Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Parc tematic «Las Fierbinți» în orașul Fierbinți-Târg

Parc tematic «Las Fierbinți» în orașul Fierbinți-Târg

Un grup de întreprinzători privați vor să dezvolte în orașul Fierbinți-Târg un parc tematic, inspirat din celebrul serial de televiziune «Las Fierbinți». Autoritățile locale susțin că prin acest proiect se vor crea locuri de muncă, iar orașul ar putea fi inclus pe lista destinațiilor turistice din țara noastră.

Proiect în curs de realizare Potrivit unui anunț făcut pe rețelele de socializare, Primăria Fierbinți-Târg precizează faptul că la nivelul orașului va fi amenajat un parc tematic, inspirat din serialul de televiziune «Las Fierbinți». Investiția va fi realizată cu fonduri private, de către compania producătoare a serialului. Obiectivul va fi amplasat pe un teren din zona satului Grecii de Jos, pus la dispoziție de către autoritățile locale. Prin această investiție, administrația locală a orașului Fierbinți-Târg speră să includă localitatea pe harta obiectivelor turistice din România. Totodată, amenajarea parcului tematic poate reprezenta o alternativă pentru forța de muncă din oraș.

8 Martie 2022, 17:20 (5193 vizualizări - 10 comentarii)

Comentariile cititorilor:


PUTIN:
(11 Martie 2022, 20:34)
Se va face, primaria lu Vasile vrea sa aduca bani la comuna oras. Faza 1- Aspirina, va aduce rebelele de la Movilita ( alea de stau pe marginea podului de canal al IELIFului, la produs si inumara microbuzele zugravilor din buzau, care in ziua de salar, fac drenaj la pod, pe 100 ron, pret de criza. Face un batalion, de veterane care se antreneaza la Fierbinti, sa intre voluntar in lupta impotriva rusilor in Ucraina. Arme biologice sunt, toate pline de slulamentaosa atrofianta in pancreas, sangarita destrofica di membrele adiacente, cu asa arsenal termina toata armata rusa. Se stie ca fiind razboi de actiune speciala , rusi stau si lustruiesc manual tevile de arma, in asteptarea asaltului final. Cand vor ajunge la Kievul lor, vor gasi in oras, babe peste 80 ani, expirate din experienele americanicanilor in centrele cercetari biologice, care mananca pe anus si se cufureste pe gura si alte specimente de reptilieni, femeia sarpe si femeia leopard. Vin rusi statuti in coada aia de 64- nu 65, de km dati zi de zi de antena 3, vad fetele lu Aspirina, intra, la plecare, la trei ore de la contact, Ucraina raporteaza la CNN-versul limbricosul antenas 3, inca un militar rus ucis de fortele extraordinare a le ucrainienilor. Intrebare pentru toti oamenii care au creier. In 2020, artistul asta de figuratia, azi erou, facea ROMANIA -TERCI, prin declaratii, noi azi i-l pupam, dar nu uitam. Suntem suflet langa suflet fata de refugiate si copii, dar de ce VAD IN BUCURESTI SI IN TARA BARBATI DE 3O DE ANI CU MASINI DE MASINI CU NUMERE DE UCRAINA PE STRAZI. Ce cauti la mine TRADATORULE, stai asa cum stau ROMANI NOSTRI DIN BUCOVINA SI CERNAUTI OBLIGATI SA APERE TARA!
Un cetățean :
(11 Martie 2022, 04:24)
Era și normal,serialul arată realitatea oltenească din România...argument fiind Brâncuși: cum i-a lăsat și cum i-a găsit pe olteni
Roza:
(10 Martie 2022, 20:28)
A de mine a dat norocul peste noi, ne face holyud la, Fierbinti, norocul nostru. Vine, Stalone și Di Caprio face poze cu ei sa le punem în porubare, sa vezi ce fug șobolanii de spaima lor. Mai făcuse unul de la. Adancata dacă nu ma înșel, pista de automobilism și spunea ca aduce, Formula unu la, Adancata. Da sărăcuțul el, s-a ales cu o condamnare și adio primărie. Tot cu vrăjeală din asta, pentru comună, pentru Săteni, aducem pe cutare, facem de rupem șiiiii, poc sa spart. Parca ne mai aburea unul de la un ONG a lu cucu și despre o baza nautica pe gârlă, de la baraj, cu bărci, vaporașe, surfing și alte abureli. Daravela mare cu primaru din Dridu și nu știm mai cu cine. Abureala pentru fraieri, de a pus primaru buzele la gogoșile lui uscate și iaca, ca el acum da dat-o în zbirci și sa angajat pe funcție la primărie. Tot la stat, tot la buget îi mai bine, decât OENGIST muritor de foame. Zi balaur cu semilună carei șmecheria ne minți frumos au faci holiudul pe buza garlei în anul 2075, după războiul cu mexicani lu Putinache. Dreacu sa ma ia ca mi-am luat televizor cu plasma și nu ma mai uit ca pana acum în gura ta. 
Narcisa:
(10 Martie 2022, 11:22)
O mizerie de serial care glorifica si promoveaza mizeria umana, analfabetismul, oligofrenii, lenea, incultura.

Sper ca, in viitoarea "lume noua", CNA-ul sa-si exercite atributiile si sa interzica formele astea de manifestare inculte si retrograde.
@nimeni:
(10 Martie 2022, 05:00)
Nu despre România este vorba în serial, ci fix de zona care este pomenita în serial, adicalea, Fierbinti, jur împrejur 360 grade și în linie drepta, pana la prefectura din Slobozia. Ca vrea originalul, turculet de Medgidia aciuit prin Fierbinti sa facă el, Hollywood la Fierbinti e treaba lui și a consilierilor care au votat și aprobat proiectul, cine știe ce interese și facaturi au niște persoane. Eu as lua primarul de beregata ca accepta scuipatul între ochi, în rest scârbă și prostie multă. Dumnezeu le da după sufletul lor, Dumnezeu nu bate cu parul și nici nu doarme. Totul se plătește cândva, ei sau viitori. Interese financiare de clanuri și grupuri, pentru fierbinteni doar doliu sub unghii, Matreața între dinți și greieri în călcâie. 
@nimeni:
(9 Martie 2022, 21:03)
Serialul, Las Fierbinti este 100% adevărul din comuna ridicata la rang de oraș, numai pentru a plătii impozit mai mare și implicit mai mulți bani în conturile primăriei. Serialul mult hulit este oglinda realități din Fierbinti Tg și comunele din imprejurimi, nu ai cu cine, chiar nu ai. Aspirina, Celentano, Giani, și hotul Pleșcan Vasile îi găsești peste tot în zona. Pe, Ardiles îl găsim în tot vestul județului, dar mai mult și mai mult prin primarie(rii) ca se face, parc tematic, chiar și asa, cum, spune bețivul puturos de Firicel. Mai de curând, primarul Vasile se lauda pe ungrup de feisbuciuc ca a pus ceva griblura de pământ amestecat cu piatra, pe lângă un loc de joaca pentru copii, a da și am mai plomba niște gropi după margine unui șanț. Pai ce făcuși, Vasile Pleșcan îl copiași  pe VECINUL, ala care a făcut bradul de Crăciun de se vedea din poarta primăriei tale, ca numai el se lauda pe feisbuciuc atunci când plombeaza vreo baltoaca cu câte o roaba de pământ. Ca să revenim la subiect, bine le mai zici d-le @nimeni. Eu cred ca sa iasă din PARCUL asta un mare, FÂÂS ca să nu-i spun pe bune, BĂȘINĂ și am curaj sa fac pariu ca în spate sunt alte manevre și interese. Hai Vasile ca prima data iai fentat, a doua oara cu un pic de noroc scăpai, a treia oara te votată iar personajele de mai sus, actori și vedete. Dar Vasile tot nu te cred! Și știi de ce, pentru ca acum câțiva ani era mare zarva cu ciordeala din interiorul și din jurul unui post de televiziune, o ciordeala de vreo 12 milioane de verișori acum greu de gasit și la casele de schimb valutar. Vasile nu te cred ca ești cu intenție pt. FIERBINTE I, nu te cred, cum nu-l cred nici pe vecinul tău. Hai dai bătaie Vasile Pleșcan mai lucrează o după-amiază la barul lui Bobita, ca asa se ia bacșișul și chiar de te filmează, nu se pune la ospătari. Hai pune-l pe Centano sa ridice parcul tematic. Ai grija ca mai a fost unu prin județ, care își făcuse Turnu din Periș în Ialomița. 
nimeni:
(9 Martie 2022, 18:23)
Un serial despre jeg, despre gunoaie umane, despre cum se bat neveste, despre cum râgâie bețivii, despre nesimțire și analfabetism, adică un serial despre România în care trăim. Costel „bucă” nu mai are parc tematic cu .. „pendule” agățate prin copaci? Bravos! Bravos! Bravos! Eu le-aș fi dat toată țara să facă parc tematic!
@ssd:
(9 Martie 2022, 10:08)
Care este greutatea de cașcaval primita? În Ialomița, Fierbinti și împrejurimi nimic nu se mișcă în front dacă, vreun hidos gras cu burta de Popa,, nu halește o parte din cașcaval! Te faci ca nu știi, sau ce zici tu, administratorule de galgară. Pleșcan Vasile nu mănâncă și gura lui nimic, nu da și el mai departe, cava pe la prefectura, asa cum se vede din serial. Sa vedem când și cum se va face, ce se va face, ca 3 remorci de pământ puse pe drum coasta la mulți bani, dar nu-i autostrada. Înțelegi tu ce vreau sa zic ca nu ești prost, mareșal. Ce ai impresia ca toți au urechile și genele lipite cu pap? 
ssd:
(9 Martie 2022, 09:20)
@vaide, e greu sa citesti tot articolul, asa-i? "Investiția va fi realizată cu fonduri private, de către compania producătoare a serialului"...
vaide:
(9 Martie 2022, 07:27)
vaide steaua voastra ! Las Fierbinti e marca inregistrata, e un brand. ca sa foloseasca numele trebuie sa plateasca bani multi. nu vor castiga atatia bani cat trebuie sa plateasca franciza.
Tarani nescoliti sunteti departe de normalitatea vremurilor in care traiti !