Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Internațional Service Slobozia are stație auto DC de încărcare electrică

Internațional Service Slobozia are stație auto DC de încărcare electrică

Ialomița intră în rețeaua de încărcare electrică pentru autoturisme a Automobile DACIA SA. Prima stație de mare capacitate a fost construită la Slobozia, în cadrul firmei Internațional Service.

Avem prima stație Internațional Service Slobozia este prima firmă din Ialomița care oferă posibilitatea de a încărca autoturismele dotate cu motoare electrice. Serviciile stației sunt disponibile încă de la sfârșitul lunii decembrie 2021, iar investiția face parte din campania Automobile DACIA SA de promovare a Daciei Spring, prima mașina electrică produsă de Automobile DACIA SA. Dacia Spring se poate încărca de la o stație rapidă DC în 56 minute de la 0 la 80%. Inițial se încarcă cu ~32kW, dar pe măsură ce crește încărcarea bateriei, viteza scade treptat. De asemenea, stația electrică de încărcare a Internațional Service poate deservi și alte tipuri de autoturisme electrice.

29 Ianuarie 2022, 09:20 (2071 vizualizări - 4 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Spring:
(31 Ianuarie 2022, 23:46)
Urâtă masina, dacia spring, parca este o cotineata cocoțată pe 4 roti. Felicitări pentru idee ISS si pt profesionalismul cu care ne-a obisnuit.
Mary :
(31 Ianuarie 2022, 09:17)
Sper ca stația electrică nu ține de electricianul angajat, al unității respective, care este tot timpul supărat pe viață și pe faptul că trebuie să muncească atunci când este solicitat. În schimb, când vede ciubucul, îi trece pe moment depresia, dar de menționat, nu îl ține mult.
Ionel Ardeleanu:
(29 Ianuarie 2022, 21:57)
Este gratuit, eu am incarcat Tesla Model S in 2 ore. Am plecat de la Bucuresti spre tulcea fara grija, am mers mai tare, frig afara si am avut neplacuta supriza sa raman cu 2% pe deal la intrare in Slobozia. Cand cautam un nr de la tractari sa vina o platforma…mi-a aparut service-ul in cale. Multumesc inca o data!
George.s:
(29 Ianuarie 2022, 12:54)
Serviciul e gratuit, ca prin mall-urile din București? Sau cu plată? Dacă da, de ce nu se dau și tarifele?