Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Raed Arafat a verificat activitatea serviciilor de urgență din Ialomița

Raed Arafat a verificat activitatea serviciilor de urgență din Ialomița

Șeful Departamentului pentru Situații de Urgență și secretar de stat în Ministerul Afacerilor Interne, dr Raed Arafat, a desfășurat o vizită de lucru la Slobozia. Acesta a verificat modul în care își desfășoară activitatea serviciile de urgență din județul nostru. La finalul întâlnirii cu autoritățile județene, dr Raed Arafat a promis că va sprijini demersurile inițiate în ceea ce privește dotarea Unității de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia și a Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița.

Serviciile de urgență, la raport Vizita dr Raed Arafat la Slobozia a început la Prefectura Ialomița, acolo unde șeful Departamentului pentru Situații de Urgență a participat la o întâlnire oficială alături de prefectul județului, Constantin Marin, șefii Unității de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență și Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița, dar și de administratorul public al județului, Alexandru Potor. În cadrul întâlnirii s-au purtat discuții cu privire la modul în care autoritățile județene se implică pentru dezvoltarea serviciilor care intervin în situații de urgență. Ulterior vizitei desfășurată la Prefectura Ialomița, dr Raed Arafat a vizitat Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Slobozia și sediul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița. «Am observat că există multă implicare din partea autorităților în ceea ce privește susținerea serviciilor care intervin în caz de urgență... Mă bucur că există interes și pentru dezvoltarea UPU Slobozia, dar și pentru dotarea și modernizarea sediului în care ISU Ialomița își desfășoară activitatea. Finanțare există, iar în perioada următoare vor fi achiziționate noi autospeciale care vor fi oferite reprezentanților ISU din județul Ialomița!» a declarat dr Raed Arafat, la finalul vizitei pe care a desfășurat-o la Slobozia.

14 Ianuarie 2022, 16:05 (4278 vizualizări - 4 comentarii)

Comentariile cititorilor:


EU:
(18 Ianuarie 2022, 22:57)
Domnul Arafat ar fi mai bine sa dispuna un control la mosia lui (...). Sa vezi acolo jale. Dupa ce a angajat toate odraslele celor care il spala bine in urechi generalul (...) plange pe la IGSU sa-si ia bagajele sa plece la Brasov. Mi-ar placea sa auzim de (...) ca este chemat sa dea cu subsemnatul.Are multe de spus daca organele abilitate il vor strange putin de urechi. Bine ar fi sa nu i se permita sa dea bir cu fugitii. Dar din pacate traim in Romania si sigur se va fofila spre pensia de militar de cariera. In final nu pot spune decat RUȘINE (...). Si poate in ceasul al doisprezecelea domnul Arafat cu domnul ministru Bode (in care am mare incredere) vor face ceva si pt Slobozia si nu-i va permite acestui individ sa scape asa usor.
Boitan:
(18 Ianuarie 2022, 14:10)
Arafat a făcut un control de ochii lumii la ISU Ialomița , teatru pentru fraieri ! Corpul de Control , Direcția de Audit MAI , au descoperit multe infracțiuni și (...) nu a pățit nimic .E tare mincinosu !
Gogu de la borduri:
(15 Ianuarie 2022, 12:02)
Ba esti tampit, azi la 10.00, a sunat JIJI al tau la stsusul lor s afle cine esti. Da si tu un telefon la Roial de Urziceni, prezinta-te si , te pune sef de c.r la moara de vant, in padure la Afumati.S-au sef de herghelie la Adunati Copaceni, acolo unjde are accesate fonduri de la heroposa. AFACERE DE FAMILIE! Da mancare la sarmani(25 ron meniul- la ce-a ramas aseara) ciorba de sub burta, ciolan atrofiat cu varza mugegaita si calita. O apa plata, daca o bea mata, ramane cracanata, daca o bei tu, ramai fara copii!  CE S-A MISCAT INSPRE BINE IN JUDETUL ASTA DE CARCIUMARI?  CONDUC CARCIUMARII, PICOLITELE SI DANSATOARELE LA BARA.  ATENTIE MAREEEEEEEEE, LA PLECAREA DIN LOCAL, TREBUIE SA PLATESTI SUPLIMENTAR, LOCUL DE PARCARE , locatia pe scaun si muzica.  Asa este mai nou, daca vrei muzica platesti, daca esti la inmormantare plangi(24 ron- la casieria sector 3) 
PUTIN:
(14 Ianuarie 2022, 19:12)
Poate da o masina, ca a lui( a lu Arafat) lu Jijel, cancelarului sef, suprefect si secretar, la stransul laptelui de la oi. Ca are stane multe,oi cornute, berbeci pe masura si magari in turma. Strange fonduri la partid, fiint tantaros din fire are propteli LA NUMIRE. MASINUTA DE SERVICI, ca se incadreze la prestanta si onoare, la duhoarea si depravarea, sa respecte stilul canci, trebuie sa fie gri(da mancare la copii si are afacere de familie) GRI PELE DE SOBOLAN, PENTRU UN MARE GOLAN. Neaparat trebuie sa aiba girofar, cu toate culorile, ca nu sti ce partid vine, si trebuie sa ai cu CINE TINE. Daca TURCU i-a luat fata, (ATUNCI LA  ALEGERILE PENTRU PRIMAR LA URZICENI, CAND NICI NEVASTALUI NU I-A PUS STAMPILA , SA IASA SI EL PRIMAR, IN SEARA AIA CAND SOCRU ..., LA PIERDUT LA  ZARURI), acum se da mare ca este PREFECT SI CANCELAR DE JUDET, CAND SUB, CAND STERGE CALIMARILE.Moare lumea, de foame si de sete, de frig si voi jegosilor faceti figuratie in functii, platiti din banii la amarati astia care SUNT SPECTATORI FARA VOCI.  Sa feresca DUMNEZEU, ca atrofiatii astia, inghetati in LIPSURI, sa gaseasca un lider si o cale. Din acel moment, va debuta anarhia, pe care tu JIJI, cu tot neamul tau ai MOSIT-O, BOTEZAT-O  SI I-AI DAT SI FONDURI DE DEZVOLTARE!