Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Independent a ajuns la ediția 1000

Independent a ajuns la ediția 1000

Măria Sa, Cititorul!
Prima ediție a ziarului Independent a apărut în 1999. Iar pe 14 aprilie 2021 sărbătorim ediția cu numărul 1000. O cifră rotundă care ascunde în spatele ei 22 de ani de experiențe unice. Au fost ani în care am învățat, în care am supraviețuit, în care am «pactizat» cu sistemul politic și administrativ... Ani în care am făcut dezvăluiri de presă unice, ani în care am plătit scump pentru ele... Am cunoscut oameni minunați, ipochimeni fără coloană vertebrală și politicieni lipsiți de scrupule.
Suntem mândri de ce am făcut, de toate acestea? Nu știm. Probabil că da! Ce știm însă sigur este că vă datorăm toate acestea dumneavoastră, Cititorilor! Pentru că oricâtă muncă există în spatele foii de ziar tipărite și indiferent câte compromisuri am făcut pentru a rămâne pe piața media, dumneavoastră ați fost acolo, pentru noi. Ne-ați susținut pe vremea când internetul nu exista, ne-ați iertat când am greșit și ne-ați învățat atunci când nu am știut. Iar noi nu v-am mințit!
Poate sunt vorbe mari. Poate cuvintele noastre vor fi catalogate drept sentimentalism ieftin... Dar după 22 de ani de muncă și 1000 de numere de ziar tipărite cu regularitate, într-o lume în care totul se schimbă de la o zi la alta și totul e de vânzare... credem că sunteți busola noastră și fără dumneavoastră Independent nu ar exista! De aceea azi, la ceas rotund, simțim nevoia să vă mulțumim pentru că nu ați renunțat la noi. Și pentru că sunteți acolo, așteptându-ne săptămână de săptămână. Ne-ați făcut mai buni, mai inteli­genți și mai puternici. Și tragem nădejde că veți fi acolo peste alte 1000 de numere.
Îți mulțumim, Măria Ta, Cititorule!

14 Aprilie 2021, 08:20 (1634 vizualizări - 11 comentarii)

Citiți și:
Ialomița: 2011, anul administrației locale

Comentariile cititorilor:


cetatean:
(15 Aprilie 2021, 08:14)
si eu, va multumesc ! succes! 
alt cititor:
(14 Aprilie 2021, 21:02)
nu vreau sa mai  spun nimic dupa atatea laude si elogii in versuri.
ar fi ca inainte cand pe scena se  recitau penibil  poezii patriotice sau ca  la vechile plenare  cand toti aplaudau frenetic, iar nu te puteai ridica tu singur in picioare sa strigi vreo lozinca impotriva sistemului..
infecționist:
(14 Aprilie 2021, 13:32)
Of, ce-mi face  infirmierul ăsta ! Unele redacții  au  secretar general, dar și un „prim secretar ”. Ce, satul Tovărășia trebuie să se numească domnia ? Mă bucur că „Independent ” nu m-a cenzurat. Mă bucur că Voiculescu, de la sănătate a fost demis. Mă bucur,cu gândul că vine altul care are grijă și de HORECA, să nu ne mai închidă locul din spatele centrului cultural,unde ne bem cafeaua. Dar, cel mai mult mă bucur că sunteți acum la numărul 1000, că sunteți expresivi.Mă simt onorat când citesc unele articole care umple golul lăsat de alții care zic că fac presă. Am numărat ,din ambiție, câte reluări ne bagă pe gât o televiziune locală, cu o singură doamnă care mai mult dă din mâini și își duce pletele după ureche. În două săptămâni am mers la fitnes de 4 ori, la ORL de trei ori, la o clinică de fizio- terafie de 5 ori și am donat cu jandarmii sânge de trei ori. Și, în sfârșit , azi-14 aprile a fost Ziua mărțișorului. Asta presă, domnilor !. Iar ,dimineața ,bem cafea cu boabe rostogolite și ascultăm horoscop copiat și citit cu zâmbetul plin de zaț. Gata ! Să trăiți, să fiți sănătoși, să fiți frumoși și cu PH-ul mare, așa cum vă cunosc. La mulți ani !  
Emil:
(14 Aprilie 2021, 13:28)
Foaie verde lemn uscat,
De publicat, ati tot publicat,
Pe nimeni n-ati ocolit, penita ati ascutit,
1.000 de numere ati infaptuit, pe Zeus l-ati haituit,
Si acum la aniversare,
Tineti-o tot asa, mai fratioare!!!
Gigi:
(14 Aprilie 2021, 13:03)
Va salut! Sunt unul dintre cei care au fost din când în când subiectul articolelor voastre mizerabile! Pot sa spun cu siguranță ca sunteți departe de a fi un ziar independent și imparțial! Cu toate acestea va doresc sa fiți sănătoși și sa aveți parte de ceea ce meritați pentru tot ce ati făcut în lunga voastră activitate! Frumoasa limba de lemn în acest articol!
Stefan:
(14 Aprilie 2021, 12:53)
Felicitări! Sunteți singura publicație care acoperă toate aspectele și demonstrați verticalitate. Țineți-o tot asa și sa ne vedem la ediția 2000!
INFIRMIER:
(14 Aprilie 2021, 11:54)
Dac primul secretar nu a aprobat felicitarea bătrânului din presă
vă transmit mesajul său , care ,sigur, nu va fi, din nou, aprobat. La mulți ani și să fiți pozitivi, dacă nu vreți să fiți negativi.
BRISCU:
(14 Aprilie 2021, 10:52)
Felicitări!Am ocazia sa cunosc,datorită Dvs.,stiri dintr-un județ apropiat.Ma interesează Amara, dar și restul județului. Mult succes!
TB:
(14 Aprilie 2021, 10:31)
La multi ani si pana ascutita, Independent!
Bătrân în presă:
(14 Aprilie 2021, 10:06)
La mulți ani ! Țineți-o tot așa ! Vă doresc pentru viitor
succesul pe care îl aveți în prezent și toate cele bune echipei
redacționale. Stima noastră și mândria,  să scăpăm de pandemia
și să fiți negativi.
Adrian:
(14 Aprilie 2021, 09:21)
La cat mai multe editii, dragilor ! Ma bucur ca existati si ca, in fiecare dimineata am posibilitatea sa va citesc !