Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Apă nepotabilă în comuna Valea Ciorii

Apă nepotabilă în comuna Valea Ciorii

bonus: Locuitorii din Mărculești nu au apă de o săptămână

Încă de la începutul lunii iulie a.c., Direcția de Sănătate Publică Ialomița a dema­rat un control privind calitatea apei fur­nizată în rețelele publice de către admi­nistrațiile locale. În urma acestei verificări, inspectorii DSP au retras auto­rizația de funcționare a stației de apă a comunei Valea Ciorii. Analizele efectuate au evidențiat o depășire a para­metrilor fizico-chimici din apa furnizată populației. Pe lângă această măsură, DSP Ialomița a amendat Primăria Valea Ciorii cu 8000 de lei. Situația a fost generată de faptul că stația de apă a localității nu dispune de instalațiile de tratare. Autoritățile locale cunosc situația încă din 2014, dar nu au făcut niciun demers pentru remedierea acesteia.

Pericolul de la robinete În urmă cu două luni, Direcția de Sănătate Publică Ialomița, în baza controlului periodic al calității apei, a constatat faptul că, în comuna Valea Ciorii, apa furnizată în rețeaua publică are pro­bleme de potabilitate. Acestea au fost generate de creșterea concentrațiilor de clor, mangan, fier și amoniu, peste limita admisă. La momentul respectiv, inspectorii DSP Ialomița au notificat administrația locală să adopte măsuri astfel încât calitatea apei să fie corespunzătoare. În urmă cu două săptămâni, ca urmare a controlului tematic privind calitatea apei din rețelele publice desfășurat prin ordin al Ministerului Sănătății, inspectorii DSP Ialomița au revenit la Valea Ciorii și au prelevat noi probe de apă. Analizele au scos la iveală aceleași nereguli, constatate și în urmă cu două luni. Astfel, reprezentanții DSP Ialomița au decis să retragă autorizația de funcționare a stației de apă a localității până când autoritățile locale vor reuși să rezolve problemele de potabilitate. «Reprezentanții Primăriei Valea Ciorii știau încă de acum două luni de problemele pe care le au, dar au decis să le ignore... Legea spune foarte clar cum trebuie să procedăm în astfel de situații, iar noi am aplicat-o! Era obligația dânșilor de a-și rezolva proble­mele și de a furniza apă bună de băut în rețeaua publică...» a precizat Dan Noel, directorul executiv al Direcției de Sănătate Publică Ialomița. Mai mult decât atât, administrația locală a fost sancționată contravențional cu 8000 de lei pentru încălcarea normativelor în privința calității apei furnizată în rețeaua publică. De asemenea, Primăria Valea Ciorii a fost obligată să notifice populația cu privire la faptul că apa furnizată nu este potabilă. Oficialii Primăriei Valea Ciorii nu au oferit niciun punct de vedere cu privire la această situație până la închiderea ediției.

7 ani de așteptare În anul 2014, compania RAJA Con­stanța a realizat un Master Plan privind sistemele de apă și canalizare exsitente în județul Ialomița. Potrivit documentului oficial, rețeaua de apă a comunei Valea Ciorii se întinde pe o lungime de 26 de km, iar marea pro­blemă o reprezintă lipsa instalațiilor de tratare pe care stația de apă ar fi trebuit să le aibă în momentul în care a fost pusă în funcțiune. Deși situația este cunoscută la nivelul administrației locale, până acum nu s-au făcut demersuri în acest sens. Singurul demers pe care autoritățile locale din Valea Ciorii l-au făcut în sensul îmbunătățirii calității apei furnizată po­pulației este proiectul de extindere al actualei rețele de apă și canalizare a localității. Lucrările au debutat în 2019, au o valoare de 2,4 milioane de lei, sunt finanțate prin PNDL 2, iar în prezent au fost realizate în proporție de 30%, potrivit rapoartelor Prefecturii Ialomița.

Măsură dublă la DSP Ialomița
Locuitorii din Mărculești nu au apă de o săptămână
În plină caniculă, locuitorii din Mărculești au rămas fără apă la robinete. Situația este generată de lipsa de presiune a apei în rețeaua gestionată de Urban SA. Pentru a debloca situația, administrația din Mărculești a propus Urban SA preluarea puțului de apă forat la nivelul localității și a bazinului de 200 mc existent. Inițiativa a fost blocată de Direcția de Sănătate Publică Ialomița care refuză să elibereze un aviz temporar de furnizare a apei. Într-o adresă remisă DSP, Primăria Mărculești informează cu privire la situația dificilă cu care se confruntă comunitatea și cere sprijin pentru «eliberarea unei autorizații temporare pentru puțul nou forat cu program de conformare, obligându-ne ca în termen de 2-3 luni să obținem autorizația de funcționare». Solicitat să ofere un punct de vedere, Dan Noel, directorul DSP Ialomița, susține că nu poate urgenta procedurile de obținere a unui aviz temporar. «Vom face toate verificările necesare, iar în funcție de rezultatele anali­zelor, vom emite o autorizație provizorie... Dacă este cazul! Acest demers implică respectarea unor termene legale de conformare...» declară acesta. Directorul Urban SA Slobozia, Adrian Stoicescu, susține că termenele la care face referire directorul Dan Noel au fost respectate. «În martie 2021, am stabilit împreună cu primarul comunei Mărculești un calendar de preluare a obiectivului pentru a preîntâmpina această situație neplăcută. Din cele 9 termene legale, am îndeplinit 8... Singurul impediment pentru a prelua investiția finalizată la Mărculești e avizul temporar eliberat de DSP!» a declarat Adrian Stoicescu pentru ziarul nostru. Situația este similară cu cea de la Valea Ciorii, unde DSP permite autorităților să furnizeze apă populației, în pofida faptului că analizele confirmă depășiri ale parametrilor de potabilitate.

28 Iulie 2021, 11:10 (4202 vizualizări - 9 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Ina:
(30 Iulie 2021, 02:56)
Apa are pret de apa plata si de fapt este un gunoi!
@consatean:
(30 Iulie 2021, 02:41)
Excelenta idee cu prețul prohibitiv peste 5mc/luna! Dar asta presupune apometre și verificarea regulată a consumului la fiecare gospodărie conectată. In Valea Ciorii doar fraierii se conectează legal și plătesc consumul. Shmekerii își udă rosiile în amonte pe gratis vară de vară, oprind apa in aval iar Primăria se preface că nu vede - doar sunt votanții d-lui primar! Deci Cosâmbești și Marculesti sunt net superioare la capitolul acesta față de valcioreni!
@Ion:
(30 Iulie 2021, 02:29)
Da, consilierul fost polițist este în continuare platit din banii comunei. La fel și fina sa, fostă poștăriță, acum mufata mai bine la robinetul de €€€ ca proaspătă asistenta medicală pentru EuroBunici, angajată pe neștiute, fără post deschis tuturor la concurs - exact ca nașul său. In Valea Ciorii, mafia lui Bobaru rulz!
Ion:
(29 Iulie 2021, 10:08)
Primarul din Valea Ciorii mai are consilierul ala fost politist care nu a facut nimic toata viata si doar stat pe langa sposori ?
Benone:
(29 Iulie 2021, 05:49)
Primaru de Valea Ciorii e preocupat de recoltat, de făcut activități incompatibile cu funcția lui, viceprimarita e prin Maramureș vinde pepeni, adică tot de alea incompatibile iar oamenilor li se serveste apă clocită de către nebunul satului.
consatean:
(28 Iulie 2021, 23:44)
ca in fiecare  an, vara, deodata, scade presiunea in reteaua de apa a comunelor cosambesti si marculesti. si nu ca nu ar fi apa ci ca apa aceea care vine din reteaua de puturi ale sloboziei, se duce pe irigatii in curti si solarii..
asa incat, daca esti mai la capat de .... teava ( munteni, marculesti ) ramai fara apa de tras la wc pentru ca apa ta, acei 3-5-7 mc. de apa estimata de locuitor atunci cand s-a facut investitia si s-a  realizat reteaua, si care este pompata de urban, ajunge la radacina rosiilor celor care le produc.
noua, celorlalti, nu ne ramana deca  ca dimineata devreme sau noaptea tarziu, sa facem stocuri de bidoane cu apa ca sa avem minimum necesar pentru igiena zilnica. fara sa mai spun ca masinile de spalat vase/rufe, nu ca nu mai functioneaza dar se si strica prin orirea apei in timpul functionarii.
atat timp cat furnizarea de apa este un serviciu public de care TREBUIE sa beneficieze fiecare dintre noi si are ca desrinatie consumul MENAJER, fara a se lua in calcul consumul agricol,  poatre ar trebui ca tot ce depaseste un 5 mc.pe luna  de persoana de exemplu, sa fie taxat la un pret prohibitiv, asa incat acest servici  sa isi indeplineasca scopul. adica deservirea TUTUROR LOCUITORILOR, IN MOD EGAL.
nu mai discutam ca nu exista retea de canalizare ( un liux prea mare in conceptia administratorilor comunei ),  de retea de gaze nu mai vorbim ca le tulburam confortul.
poate ar fi mai bine ca si comuna cosambesti sa devina cartier al sloboziei, nu de alta, dar macar asa nu se cheltuie toti banii din buget  pe salariile din primarie. ca sa nu mai vorbim de o alta abordare in ceea ce inseaqmna cu adevarat activitatea de administratie locala. 
Învârtelile din Valea Ciorii:
(28 Iulie 2021, 21:46)
Primarul din Valea Ciorii e cunoscut pentru gafe de genul căruței puse înaintea boilor, a rețelei de apă extinse fără că apa sa fie bună pentru rețea. Propria-i firmă agricolă arată la fel de neorânduita ca rețeaua de apă: investiții făcute de-a valma, fără noimă sau U, risipă și bătaie de joc la Primărie, posturi de funcționari și consilieri date incompetenților apropiați care amplifică risipa și învârtelile în interes propriu... Așa că lăsați-ne cu vechea poveste a apei, așteptăm dezvăluiri mai interesante de la publicația dvs.
Urbanistul:
(28 Iulie 2021, 19:26)
Pentru cine nu cunoaste situatia de la Marculesti, am s-o prezint pe scurt. Deoarece in timpul verii existau probleme cu presiunea apei in comuna,in anii 2018-2019 primaria Marculesti a facut o investitie privind suplimentarea debitului de apa forand un put si reactivand un alt put vechi de pe timpul CAP. Problema este ca aceasta investitie a fost facuta la fel ca la Slobozia, intai s-au cheltuit banii si apoi s-a constatat ca apa nu indeplineste conditiile de potabilitate si din acest caz nu poate primi autorizatie de functionare din partea DSP Ialomita. Domnul (...) are perfecta dreptate cand afirma ca nu poate da autorizatie de functionare. Presiunea pe care o pune domnul (...) de la Urban asupra DSP nu este legala deoarece nu exista autorizatie provizorie, apa ori este buna ori nu. Deoarece nu exista decat o tratare cu hipoclorit de sodiu aceasta nu va putea fi potabila. Pentru a putea avea parametrii de potabilitate trebuiesc facute investitii pe care nu are cine, dar ca si in cazul Sloboziei se merge pe varianta, lasa ca merge sa ne vedem cu o autorizatie provizorie si un program de conformare in care spunem ca vom face dar in realitate nu facem nimic. Asa a fost si in anul 2008 cand (...) a facut investitia de la Slobozia. Poate in anul 2021 se vor autosesiza Procuratura si DNA-ul si il vor intreba pe dl.primar de la Marculesti cum a cheltuit banii fara un aviz precum ca apa din viitoarele puturi va fi potabila, iar pe directorul Urban cum a receptionat lucrarea in primavara anului 2020?
Dreptate!:
(28 Iulie 2021, 13:48)
Ok,eu sunt de acord cu respectarea legii.dar,ce nu inteleg de ce apa utilizata din cateva fantani, pe care o folosesc cei din Marculesti in prezent, care nu a fost niciodata analizata,este mai buna decat cea care cat de cat est filtrata,clorinata,etc, Mai stie (...) cate masini de spalat se strica, cum se spala locuitorii, etc. Astia sunt oameni pusi in administrati pe baza de aderenta politica. Pana in prezent  blamam ciuma rosie, dar astia sunt mai penibili, lipsa de profesionalism, etc
Cand vom scapa ade acesti oameni pusi politic, cate generatii vor trece sa avem  si noi oameni cu o pregatire de specialitate, profesionisti sa stie ce treui, /c sa faca in acet functii.

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Vineri 07 Aug 2026
253 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

RAJA Constanța: Se oprește apa la Fierbinți-Târg și Dridu!

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii survenite la nivelul sursei care asigură alimentarea cu apă din Fierbinți-Târg, echipele RAJA Constanța sunt nevoite să întrerupă furnizarea apei ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2023, 01:20
(5555 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări de 383,50 milioane de lei la bugetul general consolidat, în perioada ianuarie-aprilie 2023

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în perioada ianuarie-aprilie 2023, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 383,50 milioane de lei ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2023, 16:20
(10392 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Dridu!

Miercuri, 24 mai 2023, în intervalul orar 08,00-16,00, echipele RAJA Constanța sistează furnizarea apei potabile în localitatea Dridu, pentru executarea lucrărilor periodice de întreținere a rezervorului ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2023, 12:05
(6189 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Polițiștii au aplicat amenzi de peste 97 mii de lei

Vineri, 19 mai a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat o acțiune preventivă, cu efective mărite, pe raza județului Ialomița, atât în mediul rural cât și urban, pentru verificarea legalității transporturilor ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2023, 15:30
(3428 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Țăndărei

Efective mărite din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat joi, 18 mai a.c., sprijiniți de luptătorii Serviciului pentru Acțiuni Speciale, jandarmi ialomițeni și efective din ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2023, 18:00
(15061 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Țăndărei razie


AJFP Ialomița: Joi, 25 mai 2023, termen-limită pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că joi, 25 mai 2023, este termenul de depunere a următoarelor declarații, pentru perioada de raportare încheiată: Formularul 100 ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2023, 15:40
(12656 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,33%, rata șomajului la sfârșitul lunii martie 2023

La sfârșitul lunii martie 2023, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4155 de șomeri (din care 2126 sunt femei), rata șomajului fiind de 5,33%, cu 1 ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2023, 18:10
(9896 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 22 mai 2023, termen-limită pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că luni, 22 mai 2023, este termenul de depunere al următoarelor declarații fiscale: Formularul 010, Formularul 016 ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2023, 16:00
(12042 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: Avion aterizat forțat într-un lan de grâu

Sinești: Avion aterizat forțat într-un lan de grâu

Un avion ultra ușor «Citius Sport» a aterizat forțat joi, 18 mai a.c., într-un lan de grâu de pe raza localității Sinești. Se pare că pilotul a fost nevoit să execute această manevră upă ce a rămas fără ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2023, 15:30
(4454 vizualizări - 2 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA de peste 15,63 milioane de lei, în aprilie 2023

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în luna aprilie 2023, conform selecției naționale, TVA în valoare de 15,63 milioane de lei, cu ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2023, 18:10
(10735 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 573,95 mii de lei, sume stabilite suplimentar în urma inspecțiilor fiscale efectuate în aprilie 2023

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița au efectuat, în luna aprilie 2023, controale la contribuabili persoane fizice și juridice. Astfel, au fost înregistrate 20 de inspecții fiscale ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2023, 15:50
(12890 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări de 97,36 milioane de lei la bugetul general consolidat, în aprilie 2023

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în luna aprilie a anului 2023, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 97,36 milioane de lei. Astfel ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2023, 19:10
(9017 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Pachetul «Cont Client»

RAJA Constanța: Pachetul «Cont Client»

Pachetul «Cont Client» RAJA Constanța este accesibil non-stop și este sigur și ușor de utilizat prin platforma on-line «Contul meu RAJA» (accesibil de pe orice desktop ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2023, 16:20
(4583 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Dridu și Coșereni

Accidente la Dridu și Coșereni

Detașamentul de Pompieri Urziceni a intervenit pentru gestionarea unei situații de urgență generată de producerea unui accident rutier pe raza localității Dridu, în care au fost implicate două autoturisme ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2023, 14:25
(8320 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii-persoane fizice că începând de luni, 15 mai a.c., românii pot investi în Titlurile de Stat «Tezaur», cu maturități de 1 și ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2023, 16:30
(5875 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa Generală a Locurilor de Muncă-122 de persoane selectate

Vineri, 12 mai a.c., la sediul Agenției Locale din Slobozia din cadrul Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița s-a organizat Bursa Generală a Locurilor de Muncă. Angajatorii selectați ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2023, 14:40
(4815 vizualizări - 0 comentarii)


Moaștele Sfântului Efrem cel Nou, la hramul Catedralei Urziceni

În perioada 18-21 mai 2023, la Urziceni va poposi racla cu o părticică din moaștele Sfântului Efrem cel Nou. Originar din Grecia, descoperit recent (1950), sfântul este grabnic ajutător și tămăduitor, găsindu ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2023, 19:25
(11487 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Declarația 112 se depune până pe 25 mai 2023

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că termenul de depunere a Declarației Unice-Formularul 112 este până joi, 25 mai 2023, inclusiv a anului următor celui de ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2023, 19:05
(4021 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Și-a pierdut viața după ce a căzut de la etajul 2 al unui bloc

Tragedie la Slobozia în seara zilei de miercuri, 10 mai 2023. Un bărbat de 59 de ani și-a pierdut viața în urma unui accident casnic. Bărbatul a încercat să strângă rufele pe care le avea întinse la geam ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2023, 11:30
(18150 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Dridu!

Echipele furnizorului de energie electrică vor executa joi, 11 mai 2023, lucrări de întreținere și reparații la nivelul instalațiilor din localitatea Dridu. Fără curent, Stația de Pompare Dridu nu va putea ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2023, 18:50
(3586 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Sprijin financiar pentru susținerea activității crescătorilor din sectorul bovin

Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale (MADR), prin Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), efectuează plata ajutorului de stat pentru susținerea activității crescătorilor din ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2023, 17:50
(11778 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița recrutează «Salvatori din pasiune»

ISU Ialomița recrutează «Salvatori din pasiune»

Campania «Salvator din pasiune» continuă în Ialomița cu o nouă etapă de recrutare a voluntarilor. Proiectul se va derula în perioada 10.05-09.06 2023, iar condițiile minime pe care trebuie să le îndeplinească ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2023, 15:05
(7462 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Au fost aprobate Normele pentru restituirea Taxei auto

Contribuabilii care au achitat Taxa specială pentru autoturisme și autovehicule, Taxa pe poluare pentru autovehicule sau, după caz, timbrul de mediu pentru autovehicule și care nu au beneficiat de restituire ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2023, 13:40
(10389 vizualizări - 0 comentarii)


Call Center RAJA Constanța-0241/924

Call Center RAJA Constanța-0241/924

Serviciul de Call Center al RAJA Constanța vine în întâmpinarea tuturor nevoilor particulare ale clienților. Serviciul funcționează sub forma unui robot telefonic ce răspunde la numărul unic 0241/924 ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2023, 12:05
(5508 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 5046 de agenți economici din județ, pe lista contribuabililor bun-platnici

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează că ANAF a publicat lista contribuabilor persoane juridice care au declarat și au achitat la scadență obligațiile fiscale de plată și care ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2023, 18:10
(11694 vizualizări - 0 comentarii)


World Vision România: 667 copii și 415 părinți din Ialomița au participat la «Start în Educație»

World Vision România: 667 copii și 415 părinți din Ialomița au participat la «Start în Educație»

667 copii, cu vârste între 3-6 ani, și 415 părinți, din 11 de comunități defavorizate din județul Ialomița, sunt beneficiari ai programului «Start în Educație», cel mai amplu proiect de educație timpurie ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2023, 17:25
(4925 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa Generală a Locurilor de Muncă-12 mai 2023

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza vineri, 12 mai 2023, «Bursa Generală a Locurilor de Muncă», eveniment ce va avea loc la Slobozia, la sediul Agenției Locale, începând ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2023, 16:35
(10309 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Miercuri, 10 mai 2023, termen-limită pentru depunerea notificării privind aplicarea/încetarea regimului special pentru agricultori

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii-persoanele impozabile înregistrate în scopuri de TVA care optează pentru aplicarea regimului special pentru agricultori, că ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2023, 14:15
(7777 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: 2,78 miliarde de euro, autorizate la plată în cadrul Campaniei 2022

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) continuă autorizarea la plată a cererilor depuse în Campania 2022, în conformitate cu termenele prevăzute în legislația europeană. Astfel, APIA ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2023, 14:05
(10019 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Incendiu pe casa scării unui bloc

Sâmbătă, 6 mai a.c., în jurul orelor 15,30, Detașamentul de Pompieri Slobozia a intervenit pentru lichidarea unui incendiu produs pe casa scării unui bloc din Slobozia. Pentru gestionarea situației de urgență ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2023, 13:35
(12180 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Ultimele comentarii
Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! gica în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Gigel în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere cetatean în Costul «ipocriziei politice» în opinia deputatului PSD Ștefan Țintă: blocarea fondurilor PNRR din rațiuni de partid! Sindicat în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere antiagatha în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă nemultumitu' în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Răduță Aurelian-Constantin în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Justin în Consiliul Superior al Magistraturii scoate la concurs posturi de judecător în cadrul Judecătoriei Urziceni Pavel în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Andrei în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița Andrei în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...