Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Femeie împușcată la Țăndărei

Femeie împușcată la Țăndărei

O femeie de 45 de ani din Țăndărei a ajuns la spital după ce a fost împușcată. Se pare că totul s-ar fi produs pe fondul unui conflict spontan. Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase din cadrul IPJ Ialomița au deschis în cauză un dosar penal.

Cercetările sunt în curs Incidentul s-a petrecut în ziua de marți, 27 octombrie 2021, când femeia s-ar fi aflat în propria gospodărie. Se pare că în respectiva locație ar fi izbucnit un scandal. Femeia a mers apoi la Spitalul Orășenesc din Țăndărei pentru a primi îngrijiri medicale. Organele judiciare au fost anunțate de către echipa medicală a Spitalului Orășenesc Țăndărei. Înainte să fie consultată, pacienta a fugit din Camera de Primiri Urgențe, însă a revenit din cauza durerilor. Ea a fost, apoi, transferată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, unde a fost supusă unui control medical amănunțit. Medicii din Slobozia ar fi extras glonțul, un dosar penal fiind deschis în cauză de către  polițiștii Serviciului Arme, Expozivi și Substanțe Periculoase din cadrul IPJ Ialomița. Verificările sunt în curs.

28 Octombrie 2021, 13:25 (3924 vizualizări - 11 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Sacalul :
(1 Decembrie 2021, 18:41)
Un AG,Ak-45,drone și exterminați.Sau un Antonescu. Am văzut atâtea filme polițiste că am învățat atâtea tehnici că dacă mă oprește vreun martafoi de politist îi rup gatul
un om de bine:
(4 Noiembrie 2021, 18:19)
Cu ani in urma ,tiganii din Tandarei locuiau in Strachina.Nu erau asa multi si exista un control asupra lor.Nici agresivi nu erau.Acum ,sunt tot mai putin romani in Tandarei izolati in cateva blocuri existente.De la an la an , palatele tiganilor se extind in tot orasul.Ma intreb ce viitor au copii in acest oras?
Corcodel de la Dumitresti:
(30 Octombrie 2021, 17:55)
Tandareanu-le, ala care te dai, profesor in gramatica si lingvistica. Cred ca esti un venetic, nascut la moldovenii lor acceptat prin transhumanta veneticilor, cu viza de flotant in TANDAREI. Acest orasel de campie, spre nestiinta ta de venetic, a fost condus, format si departajat, in istoria trecuta, de oamenii care au luptat pe front, au fost carne de tun. Dupa intoarcerea din razboi, au format un colectiv de administrare, a urbei. Nu CAP COMUNIST. UN ALT STIL DE CONDUCERE A COMUNEI. S-a rupt tot la venirea comunistilor, care au adus trei opincari ca tine, fara mama fara tata, pusi sefi de siloz facut de nemti, sef la apa si canal, sef la magazine. Intr-o seara, am intrat in casa, ne-am ascuns plini de bucurie, pe soseaua brailei, treceau rusii, obligati sa se retraga. Dimineata, cand plecam la scoala, am vazut un camion rusesc, abandonat in fata casei lu Stan Maruntu. Copil fiind, am deschis usa si am gasit un automat cu tambur si trei cutii de munitie. Nu existau telefoane mobile, telefoanele fixe se aflau la Sfat si Militie. Am carat, munitia si automatul la gradina, le-am ingropat cu degetele strejite,  langa coliba. TREI ANI AM AVUT GRIJA DE AUTOMAT I MUNITIE, LE SCOATEAM LE DADEAM CU VASELINA SI LE PROTEJAM DE PLOAIE SI UMIDITATE. Cand datorita conjucturii, am plecat in scoala militara, am declarat locul unde aveam arsenalul pregatit pentru a lupta impotriva celor care si-au batut joc de tara noastra si au tinut bunicii nostri prizionieri. 
Tandarean:
(30 Octombrie 2021, 09:05)
##Corcodel de la Dumitresti, esti cel mai penibil comentator si postac cred ca esti si putin anafbet functional, dar cel mai bine cred ca esti fff p... st, esti pe langa orice subiect te bagi in seama ca stii tu ce in c..r, taci ca este mai bine, crezi ca le stii pe toate prea cementezi la toate.
Corcodel de la Dumitresti:
(29 Octombrie 2021, 17:42)
Ce vorbesti, BRO? Texas city, sucursala Tandarei, ca nu mai exista cartierul Strachina, unde erau traitori tiganii, pe timpurile bune. Acum prin comisarul (...) ales si comisar coordonator, revenim in 1945. Cine are arma face legea, toti astia penticostaliciosi au drept de harma si di munitie, de la pastorul lor venit din hamerica.  A fost vina la impuscata, asa o sa reiasa din ancheta parchetului, O SA VEDETI. Rezolutia parchetului va arata asa: In timp ce o cioara, ciorditoare, a coborat in picaj, sa fure o nuca din curtea lu numitu Parpanghel Audi A8L(piele interior), de profesie ciorditor de portofele si pisicar(ciordeala cu pisica) in Hanglitera, acesta fiind SORPRINS TOTALMENTE, di zgomotul asurzitor, al cioarei aflate in picaj abrupt, a executat foc cu foc impotriva OBECTULUI NEIDENTIFICAT, CE INTRASE IN SPATIUL LUI AERIAN.  Deci rezulta ca , datorita conditiilor, atmosferice(vant traiect de 70KM/H, CIOARA  AFLATA IN PICAJ, A FOST DEVIATA, DE LA INTENTIA DE ZBOR. DREPT URMARE , ea nu a intrat in picajul proprietatii cu intentie si Excelenta Sa Parpanghel Audi A8 L, a facut uz de arama , pentru apararea proprietatii private.   BAFTO DELO LA RESTAURANT TIGANESC DE LA CENTRU. Invitati, comisari politici, de militie, de mediu si de la meteo.
Politist:
(28 Octombrie 2021, 20:28)
Sa stie toata lumea ca domnul comandant T al Politiei Tandarei incaseaza lunar salariu de exceptie, in timp ce tiganii fac legea pe strada si trag cu pistoalele. Traiasca partidu
Mary:
(28 Octombrie 2021, 19:28)
Si cine face anchetă comisaru ăla vânător care fugea de politie beat prin Țăndărei acum cativa ani :))) ..O sa fie un alt caz cu autor nedescoperit
Politist:
(28 Octombrie 2021, 19:15)
Sa stie toata lumea ca (...), marele comandant al Politiei Tandarei, incaseaza salariu de excelenta pentru merite deosebite! Halal politie, sa va fie rusine! Tiganii au toti arme si le flutura peste tot, dar politia face doar ce are voie de la partid
Corcodel:
(28 Octombrie 2021, 17:42)
Turiștii intorși de la mare prin Țandărei tâlhăriți,pistoalè și in parc,romii conduc tot orașul,primăria este a lor,poliția este amanetată,parchetul doarme.Singura soluție e să fugim din oraș .
padurarul:
(28 Octombrie 2021, 17:08)
Trece un an de zile de cand un padurar a fost impuscat la Giurgeni de braconieri si nu s-a demarat nici pana acum  absolut nimic, aia sunt bine mersi isi vad de treaba. O sa ne omorim intre noi pe strada 
MIHAILA: