Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Activ Slobozia, în pregătiri pentru Liga a II-a

Fotbal feminin

Activ Slobozia, în pregătiri pentru Liga a II-a

Într-un an fast pentru fotbalul ialomițean, Activ Slobozia nu putea face excepție. Echipa condusă de Daniela Ioniță și antrenată de Marius Chițoiu a promovat în liga secundă a fotbalului feminin. O performanță de apreciat, mai cu seamă că a fost realizată în exclusivitate cu jucătoare ialomițene. Duminică, 18 iulie 2021, pe stadionul Abatorului, fetele de la Activ Slobozia au fost premiate pentru promovarea obținută. A fost o reunire plină de bucurie, două zile mai târziu, pe 20 iulie a.c., dându-se startul pregătirilor pentru noul sezon, unul extrem de dificil, în care Activ Slobozia trebuie să arate că își merită locul în eșalonul secund. Alături de fete rămâne în continuare tânărul și ambițiosul antrenor Marius Chițoiu, cel care, la doar 26 de ani, și-a trecut deja în palmares prima promovare. «Cu siguranță, ne vom baza în continuare pe jucătoarele care au obținut promovarea, mai puțin Maria Ceaușu, care a plecat la Becicherecu Mic, în Liga I. Lotul va fi completat cu jucătoare U15 din pepiniera noastră, pentru că avem o generație extrem de promi­țătoare. Mai avem nevoie de un portar și de un fundaș central... Am reluat pregătirile pe 20 iulie a.c., iar în august vom pleca într-un cantonament a cărui locație nu a fost încă stabilită!» a declarat Marius Chițoiu. «Am reușit această promovare cu jucătoare din județul nostru și aș vrea să menținem pro­iectul pe aceleași coordonate și în Liga a II-a. Dacă vor veni jucătoare noi, acestea vor fi tot fete care au plecat de la noi din județ... Avem capacitatea și sportiv și financiar să facem față eșalonului secund, mai cu seamă că beneficiem și de sprijinul Consiliului Județean Ialomița!» a adăugat Daniela Ioniță, Președintele Activ Slobozia.

Coman Corina-portar, 15 ani
Mocanu Elena-fundaș, 17 ani
Ceaușu Maria-fundaș, 15 ani
Poroghina Alexia-fundaș, 18 ani
Solonaru Mădălina-fundaș, 15 ani
Gavrilă Valentina-fundaș, 15 ani
Mușat Delia-fundaș, 15 ani
Pascu Daniela-mijlocaș, 18 ani
Baciu Laura-mijlocaș, 16 ani
Dobre Adina-mijlocaș, 18 ani
Alecu Florentina-mijlocaș, 18 ani
Ciocan Georgiana-mijlocaș, 18 ani
Dumitrescu Georgiana-mijlocaș, 17 ani
Ioniță Adina-atacant, 18 ani
Dragu Larisa-atacant, 16 ani
Mitrea Magdalena-atacant, 20 ani

20 Iulie 2021, 10:40 (672 vizualizări - 6 comentarii)

Citiți și:
Fetele de la Activ Slobozia urcă în Liga a II-a
Activ Slobozia, victorioasă la Tulcea
«Cupa Mărțișor», la a II-a ediție

Comentariile cititorilor:


Off:
(24 Iulie 2021, 00:36)
Diferența este ca Unirea a promovat in liga2 cu buget extraordinar de mare dat de CJ Ialomita, iar aceste copile au promovat pe burta goala cu bani adusi doar din sponsorizari si adusi de acasa de persoanele care sunt alaturi de echipa! Toata lumea are impresia ca la fotbal feminin trimite Burleanu saci de bani, este o minciuna! Nu mai vorbiți din ce auziti colo si colo ! In loc sa sustineti fetele din orasul vostru care nu sunt mercenare ca altii din Liga2 si nu au niciun venit, voi le dati in cap ! Macar de cresteau si cei din liga2 masculin jucatori din oras , dar cand acolo la juniori este cine este nu o sa vedem curand pe cineva care sa faca pasul si sa ramana la seniori,acest lucru ar trebui sa le dea de gandit celor de sus care baga bani!
Cumparatori:
(23 Iulie 2021, 12:56)
Mult succes , dar ca sfat, fotbalul nu se mai joacă pe adresa din buletin. Alt sfat ,..cade cerul pe noi atunci când comparăm fotbalul masculin liga doua , cu repet ,aceasta mascarada făcută de FRF numit fotbal feminin. Felicitări acestor copile și mult succes . Nu luați aceste rânduri prea personal deoarece nu este vina dvs , pur și simplu aveți o conjunctură favorabilă și atât.
Comparatorule:
(23 Iulie 2021, 10:31)
Vezi ca echipa asta e formata numai din fete din judet, si a trait pana acum din sponsorizari si bani adusi de acasa ! Nu cu multi bani ca cealalta echipa si se bate la retrogradare numai cu mercenari adusi din toata tara pe salarii de 1000-2000-3000 euro! Fetele astea nu au niciun venit , joaca de placere si ar trebui sa ne mandrim cu asta
Comparatie:
(23 Iulie 2021, 08:48)
Cum poți compara aceste 2 ligi? Ciocul mic,..terminați cu valurile , ați luat o sumă imensă pentru o găselniță făcută de căpușele de la FRF pentru a umple buzunarele angajaților!
Parinte:
(22 Iulie 2021, 22:01)
Felicitări tuturor , acum avem 2 echipe in Liga2! Sa vedem care vor avea rezultate mai bune ! Bafta sa aveti
Gogu:
(22 Iulie 2021, 09:02)
Felicitari fetelor, domnului Chitoiu si conducerii! Mult succes in noul sezon!