Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Continuă transferurile: a semnat Oana Bucă

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Continuă transferurile: a semnat Oana Bucă

CSM Unirea Slobozia își conturează, încet dar sigur, lotul pentru sezonul 2021-2022, unul care va regăsi echipa noastră tot în cel de-al doilea eșalon. Planurile sunt însă mai îndrăznețe față de stagiunea prece­dentă, conducerea declarând ca țintă pătrunderea în turneul de promovare. Pentru promovarea în Liga Florilor și-au propus din start să lupte «U» Cluj, Corona Brașov, CSM Târgu Jiu sau proaspăt retrogradatele CSM Galați și Activ Ploiești. CSM Unirea ar putea reprezenta, în opinia noastră, surpriza competiției. După recentele sosiri, cel puțin primul 7 arată destul de bine. Au venit, rând pe rând, pivotul Andreea Dinu, portarii Adina Sabău și Sara Abed Kader, coordonatorul Valentina Leuștean, interul dreapta Cristina David și extrema stângă Grațiela Stanciu. De săptămâna aceasta s-a alăturat lotului și interul stânga Oana Bucă, jucătoare pe care CSM Unirea Slobozia și-a dorit-o foarte mult. Oana Bucă, 24 de ani, este o handbalistă puternică, cu o aruncare de la 9 metri remarcabilă. Originară din comuna vâlceană Lăpușata, Oana s-a făcut remarcată încă din 2014, când a devenit campioană mondială alături de Naționala de Junioare a României. De atunci, a evoluat la echipe ca Rapid, Știința București și Activ Ploiești. Ultimele două sezoane le-a petrecut în Liga Florilor, la Rapid și la Activ Ploiești. Punând la socoteală și jucătoarele care au rămas din sezonul trecut, putem spune că noul antrenor, Constantin Frâncu, are deja de unde alege un 7 competitiv. Și transferurile nu se opresc aici!

3 August 2021, 12:35 (1714 vizualizări - 32 comentarii)

Citiți și:
Start poticnit
18 jucătoare pentru noul sezon
14 echipe în seria Sloboziei

Comentariile cititorilor:


Robita:
(10 August 2021, 15:19)
Mai Robita , eu te inteleg ! Tu fiind mare trebuie sa mananci mult si nu iti ajungea firma ta , a trebuit sa te bagi unde era cel mai simplu adica in sport pentru ca acolo era loc si acolo toti isi pot da cu parerea ! Dar nu o sa ramai mult acolo, o sa vezi
R. Tereaca:
(9 August 2021, 23:03)
O seară bună îți doresc anonimule de la oras care vorbești cu ,, bai ''!!!
Suporter:
(9 August 2021, 20:34)
Tereaca țărănușul, te ai certat cumva cu geany și îl bănui pe el? :))))) bai, una este “sa joci” handbal, și alta sa l manageriezi.
R. Tereaca:
(9 August 2021, 18:55)
No comment pt anonimi....
Cosmin:
(9 August 2021, 18:53)
Robert eu te știu de baiat vertical chiar te cobori sa discuti cu toti trepădușii????de fapt cred ca este unul singur... Explica i ...marelui cunoscător din handbal... ca la 18 ani când noi jucam la marasesti turneul final național de handbal el cine știe prin ce nisip se juca cu mingiuțele lui...probabil ca de aceea i este rușine sa spună cine este....SAU...e posibil sa aibă vreo funcție ca vad ca i ai produs insomnii si răspunde si noaptea...tremura sa nu si piardă postul???
Robita:
(9 August 2021, 15:42)
Nu mai ai replica, ai aici 82823 argumente care arata ca toata lumea stie ce fel de om esti ! Nu ne lua pe noi cu chestii de genul ca nu raspunzi la anonimi !
R. Tereaca:
(9 August 2021, 10:38)
No comment pt anonimi....
Robertelule:
(9 August 2021, 02:28)
Trebuie sa fii conștient ca locul tau nu este in sport ! Daca vrei du-te fa-ti tu o echipa , unde sa fii patron si totodată antrenor cum ai facut pe la Andrasesti,Amara si pe unde ai mai fost ! Dar a scris cineva mai jos : daca te vede cineva ce indicati dai ca antrenor lesina de ras ! Sa nu mai zic ca daca aude cineva cum vorbesti de fotbal si de handbal o sa zica ca ai minim 20-30 ani in aceste sporturi la nivel inalt , dar tu habar nu ai sa faci diferența intre bolta si scarita . Zic sa ramai la ale tale sa lasi oameni capabili sa se ocupe de sport , care stiu ce inseamna sport! Nu oameni ca tine, care daca cred ca au bani sunt cei mai buni antrenori manageri președinți etc
R. Tereaca:
(9 August 2021, 00:43)
No comment pentru anonimi
Buceschi:
(8 August 2021, 21:01)
Tocmai ca întru des în sala,unde din păcate te vad și pe tine... vorbesc. Știu și câți bani ai dat tu la handbal(nu aia împrumutați, pe care i ai luat înapoi). Bogatasule, dădeai 1500 de lei pe luna și aveai pretenția sa faci și echipa. La handbal e civilizație... nu manifestările grobiane pe care le ai tu la jocuri. Oi fi crezut ca te lipești și tu de vreo bucățică nebunule! Bai tu nu înțelegi ca n și nicio treaba cu sportul ala? Ce o fi fost în capul lui M#nea nu mai el știe.Onorificule!!
R. Tereaca:
(8 August 2021, 14:48)
No comment pt anonimi.....
Roberte:
(8 August 2021, 14:18)
Roberte ai câștigat campionate la sportul care chiar contează iar acum ești înjurat de fani ai unui sport care nu contează,,, pe banii tai,..asta e chiar trist! Și acei fani sunt mari amatori de picioare lucrate și nu de sportul în sine! Hai pa,..rămân la fotbalul meu!!
Robita:
(8 August 2021, 13:55)
Mai Robita, acum ceva timp injurai echipa de fotbal si o vorbeai urat pe unde apucai ! Acum te vad in tribuna si injuri,urli,faci ca toate aratarile posibile, te zbati pentru echipa de fotbal ( doar din gura) ! Acum cand ai văzut ca handbalul e mort,te-ai dus la fotbal? Ce stii tu despre sport? Ai castigat câteva campionate la judet ca ai adus cei mai ok jucatori de fotbal la acea vreme si normal ca ai câștigat,dar ma repet la județ,ca la baraj ai luat de la 5 in sus! Si daca te auzea cineva ce indicații dai din postura de antrenor al acelor echipe râdea si cu fundul de tine !In locul tău nu mai vorbeam, devi foarte penibil,pentru ca lumea stie ca nu ai habar de sport si ce inseamna management in sport,ești un om care vorbește din ce aude si crede el ca e ok
R. Tereaca:
(8 August 2021, 13:54)
Nu înțeleg de ce ne este rușine sa ne prezentam?avem ceva de ascuns? Totusi din bun simt sa raspund: 1.cand am spus:sa aflam m am referit la toți cei care citesc aceste comentarii nu sunt singur aici.. 2.cu părere de rău nu am nici o funcție dacă dorești sa știi.. 3.m as bucura sa investești si tu măcar pe jumătate din banii care am ajutat eu sportul din judet... 2.daca ai fost acum 2 ani în sala și mai treci peste 2 ani nu știu dacă ești în masura sa judeci...cu respect și duminica plăcută...
pt R. Tereaca:
(8 August 2021, 12:14)
Citeam unul din comentariile tale si spuneai ca "aflam noi " .Intrebare : "esti mai multi " ? sa folosesc o exprimare falimiara/familiala tie (ce sens vrei tu pa ala il citesti ). Daca aceasta persoana este consilier pe probleme de sport vai de capul nostru... am venit de doua ori in sala la handbal ( acum 2 ani ) si cand am vazut ce limbaj foloseste acest individ si ce atitudine are , m-am linistit si am stat acasa. Nu este vina lui pentru functia pe care o are.