Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia: Biroul «Avocatul Poporului» se deschide oficial

Slobozia: Biroul «Avocatul Poporului» se deschide oficial

Miercuri, 15 septembrie a.c., la Slobozia, se deschide oficial Biroul «Avocatul Poporului». Ialomița devine astfel un centru regional al instituției, coordonând activitatea și în județele Călărași, Giurgiu, Teleorman și Ilfov. Instituția «Avocatul Poporului» are rolul de a media relația cetățenilor cu instituțiile statului.

«Avocatul Poporului», alături de cetățeni Scopul instituției «Avocatul Poporului» este acela de a media relația dintre persoanele fizice și instituțiile publice. În baza unei petiții înaintate către «Avocatul Poporului», instituția face demersuri pentru a rezvola conflictul iscat între cetățeni și instituțiile publice. La «Avocatul Poporului» pot apela doar persoanele fizice, nu și cele juridice sau entitățile publice. Petițiile către «Avocatul Poporului» pot fi transmise sub orice formă, instituția având și un program de audiențe: luni și miercuri, între orele 10,00 și 14,00; marți și joi, între orele 12,00 și 16,00. Biroul «Avocatului Poporului» din Slobozia este deschis în incinta Primăriei Slobozia, în fostele birouri ale Serviciului Taxe și Impozite.   Biroul «Avocatul Poporului» din Slobozia va coordona activitatea și în județele Călărași, Giurgiu, Teleorman și Ilfov.

14 Septembrie 2021, 15:50 (1958 vizualizări - 9 comentarii)

Citiți și:
Rampele de acces din Slobozia, în atenția Avocatului Poporului

Comentariile cititorilor:


Gogu de la borduri:
(15 Septembrie 2021, 21:36)
ESTE BINE, ESTE FOARTE BINE! Un militian cu ifose de politist, sef de sef la circulatie, a tinut sub asezut, tomberonul lui plin de rahat, peste un dosar UN AN fara sa faca nimic. A venit AVOCATUL POPORULUI si a cerut relatii despre caz. Stupoare, militianul cu ifose de politist, si-a ridicat tomberonul de rahat de pe scaun si a facut audiere. La javre si latrai trebuie cate un pandar care sa-i stranga de organe. Este bine, acum avem unde sa spunem ce ne doare, ca ne doare mult la COLOANA  INFINITULUI. Cand te-a popit statu politist, ai semnat un juramant ca vei fi precum coloana infinitului, acum vedem ca esti spagar, mafiot si te crezistapanul inelelor. O sa cazi de la o fufa, pe o interceptare sau pe un denunt. TOT PRIMIT DE AVOCATUL POPORULUI. 
Adrian:
(15 Septembrie 2021, 18:35)
Domnule, cred că este un lucru bun. Să vedem pe cine numește. Dacă numește pe fata lui... sau băiatul lui... este jale. A fost el șarpele cu ochelari Ciorbea și ce-a făcut? Avem noi birou de fonduri europene și ce-au făcut? Încasează salarii babane și cam atât.
@Mioara:
(15 Septembrie 2021, 12:31)
Vezi că la putere în Ialomița sunt psdisti, sau mă rog și pnlisti transformați peste noapte tot în ciumați roșii, avocata poporului madam surcica și ea tot de PSD a fost pusă acolo, așa că și avocatul Poporului la Slobozia tot ciumat cu încrengături de familie o sa fie. Nevasta sau amanta cărui șmecher o sa primească postul și banii și cum nu poate fii șingurică la birou mai aduce câteva nepoate și cumnate. Aha și îi zice pentru cetățean, dracu săi ia că toți sunt mana in mână le mulți bani de la noi
cetatean:
(15 Septembrie 2021, 11:01)
Lasati-l oameni  buni sa existe! Ca doar nu sifoneaza bani. Totul poate fi verificat. Nu aici e pierderea, din contra, speram sa ne ajute. Incercam pe toate caile.
Mioara :
(15 Septembrie 2021, 10:52)
Am senzația că instituțiile astea sunt gândite ca să-i apere pe cei care fac abuzuri de lege, nu să-i apere pe cetățeni de abuzuri. Pe noi nu ne mai întreabă nimeni nimic! De ascultat, nici atât! Suntem proștii de serviciu ai guvernanților.
Aur:
(15 Septembrie 2021, 09:24)
Am apelat la, avocatul poporului, unde faceam referire despre dictatura folosita de un primar si primarie din judet, cu documente relevante si nimic, in loc de dreptate, hop batista pe tambal aparand coruptul, nu pagubitul. Rahatul praf! Si in general nimic pentru romanul simplu. Hoarda de corupti! Cine o fii reprezentantul in judet de al cui neam o mai fi si asta, ce angajati ce rude isi mai pun in functii? Bani nemunciti sa vina la ticalosi si noi stam ca prostii, oare cat si pana unde mai rabdam?
Mioara :
(15 Septembrie 2021, 07:35)
Altă instituție fantomă! Avem centre de informare turistică, să vină și poliția locală județeană și multe altele care să aibă multe, multe locuri de muncă! Formă, formă fără fond! Poliția locală este moartă în post, avocatul poporului ce-o mai fi având de făcut? Și nu va fi doar un angajat, că, de, la noi șeful trebuie să aibă subșefi, mașină, șofer. Vin apoi telefoanele, internetul, benzina, salariile speciale, pensiile și mai speciale! Și uite-așa, actuala guvernare dezvoltă țara: mărește numărul de bugetari, numărul salariilor nesimțite și al pensiilor speciale, după ce au câștigat alegerile criticând și promițând că toate aceste vor dispărea.
Ninel:
(15 Septembrie 2021, 06:44)
Cine știe ce probleme și pe ale cui le rezolva ,,numitul"...Suntem descurajați de politicieni,instituții,presă... nu mai avem încredere în nimeni,și dacă ar fi vreunul de bună credință șpaga îl schimbă!
Mimi:
(14 Septembrie 2021, 20:36)
Ce dracului sa faca, avocatul poporurui in ialomita mai fratilor? Bani aruncati multi de la buget de pomana, pai cand o vedea ce banditism si ce serparie avem in judet, or sa stea numai pe burta trimisa sau trimisul lui cucu, avocat al poporului. Va intreb pe voi, ati apelat vrodata la acesta institutie, facuta doar pentru ei, niciodata pentru amaratul de rand. Va spun sincer ca in loc sa te ridice mai rau te infunda avocata poporului. Tinand cont ca ialomita este parjolita de clanuri de familie, av.popoului este istorie inca de la nascare. Cine o fii alesul ialomitean abonat pa banii publici din ce neam si ce rude are in spate? Stati cuminti si nu va imbatati cu povesti de adormit nebuni din azilurile Spoca si balaceanca.