Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Senatorul Adrian Costea suferă de «beția Puterii»

Senatorul Adrian Costea suferă de «beția Puterii»

Știți vorba aia de bun simț care spune că, dacă doi inși îți spun că ești beat, te duci acasă să te culci?! Ei bine, Adrian Costea nu o știe. Și, suit ca scroafa în copacul democrației, senatorul ialomi­țean AUR continuă să dea lecții de moralitate și bună guvernare. Iar printre picături, ne admones­tează suveran pentru că am sancționat public prostiile pe care le declamă de la înălțimea tribunei Parlamentului României, susținând, după cum vedeți în imaginea alăturată, că am fi «filistini». Și noi am fi tăcut, că doar el e parlamentar AUR și blogger de profesie, nu ca noi, niște pârliți de scribi de ziar... Numai că ne îngrijorează starea de «ebrietate» permanentă în care se află domnul se­nator de când a preluat mandatul. (n.red.: și, după cum vedeți, nu o spunem numai noi, ci și presa centrală, și ziarele din Venezuela care s-au minunat că există pe lumea asta cineva care își dorește să implementeze modelul lor de vot electronic!). Așa că mai facem o ultimă încercare de a-l atenționa că e «beat»! Ceea ce n-ar fi o problemă dacă ar juca, cum spun gurile rele că obișnuia, la păcănele... Numai că domnia sa nu mai e acum un profesoraș prăpădit de provincie care regurgitează idei pe blogurile naționale. E senator al României și reprezentant al unui județ întreg. Și din această postură încerci să nu spui prostii de la tribuna Parlamentului, nu faci concurență bombardierilor de la Țăndărei pe Facebook ca în fotografia alăturată și nu sancționezi opiniile celor care nu sunt de acord cu tine. Sigur, veți spune, că nu e vina lui... Și că, dacă nu ai cei 7 ani de-acasă, nu poți să reziști la tipul asta de «beție» care va dura tot mandatul. În plus, ar fi nevoie și de un grăunte de bun simț și de o fărâmă de educație politică. Ei bine, aveți dreptate! Adrian Costea nu are nimic din toate astea. Dar e al nostru, al ialomițenilor, și avem 4 ani la dispoziție pentru a-l ajuta. Iar în 2024 sperăm să căscăm ochii mai bine la urne, că altfel ne mănâncă de vii modelul de vot vene­zuelean. Acum am fost suficient de coerenți pentru dumnea­voastră, domnule senator?

20 Aprilie 2021, 12:20 (2425 vizualizări - 11 comentarii)

Citiți și:
Senatorul Costea digitalizează democrația după model sud-american

Comentariile cititorilor:


gigel:
(2 Mai 2021, 09:01)
gaina era mai ok
VLAD:
(24 Aprilie 2021, 09:26)
Mare atentie se schimba vremea umbla porcii cu paiul in gura .
Cristinica:
(21 Aprilie 2021, 19:42)
Acu', mai nou, se afișează cu o blondă ofilită.
Un cetățean :
(21 Aprilie 2021, 16:42)
Păi și primarul de la Amara al Haur de ce permite o înmormântare cu alai al lui GVM mort de Covid iar pe alți amărâți îi duce direct la groapă. Rușine
ion:
(21 Aprilie 2021, 12:00)
Terminati cu reclama mascata la acesti ciobanii .Sper sa nu mai fie alesi in veci asemenea prosti .
Mirela:
(21 Aprilie 2021, 10:17)
Cu astfel de personaje vrem legi pentru ca aceasta tara sa progreseze? Oare cati astfel de indivizi sunt  in Parlamentul Romaniei? Doamne, ce soarta urata are acest popor!
Cetatean:
(20 Aprilie 2021, 22:25)
Un parvenit!Data viitoare deschideti ochii cand votati! Mie nu mi convine sa ma reprezinte un coate goale,care trage din trabuc! ESTE CHIAR BEAT DE MARE, MARE PROSTIE! POATE ISI CUMPARA din banii de senator si PANTALONI,care SA II ACOPERE SI C..U PAROS!
avanti:
(20 Aprilie 2021, 21:50)
nu le plezneste mintea

Extraordinar:
(20 Aprilie 2021, 14:53)
Pentru mine, toate partidele sunt la fel. Și jurnaliștii, la fel. De aia țara asta sta pe loc: partidele lucrează pentru ele, jurnaliștii sunt plătiți de partide, poporul... asta meritam! Degeaba scriem articole- presa scrie ce vrea, partidele fac ce vor, domnu’ parlamentar fumează liniștit.. noi împărțim un stat distrus. Bravos națiune!
Eu:
(20 Aprilie 2021, 13:24)
Mai oameni buni, el numai stofa de parlamentar nu are! Nu demult, venea în parcul de la autogara cu fetita lui si ne arata dosul în toată splendoarea, lui! Da, da, avea pantaloni sport și când se apleca ii ieșeau la lumina...jumătate de fese...cu tot cu par! Și când ma gândesc ca și el votează legi...ma întreb...cum le votează, tot cu dosul?
Vali:
(20 Aprilie 2021, 13:20)
Sa multumim ialomitenilor care au trimis asa rablamente in senatul tarii,mare rusine.