra a venit Ozkara

Comentariile cititorilor:


@George:
(14 Decembrie 2020, 13:12)
Pentru jucatori experimentați are nevoie de bani și nu cred ca va avea prea mulți la dispoziție. Sa speram ca nu face ce a făcut și la Dinamo ca aici nu cred ca il mai salvează nici covidul. Dacă Enache avea buget pentru jucatori ar fi avut și rezultate mai bune. Având in vedere ca mulți jucatori sunt dintre cei folosiți și in liga 3, nu pot sa spun decât ca rezultatele au fost excelente. Dacă Mihalcea va avea rezultate mai bune cu aceeași jucatori atunci “Jos Pălăria” dar dacă echipa retrogradează sa se duca după Contra. P.S. Trebuie sa înțelegem ca fără bani nu se mai poate face fotbal!!!
Cetatean:
(13 Decembrie 2020, 08:50)
Ali ai cea mai mare dreptate ! Ce rezultate a avut el pe munca lui?? Niciunul ! A luat la Slobozia o echipa deja facuta a terminat pe 3 ! Cand început el cu echipa de la 0 noroc ca s-au desfiintat . S-a dus la Calarasi toata lumea radea de el , rezultate 0 a plecat imediat. S-a dus la Arad a plecat dupa cateva etape , rezultate 0 . L-a nationala nu are rost sa zic! La Dinamo ,rezultate 0 noroc cu covidul ! Dar POLITICUL decide in ziua de azi ! Vorba aia : cand e finu' lângă nașu se cutremura orasul ! Sa vedem daca o sa aibe acelasi salariu ca al lui Enache !
Ali:
(11 Decembrie 2020, 14:51)
A venit pentru a salva echipa de la retrogradare... pe bune? Pai asta putea sa facă și Enache. Coane, are lotul de la liga a 3 a, sa nu mai vorbim de salarii, cu jucători de calitate și salarii mari mai vorbești sa scapi de retrogradare?Asa nu e greu deloc... cu dosul plin ma duc și eu la wc.
George:
(10 Decembrie 2020, 22:48)
Eu n am mai auzit vreodată ca vreo echipa sa schimbe jucătorii si sa rămână antrenorul!auzi:i a furat munca lui Duna!!!)))daca va salva echipa de la retrogradare vei spune despre Mihalcea ca i a furat munca lui Enache.si daca tot m am obosit sa scriu aici s o spun si p asta:asta a fost punctul culminant a fostului principal!!!un tur de campionat cred ca i suficient pt un novice, nu mai timp de experimente!si băiatul cred ca a inteles,si si a acceptat rolul de secund.sincer pe penuria asta nu vad de ce ar fi refuzat.doar nu-l chema becali la fcsb!!!
Goetze:
(10 Decembrie 2020, 22:10)
Terminati cu prostiile si știrile false! Mihalcea merge principal la naționala Germaniei!
Tudorica:
(10 Decembrie 2020, 22:01)
Fratie, nu stiu cine a adus retardul la pomana publica dar imi aduc aminte de vorbele altei jigodii celebre, ,,pentru ca putem". Pai pe banii nostri, normal ca puteti, tu-va tarla-n k.r!
Ali:
(10 Decembrie 2020, 21:55)
Bai George, dacă erai băiat dastept îl pupai în dos puțin pe mihalcea și gata... de ce mai dai si în Enache? Cum adică n are fata de liga 2 a? Pai el a promovat echipa, lucrurile erau demult aranjate pt mihalcea... dar n a avut noroc, Enache a avut rezultate. Norocul lui a fost covid ul, altfel mai avea de așteptat, P. S 1. Unde a mai avut mihalcea rezultate? Nu l a prins al doilea anotimp pe nicăieri. P. S 2.In primul mandat i a furat munca lui Duna
Cetatean:
(10 Decembrie 2020, 21:20)
Mi se pare absurd ca puneți aceasta numire pe seama politicului: 1 echipa este în zona retrogradării cu meciuri grele în fata, în ultimul meci a jucat deplorabil deci se justifica o schimbare de antrenor 2 Enache este baiat bun dar nu are experienta pt divizia B 3 Mihalcea în mandatul precedent la Unirea a făcut o treaba grozava 4 Este cel mai titrat fotbalist si antrenor care l-a dat Slobozia, de ce sa nu fie el antrenorul? Dacă e prieten cu X sau Y trebuie îndepărtat si adus un străin? Va lamentări zici ca a fost numit un neica nimeni, cine sa vina la Slobozia? Ancelloti?
George:
(10 Decembrie 2020, 20:49)
Oameni buni,voi uitati esentialul:echipa nu merge tata!!!în ritmul ăsta ne paște retrogradarea.ce mama draq osanale am ridicat?omul a fost secund la națională!!!a jucat fotbal la nivel înalt!a jucat în străinătate, nu mai vorbesc de echipa națională!daca cunoașteți voi unul mai pregatit în județ....eu unul nu stiu.nache a fost si el un preparator ,după care secundul lui Ionescu.intr adevăr,a promovat,dar dintr o liga 3,a satelor,a descultilor.comparatia nu si are rostul.nu cunosc pe niciunul dintre ei ,sunt un simplu suporter,si,cu riscul de a ma repeta,nu vin jucători unde nu cunosc,unde nu se prezintă un proiect,si mai ales unde nu sunt BANI.Adi Mihalcea poate fi o garantie pentru aceștia.poti compara antrenori gen :Pustai ,Moldovan,cu Enache?macar Mihalcea reprezintă ceva.ceva e mult mai bun decat nimic.
Pt George:
(10 Decembrie 2020, 19:33)
Măi mama Omida, tu ăsta care le știi pe toate...cine dracu il cânta pe Mihalcea daca nu era tovarășul Țintă? Chiar crezi că toți avem ciungă n păr? Auzi," Mihalcea cunoaște jucători versați "...Georgica tată, îți recomand să cânți in strană la biserică, poate îți vreo 2 lei Mihalcea. Se pare că ești bun de ridicat osanale. Nu am treabă cu fostul antrenor, sunt microbist și știu a nu au fost băgați bani după promovare. Așa că i al si pe Mihalcea si mergeți la păscut. O seară bună! PS: SCÂRBIT DE CLASA POLITICĂ!!!!
microbist.:
(10 Decembrie 2020, 16:16)
nu era mai bine sa fi venit acum doi-trei ani sa bage el unirea in B ?
a venit acum la lucru gata facut.
da el trece la fel de repde cum vine.
Gigi:
(10 Decembrie 2020, 14:45)
Gata domnule in sfarsit a venit Nasul lui Finu!!De cat timp plangea el saracuțu la finuțu ptr acest post ca de nici dracu nu il mai baga in seama pe mare antrenor Mihalcea!!Rusine Psd ca va bagati si in sport nu numai in altele!Exista un dumnezeu acolo sus si are grija de fiecare...asa ca ai grija adița
George:
(10 Decembrie 2020, 14:19)
In sfarsit un om capabil la echipa.mafoame nu uita ca in spatele lui Mihalcea sta cele mai bune rezultate best-ever ale echipei slobozene. Enache n avea niciodată fata de liga 2.se pare ca aerul a fost mult prea "tare "pt el.sunt sigur că Mihalcea are un plan,si destulă convingere sa aduca câțiva jucători experimentați ca altfel echipa nu se salvează.Pe Enache nu l cunoaste decât familia ,n avea cum să aducă jucători versați . Să fim realisti:lotul e slăbuț. Multă baftă Adi Mihalcea!!!
Mafoame:
(10 Decembrie 2020, 13:20)
S-a întors sărăcia la ciolanas ca nici naiba nu-l primește la masa pe amarul asta! De cand poftește el la scaunul lui nache.... Domnule președinte al consiliului județean, bani la buget spuneti ca nu aveți dar ca sa-i aruncați pe geam cu caricaturile astea care toaca fara nici cel mai mic folos pentru județ milioane pe an văd ca găsiți!