Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ucis lângă o stână din Mărculești

Ucis lângă o stână din Mărculești

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au solicitat magistraților Tribunalului Ialomița arestarea preventivă pentru 30 de zile într-un dosar privind fapte de «omor». Inculpatul este suspectat de faptul că a lovit un cunoscut, lăsându-l fără suflare. Faptele s-au petrecut lângă o stână de pe raza localității Mărculești. Cercetările în acest caz continuă.

30 de zile de arest preventiv Surse judiciare precizează faptul că inculpatul reținut de judecătorii Tribunalului Ialomița avea un conflict mai vechi cu persoana pe care a ucis-o. Ambii erau ciobani la o stână aflată pe raza localității Mărculești. Pe data de 4 iulie a.c., între cei doi ar fi izbucnit un nou scandal, de data aceasta agresorul lovindu-și victima cu un obiect dur în zona capului și pieptului. Bărbatul agresat a fost descoperit de către câțiva localnici, care au sunat la 112. La fața locului s-au deplasat criminaliștii, dar și procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița. Anchetatorii au constatat decesul victimei și au pus în mișcare acțiunea penală. După aproximativ două săptămâni de la primele cercetări, aceștia au reușit să probeze vinovăția suspectului și să-l pună sub acuzare, solicitând și arestarea sa preventivă. Inculpatul a fost arestat preventiv la sfârșitul săptămânii precedente, fiind acuzat de «omor». Cercetările continuă în această anchetă pentru a se stabili toate împrejurările prin care faptele au fost comise.

30 Iulie 2021, 19:05 (13169 vizualizări - 21 comentarii)

Citiți și:
Crimă la Mărculești: Înjunghiat de propriul fiu

Comentariile cititorilor:


Localnic:
(3 August 2021, 15:59)
De bataile repetate aplicate de "patronul"stAnei si sotia acestuia nu au cercetat procurorii nimic?tine oamenii ostatici la stana sclavi fara ai platii le ia actele si telefoane si ii ameninta ca ii omoara daca incearca sa fuga... politia cf?aaa nau probe ca si in cazul de fata trebuie sa-i intelegem
@Caragață:
(3 August 2021, 14:53)
Pentru a nu mai vorbi la modul general, haideți să exemplificăm. Avem în Mărculești un dosar penal, instrumentat de Viorel, organ de cercetare penală, în care agresorul, folosind un cuțit, produce leziuni tăietor-înțepătoare unui locuitor al satului. Echipajul UPU preia victima și o transportă la Spitalul Slobozia pentru tratarea leziunilor, iar Certificatul medico-legal emis atestă că leziunile au fost produse de un obiect tăietor-înțepător, posibil cuțit și necesită 8 - 9 zile îngrijiri medicale. Deci o rană extrem de serioasă.
Ce face organu' Viorel? Îi dă crezare agresorului, care spune că victima s-a rănit într-un băț și clasează cauza, înlăturând Certificatul medico-legal care, în astfel de cazuri, are rol de mijloc de probă.
Cu vi se pare această situație?
Este vorba despre prostie sau ignoranță?
Este vorba de corupție și interese pecuniare sau despre ce este vorba?
Cara Gata:
(3 August 2021, 13:58)
Absolut corecte observațiile comentatorilor de mai devreme! Personajul în cauză este cunoscut ca având influență asupra polițiștilor din localitate, în special asupra celui care instrumentează dosarele penale, agentul de poliție MV.
Cu sprijinul respectivului, a reușit să mușamalizeze multe din infracțiunile violente pe care le-a comis în Mărculești și care sunt de notorietate în mediul local.
Una dintre infracțiunile recente implică loviturile administrate unui celebru jurist din cadrul Spitalului Slobozia. Și iar dosarul a fost pus în așteptare.
Vorbiți de camere de supraveghere video, de probe în dosare. Dacă polițistul nu le solicită, dacă polițistul eventual le ascunde sau le viciază, atunci dispar și probele.
Locuitorii din Mărculești sunt revoltați de ceeea ce se întâmplă, dar sunt oameni simpli, nu cunosc drepturile pe care le au și cum le pot valorifica!
Cara:
(3 August 2021, 11:53)
Stimată Redacție Independent! De-a lungul timpului, v-ați făcut o imagine de redacție cu adevărat independentă, imparțială și aflată în slujba adevărului. Este păcat că acum plecați după fenta anchetatorilor.
Ceea ce a menționat antecomentatorul meu este perfect real. La Mărculești, se întâmplă infracțiune după infracțiune, iar polițiștii mușamalizează dosarele.
Respectivul CV este un individ cu foarte multe infracțiuni, cu multe dosare penale, dar doar deschise nu și lucrate. De ce? Simplu! În fiecare an, oamenii legii din localitate se aprovizionează cu oițe, miei, pastramă și brânză, pentru ei și șefii lor, de la acest individ certat cu legea.
Lucrurile sunt de notorietate în localitatea Mărculești, o simplă investigație de-a dumneavoastră ar releva adevărata realitate.
Polițiștii din Mărculești au clasat zeci de dosare în care este implicat respectivul sau persoane din anturajul acestuia, este revoltător!
Dacă vreți cu adevărat să faceți un bine locuitorilor din comuna, investigați cazul!
CINE STIE:
(3 August 2021, 01:22)
Buna seara. Crima de la Marculesti a fost infaptuita de C.V., zis si V. a lu N., impreuna cu sotia acestuia. In ziua savarsirii crimei, acestia au plecat la Constanta sa li se piarda urma, lasand sa se inteleaga ca un alt cioban a savarsit crima. Initial ciobanul a fost pacalit sa ia asupra lui crima, ulterior, s-a razgandit si a inceput sa spuna ca a participat la crima intr-o mare proportie, sotia lui C., zisa si PATROANA. Aceasta la vreo doua zile de la crima, a taiat doi porci pe care i-a imprastiat pentru a acoperi complicitatea lor. In comuna Marculesti, acest C.V.F., impreuna cu mama lui, recunosc in mod oficial fata de consateni ca au omorat pe cioban, dar spun ca la relatiile lor, si se vede caci inca sunt in libertate, nimeni nu le poate face nimic. Asadar, stimate ziar Independent, daca vreti ancheta pe bune, va asigur ca aveti ce descoperi. Mafie la maxim. C. are vreo 11 dosare penale care trneaza de ceva timp, inclusiv pentru tentativa de omor si totusi... ce credeti? Este in libertate baiatul. Veti descoperi pe camerele de supraveghre de la Marculesti, ale primariei, multe necunoscute din ziua crimei. Baiatul care a fost omorat, era batut cu regularitate de C., dar puteti intreba oamenii din sat. Daca vreti ancheta, mai cautati si veti desoperi multe.
Gogu de la borduri:
(31 Iulie 2021, 20:48)
Miorita varianta 2021. Ciobanu omoara, jandarmii, politisti si procurorii cutreiera muntii si sesurile judetului sa caute baltagul cu care ucigasul si-a anihilat starostele. Nu dlor anchetatori, cearta a pornit de la TV, da de la tv. Barna spunea ca da la toti aia cu rucsac in spate drept de viata si de moarte, au drept sa faca orice, important este sa fie stapani de stana. Asa ca veneticul asta cu 1 clasa facuta la Iordache Zosima,  a vrut sa implementeze directiva lui BARNA.  Data fiind conjunctura, fiind ciobanul membru fondator al ciobanilor fara discernamant din aripa rupta, va fi declarat imbecil si fara chei la maison.  Daca anchetatorilor le-a trebuit TREI SAPTAMANI sa gasesca gumari si bata STANERISTUlui, ce credeti, ca va veni magaru si mioara stearpa sa depuna marturie?AAAAAA telefonat de la bucuresti, aia care livreaza cheagul pentru branza, o sa schimbe ciobanul, si adjunctul, pe criminal i-l condamna la locul de munca, sa mulga berbecii si tapi(in biroul de pe rahovei)

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Luni 24 Aug 2026
347 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
RAJA Constanța: Alege factura electronică!

RAJA Constanța: Alege factura electronică!

RAJA Constanța încurajează clienții să aleagă soluțiile digitale pentru că sunt simple și ușor accesibile. Factura electronică este și ea o opțiune rapidă, sigură, eficientă, dar cel mai important ...[citește_toată_știrea]

2 August 2026, 15:20
(926 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Trei persoane reținute pentru  «furt calificat» de combustibil din vagoane-cisternă

IPJ Ialomița: Trei persoane reținute pentru «furt calificat» de combustibil din vagoane-cisternă

Polițiștii ialomițeni, sub coordonarea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești, au reținut, miercuri,  29 iulie a.c., trei tineri din localitatea Borcea ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2026, 17:10
(1681 vizualizări - 1 comentariu)


Broșteni: Reținut pentru că a agresat două femei

Marți, 28 iulie 2026, polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul că un bărbat, în vârstă de 29 de ani, ar fi pătruns fără drept în locuința fostei concubine, în vâ ...[citește_toată_știrea]

29 Iulie 2026, 13:20
(1689 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trafic blocat pe DN2C Amara-Slobozia din cauza unui accident rutier

Centrul Infotrafic al Poliției Române informează cu privire la faptul că traficul rutier este blocat pe DN2C, între localitățile Amara și Slobozia, din cauza unui accident rutier.   ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2026, 09:05
(1838 vizualizări - 0 comentarii)


Mesaj Ro-Alert în județul Ialomița, din cauza unei alerte aeriene emisă în Tulcea

Mesaj Ro-Alert în județul Ialomița, din cauza unei alerte aeriene emisă în Tulcea

Inspectoratul General pentru Situații de Urgență a emis vineri, 24 iulie 2026, un mesaj Ro-Alert în județul Ialomița cu privire la posibilitatea căderii de obiecte din spațiul aerian. Mesajul a ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2026, 11:10
(5331 vizualizări - 0 comentarii)


Marsilieni: Minoră dispărută de la domiciliu

Marsilieni: Minoră dispărută de la domiciliu

În cursul zilei de joi, 23 iunie 2026, polițiști din Slobozia au fost sesizați cu privire la plecarea voluntară a numitei Cătălina Mihaela Niculici, de 16 de ani, din localitatea ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2026, 08:30
(1781 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Reținuți pentru «tentativă la omor»

Urziceni: Reținuți pentru «tentativă la omor»

Joi, 23 iulie 2026, polițiștii ialomițeni, împreună cu procurorul din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, au reținut cinci bărbați cercetați pentru săvârșirea infracțiunii ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2026, 08:00
(1457 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA în valoare de peste 48 milioane de lei în semestrul I 2026

Administrația Județeană Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în perioada ianuarie-iunie 2026, conform selecției naționale, TVA în valoare de ...[citește_toată_știrea]

22 Iulie 2026, 15:25
(1852 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat cu un cuțit de 28 cm, depistat de jandarmi într-un parc din Urziceni

Bărbat cu un cuțit de 28 cm, depistat de jandarmi într-un parc din Urziceni

Luni, 20 iulie a.c., în jurul orelor 17,15, un echipaj de jandarmi aflat în timpul serviciului pe raza municipiului Urziceni, a observat un bărbat care se afla pe o bancă într-un parc ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2026, 13:10
(2012 vizualizări - 1 comentariu)


DSVSA Ialomița: Transport de ovine fără documente sanitar-veterinare

Luni, 20 iulie a.c., polițiștii ialomițeni au notificat DSVSA Ialomița cu privire la identificarea în trafic, pe raza localității Sudiți, a unui transport de ovine, care nu deținea documentele ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2026, 12:55
(1580 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 970,22 milioane de lei, încasări la bugetul de stat în semestrul I 2026

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a colectat în semestrul I 2026 venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 970,22 milioane de lei (cu ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2026, 12:20
(1771 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Intervenție pe strada Prunului din orașul Căzănești!

Marți, 21 iulie 2026, echipele RAJA Constanța intervin pentru remedierea unui branșament avariat de pe strada Prunului din orașul Căzănești. În vederea desfășurării lucrărilor, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2026, 11:35
(1632 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tineri bănuiți de «tâlhărie», depistați de jandarmi la scurt timp după comiterea faptei

Slobozia: Tineri bănuiți de «tâlhărie», depistați de jandarmi la scurt timp după comiterea faptei

În noaptea de duminică spre luni, 19/20 iulie a.c., în jurul orei 1,00, o patrulă de jandarmi aflată în serviciu pe raza municipiului Slobozia a fost sesizată de doi bărbați, î ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2026, 10:25
(1838 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Intervenție pe strada Barierei din orașul Țăndărei!

Echipele RAJA Constanța intervin marți, 21 iulie 2026, în intervalul orar 09,30-15,00, pentru remedierea unui branșament avariat de pe strada Barierei, din orașul Țăndărei. Pe durata desfășurării ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2026, 10:00
(1448 vizualizări - 0 comentarii)


Studenți ai Academiei de Poliție, în stagiu la Jandarmeria Ialomița

Studenți ai Academiei de Poliție, în stagiu la Jandarmeria Ialomița

Începând de luni, 20 iulie a.c., pentru următoarele două săptămâni, Claudiu și Alexandru, studenți ai Academiei de Poliție «Alexandru Ioan Cuza», vor desfășura stagiul de ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2026, 11:25
(1668 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF a sesizat autoritățile de urmărire penală după ce a descoperit un circuit de facturare fictivă în domeniul construcțiilor

Inspectorii Direcției Generale Antifraudă Fiscală (DGAF) din cadrul Agenției Naționale de Administrare Fiscală (ANAF) au identificat un circuit de facturare fictivă utilizat de operatori economici care ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2026, 10:20
(1649 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Întrerupere de apă la Fierbinți-Târg și localitățile componente luni, 20 iulie 2026!

În vederea remedierii unei avarii survenite la nivelul sistemului de alimentare cu apă din localitatea Fierbinți-Târg, RAJA Constanța va sista furnizarea apei luni, 20 iulie 2026, în intervalul orar 09,00-12,00.  ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2026, 11:05
(2056 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Cercetat penal pentru «trafic de droguri de risc și mare risc» 

Polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, împreună cu procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2026, 16:40
(1998 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în zona Fetești Oraș!

Pentru remedierea unei avarii survenite la nivelul sistemului de alimentare cu apă de pe strada Fabricii din Fetești,, echipele RAJA Constanța sistează furnizarea apei potabile în zona Fetești ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2026, 15:05
(2136 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 5,61 milioane de lei, sume stabilite suplimentar în urma inspecțiilor efectuate în luna iunie 2026

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița au efectuat, în luna iunie 2026, controale la contribuabili persoane fizice și juridice. ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2026, 11:25
(2144 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Intervenție pe strada Artelor din orașul Țăndărei!

Echipele RAJA Constanța intervin miercuri, 15 iulie 2026, în intervalul orar 09,30-13:00, pentru remedierea unui branșament avariat de pe strada Artelor din orașul Țăndărei. Pe durata desfășurării ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2026, 09:55
(2138 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița atenționează asupra suspendării mișcărilor de ovine/caprine începând cu data de 7 iulie 2026!

În perioada 01.04-30.06.2026, inspectorii DSVSA Ialomița au verificat 146 exploatații nonprofesionale, constatându-se, ca deficiențe, vânzarea/cumpărarea de animale fără documente sanitare ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2026, 14:20
(4030 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 181,83 milioane de lei, încasări la bugetul de stat în iunie 2026. S-a rambursat TVA în valoare de peste 6,67 milioane de lei!

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în luna iunie a anului 2026, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 181,83 milioane ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2026, 13:50
(2302 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziții la Centrul Cultural «Ionel Perlea» Slobozia

Expoziții la Centrul Cultural «Ionel Perlea» Slobozia

Miercuri, 15 iulie2026, începând cu orele 16,00, la Galeriile de Artă «Arcadia» din cadrul Centrului Cultural «Ionel Perlea» Slobozia, va fi vernisată expoziția « ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2026, 12:15
(5149 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Serviciul Call Center

RAJA Constanța: Serviciul Call Center

Interacțiunea cu utilizatorul serviciilor de alimentare cu apă și/sau de canalizare este extrem de importantă pentru RAJA Constanța. De aceea, serviciul Call Center pus la dispoziția acestora vine î ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2026, 12:50
(4963 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Gospodăria de Apă Moldoveni, afectată de lucrări la rețeaua electrică!

Echipele operatorului de distribuție a energiei electrice execută vineri, 10 iulie 2026, lucrări ce vor afecta Gospodăria de Apă Moldoveni. Fără curent, sursa ce alimentează cu apă localitatea Moldoveni ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2026, 08:45
(2891 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Copil decedat în urma unui accident feroviar

Joi, 9 iulie 2026, polițiștii au fost sesizați de un bărbat din Fetești cu privire la faptul că fiul său, în vârstă de 8 ani, a plecat de acasă. La scurt timp, mecanicul unui tren ce circula ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2026, 11:30
(3494 vizualizări - 0 comentarii)


Nu ratați...

...Secțiunea BÂRFE fiindcă
nici nu știți ce pierdeți! :-)

7 Iulie 2026, 20:45


Focuri de armă la Țăndărei, patru suspecți după gratii!

Patru bărbați din Țăndărei au fost reținuți la sfârșitul săptămânii precedente, după ce au intrat cu pistoale peste membrii unei familii din oraș și au deschis focul. Procurorii susțin că ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2026, 15:05
(3263 vizualizări - 0 comentarii)


Au început înscrierile pentru admiterea la Academia de Poliție

Au început înscrierile pentru admiterea la Academia de Poliție

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița anunță de­mararea campaniei de recrutare a candidaților pentru sesiunea de admitere 2026 la Academia de Poliție «Alexandru Ioan Cuza» din ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2026, 11:20
(3049 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Stupid în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului Raul în Serviciile de «ride-sharing», populare și la Slobozia Alina în Serviciile de «ride-sharing», populare și la Slobozia CV în Valentin Băcanu, noul candidat al Partidului Ialomițenilor la funcția de primar al Sloboziei Urbanistul în Decizia NU va afecta distribuirea, tratarea și epurarea apei de către Urban SA Slobozia! @Viorel în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului Ionela în Medalie de aur și premiul al II-lea pentru elevii Liceului de Arte «Ionel Perlea» Slobozia în cadrul unui concurs școlar Viorel în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului Metalurgie în Constructorii podului peste râul Ialomița din Țăndărei, responsabili de distrugerea digului de apărare din zonă sorinb în Decizia NU va afecta distribuirea, tratarea și epurarea apei de către Urban SA Slobozia! casă Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 19 august 2026 revolta în Decizia NU va afecta distribuirea, tratarea și epurarea apei de către Urban SA Slobozia! Pt DNA în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului Piață în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului stoica în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului gigel în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului paul în Autorizația de mediu a Urban SA Slobozia, SUSPENDATĂ. Propunere a Prefecturii Ialomița de declarare a «stării de alertă» în Slobozia și în alte 4 localități! oi în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 19 august 2026 Tot EL în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului ? în Constructorii podului peste râul Ialomița din Țăndărei, responsabili de distrugerea digului de apărare din zonă

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...