Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Roata norocului ne ocolește

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-FC Hermannstadt 0-1

Roata norocului ne ocolește

După un început fulminant de sezon, care a dat multora visuri de mărire, Unirea Slobozia traversează o perioadă nefastă, cu 6 meciuri fără victorie. Am inclus aici și meciul de Cupă cu Poli Timișoara, rezolvat, culmea, de fostul nostru jucător, Octavian Ursu. Cu sibienii a fost un meci de la egal la egal, chiar dacă ei au un lot mai valoros nominal.

O fi fost ofsaid? Începutul jocului este destul de contondent, astfel încât îi obligă pe oaspeți să facă 3 schimbări în 26 de minute. Schimbările survenite, în mare parte, după accidentări neforțate, au adus un plus în jocul sibienilor. În minutul 32, Balaure este lansat pe stânga și ară terenul nes­tingherit. Nu l-a oprit nici măcar tușierul, deși poziția de plecare era suspectă de ofsaid. Balaure a centrat, mingea s-a lovit, ca din colțul mesei, de Buhăcianu și a deviat norocos la nou intratul Oroian care, din 10 metri, l-a învins pe Gurău. Norocul i-a însoțit pe ardeleni pe tot parcursul jocului, și nici arbitrul nu s-a sfiit să dea o mână de ajutor. În partea secundă, Unirea are inițiativa, dar norocul se revarsă asupra portarului sibian Pop. Acesta scoate, in extremis, lovitura de cap a lui Perju și șutul lui Turcu. Bătăiosul Ivan trage, la rându-i, din marginea careului mic, dar șutul său nu nimerește poarta. Și, astfel, Unirea pierde la limită meciul cu FC Hermannstadt și se îndepărtează de primele 6 locuri. Adrian Mihalcea a folosit următorii jucători: Gurău-Ibrian, Dinu, Perju, Toma-Mustacă (Matei ’70), Coadă, Greu, Bolohan (Savu ’78)-Stoica (Ivan ’70), Turcu (Cruceru ’78). Urmează confruntarea cu «U» Cluj, pe care o vom juca în deplasare, sâmbătă, 2 octombrie a.c., orele 14,00. Firește, meciul va fi televizat.

28 Septembrie 2021, 11:20 (892 vizualizări - 14 comentarii)

Citiți și:
Înfrângere amicală cu Farul
Recolta Gheorghe Doja mai irosește o șansă
FC Rovine, surpriza din fruntea clasamentului
Realizările lui Hofman și miopia lui Găman

Comentariile cititorilor:


Trompețica :
(4 Octombrie 2021, 10:19)
Aici este un forum al cititorilor, al celor mulți a căror voce este ignorata de autorități pentru ca in lipsa unor dezbateri publice, singurul mod de a-ți expune un punct de vedere rămâne acest site. In condițiile in care administratorul nu condiționează postarea comentariilor de autentificarea autorilor, nu este nimic in neregula sa folosești un pseudonim. Este mai cinstit sa semnezi R Tereaca si sa fii de fapt Manuela Spaniola…???!!!! Cât despre cel care semnează R Tereaca, pot spune doar atât, este un personaj trist! Foarte trist…..
R. Tereaca:
(3 Octombrie 2021, 23:22)
Trompetica am inteles de la trompeta probabil asta ai fost toată viata dar hahaha?cumva de la hahalera? Când veți avea bunul simt sa va spuneți identitatea discutam pina atunci...anonimii somn ușor.... Va este rușine de trecutul vostru?
Hahaha:
(3 Octombrie 2021, 22:45)
Lumea nu e constienta ca Slobozia nici la ora actuala nu are un teren de antrenament! Se duc sa se milogeasca de primarii de la Perieti, Bucu, etc. Plus de asta asa e romanul a castigat echipa 3 meciuri cu 3 nou promovate si deja echipa era promovata in Liga1 . Tereaca vorbeste si el sa nu adoarma, poate il vede cineva ca se implica si-i da vreun post in conducere la Csm sau Afc , dar a uitat cand era la handbal ca injura echipa de fotbal ca la usa cortului si-i punea piedici pe unde apuca ! Acum e mare fan infocat! Fi-mi-ar s c a r b a
Pt Trompețica ::
(3 Octombrie 2021, 11:22)
Stai ca vine Robert Tereaca ca el le știe pe toate și îți explica ce se întâmpla cu banii și in ce fel . El e un fel de primar al sloboziei .
Trompețica :
(2 Octombrie 2021, 16:16)
La Cluj tot blat, nu? Mai oameni buni, încetați cu abureala, chiar ne credeți prosti pe toți…????!!! Fotbal de performanța pe bani publici nu se face, punct. Doar ciordeală la greu, prosteala si salarii de bugetari de lux din impozite si taxe! Ce treaba au ialomițenii din cosereni sau din giurgeni cu echipa de fotbal de Slobozia ca sa li se prapadeasca banii pe salariul lui Mihalcea? Nici macar Slobozenii nu au treaba cu echipa! Cate bilete vindeți la un meci? Daca nu nu vine lumea la stadion, atunci cum puteți sa-i dați lui Mihalcea mii de euro? De ce rupeți de la scoli, gradinite, spitale, drumuri etc….???? In Danemarca tot asa se risipesc banii publici?
R. Tereaca:
(1 Octombrie 2021, 12:49)
Ma bucur ca încet încet apar aici și oameni care susțin echipa(viorel,,,adevaru,,,)desi incs o data îmi pare rău ca stati sub anonimat...scria cineva de salariile antrenorului si jucătorilor....oameni de 2 lei care nu știu decât sa dezbine sa critice în rest....dacă sunteți asa buni cum va credeți de ce nu va ocupați voi de fotbalul ialomitean....ce sa va ocupați ca vouă va este frica sa va spuneți numele....adi staful si echipa felicitari si mergem înainte trepăduși vor exista întotdeauna si oriunde....I
Suporter :
(30 Septembrie 2021, 01:37)
Man City un miliard și Psg 2 ,buna comparație ai făcut …ai ridicat puțin ștacheta crede-ma… la bugetul sloboziei e inadmisibil sa termine sub locul 6 .oricât am vrea sa ne păcălim noi . E clară treaba ,locurile 1-6 daca nu sa se ducă fiecare acasă și sa nu mai păcălească pe aici .
@adevaru:
(29 Septembrie 2021, 23:03)
Uite asa scriu pe aici toți agramații!
Viorel:
(29 Septembrie 2021, 22:48)
Avem fotbal frumos la Slobozia,avem un antrenor ambițios,avem toate perspectivele sa vedem si rezultate.fotbalul asta e un sport mai complex,si cu toate că toată lumea se pricepe puțini il inteleg.Mihalcea e băiatul nostru din oraș,Lemnaru la fel,eu unul merg pe mâna lor.orice s ar intampla nu pot dezamăgi. Se pune mult suflet,se vede,rezultate vor veni.Forta Unirea Slobozia!!!
Adevaru :
(29 Septembrie 2021, 20:51)
Ma uit aici și îmi dau seama ca sunteți niște fricoși cu toti,de ex cei care comentează sunt prieteni cu fotbaliști sau oameni care vin sa se uite la fotbal bun,sunteți niște frustrați care știți doar sa jigniți, nu știți ce este ila fotbal și cât de greu este,și Manchester City cu lot de 1 miliard de euro a luat bătaie de psg ce sa mai zicem de un oraș ca slobozia,ma uit asa la comentariile voastre și îmi este rușine de voi cei care dați în fotbal sa va fie rușine și nu aveți bărbăția în voi sa susțineți echipa,dabea așteptați sa posteze petronel sau alcineva câte un articol sa dați voi comentari sa fiți voi ce vreți aici pe site ista,dabea așteptați sa va descărcați în loc sa va descărcați la nevestele voastre acasa,părerea mea este sa fiți mai înțelegători și sa susținem echipa ca este pe un loc ok acum vedem ce o fi și unde se afla peste 1 2 luni...fiți mai respectosi istia care veniți de pe la tara știți voi,bv loc ca au salari mari va ofticați voi ca stați pe 2 3 lei,nici bilete la întrare nu au pus ca să va lase sa întrați și voi dați în toți,rusine
Fan:
(29 Septembrie 2021, 17:24)
Dati salari de 125 de milioane pe luna sa va bateti la locul de baraj sau la retrogradare direct bravo voua mancati bani orasului mihalcea are 4500 euro luna ca are neamuri la consilu judetean cum sa plece oameni buni ziceti voi la cluj o sa ia 3 o sa vedeti
Felipe:
(29 Septembrie 2021, 09:14)
Locurile 7 -10 este obiectivul nostru. Dacă și conducerea clubului are răbdare, probabil de la anul putem să sperăm la play-off.
Suporter:
(29 Septembrie 2021, 00:41)
Da s a jucat de la egal la egal ,noi nu am tras la poarta. Nu mai fiți orbi oameni buni,asta ne e valoarea ,mai batem pe Brăila si unirea constanta ,atât mai putem …
Fan:
(29 Septembrie 2021, 00:09)
Offside sau nu , Mihalcea a avut dreptate si a fost realist! Au castigat cateva puncte cu echipe nou-promovate si toata lumea îi vedea promovați in liga1! Usor mai oameni buni ca acum a început greul !