Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Happy Birthday Mr President (II)

Happy Birthday Mr President (II)

Ai văzut, dragă?! E fix ca în bancul ăla cu amanta noastră care e mai frumoasă decât a lor. Adică Președintele nostru de-acum e mai frumos decăt ăla de l-am avut, asta vreau să spui! Și mai tânăr, vorba aia, că de-abia de împlinește azi 47 de ani... He, he... Îți mai aduci aminte ce vremuri trăiam? Trebuia să fim sobri, să zâmbim frumos și să ne plătim meniul, că ăla nu știa de glumă... Zicea că e banii la contribuabili. Păi noi nu suntem contribuabile?! Unde mai pui că nici nu puteai să lipsești, Doamne ferește!, că nu știai când ai nevoie de o aprobare pentru transfer. Ăsta e altfel, dragă! E mai relaxat, știe să bea, face cu ochiu’... Ba aș putea să jur că m-a și ciupit când m-a scos la dans și i-a alu­necat mâna pe rochia mea lame, aia de-am făcut-o la nunta fie-mii. Da, da! E bine și ea! Acum e la Minister, a pus domnu’ Președinte o vorbă bună și a dat concurs acolo. Cum care Președinte? Făi, tu nu ești atentă ce-ți spusei până acum? Preșe­dintele ăsta de ne-a scos pe 7 martie la Ziua Femeii de 8 martie, înainte de ziua lui care e pe 9 martie. Da, a fost frumos, fată! La Taboo! Noi la cort, înțepatele alea de la Consiliu la salon... Da’ la noi a fost mai frumos, că noi știm să ne distrăm, nu ca alea de stătea cu fețele țepene când dansa de parcă nu se prefăcuseră niciodată în viața lor. Și lui i-a plăcut mai mult cu noi, parol! Mi-a zis mie fantele Fănică, care de data asta a venit singur, că e între con­tracte. Ce întrebi? Dacă mai are păr? Are mai mult decât data trecută, că a mai semănat o dată! Las’ că pleacă el europarlamentar și poate rămâne locul liber, că am și eu un baiat și mi-a promis ăla de îi ia locul că îl bagă șofer la Cameră. Da, făi, și cum îți spu­neam... Și prefectului i-a plăcut, vorba aia, că ce e frumos, îi place și lui măcar să se uite. Și tare îi mai alunecă ochii, nici n-ai spune că e oficial din ăsta de rang înalt. Dar cel mai frumos tot domnu’ Președinte rămâne, pupa-i-aș ce-are el mai dulce! Vorbește frumos, ține la băutură, ne-a promis sediu nou ca să nu mai tremurăm ca proastele de frig la ședințele alea unde ne etalăm blănurile... Nu știi ce înseamnă să etalezi? Făi, da’ proastă mai ești! De-aia n-o să ajungi tu președintă niciodată, că nu știi vorbe de-astea de le spun ei. Las că-ți explic când ne-om vedea. Acuma trebuie să fug să dau comandă de niște flori frumoase din partea Organizației, că e ziua lui și nu se cade să-l lăsăm așa. Am auzit că-i plac gerberele, dar e prea ieftine, făi! Așa că o să luăm tot trandafiri, cum i-am luat și ăluia dinainte. C-așa e la noi, la social-democrate! Ne ținem una de alta și toate de cine e, că doară n-om fi noi mai proaste ca ăia din jurul lui.
Semnat: o social-democrată care i-a văzut pe toți

9 Martie 2022, 10:05 (3734 vizualizări - 5 comentarii)

Citiți și:
«PSD și PNL fac politică împreună pentru că așa au decis oamenii prin vot!»
«Ziua Internațională a Dunării», sărbătorită de Consiliul Județean la Fetești
Consiliul Județean Ialomița majorează valoarea proiectelor edilitare din județ

Comentariile cititorilor:


PUTIN:
(11 Martie 2022, 20:08)
MARE ARTICOL, TOATA STIMA SI CONSIDERATIA PENTRU ,MARELE JURNALIS CARE A INSERAT ACEASTA REALITATE JURNALISTICA!  Inca odata, ELITA JURNALISTICI NATIONALE, este IALOMITEANA. Din mormant , ENCIU, este bucuros, fratii si surorile lui de pana, nu au lasat steagul jos. FELICITARI INDEPENDENT DE IALOMITA, FELICITARI MAESTRE VICTOR VIOREL POPA!
nino:
(10 Martie 2022, 20:40)
La multi ani dl presedinte .Nu a exagerat cu nimic,Restul e frustrare.
Gigel:
(9 Martie 2022, 20:30)
La multi ani, domnule presedinte! Bine ca mai iesiti in evidenta cu ceva: petreceri la partid si angajarea Marinelelor pe functii importante. Petrecerea aceea, o fi fost pe banii nostri de protol, cu care trebuia sa gazduiti delegatiile chineze care nu au mai venit?... In rest, treburile judetului lasati-le, ca nu ie importante, ie importante amantele si pilele. La realizari, trecem "vizite pe teren", si acelea doar intentii... Ce norocosi suntem ca va avem!
Mihai:
(9 Martie 2022, 20:15)
Stimată doamnă Social-Democrată. M-am lăsat de mult timp de făcut politică pentru că nu știu cu ce se mănâncă, sau mai bine zis nu îmi place să mănânc pe nimeni. Sunt conștient că astfel de discuții probabil au loc și va cred că i-ați văzut pe toți și probabil nu cu aceiași ochi. Asta înseamnă că sunteți un bun judecător. Numai că între a vede și a simți o situație e o mica mare diferență. Și pentru că așa vin întotdeauna una rece una caldă sau una caldă și una rece deși eu prefer potrivită pe o durată mai lunga, (...), se pare că vei avea mai multe bătăi de cap de cat mi-am imaginat.
Cetatean :
(9 Martie 2022, 15:42)
Mare articol! Asta e tatism ce ați scris voi! Pana la urma, perioadele (prin care am trecut și actuala) ne fac din ce în ce mai rai. Foarte bine, ca a organizat! Inseamna ca este chiar uman, nu ca celalalt,ca un nebun( cu cultul personalității, ca presed.rus).Dacă este ziua lui" La mulți ani cu sanatate"! La noi la romani toate, ne put: ca facem , de ce facem, dacă nu facem , de ce nu facem. Nu știm dacă sa bârfim!