Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Polițistul local agresor este cercetat penal

Slobozia vrea dreptate

Polițistul local agresor este cercetat penal

Modul în care instituțiile statului gestionează agresiunea comisă de polițis­tul local Tudor George asupra tinerei de 24 de ani din Slobozia evidențiază încă o dată anomaliile legis­lative în privința cercetării disciplinare a funcționarilor publici. Imediat după ce a fost agresată, fata a depus o plângere la Poliția Municipiului Slobozia. Dosarul penal deschis în această cauză împiedică însă Comisia de Disciplină întrunită la nivelul Poliției Locale Slobozia să deschidă o anchetă internă în legătură cu acest incident. Comisia poate face verifi­cările în acest caz abia după soluțio­narea anchetei penale. Până atunci, agentul agresor își poate exercita profesia, chiar dacă a încălcat preve­derile Legii Poliției Locale. Oficialii Primăriei Slobozia au cerut la rândul lor soluții privind deschiderea procedurii privind cercetarea disciplinară a agentului.

Mai presus de lege și... dincolo de ea Activitatea polițiștilor din cadrul Poliției Române este reglementată de Codul Polițistului, act normativ care prevede ca oamenii în uniformă, indife­rent dacă sunt sau nu în timpul misiunilor, trebuie să dovedească un comportament moral ireproșabil. O astfel de prevedere este cuprinsă și în Legea Poliției Locale, actul prin care această instituție își desfășoară activitatea. La art. 21, Legea Poliției Locale prevede că «polițistului local îi este interzis să exercite activități de natură să lezeze onoarea și demnitatea polițistului local sau a instituției din care face parte». Agresiunea pe care agentul Tudor George a provocat-o în noaptea de 4 ia­nuarie a.c. asupra tinerei de 24 de ani demonstrează faptul că acesta a încălcat legea prin care își desfășoară activitatea. Superiorii acestuia recunosc deschis acest aspect. «Da, într-adevăr, este vorba despre o încălcare a Legii Poliției Locale... Legea este foarte clară în pri­vința conduitei pe care trebuie să o avem atunci când suntem la serviciu sau în afara orelor de program!» susține Valentin Nedelcu, șeful Poliției Locale Slobozia.

Agentul scapă de răspundere Cel puțin, pentru moment, agentul poate reveni în activitate, pentru că asupra sa nu pot fi impuse sancțiuni disciplinare. Deși la nivelul Poliției Locale Slobozia a fost întrunită Comisia de Disciplină, care are rolul de a dispune măsurile disciplinare care se pot lua în cazul agentului Tudor George, activitatea acestei Comisii este însă suspendată. Motivul este reprezentat de ancheta pe­nală deschisă în acest caz. Potrivit actelor normative în vigoare, soluționarea dosa­rului penal primează în fața cercetărilor interne. Soluționarea anchetei depinde însă de disponibilitatea poli­țiștilor din cadrul Poliției Municipiului Slobozia, acolo unde dosarul penal se află în lucru. Cel mai optimist termen pentru finali­zarea cercetărilor ar fi sfârșitul lunii mai a acestui an. «Noi nu putem face nimic în privința cercetării disciplinare până când nu se soluționează ancheta penală... Activitatea Comisiei de Disciplină poate fi reluată abia în momentul în care cazul este trimis în judecată, dacă se va impune o astfel de măsură!» a explicat Valentin Nedelcu, șeful Poliției Locale Slobozia. Între timp reprezentanții Primăriei Slobozia au cerut Poliției Locale efectuarea unor cercetări disciplinare în cazul agentului acuzat că a agresat, în plină stradă, o tânără de 24 de ani din oraș. «O astfel de atitudine a angajaților Poliției Locale Slobozia este inacceptabilă!» este poziția oficială a primarului Sloboziei, Dragoș Soare, precizată într-un comunicat de presă.

Val de reacții în mediul on-line
Din cauza numeroaselor derapaje comise de agenți, activitatea Poliției Locale din Slobozia a fost criticată aspru de către cetățenii orașului. Știrea referitoare la tânăra agresată de agentul Tudor George a adus instituției numeroase cri­tici, mai ales în mediul on-line. Pe forumul care însoțește articolul publicat pe pagina de internet a ziarului nostru au fost postate comentarii prin care gestul agentului este condamnat public. «Indi­vizii ăștia agresivi cu două clase și salarii de profesori universitari fac legea în oraș. Pentru așa ceva, pe-afară iei câțiva ani buni. (...) Mai sunt și alții cu două clase care fac legea în toata țara. Să ne mai mirăm că se golește orașul, țara?», «Fapta respectivului individ din Poliția Locală Slobozia este cu atât mai gravă pentru că el trebuie să asigure respectarea legislației în domeniul lui de competență. Deci chiar dacă era în timpul liber, cu­noștea faptul că orice contravenție/infracțiune poate fi sancționată de organele abilitate, sens pentru care trebuia doar să anunțe dispeceratele în cauză» sunt doar câteva dintre mesajele transmise de opinia pu­blică în urma acestui caz.

15 Ianuarie 2021, 11:10 (6541 vizualizări - 14 comentarii)

Citiți și:
Slobozia: Sancțiuni disciplinare în cazul polițistului local care a agresat o tânără
Polițist local, acuzat de agresiune asupra unei tinere de 24 de ani
Sex pe bani grei și distracție la «păcănele» în dosarul polițistului local arestat la Slobozia
Slobozia: Polițistul local care a invitat «la plimbare» o elevă, reținut pentru «proxenetism»

Comentariile cititorilor:


@Realitatea:
(19 Ianuarie 2021, 14:42)
Redactia Independent a reușit să provoace o dezbatere extrem de interesantă despre problemele cu care se confruntă locuitorii acestui municipiu, și chiar cred că primarul în funcție ar trebui să ia în seamă aspectele negative rezultate din activitatea polițiștilor locali!
Realitate:
(19 Ianuarie 2021, 10:45)
Rautatea comm vine din rezultatul activitatii politistilor locali,nu de la altceva.Daca cetatenii i-ar fi asimilat unor actiuni corecte,normale,reactia cetatenilor ar fost alta.Asa sunt perceputi acum"localii",rotofei,aroganti,"departe" de viata locuitorilor.
cititor:
(16 Ianuarie 2021, 14:13)
o fi vreo comanda, bre, mai stii ?
ca nu degeaba tot se reincalzeste supa.
dar, oricum, in orasul asta destul de linistit ( si cine vrea sa vada ce inseamna un oras mai ......agitat, sa vada craiova, sau, mai aproape calarasi ) subiectul asta, este chiar foarte spumos. se mananca o paine buna pe seama lui. de aceea se si tot reia si se  fac atatea comentarii.
dar daca cineva ar scutura copacul, aproape toti astia care vorbesc/scriu, ar cadea ca fructele stricate.
ne mai protejeaza anonimatul.
Maria:
(15 Ianuarie 2021, 22:57)
Independent, este al treilea articol pe tema asta in ultimele săptămâni. Nu ati avut atâtea comenturi cu altele de cand v ați înființat. Poliția locală vinde, nu? dar sa știți ca nu doar politia locala este plătită din banii publici.. Toate structurile sunt platite...ei,fiind de la primărie vă e mai ușor sa dati cu gura, că sunt mereu in fața cetățeanului onest si fără de greșeală. Jandarmii, polițiștii, toți sunt forte de ordine si liniste, peste tot s a greșit, s a încălcat regulamente si.. Se va mai gresi.
Citoyen:
(15 Ianuarie 2021, 22:50)
Pe bune? Alt articol despre Poliția Locală? 'Un nebun aruncă o piatră în apă și zece înțelepți nu o pot scoate.' În cazul de față sunt mai mult de zece înțelepți din ăștia...
@ Ana:
(15 Ianuarie 2021, 16:05)
Ai perfectă dreptate, dar nu crezi că este timpul să nu ne mai complacem în această situație și să încercăm să schimbăm lucrurile.
Cât este de greu să-ți faci datoria, mai ales că ești plătit foarte bine pentru asta?
Cetățean de la bloc:
(15 Ianuarie 2021, 15:37)
Felicitări independent!!!acum sa vedem cum reusim sa dam plavanii jos din mașini,si sa patruleze si ei prin oraș.Slobozia e un orășel mic,de provincie,Poate fi bătut la pas lejer.cu acest prilej prindem 3 iepuri deodată: evitam poluarea,comunitarii mai fac si ei mișcare,economii la buget.plus ca din masina nu simti pulsul străzii,nu iei contact cu cetățeanul,nu esti conectat la realitate. Susțin parerea ca ei nu stiu a gestiona circulația rutieră,fiind total depășiti de situatie.
Ana:
(15 Ianuarie 2021, 15:06)
Politia locala ca și alte instituții ale statului are in componenta oameni de calitate dar si alta categorie de oameni mai puțin pregatiti. Asta e sistemul, degeaba faceți valuri ca nimic nu se va schhimba in viitorul apropiat in țara noastră dragă.
Ana:
(15 Ianuarie 2021, 14:56)
Iar articol despre politia locala. Faceti raiting cu ei, va creste audienta. Off. Despre altceva nu aveți de scris, pe bune.
Marisa:
(15 Ianuarie 2021, 14:31)
Eficientizarea activității polițiștilor locali și obligarea acestora să aplice legislația dată în competență.
Sancționarea drastică a polițiștilor care se fac că nu observă abaterile legale, în special din zona rutieră!
@ Dreptate!:
(15 Ianuarie 2021, 13:33)
Susțin în totalitate prezența comunitarilor în mijlocul cetățenilor, pe jos și nu în autoturisme.
Dacă vă uitați la ei, au făcut niște burți că nu mai sunt în stare să alerge 20 de metri.
Marcel V:
(15 Ianuarie 2021, 12:33)
Felicitări Independent pentru articolele referitoare la Poliția Locală Slobozia. Iată că ați generat un val de reacție publică, absolut nejustificată, pe fondul incompetenței acestor angajați ai administrației publice locale.
Dacă nu se iau măsuri urgente în ce privește eficientizarea și reorganizarea acestei instituții bugetare, toată credibilitatea primarului Dragoș Soare se risipește.
Poate că ar fi util și un reportaj cu toate acele situații de încălcare flagrantă a legislației rutiere în care polițiștii locali nu dispun niciun fel de măsuri!
Discutăm de incompetență, tratament discriminatoriu, necunoașterea legislației sau pur și simplu de interese și relații?
@@@ Cleopatra :
(15 Ianuarie 2021, 12:20)
Cu tot respectul dacă politistul a greșit să plătească dar cei care l-au agresat ce vor pății? Știe careva adevarul gol goluț? Nuuuuuu.Asa că cetățeanule lasă să-și facă treaba organele competente. De pe tușă toți suntem experti.
Dreptate!:
(15 Ianuarie 2021, 12:02)
Eu chiar nu inteleg un lucru. La recomandarea medicului zilnic trebuie sa fac miscare. Asa ca dupa amiaza  un traseu de la Bioterra la Kaufland si inapoi.
 Ei bine, pe toata durata,foarte rar intalnesc un comunitar(probabil l-a trmis sotia sa faca cumparaturi), in schimb pe drumurile publice vad  peste 10 autoturisme ale politie comunitare circuland cu 2-3 politisti in ele. Dl primar  eu cred ca acestia, ca sa fie in folosul cetatenilor ,trebuie sa fie repartizati pe zone sa stie tot  din perimetrul repartizat, cui ii place bautura, cine face scadndal, ce penali sunt in zona, etc, astfel incat sa fie premeditate multe fapte care ar deranja locuitorii.

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Luni 29 Iun 2026
248 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
IPJ Ialomița: Accident rutier, pe DN2A-E60, între două camioane

IPJ Ialomița: Accident rutier, pe DN2A-E60, între două camioane

La data de 24 iunie 2026, în jurul orei 6,00, polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la producerea unui accident de circulație în care au fost implicate două camioane, pe DN2A ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2026, 13:50
(691 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Secțiunea Mica Publicitate
a fost actualizată!
Cele mai noi anunțuri din Ialomița.
Se pot introduce anunțuri on-line!

24 Iunie 2026, 10:15


S-a întâmplat la Ograda: Doi minori, înecați în râul Ialomița!

S-a întâmplat la Ograda: Doi minori, înecați în râul Ialomița!

Pompierii ialomițeni au desfă­șurat încă de duminică, 22 iunie 2026, o amplă acțiune de căutare a doi minori, de 13 și, respectiv 17 ani, înecați în apele râului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2026, 08:20
(3339 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Traficant de droguri, arestat preventiv

Polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, împreună cu procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 18:00
(450 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 167,21 milioane de lei, încasări la bugetul de stat în mai 2026

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în luna mai a anului 2026, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 167,21 milioane ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 12:10
(264 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă pe mai multe străzi din orașul Țăndărei!

Echipele RAJA Constanța intervin marți, 23 iunie 2026, în intervalul orar 10,00-16,00, pentru remedierea unui branșament avariat de pe strada Venus din orașul Țăndărei. Pe durata desfășurării lucrărilor ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 10:30
(384 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 24 Iunie-«Ziua Internațională a Iei», sărbătorită la Sala «Europa»

Miercuri, 24 iunie 2026, de la orele 18,00, la Sala «Europa» din Slobozia, Consiliul Județean Ialomița, prin Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 09:10
(511 vizualizări - 0 comentarii)


Articole pirotehnice comercializate fără autorizație, depistate de jandarmii ialomițeni

Articole pirotehnice comercializate fără autorizație, depistate de jandarmii ialomițeni

Duminică, 22 iunie a.c., în cadrul misiunilor executate cu ocazia desfășurării evenimentului cultural «Drăgaica» din Căzănești, jandarmii ialomițeni au identificat o persoană care comercializa ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2026, 13:15
(510 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la intersecția străzii 1 Decembrie cu Șoseaua București din orașul Țăndărei!

Pentru remedierea unei avarii survenite la nivelul conductei de alimentare cu apă, cu diametrul de 225 mm, de la intersecția străzii 1 Decembrie cu Șoseaua București din orașul Țăndărei, echipele RA ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2026, 12:40
(423 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie în localitatea Țăndărei!

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii survenite la nivelul conductei de alimentare cu apă, cu diametrul de 350 mm, de pe strada Gării din orașul Țăndărei, echipele RAJA Constanța sistează ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2026, 09:55
(558 vizualizări - 0 comentarii)


1097 persoane, angajate prin intermediul AJOFM Ialomița în perioada ianuarie-mai 2026

În primele 5 luni ale anului 2026, ca urmare a implementării Programului Național de Ocupare a Forței de Muncă, prin intermediul AJOFM Ialomița au fost încadrate în muncă 1097 persoane, dintre care 414 femei.  ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2026, 08:25
(505 vizualizări - 0 comentarii)


Nu ratați...

...Secțiunea BÂRFE fiindcă
nici nu știți ce pierdeți! :-)

16 Iunie 2026, 18:10


Slobozia: Expoziția de pictură «TEMPO RUBATO», la Centrul Cultural «Ionel Perlea»

Luni, 15 iunie 2026, la Galeriile «Arcadia» din cadrul Centrului Cultural «Ionel Perlea» va fi vernisată expoziția de pictură «TEMPO RUBATO-natură și proiect», semnată ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2026, 11:20
(1402 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj»

Un bărbat de 51 de ani, din Bărbulești, a fost prins în flagrant delict de polițiștii de investigații criminale din Urziceni, imediat după ce ar fi primit 1000 de euro, bani pretinși prin amenințări ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2026, 10:25
(978 vizualizări - 1 comentariu)


Tânăr din Urziceni, reținut de polițiști pentru infracțiuni rutiere

Un tânăr de 28 de ani, din Urziceni, a fost reținut pentru 24 de ore de polițiștii rutieri ialomițeni după ce a fost depistat la volan deși avea permisul de conducere suspendat. Cercetările au ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2026, 17:20
(1174 vizualizări - 0 comentarii)


Call Center RAJA Constanța

Call Center RAJA Constanța

Interacțiunea cu utilizatorul serviciilor de alimentare cu apă și/sau de canalizare este extrem de importantă pentru RAJA Constanța. De aceea, serviciul Call Center pus la dispoziția acestora vine î ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2026, 12:50
(635 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale și amenzi de peste 132 mii de lei. Peste 1000 kg de produse alimentare, retrase de la comercializare!

În perioada 25 mai5 iunie 2026, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a desfășurat 58 de acțiuni de control în unități din domeniul alimentar, având ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2026, 10:15
(1140 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Căzănești!

Marți, 9 iunie 2026, echipele RAJA Constanța intervin pentru remedierea unui branșament avariat de pe strada Prunului din orașul Căzănești. Astfel, în intervalul orar 09,30-13,00, sunt afectați ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2026, 10:20
(585 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa în localitățile Dridu-Snagov și Moldoveni!

Miercuri, 10 iunie 2026, în intervalul orar 09,00-16,00, RAJA Constanța va sista furnizarea apei în localitățile Dridu-Snagov și Moldoveni, pentru realizarea operațiunilor ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2026, 15:05
(1238 vizualizări - 0 comentarii)


«Pe pământ și pe apă: locuitorii Deltei Dunării acum 6500 de ani», expoziție vernisată la Muzeul Județean Ialomița

Muzeul Județean Ialomița invită publicul pasionat de istorie și patrimoniu să participe joi, 11 iunie 2026, începând cu orele 11,00, la vernisajul expoziției «Pe pământ și pe ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2026, 12:50
(1183 vizualizări - 0 comentarii)


Dosar privind «deținerea ilegală de arme», percheziții la Țăndărei

Dosar privind «deținerea ilegală de arme», percheziții la Țăndărei

Joi, 4 iunie 2026, polițiștii ialomițeni au pus în aplicare 5 mandate de percheziție domiciliară în orașul Țăndărei. Activitățile au fost desfășurate în cadrul unui dosar penal î ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:40
(1628 vizualizări - 0 comentarii)


Soluții digitale de la RAJA Constanța

Soluții digitale de la RAJA Constanța

Pe lângă misiunile principale de a aduce apă de calitate la robinetele tuturor utilizatorilor și de a asigura servicii de canalizare eficiente, o preocupare constantă a societății RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:30
(1117 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Reținut pentru consum de alcool la volan și lipsa permisului auto

Polițiștii din Fetești au reținut pentru 24 de ore un bărbat în vârstă de 41 de ani, cercetat pentru săvârșirea infracțiunilor de «conducere a unui vehicul sub influența alcoolului ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:20
(1327 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Mașină de Poliție, vandalizată. Autorii au fost reținuți!

Miercuri, 3 iunie 2026, polițiștii ialomițeni au reținut, pentru 24 de ore, doi bărbați cercetați pentru săvârșirea infracțiunii de «distrugere». Din cercetările efectuate a reieșit ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:00
(2511 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,72%, rata șomajului la sfârșitul lunii aprilie 2026

La sfârșitul lunii aprilie 2026, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4487 de șomeri (din care 2114 femei), rata șomajului fiind ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 11:30
(1414 vizualizări - 0 comentarii)


Informare privind plata facturilor RAJA Constanța prin rețeaua PayPoint

RAJA Constanța informează clienții societății că, urmare a noilor condiții comerciale și operaționale implementate la nivel național de către procesatorul de plăți PayPoint, la achitarea facturilor prin ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2026, 13:20
(1463 vizualizări - 0 comentarii)


Trafic feroviar blocat în zona Fetești din cauza unui accident. O femeie și un copil au fost loviți de tren!

Trafic feroviar blocat în zona Fetești din cauza unui accident. O femeie și un copil au fost loviți de tren!

Luni, 1 iunie 2026, o femeie de aproximativ 70 de ani și un minor de aproximativ 5 ani au fost loviți în plin de trenul InterRegio Constanța-București în timp ce traversau neregulamentar ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2026, 17:00
(3825 vizualizări - 2 comentarii)


Programul RAJA Constanța de 1 Iunie 2026

Casieriile RAJA Constanța și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor fi închise luni, 1 Iunie 2026, cu prilejul Zilei Copilului și Rusaliilor. Abonații societății au ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2026, 10:20
(4445 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Expoziția Absolvenților 2026»

Slobozia: «Expoziția Absolvenților 2026»

Consiliul Județean Ialomița, Muzeul Național al Agriculturii, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, Uniunea Artiștilor Plastici-Filiala Slobozia/Ialomița și Liceul de Arte «Ionel Perlea» ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2026, 15:55
(2119 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Dealer de cocaină, arestat preventiv

Țăndărei: Dealer de cocaină, arestat preventiv

Polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, împreună cu procurorii DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița, au documentat activitatea infracțională a unei persoane, de ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2026, 15:50
(11539 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
#pasajladrajna în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...