Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Consilierii locali vor stabili organigrama Primăriei Slobozia

Consens politic în cadrul Consiliului Local Slobozia

Consilierii locali vor stabili organigrama Primăriei Slobozia

Primarul Sloboziei, Dragoș Soare, a cerut public sprijin consilierilor locali pentru «eficientizarea acti­vității administrative din cadrul Primăriei Slobozia». Domnia sa a declarat că intențio­nează să propună o nouă organigramă a instituției, care să asi­gure «eficientizarea activității administrative». De asemenea, consilierii locali sunt invitați să propună direcțiile de dezvoltare a orașului pentru următorii 10 ani.

O ședință atipică Joi, 28 ianuarie 2021, Consiliul Local Slobozia s-a reunit în cadrul primei ședințe ordinare a acestui an. Consilierii locali prezenți au votat o serie de proiecte de hotărâri de interes pentru opinia pu­blică locală. Printre acestea se numără cel privind aprobarea contului de execuție al bugetului pentru anul 2020, cel privind organizarea rețelei școlare la nivelul mu­nicipiului Slobozia, aprobarea tarifelor pentru activitățile economico-sociale în cadrul Casei de Cultură Municipale și a Căminului Cultural Slobozia Nouă, lista privind repartizarea noilor locuințe ANL, etc. Ședința, prima din acest an, repre­zintă o cotitură în relațiile tensionate dintre fracțiunile politice din cadrul Con­siliului Local Slobozia. Pentru prima dată de la debutul mandatului primarului li­beral Dragoș Soare, consilierii prezenți au dia­logat constructiv și au votat rațional, în interesul comunității, proiectele de hotărâri propuse de admi­nistrație. Evident, miza acestor proiecte de hotărâri este una mică, iar în lipsa unui proiect de buget pentru anul în curs orice dispută rămâne sterilă... Dar atmosfera din cadrul Consiliului Local Slobozia a fost una relaxată, constructivă și, cel mai important poate, civilizată.

O propunere surprinzătoare Proiectul de hotărâre privitor la men­ținerea salariilor de bază aferente funcției din cadrul familiei «Administrație» la nivelul anului 2020 a fost un prilej pentru lansarea unei propuneri surprinzătoare. Înainte de vot, ex-primarul Adrian Mocioniu a susținut că majorarea salariilor este o necesitate în contextul migrării funcționarilor publici către instituții pu­blice cu salarii mai mari. În replică, primarul Dragoș Soare a cerut tuturor consilierilor locali să participe la o ședință informală în care să decidă asupra politicilor administrative și a pro­iectelor inves­tiționale ale orașului. «Sunt convins că avem nevoie de salarii mai mari în sectorul bugetar... Din păcate, în acest moment există încă un decalaj între acest sector și sectorul privat! Pentru a mări salariile, avem nevoie de venituri. De aceea fac o invitație deschisă tuturor! Vreau să vă propun o reorganizare și o reașezare a aparatului administrativ pentru eficientizarea activității administrative din cadrul Primăriei Slobozia. De asemenea, aș vrea să discutăm împreună care sunt cele mai bune direcții de dezvoltare a orașului în următorii 10 ani. Eu am câteva idei, vi le voi propune, însă sunt convins că pot fi îmbunătățite sau putem adăuga lucruri noi, la care admi­nistrația publică nu s-a gândit până acum...» a susținut public Dragoș Soare.

Visul tuturor administrațiilor Ideea susținută de către primarul Dragoș Soare nu este nouă. Anterior, fiecare dintre primarii Sloboziei, de la Gabi Ionașcu până la Adrian Mocioniu, a susținut necesitatea restrângerii cheltuie­lilor administrative. În pofida declarațiilor făcute, administrațiile locale anterioare au extins schemele de perso­nal, au majorat cheltuielile de funcționare ale instituției și au angajat investiții din fonduri proprii sau cofinanțate din fonduri europene care au adus Primăria Slobozia în pragul falimentului administrativ. Înainte de a res­trânge cheltuielile, Dragoș Soare se confruntă cu o problemă pe care administra­țiile anterioare nu au avut-o. Din cauza pandemiei, bugetul de venituri proprii al Primăriei este cu 15% mai mic în acest an, fapt care a generat deja un deficit de 5 milioane de lei. Pentru acoperirea acestui deficit, Dragoș Soare mizează pe reducerea cheltuielilor de funcționare a instituției, precum și pe atragerea de noi fonduri de la bugetul de stat. În așteptarea unor soluții lucrative, aceeași administrație locală trebuie să decidă care dintre proiectele cofinanțate din fonduri europene va fi continuat și care nu.

4 Februarie 2021, 19:20 (10457 vizualizări - 15 comentarii)

Citiți și:
Administrația Potor vrea un nou front de captare pentru alimentarea cu apă a Sloboziei
Vot cu scandal pentru bugetul Sloboziei, în ședința Consiliului Local
Terenuri concesionate, vândute la prețuri diminuate de administrația locală
Primarul Alexandru Potor vrea să reducă suprafața parcurilor din Slobozia

Comentariile cititorilor:


contribuabil:
(6 Februarie 2021, 14:29)
Soare daca nu scapi de directorul economic si de sageata sa directoarea de la impozite si taxe ajungi mult mai rau decit Mocioniu si o sa platest multe dandanale facute de el
Andrei:
(6 Februarie 2021, 13:35)
@Nelutu - faptul ca inca avem o doamna stenograf este mare minune, deoarece stenografia iti permite sa notezi in timp real (iar stenografi nu prea mai gasesti). Desigur, poti inregistra, doar ca procesul de scriere dupa inregistrare este mult, mult mai lent decat transcrierea stenogramelor. Iar daca in timpul sedintei vrei sa stii ce s-a spus cu 10 minute mai devreme, doar un stenograf iti poate spune acest lucru instant. Iluzia ca "tehnologia rezolva orice" este doar o iluzie, deocamdata nu exista metode de interpretare automata a vocii si transcrierea in text, pe care sa te poti baza. Parerea mea este ca nici nu vor fi vreodata, dar poate ma insel.
Nelutu:
(6 Februarie 2021, 10:37)
@(ne)functionar, despre ce digitalizare vorbesti?Primaria Slobozia are angajata o steno dactilografa de 70 de ani care scrie sedintele de consiliu local.Asa o fi si la Oradea si Cluj?
Dop:
(6 Februarie 2021, 09:04)
Întâi astupați gropile din asfalt!!!!
Observator:
(6 Februarie 2021, 02:44)
Bulevardul Chimiei să aibă 2 benzi pe sens, de la variantă până la spital, cu semafoare sincronizate si bandă specială pentru "la dreapta" -verde intermitent. Interziceți parcarea pe prima bandă, pe acest bulevard. Lumină la trecerile de pietoni (Clubul tineretului, Stadion, Ștefan cel Mare, Sadoveanu, Eminescu, etc). Coșuri de gunoi si pe strazile mai mici și in parcările din spatele bulevardurilor. Reparația trotuarelor din pavele, unde au apărut "capcane". Poliție in patrulă pe strada, nu din mașini. Filtre de control ale politiei si pe strazile din "spate", pentru alcool si altw nereguli. Reabilitarea urgentă a șoselelor ( Lacului, Spital, Viilor, Ianache, etc). Eliminarea pancartelor publicitare de pe trotuar. Lumina la sensurile giratorii de la Kaufland, Lidl, intrarea Variantă-Bulevardul Chimiei. Pomi și flori in Pața Revoluției. Și mai sunt...multe de făcut, domnule primar.
george:
(5 Februarie 2021, 21:48)
no musca ,asa,din spirt..... civic gigel dar un efect  a produs.te doare puiule stiu .asa e cand doar te afli in treaba si esti descoperit.
pentru @::
(5 Februarie 2021, 19:30)
Off topic: stimate domn, eu nu am avut de a face in nici  un fel cu cei paza comunitara, numit impropriu ,,politisti'', dar trebuie sa recunosc faptul ca, din pacate, acestia sunt la fel de utili ca si igrasia. Cu banii risipiti aiurea pentru cheltuielile cu paznicii comunitari, s-ar putea face multe lucruri utile pentru comunitate. Deja sunt localitati care au desfiintat paza comunitara locala, sa speram ca in curand exemplul va fi urmat de cat mai multi edili. 

On topic: toate posturile ar trebui ocupate prin concurs + dimensionarea corecta a aparatului administratiei publice locale + masuri destinate simplificarii procedurilor si reducerii eforturilor cetatenilor de procurare a documentelor si imbunatatirea procesului de digitalizare la nivelul administratiei publice. 
gigi:
(5 Februarie 2021, 18:29)
Apropo stiu ca barbatisu sa ocupa cu identificarea celor carescriu rau despre ei dar nu stie ca se poate demonstra ca el umblab cu deastea si poate isi mai adauga niste ani la condamnarea cu suspenadare pe care o are
gigi:
(5 Februarie 2021, 18:24)
Dalida ramane ca doar la primarie coalitia este PNL-PSD.si salariu ebun chiar il ,merita ca e doctorand si va fi prima primarie care are un doctor in stiinte juridice angajat ca sef serviciu protocol si de fapt este secretara la viceprimari. apropo dnle primar cine ii face munca de sef vserviciu ?
(ne)functionar:
(5 Februarie 2021, 18:16)
sa fie clar : nimeni , din niciun partid, nu va aproba Iin consiliul local, sa fie dati afara angajati din primarie.
se vor elimina posturile neocupate, se vor bloca posturile care se vor vacanta prin plecari voluntare: pensionare, transfer, demisie ( in unele cazuri fortata), etc. ).
singura formula este :
-renuntarea la toate sporurile ( ca primaria nu are conditii de munca unde sa fie justificate acestea), 
-blocarea salariilor la acest nivel,
-presiunea pe toti angajatii, de la toate nivelurile pana la atingerea unui randament si calitate a muncii asteptate de toti,
-masuri severe de sanctionare la fiecare abatere,
-neaparat digitalizarea intregii activitati a primariei cu accesul tuturor angajatilor primariei si, bineinteles a tuturor cetatenilor la datele publice, direct in aplicatia informatica,
-ocuparea posturilor, acolo unde mai este cazul, exclusiv cu personal cu adevarat calificat, cu experienta, pentru ca salariile actuale  pot oferi acum o baza de selectie reala,
-planificarea periodica a activitatilor, cu responsabili nominalizati la fiecare,
-raportarea periodica, reala, concreta  si completa ( fara abureli ) a activitatii, rezultatelor, problemelor, din partea fiecarui sef al fiecarei directii, serviciu etc.
etc.
Urbanistul:
(5 Februarie 2021, 17:57)
Sustin ideile propuse de (buget ar) si propunerea facuta de (violeta) prin care cetatenii orasului sa se pronunte la proiectele viitoare. Ce consileri sa propuna Mocioniu, Gradea, Musat, sa fim seriosi, daca ar fi vrut sa faca ceva ar fi facut in mandatele anterioare. La Cluj primarul Boc asa procedeaza, consulta alegatorii. Domnul Soare in campania electorala a fost la Cluj si Oradea pentru a vedea cum se face treaba acolo si la Slobozia nu se poate, si a promis ca dupa ce va fi ales va lua modelul celor doua orase chiar spunand ca dl.Bolojan de la Oradea va veni la Slobozia sa-i arate cum trebuie facut. A uitat dl.Soare in cateva luni ce a promis iar acum, le propune celor care nu au facut nimic in acest oras de 30 de ani sa vina cu proiecte. Nu ve-ti face nimic, peste trei ani ve-ti cersi voturile slobozenilor motivand ca, va trebuie un nou mandat pentru a termina toate proiectele pe care le aveati, si pe care sunt sigur nu-l ve-ti mai primi. PS. Pt.( buget ar ) din cele 25 puturi platite s-au executat 20(pot fi numarate se vad cabinele si imprejmuirile la suprafata)
@:
(5 Februarie 2021, 12:15)
cate amenzi ai luat gigele tata, de esti asa de suparat ? sau sunt acri strugurii ?
ca altfel nu te repezeai sa musti, asa, din spirit .....civic .
Violeta:
(5 Februarie 2021, 11:54)
Interesantă propunerea primarului, dar poate că ar fi și mai frumos dacă ar lansa o dezbatere publică cu privire la cele două subiecte importante, respectiv organigrama Primăriei Slobozia și direcțiile de dezvoltare durabilă. Până la urmă să nu uităm că noi, cetățenii Sloboziei, suntem contributorii pentru salariile și lefurile funcționarilor din administrația locală.
Iar de proiecte fanteziste gen Mocioniu, ne-am cam săturat!
buget ar:
(5 Februarie 2021, 11:13)
Solutii pentru redresarea financiara a Sloboziei:
1. Imputati si recuperati banii cheltuiti aiurea de catre fostii primari ai municipiului: de la autorul apei nepotabile (de verificat cate putzuri s-au realizat efectiv, cate corespund proiectului, cate s-au platit constructorului...s-au platit 25 si s-au realizat vreo 22 cumva?); primarul "zis si hai sict*r" sa returneze din buzunar banii pentru groapa lui stoica, pentru statia de tratare ineficienta a apei (platita unui coleg pesedist-fost primar pe la buzau), sa returneze banii pentru statuia lui mos craciun, pentru infochioscul inutil, pentru panoul de alpinism, dezafectat de mocio...iar asta din urma, sa cotizeze si el cu banii cheltuiti pe tot felul de trepte de potabilizare a apei, pentru continuarea construirii parcarii necorespunzatoare...si, nu in ultimul rand, sa achite din buzunar salariul lui ginuta plagiatoarea - sefa lui de protocol, cat si a membrilor de partid cu care a populat primaria ca pe mosia proprie. Ultimii 3 primari, sa-si ia "amenajarea Pietei Revolutiei" acasa si sa o refaca asa cum era initial, pe banii lor!
2. Fara chiolhanuri din bani publici, gen sarbatorile orasului (cu mici, bere, fum de gratare, manele si cefe late).
3. Fara investitii inutile, megalomanice (nu tramvaiul lui mocio, sau centrul istoric visat aberant de un fost catindat la primarie!
4. Nu mai angajati alti membri de partid "deflorabil" dupa chipul si asemanarea celui uns viciuprimar; atentie si la afacerile lui "pe persoana fizica" cu proiecte finantate din bani publici.
Faceti investitii mici, dar necesare, macar pentru siguranta cetatenilor. De ex: iluminat public, mai ales deasupra trecerilor de pietoni! riscam accidente ca nu sunt iluminate corespunzator.
P.S. vindeti-i boxele exdj-ului de la cantina saracilor (ca sa se bucure de de o muzica intima in celula)
gigel:
(5 Februarie 2021, 05:15)
pana trece pandemia sa ia pauza politia locala ,dealtfel o institutie parazitara a carei prezenta se reduce la niste indivizi in uniforme scumpe care se plimba aiurea prin oras.

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Joi 06 Aug 2026
241 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Copil de 4 luni, adus la spital mușcat de șobolani

La Spitalul de Urgență din Slobozia a fost adus un copil de 4 luni, cu mai multe răni pe corp, ce păreau a fi provocate de mușcăturile unui șobolan. Cazul copilului a fost semnalat polițiștilor sîmbătă ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 07:38
(15118 vizualizări - 0 comentarii)


A dispărut!

A dispărut!

Luni, 1 martie a.c., în jurul orei 19.00, polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul că minorul Bucur Ștefănel, de 13 ani, a plecat de la domiciliul din orașul Fierbinți-Tîrg și nu a mai revenit. ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 07:37
(15801 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 04:31
(15884 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 03:14
(14957 vizualizări - 0 comentarii)


Evenimente culturale

Consiliul Județean Ialomița și Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» invită ialomițenii la inaugurarea Sălii STUDIO. Astfel, joi, 4 martie 2010, tinerii artiști ai Liceului de Artă din Slobozia vor susține ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2010, 15:38
(13316 vizualizări - 0 comentarii)


Măsuri pentru stimularea creării de noi locuri de muncă

În Monitorul Oficial nr. 136, din 1 martie 2010, a fost publicată Ordonanța de Urgență nr. 13/23.02.2010, privind reglementarea unor măsuri în vederea stimulării creării de noi locuri de muncă și diminuării ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2010, 15:29
(12461 vizualizări - 0 comentarii)


Informare APIA

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează beneficiarii măsurilor de reconversie/restructurare și defrișare a plantațiilor viticole că trebuie să completeze și să depună formularul de ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2010, 15:13
(15243 vizualizări - 0 comentarii)


Informare privind deconturile negative de TVA

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că a fost aprobată o nouă procedură pentru soluționarea deconturilor cu sume negative de taxă pe valoarea adaugată cu opțiune de ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2010, 10:55
(17375 vizualizări - 0 comentarii)


Deșeurile, în atenția Prefecturii Ialomița

În perioada, 3-20 februarie a.c., polițiști din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor, specialiști din cadrul Gărzii de Mediu și comisari ai Gărzii Financiare au desfășurat controale la nivelul ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2010, 10:12
(13401 vizualizări - 0 comentarii)


Capota s-a ridicat în mers, iar mașina s-a izbit de un tir

În cursul dimineții de luni, 1 martie a.c., în jurul orei 8.30, polițiștii rutieri au fost sesizați despre faptul că un tînăr de 20 de ani, din Slobozia, ce se deplasa la volanul unui autoturism din direcția ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2010, 16:16
(13507 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni de prevenire și combatere a infracționalității

Efective sporite de polițiști din cadrul IPJ Ialomița au participat în acest sfîrșit de săptămînă la mai multe acțiuni organizate pe raza județului, continuînd astfel acțiunile specifice pentru creșterea ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2010, 16:15
(13777 vizualizări - 0 comentarii)


Sancționat contravențional pentru ședere ilegală pe teritoriul României

Polițiștii au depistat în zona Popasului Sinești un cetățean moldovean, în vîrstă de 33 de ani, intrat în România la data de 16 august 2009, în baza unei vize de scurtă ședere în scop de vizită.
Străinul ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 20:00
(13744 vizualizări - 0 comentarii)


Beat la volan

Pe Calea București din Urziceni a fost depistat un bărbat, în vîrstă de 32 de ani, din comuna Ion Roată, în timp ce conducea autoturismul proprietate aflîndu-se în stare de ebrietate. La testarea cu aparatul ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 19:58
(13761 vizualizări - 0 comentarii)


Dosar penal pentru nerespectarea drepturilor de autor

În cadrul unui control la o discotecă din comuna Coșereni, aparținînd unei societăți comerciale cu sediul social în București, polițiștii au constatat că era difuzată muzică ambientală prin intermediul ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 19:57
(11745 vizualizări - 0 comentarii)


Planul de acțiune SIGURANȚA (II)

În baza planului comun de acțiune SIGURANȚA, în noaptea de 27/28 februarie a.c., la nivelul județului s-au desfășurat mai multe acțiuni în sistem integrat la care au participat efective ale Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 19:54
(13537 vizualizări - 0 comentarii)


A vrut să se spînzure

Un cetățean din comuna Perieți a sesizat vineri, 26 februarie a.c., că un bărbat de 33 de ani, din localitate, se află în podul casei sale intenționînd să se spînzure. Deplasîndu-se la fața locului, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 11:09
(12061 vizualizări - 0 comentarii)


A intrat cu mașina în pom

În apropierea municipiului Slobozia s-a produs un accident rutier cu o victimă. Pe scurt, vineri, 26 februarie 2010, în timp ce o femeie de 43 de ani, domiciliată în București, conducea un autoturism din ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 11:07
(9547 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive în mediul rural

Agenții Posturilor de Poliție Andrășești, Albești, Buești, Ciochina, Munteni Buzău, Reviga și Colelia, în colaborare cu o grupă de luptători ai Serviciului de Intervenție Rapidă au desfășurat acțiuni comune ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 11:07
(12737 vizualizări - 0 comentarii)


Încarcerat

Polițiști din cadrul structurilor Urziceni, Bărcănești și Axintele au acționat pe raza celor două comune, ocazie cu care, în satul Horia, au depistat un bărbat de 39 de ani, din localitate, pe numele căruia ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 11:05
(15083 vizualizări - 0 comentarii)


15000 de pachete de țigări, confiscate

Pe DN2, în parcarea aflată pe raza comunei Sinești, au fost depistați doi bărbați care transportau, fiecare cu cîte un autoturism, mai multe pachete de țigări fără documente legale de proveniență.
...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2010, 14:04
(15959 vizualizări - 0 comentarii)


Pistoale deținute ilegal

În incinta unui local public situat pe DN 2 în municipiul Urziceni, punct de lucru aparținînd unei societăți comerciale din Capitală, au fost depistați trei bărbați, în vîrstă de 23, 26, respectiv 35 de ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2010, 14:03
(14270 vizualizări - 0 comentarii)


Beți la volan

Pe strada Digului, din Țăndărei, a fost depistat un localnic, în vîrstă de 31 de ani, în timp ce conducea un autoturism înmatriculat în străinătate, aflîndu-se sub influența băuturilor alcoolice. La testarea ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2010, 13:45
(13800 vizualizări - 0 comentarii)


Suspecți de furt, identificați

În ultimele 24 de ore au fost identificați doi bărbați, în vîrstă de 53, respectiv 29 de ani, ambii domiciliați în Amara, suspectați că în perioada noiembrie 2009-februarie 2010 au sustras dintr-o locuință ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2010, 13:37
(16654 vizualizări - 0 comentarii)


Planul de acțiune SIGURANȚA

Începînd de vineri, 26 februarie a.c., la nivel național a fost declanșată acțiunea «SIGURANȚA», ce are drept scop implicarea a cît mai multe forțe de ordine în zonele cu risc criminogen, prinderea în flagrant ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2010, 13:32
(16419 vizualizări - 0 comentarii)


A plecat după ce a accidentat un pieton

În cursul zilei de joi, 25 februarie, în jurul orei 15.30, pe raza localității Buești s-a produs un accident de circulație din care a rezultat vătămarea unei persoane. Victima, o femeie de 37 de ani, din ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2010, 13:24
(17979 vizualizări - 0 comentarii)


Lovită de mașină pe trecerea de pietoni

Joi, 25 februarie, o femeie de 49 de ani din comuna Movila a fost victima unui accident rutier. Pe scurt, în timp ce conducea un autoturism, un bărbat, de 38 de ani, din Fetești nu a acordat prioritate ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2010, 13:23
(19347 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune comună polițiști-jandarmi

În data de 25 februarie, pe raza comunelor Mihail Kogălniceanu și Gura Ialomiței, în baza unui plan comun de acțiune, efective ale Poliției Orașului Țăndărei și Inspectoratului Județean de Jandarmi au acționat ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2010, 13:21
(17450 vizualizări - 0 comentarii)


Școlile din Fetești și Urziceni, în atenția polițiștilor

Joi, 25 februarie, polițiștii au desfășurat activități preventive în incinta și în zona adiacentă unităților de învățămînt, avînd ca obiectiv prioritar creșterea gradului de siguranță a elevilor. Acțiunile ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2010, 13:20
(15194 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM organizează cursuri de formare

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă organizează în anul 2010 mai multe cursuri de formare profesională. Potrivit reprezentanților instituției, șomerii sau persoanele interesate se pot înscrie ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2010, 08:42
(20627 vizualizări - 0 comentarii)


Fermierii pot depune cererile pentru sprijinul pe suprafață

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură lansează luni, 1 martie 2010, campania de primire a cererilor de plată pentru schemele/măsurile de sprijin pe suprafață. Pentru a beneficia de sprijinul ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2010, 07:16
(15453 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Răduță Aurelian-Constantin în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Justin în Consiliul Superior al Magistraturii scoate la concurs posturi de judecător în cadrul Judecătoriei Urziceni Pavel în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Andrei în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița Andrei în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Ion Ion în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă FELICITĂRI în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă autoturism Seat Ibiza în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 22 iulie 2026 cetatean în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Eu în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița Deșteaptă-te ROMÂNE în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Fascinat în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! cetatean în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! cetatean în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița NELAMURITULE în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Azi, miercuri, de la 16 în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Cel care i nelamurit în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! mai baieti în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Independent? în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Maine de la ora 16 în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...