Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Al lu’ Costea AUR strânge semnături!

Al lu’ Costea AUR strânge semnături!

Da, e foarte clar! Atât pentru noi cât și pentru toată lumea. Klaus Werner Iohannis trebuie să plece! Că merge să ducă gunoiul sau să iasă la piață, Iohannis trebuie să se care! Este groasă și cotoioasă pentru KWI dacă senatorul de AUR Costea a ieșit pe stradă să strângă semnături. Privind această fotografie am înțeles din prima că Iohannis are zilele numărate la Cotroceni și, fără doar și poate, va pleca. Doar priviți poza și înțelegeți determinarea cu care senatorul de AUR Costea completează formularele, remarcându-se ținuta impunătoare și forța pe care o emană atitudinea parlamentarului de AUR ialomițean. Până și conopidele din fundal sunt un picuț timorate de alura senatorului de AUR Costea, dorindu-și să sară din cutii la vede­rea tatuajului eclectic ițit revoltat la mânecuța tricouașului trei numere mai mic purtat impozant de parlamentar. Riguros, senatorul de AUR Costea notează datele personale ale doamnei, paralizată parcă de măreția celui Ales la redistribuire cu depresia aferentă. Sau o fi din cauza aceluiași articol vestimentar mai mic cu trei numere decât ar fi normal și care, nonșalant, se ridică puțin câte puțin, peste bărdăhanul ancestral al senatorului de AUR Costea? Nici nu are relevanță în context, dată fiind misiunea istorico-mesianică a parlamentarului neaoș de Bărăgan. Căci, privindu-l, nu mai ai loc de îndoieli. Klause, sări pe geam, pleacă, du-te, că al lu’ Costea AUR strânge semnături!

17 Noiembrie 2021, 11:05 (2117 vizualizări - 14 comentarii)

Citiți și:
Senatorul AUR Adrian Costea «sugerează în interesul întregii națiuni»
Senatorul Adrian Costea suferă de «beția Puterii»
Senatorul Costea digitalizează democrația după model sud-american

Comentariile cititorilor:


@Alt locuitor:
(22 Noiembrie 2021, 10:17)
Bre, daca citeai toata postarea vedeai ca se incheie cu propozitia: "Ti se face scarba!" Iar tu vorbesti de pofte."Tre" sa te cauti ca nu-i a buna cu pofetele tale.
Alt locuitor:
(21 Noiembrie 2021, 21:01)
Un locuitor - bre, dar ciudate pofte ai dacă ti-a rămas gândul la fundul lu Costea. Vezi că a scos o carte! Dar las ca nu e de capul matale, tre sa cauți prea multe cuvinte în dicționar.
@Curiosul:
(20 Noiembrie 2021, 16:08)
"Si daca reusesc." Doar in visele tale,  caci nimeni nu te impiedica sa visezi.
Curiosul :
(20 Noiembrie 2021, 11:03)
Și dacă reușesc, PNL merge la coșul de gunoi postdecembrist alaturi de PNȚCD,PSD-ul rămâne cu victoria asupra dușmanului declarat. Putem spune că domnul presedite ne-a irosit aproape 8 ani într-un război politic de fațada uitând de nevoile noastre, educație, sănătate, bunastare.
Jumuga:
(19 Noiembrie 2021, 20:41)
Felicitari IOAN, esti foarte inteligent, toata stima! INTERESUL POARTA FESUL. Neamtul, lor este speriat de suspendare, a dat frau liber la tantalai care au pus botul la cascaval. Din pacate rolele de cascaval sunt virtuale, din ele a ramas numai coaja sprijinita de scobitori, interiorul a fost supt, vandut si amanetat de ciuma galbena. Intrand la guvernare, psd, face jocul, nici nu-l suspenda, nici nu vor alegeri anticipate. Aplica optiunea:''-CIUMA ROSIE DIN NOI, INFRATITA CU STRIGOI, DATA PE LA NAS CU USTUROI, DEVINE VIABILA SI INDISPENSABILA, LA  STABILITATEA TARI, ACOPERIREA AVERII. AVERE DOCUMENTATA, CASATA SI RECLASATA, SI DE AUROLACI REEVALUATA. Sa suspenzi un navetist, ziua vesel, noaptea trist, care a trecut prin tara, fara oprire, fara escala. Va ramane la pubela, NAVETIST SI SCOS DIN SCHEMA, IMBARLIGAT DE SERVICII, CA SI TAPUL CEL VERSAT, RAMAS CU UN HANDICAP.
Ioan :
(18 Noiembrie 2021, 15:26)
Realizarea monstruoasei coalitii PNL -PSD de catre IOAIHANIS  are  ca scop cooptarea  PSD-ului in arcul puterii, pentru  ca, in pespectiva suspendarii ,cu PSD - ul in opozitie , IOAIHANIS ar fi fost  neindoielnic destituit.In fata interesului de partid [ PNL} a primat cel personal,de ramanere in fruntea statului.Toate miscarile politice din ultimul timp decredibilizeaza PNL -ul  in ochii electoratului de dreapta,in general anti PSD , facand loc simpatiilor nationaliste si USR_-iste.Drept urmare  ,constat  aparitia unei noi orientari politice  ANTI , pe langa cea cunoscuta PSD -ista !      
Nimeni Altu':
(18 Noiembrie 2021, 12:00)
CAPITOLUL II
Președintele României
ARTICOLUL 95

Suspendarea din funcție

(1) În cazul săvârșirii unor fapte grave prin care încalcă prevederile Constituției, Președintele României poate fi suspendat din funcție de Camera Deputaților și de Senat, în ședință comună, cu votul majorității deputaților și senatorilor, după consultarea Curții Constituționale. Președintele poate da Parlamentului explicații cu privire la faptele ce i se impută.

(2) Propunerea de suspendare din funcție poate fi inițiată de cel puțin o treime din numărul deputaților și senatorilor și se aduce, neîntârziat, la cunoștință Președintelui.

(3) Dacă propunerea de suspendare din funcție este aprobată, în cel mult 30 de zile se organizează un referendum pentru demiterea Președintelui.


Detalii: https://legeaz.net/constitutia-romaniei/articolul-95-constitutie
Se pare ca:
(18 Noiembrie 2021, 09:01)
Parlamentarii Aur se plictisesc rau de tot si drept urmare isi fac de lucru cu strangerea de semnaturi. Mai bine ar face niste acte de binefacere(gen munca in folosul comunitatii, donari de sange etc) ca au de unde si, oricum, salariul fabulos le merge.
Nom Prenom:
(18 Noiembrie 2021, 06:05)
Inițiativa e corecta. Fără această listă de semnături parlamentarii nu vor lua în discuție suspendarea.
George.s:
(17 Noiembrie 2021, 19:27)
Inițiativă inutilă. Poate doar așa, să vadă poporul că AUR se implică. Dar e prosteală pe față. Așa cum zice și Americanu, parlamentarii îl suspendă, nu e nevoie de popor la faza asta. Dacă se aprobă suspendarea, adică propunerea e votată de jumătate plus unu dintre ei, într-o lună se organizează referendum, iar acolo poporul votează, nu semnează.
Marian :
(17 Noiembrie 2021, 17:33)
Asta a-ți vrut, asta aveți. Circul a venit în oraș.
Om:
(17 Noiembrie 2021, 17:15)
”E ușor a scrie versuri când nimic nu ai a spune...”
Scriere fără valoare de informație, mai mult o defulare a autorului și probabil o părere de rău că n-a participat la ” redistribure”. Păi bine bre, dacă n-ai jucat...de ce....?
Americanu:
(17 Noiembrie 2021, 16:57)
Nici un efect legal nu poate face o simpla lista de semnaturi pentru demiterea lui, WURST FRITZ de Sibiu. Parlamentul il suspenda pe eurst fritz si ulterior se face un referendum, in urma acestui vot popular poate fii demis hern, wurst fritz si trimis sa joace golf. Semnaturile ce faci cu ele, mon cher de la partidul AUR sa ce? Mai nou acum vedem planul mizerabil pus la cale de PSD, PNL, maghiari prin UDMR care refuza procedura de vot din parlament, pentru suspendarea cârnatului fâsâit de sibiu. Distrugatori, Romaniei de 31 ani incoace. Pretenas de la AUR iti irosesti timpul si sanatate, dobitoacele nasc pui vii odata la 9 luni. Eu spun sa-i lasi in plata domnului si lasa prostul sa fie prost pana moare. Nu destepta prostul dobitoc ca iti da in cap parsiveste, dupa ce isi ved ciorapi incaltati. Cea mai mare prostie e sa destepti un dobitoc prost!
Un locuitor :
(17 Noiembrie 2021, 16:50)
Daca ii făceați poza și din spate,i se vedea și fundul! Ca asa știe sa și poarte pantalonii! Ți se face scarba!