Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

Marea curățenie de primăvară

Marea curățenie de primăvară

Într-un oraș precum Slobozia, care nu a făcut o prioritate din întreținerea spațiilor verzi și a străzilor, orice campanie de ecologizare este binevenită. La sfârșitul săptămânii precedente, angajații Primăriei Slobozia și cei din cadrul serviciilor subordonate instituției au făcut curățenie generală în tot orașul. Străzile, zonele verzi și aleile dintre blocuri au fost curățate de ambalaje, peturi sau mucuri de țigară aruncate la voia întâmplării de către noi, cetățenii... Dragoș Soare, primarul orașului, a supravegheat munca depusă de funcționarii Primăriei Slobozia.

Cuvântul de ordine: ecologizare Este sâmbătă, 17 aprilie a.c., trecut de orele 9,00. Funcțio­narii care au răspuns inițiativei de ecologizare a Sloboziei așteaptă în zona Autogării din oraș ca primarul Dragoș Soare să dea startul campaniei. Și-au potrivit mănușile de latex, s-au înarmat cu sacii de plastic puși la dispoziție de Direcția de Administrare a Domeniului Public, au zâmbit frumos pentru câteva selfie-uri apoi au pornit încolonați pe străzile orașului. Angajații Primăriei Slobozia și cei ai serviciilor din subordinea instituției au fost împărțiți în 4 echipe, fiecare dintre acestea fiind responsabilă de câte o zonă din oraș. Am ales să-i însoțim pe funcționarii Serviciului de Asistență și Protecție Socială, cărora le-a revenit sarcina de a ecologiza zona de oraș cuprinsă între Gara Slobozia Veche și Casa de Cultură a Sindicatelor. Preț de câteva străzi, această echipă a fost însoțită și de primarul Dragoș Soare. «Este o inițiativă inedită, care nu a mai fost făcută niciodată la Slobozia... Ne dorim ca noi, funcționarii publici din cadrul Primăriei Slobozia, să dăm un exemplu tuturor cetățenilor în privința întreținerii cură­țeniei pe străzile orașului! Este, dacă vreți, o altfel de curățenie care se face înaintea Paștelui. Fiecare dintre noi facem asta acasă, dar acum ne-am gândit că ar fi bine să curățăm și străzile și zonele verzi din Slobozia!» a declarat primarul Dragoș Soare.

Feroviarul, zona de foc Sacii de plastic au început să se umple unul câte unul, iar mașina de transport a deșeurilor din cadrul DADP a făcut deja o oprire pentru a ridica o parte dintre sacii lăsați la capătul dinspre Gară al bulevardului Unirii. În tot acest timp, vo­luntarii și-au continuat activitatea în zona Feroviarul. «Au rămas acolo să curețe mai bine, pentru că sunt multe gunoaie acolo...» raportează regulamentar Gabriel Olteniceanu, administratorul public al orașului, situația grupului pe care a fost însărcinat să-l coordoneze. În timp ce angajații Primăriei Slobozia curățau zona Feroviarul, oamenii priveau totul de la balcoanele blocurilor. Nimeni nu a coborât însă pentru a le da o mână de ajutor... «Până la urmă fiecare dintre noi facem curățenie acasă! Trebuie să ne gândim și la orașul în care trăim. Eu cred că este o inițiativă bună ceea ce facem astăzi aici... Da, am văzut și oameni care s-au oprit, s-au uitat să vadă ce facem, apoi și-au continuat drumul, dar fără să se implice. Este decizia dumnealor! Eu mă bucur de faptul că am putut să particip la această acțiune...» ne-a declarat Angelica Costea, unul dintre funcționarii Primăriei Slobozia care a participat la campania de ecologizare a orașului... Campania de ecologizare a Sloboziei s-a încheiat după aproximativ 4 ore, timp în care a fost colectată o cantitate de 600 kg de gunoaie.

Copiii din Cartierul Gării Noi
În timp ce funcționarii Primăriei adunau gunoaiele din centrul orașului, la marginea Sloboziei, în Cartierul Gării Noi, copiii locuitorilor din zonă au organizat ad-hoc propria lor campanie de ecologizare. Micuții au luat sacii de plastic și, sub privirile părinților, au curățat Cartierul în care locuiesc. Copiii au primit cu bucurie această inițiativă și au promis că vor renunța la tablete și calculatoare pentru a întreține străzile și zonele verzi ale Cartierului. «Vreau să le mulțumesc și celor mici pentru inițiativa pe care au avut-o! Evident că le-am venit în ajutor și am ridicat gunoiul pe care ei l-au strâns...» a precizat Dragoș Soare, primarul orașului Slobozia.

20 Aprilie 2021, 14:05 (8924 vizualizări - 11 comentarii)

Citiți și:
Slobozia: Amenzi de peste 37 mii de lei aplicate de polițiști
IPJ Ialomița: Acțiuni pentru siguranța cetățenilor
IPJ Ialomița: Acțiune cu efective mărite la Slobozia

Comentariile cititorilor:


Cristina:
(25 Aprilie 2021, 18:40)
Pilele si fufele lui (...) nu au fost puse și ele la muncă? Măcar acum si aici, că oricum frecau menta și o freacă și acum prin primarie. Ar trebui scoși toți în frunte cu P.A. poate așa mai justifică și ei din salariu.
George:
(22 Aprilie 2021, 15:44)
Eu il felicit pe dl primar pentru initiativa. E adevarat, mai e mult pana departe, dar e primul pas. Oamenii se pornesc mai greu la drum. Aceasta curatenie a avut un ecou si sigur data viitoare vor fi mai multi voluntari. Trebuie doar sa perseverati. Pas cu pas se face totul. Nu va descurajati usor, la fel cum nimic nu se face usor.
Worker:
(21 Aprilie 2021, 20:37)
Haideti dle primar, credeti ca asa se rezolva treaba, cu"voluntari obligati"? Scoateti pe teren functionarii primariei, mobilizati politia localasi nu in ultimul rand, puneti la munca asistatii social! Asta a fost ptr poza!
@ Miruna:
(21 Aprilie 2021, 15:32)
Da soro, deratizare și dezisecție în Slobozia. Ne-au invadat gândacii, în apartamente, boxe, subsoluri. Degeaba facem noi dezinsecție pe scară, după o săptămâna au apărut iar, prin transfer de la vecini.
Dezisecție, deratizare, urgență majoră în Slobozia!
cetatean:
(21 Aprilie 2021, 15:20)
acum 10 minute un sofer de taxi ceva mai bronzat isi spala masina in parcarea de taxiuri de la hala din piata. a facut balta de apa jegoasa cu noroi, hartii, pahare de plastic si chistoace pe jos. nimeni nu ii spune nimic, autoritatile se fac ca nu vad si uite asa ne laudam degeaba ca avem realizari
test:
(21 Aprilie 2021, 15:02)
1. Ar trebui interzis fumatul pe strada si in parcuri. Cu ce ma incalzeste ca este interzis in spatii publice, cand eu merg si respir pe strada si in parc?!
2. Spatiile pentru colectarea gunoiului trebuie sa fie dotate cu pubele pentru recoltare selectiva si cu camere de supraveghere. Si sa fie afisat programul de ridicare a deseurilor.
3. Sa fie montat un webcam la podul rutier care traverseaza Ialomita, sa vedem in mod real cum si cand se lucreaza.
Miruna:
(21 Aprilie 2021, 12:26)
Initiativa este lăudabilă, dar sunt foarte multe alte lucruri de făcut la nivelul municipiului. O astfel de curățenie este absolut ineficientă, dacă nu este dublată de măsuri de sancționare a celor care aruncă gunoaie și dacă nu sunt verificați cei de la salubritate, cum își fac treaba.
În schimb, o altă problemă tinde să devină o preocupare majoră pentru slobozeni și nu poate fi combătută decât prin efortul combinat, al autorității publice locale, al cetățenilor și asociațiilor de proprietari.
Problema gândacilor!!! De câteva zile, asistăm la o invazie masivă a gândacilor, reali, mari și mici, de toate soiurile, națiile și genurile. Sunt fără apartenență politică, dar creează un disconfort masiv.
Primăria nu a mai făcut de câțiva ani o dezinsecție masivă, la nivelul municipiului.
Poate că Dragoș Soare, pe lângă ideile mărețe privind sondarea opiniei publice, prin oprirea șoferilor în trafic, aspect cu conotații abuzive, se gândește să înceapă și combaterea gândacilor din Slobozia.
Subliniem, ne referim la gândacii reali, cu mai multe piciorușe, cantonați pe la subsoluri de blocuri.
Slobozean:
(21 Aprilie 2021, 11:38)
Curatenia ar trebui sa se faca zilnic, nu numai de Paste si Craciun. 
Mary:
(21 Aprilie 2021, 02:29)
Se vorbește despre conacul "Bolomei" ca de sfintele moaște. Este o modalitate de a bifa o activitate, un proiect de cei din conducerea culturii ialomițene, care nu fac nimic și iau o grămadă de bani, fiind un deziderat adoptat și de conducerea județeană care investește bani și timp în povești numai bune pentru sifonarea unor fonduri. Să îmi spună cineva, unde se distrează tinerii noștri, înafară de baruri care și alea sunt închise. Poate vor merge să viziteze conacul Bolomei! Să fim serioși!!
Eu:
(21 Aprilie 2021, 02:13)
Vreau sa știu și eu cam cati bombardieri au fost la curățenie? ZERO! Am participat la curățenie, ceea ce am văzut acolo este ca cetățenilor chiar nu le pasa de soarta comunității, arunca din bloc tot felul de chestii, am găsit și lame de bărbierit, nu mai spun de materiale de construcții. Am găsit și gunoaie vechi, ambalaje decolorate, nu aveai efectiv cum sa le iei, decât cu lopata. Bălării cât cuprinde, găuri umplute cu gunoi. Vreau sa știu și eu, mai avem firma care sa facă servicii de salubrizare in Slobozia? Am avut vreodată? Avem pubelele alea care sunt un pericol, duhnesc in ultimul hal. De ce nu se montează pubele de reciclare? De ce serviciul de salubrizare pune la grămada plasticul peste gunoiul general? Deși ne dau saci galbeni! Primăria de ce nu pune coșuri de gunoi???? Sa fie full de coșuri de gunoi, sa fie din 10 in 10 metri, peste tot unde sunt trotuare, bănci, parcări, parcuri, magazine, oriunde sa fie un cos de gunoi... nu mai îndrăznesc sa spun de coșuri de gunoi de sortare pe plastic, metal, sticla, lemn etc. Este un lucru bun ca sa existe astfel de inițiative, dar nu sa facă voluntarii totul. Pe Sudului, pe Chimiei, la Taboo, oriunde sa pună coșuri de gunoi. Și apoi, Poliția Locală sa pună mâna sa dea amenzi la cei care arunca. Sunt atâtea persoane care pur și simplu arunca sticla, pachetul de tigari, chiștocul. Asta chiar mi se pare nesimțire totala. Firma de gunoi pare inexistenta, decât pe arterele principale. “Pe afara-i vopsit gardul, înăuntru-i leopardul” Primăria vorbește de viziuni cu concerte, skateparkuri, variante ocolitoare, câini care sa alerge cu covrigi in coada, iar la capitolul infrastructura și spații verzi suntem 0 barat. Situația este deosebit de gravă la nivel mondial. Nimănui nu ii pasa...
Silvia Cristea:
(20 Aprilie 2021, 22:34)
Domnule primar in zadar face astfel de actiuni, mai mult de imagine, daca politistii locali nu fac nimic pentru a fi instituita curatenia in Slobozia.
Atunci cand vor fi amendati toti cei care arunca pe strazi si sosele toate gunoaiele o sa fie curatenie in acest oras.
Amenzile trebuie sa fie incepute cu soferii care isi fac curatenie in masini si toate resturile si gunoaiele le arunca pe strazi, Statiile de taxiuri sunt cele mai murdare pentru ca soferii lor fac acea mizerie.
Persoanele care fumeaza pe strada arunca tigarile pe unde le vine.
Foarte multi parinti nu isi educa copiii sa puna in cosurile de gunoi ambalajele si resturile.
Crede cineva ca in tarile civilizate pe care le admiram si invocam copiii lor se nasc educati ? Nu, exista legi dastice si mai ales organe ale statului care aplica corect legile ! 
Din nefericire toate gunoaiele si rezidurile din orasul asta se datoreaza faptului ca Politia nu isi face deloc datoria. 

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Joi 06 Aug 2026
235 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Tânăr surprins de jandarmi având asupra sa substanțe posibil interzise

Un tânăr de 20 ani a fost depistat de jandarmii ialomițeni având asupra sa substanțe posibil interzise. Atenția jandarmilor a fost atrasă de faptul că persoana se afla într-un autoturism ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2024, 10:00
(4145 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA de peste 4,63 milioane de lei în luna august 2024

Administrația Județeană Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în luna august 2024, conform selecției naționale, TVA în valoare de peste 4,63 milioane ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2024, 16:20
(4460 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 15 septembrie a.c., în jurul orei 1,30, polițiștii din Platonești au oprit în trafic, în comuna Giurgeni, un autoturism condus de un bărbat, în vârstă de ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2024, 16:10
(1844 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune cu efective mărite în localitățile Ciulnița, Albești și Ciochina

Vineri, 13 septembrie a.c., polițiștii din Slobozia au organizat în localitățile Ciulnița, Albești și Ciochina o acțiune cu efective mărite. În acest sens, s-a acționat în zonele î ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2024, 16:05
(2481 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Porumbului» Orezu-ediția 2024: Un manifest al fermierilor pentru strategii naționale privind managementul riscurilor în agricultură!

«Ziua Porumbului» Orezu-ediția 2024: Un manifest al fermierilor pentru strategii naționale privind managementul riscurilor în agricultură!

Evenimentul emblematic al Forumului Agricultorilor și Procesatorilor Profesioniști din România, «ZIUA PORUMBULUI» OREZU a avut loc miercuri, 11 septembrie 2024, la ferma domnului Nicolae ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2024, 14:50
(2158 vizualizări - 0 comentarii)


Case în flăcări la Bărbulești și Vlădeni, incendiu la o mașină în Slobozia

Case în flăcări la Bărbulești și Vlădeni, incendiu la o mașină în Slobozia

Trei echipaje operative din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni au intervenit pentru lichidarea unui incendiu produs la o locuință în comuna Bărbulești. Au ars obiecte de mobilier. Cauza ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2024, 09:55
(1748 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Coșereni

Sâmbătă, 14 septembrie a.c., în jurul orelor 13,00, pompierii din Urziceni au intervenit la un accident rutier produs în comuna Coșereni. În eveniment au fost implicate două autoturisme ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2024, 09:50
(2544 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în Cartierul Coloniști din orașul Fetești!

În vederea executării lucrărilor de remediere a unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 180 mm, de pe strada Țăndărei din Fetești, echipele RAJA Constanța sistează ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2024, 09:30
(2285 vizualizări - 0 comentarii)


DIICOT: Traficanți de heroină, prinși la Slobozia!

DIICOT: Traficanți de heroină, prinși la Slobozia!

Joi, 12 septembrie 2024, procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism DIICOT-Structura Centrală au dispus reținerea a șase inculpați (trei cetățeni albanezi ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2024, 18:05
(3259 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Copil de 12 ani lovit de o mașină

Slobozia: Copil de 12 ani lovit de o mașină

Vineri, 13 septembrie 2024, pompierii din Slobozia, alături de paramedicii SMURD au intervenit în cazul a două accidente rutiere produse în Cartierul Bora al Sloboziei. În primul eveniment ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2024, 17:25
(2452 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Fetești: Dosar penal pentru că a încălcat ordinul de protecție

Polițiștii din Fetești au fost sesizați vineri, 13 septembrie 2024, de către o tânără de 36 de ani, cu domiciliul în Fetești. Concubinul acesteia, un bărbat de 40 de ani, ar fi încălcat ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2024, 13:50
(1109 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Urmărit penal pentru «violență în familie»

Polițiștii au fost sesizați miercuri, 11 septembrie 2024, de către o femeie de 42 de ani, cu privire la faptul că ar fi fost agresată fizic de către concubinul său, un bărbat în vârstă de ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2024, 13:40
(1279 vizualizări - 0 comentarii)


Serviciul de Call Center RAJA Constanța

Serviciul de Call Center RAJA Constanța

Serviciul de Call Center pus la dispoziția clienților de către RAJA Constanța vine în întâmpinarea tuturor abonaților, funcționând sub forma unui robot telefonic ce răspunde la ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2024, 13:05
(3501 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plăți de peste 28,62 milioane de lei pentru renta viageră agricolă

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a finalizat autorizarea la plată a rentierilor agricoli care și-au vizat carnetele de rentier în perioada 1 martie-2 septembrie 2024. Astfel, ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2024, 12:50
(1652 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: S-a prelungit perioada de depunere a cererilor pentru schema de ajutor «Silvo-mediu și climă»

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură anunță prelungirea până la data de 4 octombrie 2024, orele 14,30, a primei sesiuni de depunere a Cererilor de finanțare pentru accesarea schemei ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2024, 12:30
(3945 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Vindea pește fără documente legale

IPJ Ialomița: Vindea pește fără documente legale

Joi, 12 septembrie 2024, polițiștii ialomițeni au depistat în flagrant un bărbat, în vârstă de 42 de ani, din județul Constanța, care transporta cu autoturismul personal pește din speciile ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2024, 11:40
(1267 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: 1,83 milioane lei de lei, obligații suplimentare de plată stabilite de Inspecția Fiscală în luna august 2024

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița au efectuat, în luna august 2024, controale la contribuabili persoane fizice și juridice. ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2024, 11:00
(5249 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 13 septembrie-Ziua Pompierilor din România

Vineri, 13 septembrie 2024, se serbează  Ziua Pompierilor din România. Evenimentul amintește de bătălia de pe Dealul Spirii, din 13 septembrie 1848, când, sub comanda căpitanului Pavel ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2024, 11:00
(1529 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: 120,43 milioane de lei, încasări la bugetul de stat în luna august 2024

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a realizat, în luna august a anului 2024, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 120,43 milioane de ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2024, 10:40
(4681 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Facilități speciale pentru bunii platnici

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița aduce la cunoștința contribuabililor interesați că în Monitorul Oficial nr. 905 din 6 septembrie 2024 a fost publicată Ordonanța de Urgență ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2024, 09:30
(1792 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Șarpe înfășurat într-o perdea, la Stejaru

Marți, 10 septembrie 2024., în jurul orelor 15,30, jandarmii ialomițeni au fost solicitați să intervină în localitatea Stejaru, ca urmare a unei sesizări prin apelul 112 din partea unui bărbat ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2024, 11:30
(1981 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Excursie educativă la Constanța

Protopopiatul Slobozia: Excursie educativă la Constanța

Sâmbătă, 7 septembrie 2024, beneficiarii «Clubului de Vară», desfășurat de Protopopiatul Slobozia în parteneriat cu Școala Gimnazială «Sfântul Ierarh Nicolae» ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2024, 08:50
(2894 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 29 de clădiri școlare nu dețin autorizații de securitate la incendiu

Un raport al ISU Ialomița confirmă faptul că 29 de clădiri din Ialomița în care învață elevii nu dețin autorizații de securitate la incendiu. Astfel, din totalul celor 328 de clădiri cu destinația ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2024, 14:30
(2317 vizualizări - 0 comentarii)


Case în flăcări la Gârbovi și Săveni

Echipaje operative din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni au intervenit pentru localizarea și lichidarea unui incendiu produs la locuința unui cetățean, pe raza localității Gârbovi. La ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2024, 11:45
(1856 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Bucu, Broșteni și Slobozia

Accidente la Bucu, Broșteni și Slobozia

Echipaje operative de pompieri au intervenit la două accidente rutiere produse pe raza localităților Bucu, respectiv Broșteni. În urma evenimentelor, șase persoane, conștiente și cooperante, au ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2024, 11:35
(2190 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Rechizite pentru copiii nevoiași

Protopopiatul Slobozia: Rechizite pentru copiii nevoiași

În perioada 2-6 septembrie 2024, Protopopiatul Slobozia a desfășurat ediția a XI-a a proiectului social «Vreau să merg la școală». Scopul proiectului este acela de a-i sprijini pe copiii ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2024, 14:30
(3466 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii, persoane fizice, că începând luni, 9 septembrie 2024, și până vineri, 4 octombrie a.c., românii ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2024, 11:40
(2084 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Moldoveni!

Vineri, 6 septembrie 2024, echipele RAJA Constanța sistează furnizarea apei potabile, în intervalul orar 10,00-16,00, în localitatea Moldoveni din județul Ialomița, pentru executarea lucrărilor ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2024, 10:10
(2490 vizualizări - 0 comentarii)


 PNL: «În slujba țării», de Nicolae Ciucă

PNL: «În slujba țării», de Nicolae Ciucă

Duminică, 8 septembrie 2024, candidatul PNL la Alegerile Prezidențiale, Nicolae Ciucă, va lansa cartea «În slujba țării». Considerată cea mai așteptată carte a anului în  ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2024, 09:30
(2707 vizualizări - 2 comentarii)


Munteni Buzău: Bătrân ars de viu în propria casă

Miercuri, 4 septembrie 2024, un bătrân de 75 de ani din comuna Munteni Buzău a murit în urma incendiului care i-a cuprins locuința. Trupul carbonizat a fost descoperit de pompierii chemați ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2024, 11:40
(2427 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! gica în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Gigel în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere cetatean în Costul «ipocriziei politice» în opinia deputatului PSD Ștefan Țintă: blocarea fondurilor PNRR din rațiuni de partid! Sindicat în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere antiagatha în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă nemultumitu' în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Răduță Aurelian-Constantin în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Justin în Consiliul Superior al Magistraturii scoate la concurs posturi de judecător în cadrul Judecătoriei Urziceni Pavel în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Andrei în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița Andrei în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Ion Ion în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă FELICITĂRI în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă autoturism Seat Ibiza în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 22 iulie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...