Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Marian Neacșu a demisionat din Consiliul Local Slobozia

Marian Neacșu a demisionat din Consiliul Local Slobozia

Marian Neacșu, Lucifer al politicii ialomițene și lider fără egal al PRO România Ialomița, nu mai este consilier local. Informația a fost făcută publică în cadrul unei ședințe «de îndată» a Consiliului Local Slobozia, desfășurată miercuri, 13 ianuarie 2021.

Adio și n-am cuvinte Marian Neacșu pune din nou punct carierei politico-administrative în Ialomița, demisionând din Consiliul Local Slobozia. Trist, am spune noi, în condițiile în care, încă din vremea campaniei de la Alegerile Locale, domnia sa elucubra despre interesul nemărginit pentru Slobozia și județul Ialomița... Demisia din funcția de consilier local al PRO România la Slobozia a fost depusă încă din 5 ianuarie 2021, dar suntem convinși că decizia a fost luată anterior. Poate chiar la ultima ședină a Consiliului Local, când Marian Neacșu amenința cu instanța tot Consiliul, doar doar și-o mai aminti careva că, înainte să care mape de prim-miniștri, numai la rostirea numelui său își făceau pesedștii cruce și scuipau în sân. Dar vremurile acelea au trecut, la fel și promisiunile domnului Marian Neacșu către electorat… Da, da… Acelea în care jura credință veșnică ialomițenilor în schimbul voturilor de la Alegerile Locale și Parlamentare... N-a fost să fie mai mult, domnule Neacșu, că și electoratul ăsta nu poate fi păcălit la nesfârșit! Așa că ne luăm adio de la dumneavoastră, așa cum ne-am luat și de la toți ceilalți politicieni (de)căzuți din Raiul politicii locale...

14 Ianuarie 2021, 16:10 (5575 vizualizări - 16 comentarii)

Citiți și:
Ședința Consiliului Local Slobozia și noua viziune administrativă
Cântecul de lebădă al Consiliului Local Slobozia
Schimb de terenuri pentru finalizarea complexului comercial din «Pepinieră»
PSD Ialomița și politica «incognito» la malul mării

Comentariile cititorilor:


vladut:
(16 Ianuarie 2021, 15:55)
(...) sa ii multumeasca lui virginica de la primarie care l-a scapat de milioane de lei prin neverificarea firmelor sale.
Vizionar:
(16 Ianuarie 2021, 12:14)
Mi-as dori un partid cu (...) si as fi curios cate voturi pot lua?! Si atunci sa vada si ei ce fel de oameni au fost si ce au facut ptr acest judet.
Andra sarbu:
(15 Ianuarie 2021, 21:50)
A plecat din scena politica ialomiteana , taticul golanelilor......
@@@Cleopatra :
(15 Ianuarie 2021, 10:29)
Vin ai nostri pleacă ai voștri noi rămânem tot ca.......păcat:frumoasa țară bogată,de 30de ani jupuita de toți bandiții.Cei aia meritocratie?Copiii inteligenti si simplii pleacă în țării străine că nu au loc de pile și de impaunatii care se cred buricul pământului.Cel doboară pe vultur? Musca.
Viorel :
(15 Ianuarie 2021, 09:29)
Daca a vazut ce combinatii se fac intre pnl si psd si cu functii si tot multe altele a fost mai onorabil sa plece
Neagu:
(15 Ianuarie 2021, 08:36)
Care consilier de azi ori din anii trecuti a votat ceva benefic orasului sau locuitorilor?Proiecte aberante,in final platite,salarii de Dubai,angajari peste grila...Asta a plecat ca a ratar osul mare,iar la punguta de resturi nu e obisnuit.
Cetatean:
(15 Ianuarie 2021, 07:58)
Felicitari! Un politician integru. Merge intr o funcție în care salariul e pe luna cat ia unul pe 6 luni.si de ce sa mai ia și indemnizația.de consilier. Un om integru.moral politic. Bravo!
Leana:
(15 Ianuarie 2021, 07:28)
Nescsu,Gigi Petre,Gheorghisor Ionel, Moraru Victor,Tinel Gheorghe si alti câtiva dintre, fosti primari si directori unor institutii publice fosti ori actuali , care se credeau dumnezei pe pamant, in opinia mea ar trebui sa mearga de indata langa renumitul primar, Mazare. Poate fac, impreuna un campionat de de sah sau table. Oameni fara scrupule vare isi merita soarta.
Gabriel:
(15 Ianuarie 2021, 07:07)
Ducă-se.....
Nineașcă:
(15 Ianuarie 2021, 00:31)
Oarba
Enia:
(14 Ianuarie 2021, 22:44)
Ducă se invârtindu se unde a înțărcat mutu iapa,dar nu singur,să l însoțească și șleahta de mizerii umane de care se a și se înconjoară de mulți,mulți ani....
Grancea:
(14 Ianuarie 2021, 19:27)
Tot mai bine era cand carai GEANTA  mareaneee ! Acum du-te si ai grija ce spagi mai iei pt. maririea pretului la kw si metru cub.
Vlad:
(14 Ianuarie 2021, 18:38)
Neacsu nu a stiut sa isi gestioneze afacerile pe persoana fizica! El nu se manjeste cu calitatea de consilier local. Are alta vaca de muls. Un profitor! Nu il intereseaza Slobozia, pe el il intereseaza Romania!
locuitor din Amara:
(14 Ianuarie 2021, 18:21)
Chiar nu se intelege....o sa aiba salariu baban....si multe altele peste...dar timpul la zdrente Neacsu, Moraru, Geanta, si multi altii a trecut....
infiorator este ca vin alte zdrente...STOICA SI ALA DE CITEA CONTOARELE 
Da Doamne sa scapam de zdrentele astea de SH...Sa ne ajute Dumnezeu, dar el nu face curvie cu acesti ...sa ii numim politicieni...RUSINE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Stefan:
(14 Ianuarie 2021, 18:12)
Nu-i duceti voi de grija, e in CA la ANRE.